راه های شناخت و مقابله با استرس شغلیراه های شناخت و مقابله با استرس شغلی | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی | مشاوره :

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی


راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : اگر استرس باعث می شود نوزادان پانزده ماهه به عادات قدیمی خود پایبند باشند، جای تعجب نیست که کسانی از ما که دوران کودکی پر استرسی را تجربه کرده اند.

به احتمال زیاد وقتی احساس استرس می کنیم، همان کارهای قدیمی را انجام می دهیم. استرس و اضطراب تمرکز ما را محدود می کند.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : باعث می شود تهدیدها بزرگتر از آنچه هستند به نظر برسند. این “دید تونلی” این احتمال را ایجاد می کند.

که ما با استفاده از استراتژی های معمولی که ممکن است برای موقعیت مناسب نباشند، بیش از حد واکنش نشان دهیم.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : تمرین زیر به شما می آموزد که از نظر شناختی انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید و دیدگاه های متفاوتی در مورد یک موقعیت استرس زا داشته باشید.

تمرین: یادگیری انعطاف پذیری شناختی در مورد یک موقعیت استرس زا که در حال حاضر با آن روبرو هستید فکر کنید.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : در یک مجله یا روی یک کاغذ جداگانه، شرح مختصری (دو یا سه خطی) از وضعیت خود بنویسید. حالا به این فکر کنید که این وضعیت را چگونه می بینید.

آیا آن را به عنوان یک تهدید، یک چالش، یک ضرر یا همه موارد بالا می بینید؟ اگر آن را به عنوان یک تهدید یا ضرر می بینید، آیا راهی وجود دارد که آن را به عنوان یک چالش ببینید؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : چه چیزی را باید از دست بدهید یا چه چیزهایی را باید یاد بگیرید؟ اولویت ها و اهداف شما در مواجهه با این شرایط چیست؟

به نظر شما شرایط چقدر قابل کنترل است؟ اگر وضعیتی در حال تغییر یا با نتیجه نامشخص است، راه هایی را که ممکن است در طول زمان تغییر کند یا برخی از نتایج احتمالی را یادداشت کنید.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : آیا برای رویارویی با این تغییرات احتمالی نیاز به اصلاح دیدگاه خود نسبت به موقعیت، اولویت ها یا اهداف دارید؟ چگونه با این وضعیت کنار آمده اید؟

آیا این همان روشی است که معمولاً با استرس کنار می آیید؟ چقدر خوب برای شما کار می کند؟ مزایا و معایب استفاده از این روش چیست؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : آیا به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید؟ آیا مشکل را حل می کند؟

مغز ضد استرس چقدر این استراتژی برای شما در گذشته موفق بوده است؟ آیا وضعیت فعلی شبیه به آنچه در گذشته با آن روبرو بوده اید است یا تفاوت هایی وجود دارد؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : اگر تفاوت هایی وجود دارد، آیا باید استراتژی خود را تنظیم کنید؟ اگر از استراتژی استفاده می کنید که در گذشته موفق نبوده است.

به این فکر کنید که چرا هنوز از آن استفاده می کنید. چه چیزی شما را از امتحان کردن چیز جدید باز می دارد؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : اکنون به سایر افراد درگیر در این موقعیت فکر کنید (از جمله فردی که با او درگیری دارید، در صورت لزوم).

نظر آنها از وضعیت چیست؟ آیا آنها آن را به عنوان یک تهدید، یک چالش یا یک ضرر می بینند؟ مهم ترین اولویت ها و اهداف آنها چیست؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : آیا کاری وجود دارد که می توانید برای رسیدن به یک سازش یا همکاری با این افراد انجام دهید یا اینکه باید مرزهای بهتری برای خود تعیین کنید؟

اکنون سعی کنید عینی ترین دیدگاه را پیدا کنید. ناظران بی طرف چگونه ممکن است وضعیت را ببینند؟ چگونه ممکن است نقش شما را در عامل استرس زا ببینند؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : آنها می بینند که شما چه کاری انجام می دهید که به شما کمک می کند یا آسیب می رساند؟

چگونه ممکن است نقش و سهم دیگران را ببینند؟ به کسی که می‌شناسید فکر کنید که به خوبی با استرس کنار می‌آید، یا کسی که او را تحسین می‌کنید.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : این شخص چگونه ممکن است این وضعیت را ببیند؟ آیا این شخص آن را به عنوان یک تهدید، یک چالش، یک ضرر یا هر سه مورد می بیند؟

مهمترین اهداف و اولویت های این شخص چه خواهد بود؟ این فرد چگونه با شرایط استرس زا کنار می آید؟ آیا از در نظر گرفتن این دیدگاه های مختلف چیزی می توانید بیاموزید؟

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : آیا دیدگاه یا استراتژی جدیدی وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد؟ چگونه می توانید آنها را پیاده سازی کنید؟

آیا موانع داخلی یا خارجی وجود دارد که باید بر آن غلبه کنید؟ غلبه بر نگرانی و نشخوار فکری حالا که ابزارهایی برای غلبه بر سفتی یا هرج و مرج ذهنی دارید.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : بیایید در مورد دو پاسخ رایج اما غیرمولد دیگر به استرس صحبت کنیم.

نگرانی و نشخوار فکری. از نظر شناختی انعطاف پذیر ۱۴۹ نگرانی «نماینده تلاشی برای درگیر شدن در حل مسئله ذهنی در مورد موضوعی است که نتیجه آن نامشخص است.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : اما احتمال یک یا چند پیامد منفی را در خود دارد. در نتیجه نگرانی ارتباط نزدیکی با فرآیند ترس دارد (Borkovec et al. 1983, 10).

تحقیقات در مورد نگرانی نشان می دهد که ممکن است با نگه داشتن شما در قلمرو کلامی، برانگیختگی فیزیولوژیکی و تصاویر منفی را راه های مقابله با استرس سر جلسه امتحان کاهش دهد (Borkovec and Hu 1990).

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : نگرانی برای مقابله با استرس چه کنیم متمرکز بر سمت چپ مغز است و ممکن است شما را روی جزئیات متمرکز کند و از دیدن تصویر بزرگ جلوگیری کند.

برخی از محققان (Borkovec، Alcaine و Behar 2004) فکر می کنند حل مسئله مقابله با استرس که نگرانی ممکن است راهی برای اجتناب از علائم بدنی اضطراب و استرس (مانند ضربان سریع قلب شما) یا تصاویر ذهنی منفی مرتبط با عامل استرس زا (مانند تصویر داشتن) باشد.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : برای فروش و نقل مکان از مقابله با استرس کنکور خانه خود). نگرانی می تواند با مطرح کردن بیشتر و بیشتر احتمالات منفی، عامل استرس زا را تشدید کند.

یک فکر منفی به فکر دیگری منجر می شود و شما بیشتر و بیشتر دچار مقابله با استرس قبل از امتحان استرس می شوید. نگرانی باعث می شود.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : احساس کنید که بدترین اتفاق در حال رخ دادن است (مغز ما همیشه بین تخیل و واقعیت تمایز قائل نمی شود).

نگرانی کوتاه مدت اگر به شما در برنامه ریزی و حل مشکلات کمک کند می تواند سازنده باشد. نگرانی همچنین می تواند.

راه های شناخت و مقابله با استرس شغلی : مفید باشد اگر به دیدگاه های جدیدی در مورد مشکل منجر شود. اما اغلب نگرانی به نشخوار فکری تبدیل می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *