برای مقابله با استرس شدید چه کنیمبرای مقابله با استرس شدید چه کنیم | جهت دریافت مشاوره لطفا به واتساپ پیام دهید شما هم میتوانید مثل دیگر عزیزان با مشاورین ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

🟢 لطفا میزان اهمیت برای مقابله با استرس شدید چه کنیم را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با برای مقابله با استرس شدید چه کنیم را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم | مشاوره :

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم


برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : به نظر می رسد استرسی که می توانید کنترل کنید یا بر آن مسلط شوید، یک اثر “تلقیح” دارد. آنچه تو را نکشد می تواند قوی ترت کند.

ممکن است بیشتر به توانایی‌های خود اعتماد داشته باشید – خودتان را فردی ببینید که می‌تواند بر مشکلات زندگی غلبه کند.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : یکی از اولین محققانی که تاب آوری را بررسی کرد، امی ورنر، روانشناس کودک دانشگاه کالیفرنیا بود (ورنر و اسمیت ۲۰۰۱).

او و همکارانش گروهی از کودکان را که فقر، قربانی شدن و غفلت را تجربه کرده بودند مورد مطالعه قرار دادند و آنها را تا سن چهل سالگی دنبال کردند.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : دو سوم بچه ها در زندگی خوب نبودند. اما بقیه به بزرگسالانی شاد، موفق، سالم و خوش بین تبدیل شدند. محققان متوجه شدند.

که کودکانی که وضعیت خوبی داشتند برخی از “عوامل محافظتی” مشترک داشتند. علاوه بر خلق و خوی خوب، آنها توانسته بودند حداقل یک بزرگسال را در خارج از خانواده پیدا کنند.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : که به عنوان یک الگوی دلسوز و مثبت عمل کند. آنها همچنین حداقل یک مهارت (مانند مهارت در ورزش، موسیقی یا تحصیلات) داشتند.

که به آنها احساس غرور و موفقیت می داد و باعث می شد همسالان و معلمان به آنها نگاه مثبت داشته باشند. اگر قسمتی از زندگی شما وجود دارد که می توانید.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : در آن حس کنترل را تجربه کنید و نسبت به دستاوردهای خود احساس خوبی داشته باشید.

استرس در سایر زمینه ها آنقدر شما را پایین نخواهد آورد. سعی کنید یک سرگرمی، فعالیت داوطلبانه یا ورزشی پیدا کنید که به شما احساس موفقیت بدهد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : بسیاری از مدیران ارشد نیز دونده هستند، و به آنها کمک می‌کنند تا در زمان‌های دشوار ۱۰۸ مغز مقاوم در برابر استرس را پشت سر بگذارند.

اگر وظایف و مسئولیت‌های خانه باعث می‌شود شما احساس استرس کنید، داوطلب شدن در مدرسه فرزندانتان، مربیگری تیم ورزشی آن‌ها یا انجام خدمات در جامعه می‌تواند حس کنترل و موفقیت شما را در برابر این استرس حفظ کند.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : شیرینی پزی، اسکرپ بوک، نقاشی، پیاده روی، ورزش کردن، یا نوشتن یک وبلاگ نیز می تواند باعث ایجاد حس ارزشمندی و موفقیت مثبت شود.

اعمال کنترل درک شده برای کاهش استرس همانطور که گفته شد، آمیگدال شما در تمایز بین موقعیت های مشابه خوب نیست.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : فقط به شما می گوید موقعیتی وجود دارد که بهتر است به آن توجه کنید و حالت “جنگ، پرواز یا انجماد” را شروع می کند.

از سوی دیگر، قشر جلوی مغز شما می‌تواند دید پیچیده‌تری از وضعیت داشته باشد و به آمیگدال شما بگوید: «ما این را داریم. می توانید آرامش داشته باشید.» تحقیقات نشان می دهد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : که درک کنترل حداقل بر بخشی از شرایط زندگی شما می تواند به کاهش واکنش فیزیکی و روانی نسبت به استرس کمک کند (نوپرت، آلمیدا و چارلز ۲۰۰۷؛ والستون و همکاران ۱۹۸۷).

به نظر می رسد سطح کنترل درک شده ما با افزایش سن کاهش می یابد، شاید به این دلیل که بیشتر احتمال دارد بیماری جدی، کاهش توانایی ها یا مرگ یکی از عزیزان را تجربه کنیم.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : برای مثال، ساکنان خانه سالمندان، احساسات شدید استرس و کنترل واقعی بسیار کمی بر زندگی خود تجربه می کنند.

سالمندانی که وارد خانه های سالمندان می شوند اغلب کمتر تحرک و افسرده و بی تفاوت می شوند. یک مطالعه کلاسیک (لانگر و رودین ۱۹۷۶؛ رودین و لانگر ۱۹۷۷) به زیبایی قدرت افزایش کنترل ادراک شده بر شرایط زندگی را نشان می دهد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : در این مطالعه از ساکنان خانه سالمندان، به شرکت کنندگان در یک گروه مداخله ای داده شد که برای افزایش کنترل ادراک شده بر زندگی آنها طراحی شده بود.

به آنها گفته شد که کنترل دارند و باید مسئولیت شخصی مشارکت خود در فعالیت ها، معاشرت ها و روزانه را بر عهده بگیرند. روال همچنین به هر یک از آنها گیاهی داده شد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : به آنها دستور داده شد که آن را آبیاری کنند. شرکت‌کنندگان در گروه دیگر مداخله «کنترل کم بر کنترل استرس شما ۱۰۹» را دریافت کردند.

به آنها گفته شد که کارکنان خانه سالمندان از آنها مراقبت خواهند کرد. به آنها یک گیاه نیز داده شد، اما به آنها گفته شد که توسط کارکنان خانه سالمندان آبیاری می شود.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : نتایج قابل توجه بود! در طول هجده ماه آینده، شرکت‌کنندگان در گروه کنترل بالا فعال‌تر بودند، از سلامت بهتری برخوردار بودند.

در خلق و خوی و معاشرت‌پذیری کمتر بدتر می‌شدند و احتمال مرگ کمتری نسبت به گروه کنترل پایین داشتند.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : ادراک کنترل بیشتر مقابله با استرس قبل از ازدواج ظاهراً ساکنان را به تلاش بیشتر و مشارکت بیشتر در فعالیت ها سوق داد.

بنابراین احتمال بیشتری داشت که پاداش‌های طبیعی مانند دوستی‌ها و دانش جدید پیدا کنند که ممکن است چرخه مثبتی از تعامل و احساس خوب ایجاد کرده باشد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : من این مطالعه را دوست دارم، زیرا مقابله با استرس صحبت در جمع هنوز تصویر ذهنی مادر سالخورده ام را در آپارتمان کوچک اما آفتابی اش پر از گیاهانی دارم که خودش از آنها مراقبت می کرد (بدون اطلاع از این مطالعه).

علیرغم مواجهه با موقعیت های استرس زا در زندگی، نود و یک سالگی زندگی حدیث در مورد مقابله با استرس کرد! چند راه مختلف برای درک کنترل شرایط استرس زا وجود دارد.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : ممکن است باور داشته باشید که می توانید مقابله با استرس در جمع کاری انجام دهید که بر نتیجه استرس شما تأثیر مفیدی بگذارد.

اگر در مرحله مشکلی از رابطه خود هستید اما معتقدید که شما (و شریک زندگیتان) می توانید مقابله با استرس مزمن صمیمیت را بازیابی کنید، استرس کمتری خواهید داشت.

برای مقابله با استرس شدید چه کنیم : اگر با آزمون سختی روبرو هستید و معتقدید که مطالعه سخت به موفقیت منجر می شود، سطح استرس شما پایین می آید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *