اختلالات دو قطبی راه درمان

اختلالات دو قطبی راه درمان : سیستم عصبی خودمختار به طور معمول دارای ظرفیت ذاتی برای خودتنظیمی است. اگر هم در محیط و هم در بدن خود احساس امنیت می کنیم.

پس طبیعی است که از نظر اجتماعی درگیر باشیم – به اشتراک بگذاریم و با دیگران راحت باشیم. به همین ترتیب، می‌توانیم بدون ترس برای استراحت، بازسازی بدن و تولید مثل بی‌حرکت شویم.

اختلالات دو قطبی راه درمان : تعامل اجتماعی با سایر افراد که در آن احساس امنیت می کنیم، اغلب توانایی ما را برای بازگشت از استرس یا تعطیلی به تعامل اجتماعی باز می گرداند.

  علائم بالینی افسردگی

با این حال، همیشه این اتفاق نمی افتد. وضعیت واقعی ممکن است تمام شده باشد. ما دویدن یا جنگیدن را متوقف کرده‌ایم، و اکنون از تهدید یا خطر رها شده‌ایم.

اختلالات دو قطبی راه درمان : اما سیستم عصبی ما می‌تواند در گذشته گیر کند و در حالت جنگ، گریز، یا انجماد بماند.

استرس پس از سانحه زمانی اتفاق می‌افتد که پاسخ‌های بقای جنگ، فرار یا انجماد برانگیخته شده باشند اما به طور کامل تخلیه نشده باشند.

اختلالات دو قطبی راه درمان : هنگامی که سیستم عصبی ما از حالت تنظیم خارج می شود، ما از هم جدا می شویم. ما ارتباط خود را با بدن خود، با افراد دیگر، یا با اینجا و اکنون از دست می دهیم.

  راههای مقابله با افسردگی شدید

بنابراین ما ناکارآمد و آسیب پذیر می شویم. بسیاری از عبارات رایج این موضوع را توصیف می کنند. «بی ارتباط»، «نه با آن»، «در کنار خودم».

اختلالات دو قطبی راه درمان : از نظر سیستم عصبی، ما عملکرد خود را در شاخه شکمی عصب واگ از دست داده ایم. این را می توان با آزمایش عملکرد واگ شرح داده شده در فصل ۴ مشاهده کرد. ترفند برای بازگرداندن عملکرد واگ خودتنظیمی این است.

  علائم افسردگی حاد در نوجوانان

که کاری انجام دهیم تا خود را دوباره زمین گیر کنیم، به حواس خود برگردیم، در بدن خود باشیم و به حالت اولیه برگردیم.

اختلالات دو قطبی راه درمان : اینجا و الان. برخی از ما با مدیتیشن، برخی با دعا، برخی دیگر با رفتن به ماهیگیری یا رفتن به یک مکان آرام به تنهایی کمک می کنیم تا بتوانیم به همه چیز فکر کنیم.

در قسمت دوم این کتاب، تمرین‌هایی را ارائه می‌دهم که به بیشتر افراد کمک می‌کند تا با بازگرداندن عملکرد واگ شکمی در عرض چند دقیقه دوباره با خود در تماس باشند.

  اختلال دو قطبی و ازدواج

اختلالات دو قطبی راه درمان : من همچنین یک تکنیک عملی به نام تکنیک آزادسازی عصبی-فاشیال ارائه می‌دهم که با استفاده از آن یک فرد می‌تواند به دیگری کمک کند.

تا عملکرد واگ خود را بازیابی کند. برخی از ما ممکن است به دنبال کمک یک درمانگر، مربی یا معلم باشیم. مهم این نیست که این متخصصان مراقبت های بهداشتی روش خود را چه می نامند.

  درمان افسردگی زن باردار

اختلالات دو قطبی راه درمان : یا ادعا می کنند چه نتایج مثبتی می توانند ارائه دهند، بلکه مهم این نیست که آیا روش های آنها واقعاً برای ما کار می کند یا نه. اگر آزمایش‌ها نشان داد که عصب واگ شکمی قبل از مداخله ناکارآمد بوده است.

همان آزمایش‌ها باید نشان دهند که عصب واگ شکمی پس از اعمال مداخله عملکردی پیدا کرده است. اگر می‌خواهیم با تعامل اجتماعی نظم سیستم عصبی خود را بازیابی کنیم.

اختلالات دو قطبی راه درمان : باید مطمئن باشیم که افرادی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنیم، خودشان عملکرد خوبی دارند.

  نشانه های افسردگی در کودکان چیست؟

یک راه ساده برای ارزیابی این موضوع این است که از خود بپرسیم: “وقتی با آنها هستم، آیا بعد از آن احساس بهتری دارم؟” همه ما تجربه هایی از بودن با مردم و احساس بدتر از آن را داشته ایم. هنگامی که دوباره متعادل و خودتنظیم شدیم.

اختلالات دو قطبی راه درمان : باید دریابیم که وقتی با همان افرادی هستیم که قبلاً ما را پایین آورده بودند، انعطاف پذیری بیشتری داریم. در حالت ایده آل، ما کمتر تحت تأثیر آنها قرار می گیریم.

  آدرس های خرید حضوری لوپرامید

یا حداقل قبل از آن بیشتر بهبود می یابند. در حالت ایده آل، ما کمتر تحت تأثیر آنها قرار می گیریم، یا حداقل سریعتر بهبود می یابند.

اختلالات دو قطبی راه درمان : اگرچه گاهی اوقات می‌توانیم مدت زمانی را که با افرادی که ما را ناراحت می‌کنند صرف کنیم، همیشه نمی‌توانیم از آنها دوری کنیم.

بنابراین مفید است که بتوانیم با انعطاف‌پذیری بیشتری پاسخ دهیم. صبور بودن نیز مهم است. کمک موفقیت آمیز حتی یک بار، دفعه بعد کار را آسان تر می کند. زنده بودن مستلزم رویارویی با یک سری چالش‌ها، تهدیدها و خطرات است و مقررات فرآیندی مداوم برای رسیدگی موفقیت‌آمیز به دشواری بعدی است. اگر بتوانیم روی زمین بمانیم، ناراحت نشویم و شاخه شکمی عصب واگ را که به خوبی کار می کند حفظ کنیم یا به سرعت بازیابی کنیم، با چالش جدیدی روبرو خواهیم شد.

  افسردگی خفیف یعنی چه

اختلالات دو قطبی راه درمان : افسردگی و سیستم عصبی خودمختار افسردگی همچنان علت اصلی ناتوانی پزشکی در ایالات متحده و کانادا است و تقریباً ۱۰ درصد از کل ناتوانی های پزشکی را تشکیل می دهد. ۷۴ در سال های اخیر، پزشکان داروهای ضد افسردگی را بیشتر و بیشتر تجویز می کنند. ۷۵ در دانمارک، جایی که من زندگی می کنم.

  اختلال دو قطبی و خواب

تقریباً ۸.۳ درصد از جمعیت از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند. ۷۶ رایج ترین شکل درمان افسردگی، داروهای ضد افسردگی است که در حال حاضر با فروش جهانی بیش از ۹.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ در رتبه سوم در بین داروهای تجویزی در ایالات متحده قرار دارد.

اختلالات دو قطبی راه درمان : معمولاً علاقه خود را به فعالیت هایی که زمانی لذت بخش بودند از دست می دهند. آنها از دست دادن اشتها، پرخوری یا سایر مشکلات گوارشی را تجربه می کنند.

  مهارت های زندگی مقابله با استرس

انرژی آنها کاهش یافته و غیر فعال، درونگرا، بی تفاوت، درمانده و غیراجتماعی می شوند. آنها می توانند احساس غمگینی، مضطرب، پوچی، ناامیدی، بی ارزشی، گناه، تحریک پذیری، شرمساری یا بی قراری کنند. آنها ممکن است بی حالی، کمبود انرژی و عدم فعالیت هدفمند را تجربه کنند.

اختلالات دو قطبی راه درمان : آنها ممکن است در تمرکز، به خاطر سپردن جزئیات یا تصمیم گیری مشکل داشته باشند و اغلب با دردهای فیبرومیالژیا گرفتار می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *