افسردگی خفیف یعنی چه

افسردگی خفیف یعنی چه : بخش اول تمرین این است که در یک دوره سه روزه، تمام موقعیت هایی را که نوجوانان استرس زا می دانستند، یادداشت کنید.

در کنار هر موقعیت، چهار مشخصه SPIN را قرار می دهیم. در هر مورد، نوجوان باید بگوید که آیا موقعیتی که به‌عنوان استرس‌زا تجربه می‌شود.

افسردگی خفیف یعنی چه : شامل احساس کنترل پایین است، آیا شخصیت او احساس خطر می‌کند و آیا غیرقابل پیش‌بینی و/یا جدید است.

در بازدید دوم، ما آنها را از دو چیز آگاه می کنیم. ابتدا، از آنها می خواهیم تعداد وقوع هر یک از ویژگی های SPIN را در سه روز قبل بشمارند.

  افسردگی و اضطراب

افسردگی خفیف یعنی چه : آنها متوجه می شوند که یکی از ویژگی های SPIN بیشتر از سایرین ایجاد می شود.

سپس نوجوان می داند که نسبت به این ویژگی خاص بیشترین حساسیت را دارد. نوجوانان از مقایسه سطح حساسیت خود با یک یا آن ویژگی و تلاش برای ارائه مثال هایی از موقعیت های زندگی خود که شامل یک ویژگی خاص است.

افسردگی خفیف یعنی چه : بسیار لذت می برند. با این تمرین اولیه، نوجوانان آموخته اند که افراد مختلف به دلایل مختلفی که می تواند به SPIN مربوط شود.

  افسردگی فصلی در بهار

پاسخ استرس را تجربه می کنند. ممکن است فکر کنید که این طبیعی است، زیرا بچه ها استرس های بسیار متفاوتی را از یکدیگر گزارش می کنند.

افسردگی خفیف یعنی چه : اگرچه واقعاً اینطور نیست و ما در تمرین دوم آن را ثابت کردیم. از نوجوانان می خواهیم.

در صورت تمایل، چند مورد از عوامل استرس زا را که در سه روز گذشته تجربه کرده اند، نام ببرند. هدف در اینجا یافتن عوامل استرس زا است.

افسردگی خفیف یعنی چه : که برای بسیاری از نوجوانان مشترک است. عامل استرس زا رایجی که بیشتر در بین نوجوانان رخ می دهد.

  افسردگی اختلالات روانی

اختلاف با برادر یا خواهر است. سپس از برخی از عوامل استرس زای رایجی که در نوجوانان پیدا کرده ایم استفاده می کنیم.

افسردگی خفیف یعنی چه : از هر جوانی که این عامل استرس زا را تجربه کرده است می خواهیم به ما بگوید که کدام یک از ویژگی های SPIN برای آنها مرتبط است.

کشف دیگری در انتظار آنهاست. در اینجا نمونه ای از نتایج این تمرین آورده شده است. با نگاهی به این جدول، نوجوانان متوجه می شوند.

  مصاحبه انگیزشی اعتیاد

افسردگی خفیف یعنی چه : که همین وضعیت (دعوا با برادر یا خواهر) برای همه این نوجوانان به استرس منجر شده است.

اما به دلایل کاملاً متفاوت از نظر ویژگی های SPIN. بنابراین، برای جاشوا، تیف به عنوان استرس‌زا تجربه می‌شد.

افسردگی خفیف یعنی چه : زیرا به نظر نمی‌رسید کنترلی بر اوضاع داشته باشد و این موضوع نفس او را تهدید می‌کرد. در مقابل، برای جولی، این مشاجره استرس زا بود، زیرا جدید و غیرمنتظره بود.

زیرا او معمولاً با آن خواهر و برادر دعوا نمی کند. برای مارسی، این تصور کنترل او را از بین برد، و این غیرمنتظره بود.

  مشاوره انگیزشی برای پشت کنکوری ها

افسردگی خفیف یعنی چه : سرانجام، برای تیموتی، این حادثه صرفاً نفس او را تهدید کرد. با این تمرین، نوجوانان می‌فهمند که در حالی که یک موقعیت ممکن است برای دو فرد مختلف استرس‌زا باشد.

استرس می‌تواند از ویژگی‌های مختلف SPIN نشات بگیرد. به این ترتیب، آنها یاد گرفتند که عوامل استرس زای خود و دیگران را در چارچوب قرار دهند.

افسردگی خفیف یعنی چه : اکنون نوجوانان باید یاد بگیرند که موقعیت های استرس زا را در اطراف خود با استفاده از ویژگی های SPIN بازسازی کنند.

  افسردگی در مردان عوارض

برای انجام این کار، ابتدا روش بازسازی SPIN را که در فصل گذشته توضیح دادم به آنها نشان می دهیم. سپس آنها با یک تکلیف دیگر برای هفته ترک می کنند.

افسردگی خفیف یعنی چه : این بار، آنها باید دوباره موقعیت های مختلفی را که باعث استرس آنها می شود، توصیف کنند و با استفاده از SPIN آنها را تجزیه کنند.

سپس، برای هر یک از ویژگی‌های SPIN که پاسخ استرس را القا می‌کنند، باید استراتژی را که تصمیم گرفته‌اند برای تأثیرگذاری بر آن مشخصه استفاده کنند، توصیف کنند.

  افسردگی در پسران نوجوان

افسردگی خفیف یعنی چه : گام بعدی این است که بنویسید آیا استراتژی برای هر مشخصه کار می کند یا خیر. اگر نه، سپس از آنها خواسته می شود.

که برای هر یک از این ویژگی ها یک پلان B پیدا کنند. جدول صفحه بعد نمونه ای از نتایج این تمرین ساختارشکنی و بازسازی را بر اساس چهار موقعیت استرس زا که در بالا توضیح داده شد.

افسردگی خفیف یعنی چه : با استفاده از روش SPIN نشان می دهد. همانطور که در این مثال می بینید، نوجوانان همیشه نمی توانند.

  اختلال دو قطبی معافیت سربازی

هر یک از ویژگی های SPIN را که باعث واکنش استرس می شود، در محل بازسازی کنند. با این حال، از طریق این روش، آنها می توانند درک کنند.

افسردگی خفیف یعنی چه : که حتی اگر ما موفق به کنترل تنها یکی از این ویژگی ها شویم، در حال حاضر حس کنترل خود را بر موقعیت بهبود بخشیده ایم.

در حالی که به کار بر روی سایر جنبه های موقعیت که برایمان استرس زا می باشد ادامه می دهیم. این حس به دست آوردن مجدد کنترل موقعیت از طریق روش ساختارشکنی و بازسازی SPIN به آنها این امکان را می دهد.

  دلیل افسردگی در نوجوانان دختر

افسردگی خفیف یعنی چه : که واکنش استرس خود را به این موقعیت خاص بهتر کنترل کنند. این روش همچنین به آنها این امکان را می دهد که درک کنند.

که گاهی اوقات واکنش استرسی که در یک موقعیت تجربه می شود می تواند مفید باشد، مانند مورد بازی تنیس با جیم.

افسردگی خفیف یعنی چه : این بازی واکنش استرسی را به همراه داشت زیرا شخصیت این جوان احساس خطر می کرد.

با این حال، تلاش او برای استرس دوستش جیم قبل از بازی (برای اینکه جیم هم بازی نکند!) هیچ سودی از نظر استرس برای او به همراه نداشت.

  راه مبارزه با افسردگی چیست

افسردگی خفیف یعنی چه : زیرا او همچنان برای اجرا در این رویداد احساس فشار می کرد. این بسیار عالی است زیرا دقیقاً این پاسخ استرس قبل از بازی بعدی است.

که او را قادر به برنده شدن می کند! به یاد داشته باشید که استرس به فرد اجازه می دهد تا انرژی را بسیج کند.

افسردگی خفیف یعنی چه : حالا اگر این جوان قبل از بازی دوز عظیمی از انرژی را بسیج کند زیرا منیت او احساس می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *