افسردگی در بارداری و جنسیت

افسردگی در بارداری و جنسیت : با این حال، اگر این رفتار اجتماعی برای خنثی کردن تهدید یا خطر کافی نباشد، جدیدترین مکانیسم عصبی ما – مدار تعامل اجتماعی – اولین چیزی است که رها می‌شود.

ما قلمرو تفکر منطقی و انتخاب آگاهانه را ترک می کنیم و تمام انرژی ما به سمت واکنش های غریزی و دفاعی می رود.

افسردگی در بارداری و جنسیت : اگر سیستم عصبی خودمختار ما احساس کند که یک موقعیت ناامن است، واکنش ما می‌تواند از یک شاخه به پایین تغییر کند.

از مشارکت اجتماعی به سطح خزندگان با یک واکنش زنجیره‌ای قوی سمپاتیک نخاعی، و ممکن است برای غلبه بر تهدید مبارزه کنیم، یا برای اجتناب از آن فرار کنیم.

  درمان افسردگي كودكان

افسردگی در بارداری و جنسیت : اگر وضعیت به حدی شدید باشد که جنگیدن یا فرار کافی نباشد، ممکن است حتی بیشتر از آن جا به جا شویم و خاموش شویم یا به حالت واگ پشتی کناره گیری، گسستگی و خاموشی فرو بریم.

حالت واگ پشتی خروج، تجزیه و خاموش شدن. اثرات فعالیت در مدار واگ پشتی شاخه پشتی قدیمی‌تر از دو شاخه عصب واگ است.

افسردگی در بارداری و جنسیت : در تمام کلاس‌های مهره‌داران، از ماهی‌های بدون استخوان گرفته تا انسان و سایر پستانداران وجود دارد.

  خط تولید با 3 میلیارد

گاهی اوقات از آن به عنوان “واگ قدیمی” یاد می شود. نظریه Polyvagal دو حالت سیستم عصبی خودمختار را توصیف می کند که از مدار واگ پشتی استفاده می کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : واگ پشتی که به خودی خود عمل می کند، حالتی از خاموشی متابولیک ایجاد می کند.

حیوانات را قادر می سازد تا سطح فعالیت را در عملکردهای حیاتی خود کاهش دهند و در نتیجه انرژی را حفظ کنند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : این را می توان به عنوان “بی حرکتی با ترس” توصیف کرد: ما می ترسیم، اما هیچ کاری برای مقابله با خطر یا فرار انجام نمی دهیم.

  درمان افسردگی دوران بارداری

ما فقط تسلیم می شویم حالت دیگری که مدار واگ پشتی را درگیر می کند «بی حرکتی بدون ترس» است که فعالیت در مدار واگ پشتی را با فعالیت در مدار مشارکت اجتماعی ترکیب می کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : این حالت زمانی مناسب است که ما احساس امنیت می کنیم و برای صمیمی بودن با شخص دیگری انتخاب می کنیم که نسبتاً بی حرکت باشیم.

  آدرس های خرید حضوری تری فلوئوپرازین

خواب زمستانی پستانداران مستلزم درجاتی از فعالیت واگ پشتی است، اما مانند خاموشی نیست. برای مثال خرس‌ها در زمستان به خواب زمستانی می‌روند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : اما این بیشتر یک کاهش سرعت است تا خاموشی. خرس‌ها خونگرم هستند و مانند همه پستانداران دیگر، برای حفظ عملکرد مغزشان و آسیب‌نپذیرفتن از هیپوترمی، باید حداقل اکسیژن دریافتی و دمای بدن را که اغلب بالاتر از دمای هوای اطراف است، حفظ کنند.

در مقابل، خزندگان می توانند تقریباً به طور کامل خاموش شوند و ضربان قلب، تنفس و هضم آنها را به شدت کاهش دهند تا انرژی تا وعده غذایی بعدی خود را حفظ کنند.

  افسردگی بعد از زایمان در مردان

افسردگی در بارداری و جنسیت : یک لاک پشت هنگام خواب در آبهای زمستانی و نزدیک به یخبندان در کف یک حوضچه آب شیرین، متابولیسم و فرآیندهای زندگی خود را متوقف می کند.

دمای بدن آن به دمای آب اطراف کاهش می یابد. لاک پشت خونسرد است و برای بالا بردن دمای بدن خود انرژی تولید نمی کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : درعوض، اغلب روی یک سنگ دراز می کشد تا گرمای خورشید و هوا را جمع کند.

  آدرس های خرید حضوری استازولامید

خواب زمستانی یک خرس در غار خود شامل میزان کمتری از فعالیت واگ پشتی است که کاملاً با خاموش شدن تقریباً کامل یک خزنده خونسرد مانند لاک پشت متفاوت است.

افسردگی در بارداری و جنسیت : دمای بدن خرس فقط چند درجه کاهش می یابد. افزایش ناگهانی و شدید در فعالیت واگ پشتی هنگامی که ما یا سایر پستانداران با خطر مرگبار مواجه می شویم.

می تواند منجر به حالت شوک یا بی حرکتی همراه با ترس شود. اگرچه من گاهی اوقات از این وضعیت فیزیولوژیکی به عنوان “خاموش شدن” یاد می کنم.

  استرس و اضطراب شدید چه علائمی دارد

افسردگی در بارداری و جنسیت : در پستانداران دقیق تر است که آن را به عنوان یک کاهش شدید در نظر بگیریم.

این بی‌حرکتی همراه با ترس را می‌توان به‌عنوان یک استراتژی دفاعی به کار برد، همانطور که در رفتارها، بی‌حرکتی همراه با ترس را می‌توان به‌عنوان یک استراتژی دفاعی، مانند رفتارهایی مانند انجماد و تظاهر به مرگ استفاده کرد.

افسردگی در بارداری و جنسیت : به عنوان مثال، یک موش وقتی شکارچی را در نزدیکی خود احساس می کند، یخ می زند و برای جلوگیری از شناسایی، «به اندازه یک موش ساکن» می شود.

  آدرس های خرید حضوری سیپروفلوکساسین

هاوک ها بینایی بسیار خوبی دارند و می توانند کوچکترین حرکات را حتی تنفس معمولی موش انجام دهند. اگر یک شاهین در یک مزرعه روی موش بچرخد، شاهین هر موشی را که بخواهد فرار کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : می بیند و به پایین خم می شود و او را در چنگال های تیز خود می گیرد. بنابراین، به جای استفاده از استراتژی دفاعی فرار، موش یخ می زند.

فعالیت حیاتی خود را کند می کند و نفس خود را حبس می کند تا شاهین پرواز کند و خطر از بین برود. با این حال، اگر کاهش سرعت خیلی ناگهانی یا خیلی شدید باشد.

  افسردگی یک قطبی و دوقطبی

افسردگی در بارداری و جنسیت : می‌تواند منجر به ترسیدن موش به معنای واقعی کلمه تا حد مرگ شود. حدود ۱۰ درصد از موش ها به دلیل خاموش شدن در پاسخ به خطرات ناشی از پرنده شکاری یا مار می میرند.

نظریه Polyvagal توضیح می دهد که چگونه افزایش فعالیت شاخه پشتی عصب واگ یک استراتژی دفاعی است که باعث یک حالت فیزیولوژیکی شوک یا خاموشی می شود تا به ما کمک کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : تا با حوادث آسیب زا، خطر شدید یا تخریب قریب الوقوع کنار بیاییم، خواه واقعی باشد یا خیالی. ، با فروریختن و خاموش شدن ناگهانی. تسلیم شدن یا تظاهر به مرگ می تواند نجات دهنده باشد.

  افسردگی و اختلال شخصیت وسواسی

با حرکت نکردن، ممکن است از توجه یک شکارچی یا دشمن اجتناب کنیم. از نظر فیزیولوژیکی، بی حرکتی نیز انرژی را حفظ می کند.

افسردگی در بارداری و جنسیت : با این حال، باقی ماندن مزمن در حالت واگ پشتی در زمانی که دیگر هیچ تهدید یا خطری وجود ندارد، ما را از حالت طبیعی خارج می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *