افسردگی در دوران قاعدگی

افسردگی در دوران قاعدگی : این دو محقق روی سویه‌ای از موش‌ها آزمایش کردند که به دلیل فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن خود به خود به بیماری مبتلا می‌شوند.

به طور معمول، این بیماری با درمان موش ها با یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی کنترل می شود. آدر و کوهن نشان دادند.

افسردگی در دوران قاعدگی : که با استفاده از تکنیک‌های شرطی‌سازی خود، می‌توانند محرک شرطی را جایگزین داروی واقعی کنند – و به اندازه کافی ایمنی را در این حیوانات تغییر دهند.

تا طول عمر آنها افزایش یابد. مطالعاتی مانند این دانشمندان را متقاعد کرد که بین سیستم عصبی و سیستم ایمنی ارتباط قوی وجود دارد.

  آدرس های خرید حضوری متوترکسات

افسردگی در دوران قاعدگی : جای تعجب نیست که اگر دید یک گل رز مصنوعی یا طعم یک نوشیدنی با طعم مصنوعی می تواند عملکرد سیستم ایمنی را تغییر دهد.

استرس نیز می تواند. در نیمه اول این فصل، من در مورد اینکه استرس با ایمنی چه می کند و چگونه ممکن است در یک شرایط اضطراری استرس زا مفید باشد.

افسردگی در دوران قاعدگی : بحث می کنم. در نیمه دوم، بررسی خواهم کرد که آیا استرس پایدار، از طریق سرکوب مزمن ایمنی، می‌تواند توانایی بدن برای مبارزه با بیماری‌های عفونی را مختل کند.

  افسردگی درمان

این یک سوال جذاب است که تنها با احتیاط زیاد و احتیاط های فراوان می توان به آن پاسخ داد. اگرچه شواهدی در حال ظهور است که نشان می دهد.

افسردگی در دوران قاعدگی : سرکوب سیستم ایمنی ناشی از استرس واقعاً می تواند خطر و شدت برخی از بیماری ها را افزایش دهد.

احتمالاً این ارتباط نسبتاً ضعیف است و اهمیت آن اغلب اغراق آمیز است. برای ارزیابی نتایج این زمینه گیج کننده اما مهم، باید با پرایمری درباره نحوه عملکرد سیستم ایمنی شروع کنیم.

  افسردگی یائسگی

افسردگی در دوران قاعدگی : اصول اولیه سیستم ایمنی وظیفه اصلی سیستم ایمنی دفاع از بدن در برابر عوامل عفونی مانند ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و انگل ها است.

این فرآیند به طرز وحشتناکی پیچیده است. برای یک چیز، سیستم ایمنی باید بین سلول‌هایی که بخش‌های طبیعی بدن هستند و سلول‌هایی که مهاجم هستند.

افسردگی در دوران قاعدگی : تفاوت قائل شود – در اصطلاح ایمونولوژیک، بین «خود» و «غیر خود» تمایز قائل شود. به نوعی، سیستم ایمنی می تواند.

  آدرس های خرید حضوری تریامسینولون

به یاد بیاورد که هر سلول در بدن شما چگونه به نظر می رسد، و هر سلولی که فاقد امضای متمایز سلولی شما باشد (مثلاً باکتری ها) مورد حمله قرار می گیرد.

افسردگی در دوران قاعدگی : علاوه بر این، هنگامی که سیستم ایمنی شما با یک مهاجم جدید مواجه می‌شود.

حتی می‌تواند یک خاطره ایمونولوژیک از ظاهر عامل عفونی تشکیل دهد تا بهتر برای تهاجم بعدی آماده شود – فرآیندی که وقتی با یک نسخه خفیف واکسینه می‌شوید از آن استفاده می‌شود.

  چگونه افسردگی خود را درمان کنیم

افسردگی در دوران قاعدگی : عامل عفونی به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن شما برای یک حمله واقعی. چنین دفاع ایمنی توسط مجموعه ای پیچیده از سلول های در گردش به نام لنفوسیت ها و مونوسیت ها (که در مجموع به عنوان گلبول های سفید شناخته می شوند، سیت اصطلاحی برای سلول ها) ایجاد می شود.

دو دسته از لنفوسیت ها وجود دارد: سلول های T و سلول های B. هر دو از مغز استخوان منشا می گیرند، اما سلول های T برای بالغ شدن در تیموس (بنابراین T) مهاجرت می کنند.

  مبارزه با افسردگی زنان

افسردگی در دوران قاعدگی : در حالی که سلول های B در مغز استخوان بالغ می شوند. سلول های B اصولاً آنتی بادی تولید می کنند.

اما انواع مختلفی از سلول های T وجود دارد (سلول های کمکی و سرکوبگر T، سلول های کشنده سیتوتوکسیک و غیره).

افسردگی در دوران قاعدگی : سلول های T و B به روش های بسیار متفاوتی به عوامل عفونی حمله می کنند.

سلول های T باعث ایجاد ایمنی با واسطه سلولی می شوند (تصویر). هنگامی که یک عامل عفونی به بدن حمله می کند.

افسردگی در دوران قاعدگی : توسط نوعی مونوسیت به نام ماکروفاژ شناسایی می شود که ذره خارجی را به یک سلول کمکی T ارائه می کند.

  افسردگی زنان بعد از طلاق

اکنون یک زنگ هشدار استعاری به صدا درآمده است و سلول های T در پاسخ به تهاجم شروع به تکثیر می کنند.

افسردگی در دوران قاعدگی : این سیستم هشدار در نهایت منجر به فعال شدن و تکثیر سلول های کشنده سیتوتوکسیک می شود.

که همانطور که از نامشان پیداست عامل عفونی را مورد حمله قرار داده و از بین می برند. این جزء سلول های T سیستم ایمنی است که توسط ویروس ایدز از بین می رود.

  افسردگی نوجوانان پسر

افسردگی در دوران قاعدگی : در مقابل، سلول های B باعث ایمنی با واسطه آنتی بادی می شوند (تصویر). هنگامی که همکاری سلول های کمکی ماکروفاژ-T رخ داد.

سلول های کمکی T تکثیر سلول های B را تحریک می کنند. وظیفه اصلی سلول‌های B تمایز و تولید آنتی‌بادی‌ها، پروتئین‌های بزرگی است.

افسردگی در دوران قاعدگی : که برخی از ویژگی‌های خاص عامل عفونی مهاجم (معمولاً یک پروتئین سطحی متمایز) را تشخیص داده و به آن‌ها متصل می‌شوند.

این ویژگی بسیار مهم است – آنتی بادی تشکیل شده شکل نسبتاً منحصر به فردی دارد که کاملاً با شکل ویژگی متمایز مهاجم مطابقت دارد.

  علت افسردگی ناگهانی

افسردگی در دوران قاعدگی : مانند تناسب بین قفل و کلید. در اتصال به ویژگی خاص، آنتی بادی ها عامل عفونی را بی حرکت کرده و آن را برای تخریب هدف قرار می دهند.

آبشار ایمنی سلولی. (۱) یک عامل عفونی توسط یک نوع مونوسیت به نام ماکروفاژ مواجه می شود. (۲) این ماکروفاژ را تحریک می کند تا عامل عفونی را به یک سلول کمکی T (نوعی گلبول سفید خون) ارائه کند.

افسردگی در دوران قاعدگی : اینترلوکین ۱ (IL-1) را آزاد کند که فعالیت سلول های کمکی T را تحریک می کند. (۳) سلول کمکی T، در نتیجه، اینترلوکین ۲ (IL-2) را آزاد می کند.

  نشانه های افسردگی در کودکان چیست؟

که باعث تکثیر سلول های T می شود. (۴) این در نهایت باعث می شود که نوع دیگری از گلبول های سفید خون، سلول های کشنده سیتوتوکسیک، تکثیر شده و عامل عفونی را از بین ببرد.

افسردگی در دوران قاعدگی : آبشار ایمنی با واسطه آنتی بادی. (۱) یک عامل عفونی توسط یک ماکروفاژ مواجه می شود. (۲) این برخورد آن را تحریک می کند تا بیماری عفونی را نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *