افسردگی در دوران کنکور

افسردگی در دوران کنکور : علاوه بر این، استرس یک عامل مستعد کننده در افسردگی انسان نیز است و برخی از تغییرات غدد درون ریز معمولی افسردگی را به همراه دارد.

علاوه بر این، ژن هایی که مستعد افسردگی هستند، فقط در یک محیط استرس زا این کار را انجام می دهند. با تشدید این پیوند، گلوکوکورتیکوئیدها، به عنوان هورمون مرکزی پاسخ به استرس، می توانند.

افسردگی در دوران کنکور : حالت های افسردگی مانند را در حیوان ایجاد کنند و می توانند باعث افسردگی در انسان شوند. و در نهایت، استرس و گلوکوکورتیکوئیدها می توانند.

  راههای مقابله با افسردگی شدید

تغییرات عصبی شیمیایی را ایجاد کنند که در افسردگی نقش دارد. با در دست داشتن این یافته ها، قطعات شروع به تناسب با هم می کنند.

افسردگی در دوران کنکور : استرس، به ویژه به صورت افراطی عدم کنترل و خروجی، باعث ایجاد مجموعه ای از تغییرات مضر در فرد می شود.

از نظر شناختی، این شامل یک باور تحریف کننده است که هیچ کنترل یا خروجی در هیچ درماندگی آموخته شده در شرایط وجود ندارد.

افسردگی در دوران کنکور : در سطح عاطفی، آنهدونیا وجود دارد. از نظر رفتاری، عقب ماندگی روانی حرکتی وجود دارد.

  افسردگی قبل از قاعدگی

در سطح عصبی شیمیایی، اختلالاتی در سیگنال دهی سروتونین، نوراپی نفرین و دوپامین وجود دارد – همانطور که در فصل ۱۶ نشان داده خواهد شد.

افسردگی در دوران کنکور : استرس طولانی مدت می تواند دوپامین را در مسیرهای لذت کاهش دهد. از نظر فیزیولوژیکی، از جمله موارد دیگر، تغییراتی در اشتها، الگوهای خواب، و حساسیت سیستم گلوکوکورتیکوئید به تنظیم بازخورد وجود دارد.

ما این مجموعه تغییرات را در مجموع یک افسردگی اساسی می نامیم. این فوق العاده است. من معتقدم که یک بیماری مرتبط با استرس در دستانمان است.

  افسردگی پس از زایمان در مردان

افسردگی در دوران کنکور : اما برخی از سوالات مهم باقی مانده است که باید پرسیده شود. یکی به این موضوع مربوط می شود.

که چرا بعد از سه یا بیشتر دوره افسردگی اساسی، رابطه استرس و افسردگی از هم جدا می شود. این موضوع مربوط به دوره‌های افسردگی است که ریتم درونی خود را به خود می‌گیرند.

افسردگی در دوران کنکور : مستقل از اینکه آیا دنیای بیرون واقعاً شما را با عوامل استرس‌زا تحت فشار قرار می‌دهد یا خیر. چرا باید چنین انتقالی رخ دهد؟

در حال حاضر، نظریه‌پردازی‌های زیادی وجود دارد، اما داده‌های واقعی بسیار کم است. اما اساسی ترین سوال باقی می ماند.

  افسردگی اختلال روانپزشکی

افسردگی در دوران کنکور : چرا فقط برخی از ما افسرده می شویم؟ یک پاسخ واضح این است که برخی از ما بیشتر از دیگران در معرض عوامل استرس زا قرار داریم.

و، هنگام فاکتورگیری در توسعه، می توان این را به گونه ای بیان کرد که شامل تاریخ نیز می شود – نه تنها برخی از ما بیشتر از دیگران در معرض عوامل استرس زا قرار می گیریم.

افسردگی در دوران کنکور : بلکه اگر در اوایل زندگی در معرض برخی از عوامل استرس زای وحشتناک قرار بگیریم، برای همیشه پس از آن خواهیم بود.

  افسردگی و معافیت سربازی

آسیب پذیرتر در برابر عوامل استرس زای بعدی که به ما وارد می شود. این جوهر بار آلوستاتیک، سایش و پارگی است.

افسردگی در دوران کنکور : که در آن قرار گرفتن در معرض استرس شدید آسیب پذیری ایجاد می کند. بنابراین بروز افتراقی افسردگی را می توان با تفاوت در میزان استرس و/یا در سابقه استرس توضیح داد.

اما حتی برای همان عوامل استرس زا و سابقه استرس مشابه، برخی از ما آسیب پذیرتر از دیگران هستیم. چرا برخی از ما باید با سهولت بیشتری تسلیم شویم؟

  افسردگی بعد از قاعدگی

افسردگی در دوران کنکور : برای شروع به درک این موضوع، باید آن سوال را وارونه کنیم، تا آن را به روشی خسته‌کننده‌تر بیان کنیم.

چگونه است که هر یک از ما از افسردگی جلوگیری می کنیم؟ با در نظر گرفتن همه چیز، این می تواند یک دنیای وحشتناک باشد.

افسردگی در دوران کنکور : و گاهی اوقات باید معجزه آسا به نظر برسد که هر یک از ما در برابر ناامیدی مقاومت می کنیم.

پاسخ این است که ما زیست‌شناسی برای بهبودی از اثرات استرس که افسردگی را تحریک می‌کند در خود ساخته‌ایم. همانطور که دیدیم.

  آرگان

افسردگی در دوران کنکور : استرس و گلوکوکورتیکوئیدها می توانند بسیاری از تغییرات مشابهی را در سیستم های انتقال دهنده عصبی ایجاد کنند.

که در افسردگی نقش دارند. یکی از بهترین پیوندهای مستند این است که استرس باعث کاهش نوراپی نفرین می شود.

افسردگی در دوران کنکور : هیچ کس دقیقاً مطمئن نیست که چرا این کاهش رخ می دهد، اگرچه احتمالاً ارتباطی با مصرف نوراپی نفرین سریعتر از حد معمول دارد (به جای اینکه کندتر از حد معمول ساخته شود).

  درمان افسردگی قبل پریودی

به طور بحرانی، نه تنها استرس باعث کاهش نوراپی نفرین می شود، بلکه همزمان سنتز تدریجی نوراپی نفرین بیشتری را آغاز می کند.

افسردگی در دوران کنکور : همزمان با کاهش شدید محتوای نوراپی نفرین، اندکی پس از شروع استرس، مغز شروع به ساخت بیشتر آنزیم کلیدی تیروزین هیدروکسیلاز می کند.

که نوراپی نفرین را سنتز می کند. هم گلوکوکورتیکوئیدها و هم به طور غیرمستقیم سیستم عصبی اتونومیک در القای تیروزین هیدروکسیلاز جدید نقش دارند.

افسردگی در دوران کنکور : نکته اصلی این است که در بسیاری از ما، استرس ممکن است باعث کاهش نوراپی نفرین شود.

  درمان افسردگی و احساس تنهایی

اما فقط به صورت گذرا. می‌خواهیم ببینیم که مکانیسم‌های مشابهی در رابطه با سروتونین وجود دارد. بنابراین، در حالی که استرس‌های روزمره برخی از تغییرات عصبی شیمیایی مرتبط با افسردگی را همراه با برخی از علائم ایجاد می‌کنند.

افسردگی در دوران کنکور : ما احساس “آبی” می‌کنیم – در عین حال، در حال ساخت مکانیسم‌های بهبودی هستیم. ما بر آن غلبه می کنیم، چیزها را پشت سر می گذاریم.

چیزها را در چشم انداز می بینیم، به زندگی خود ادامه می دهیم… شفا می دهیم و بهبود می یابند. بنابراین، با توجه به عوامل استرس زا و سابقه استرس، چرا فقط برخی از ما افسرده می شویم؟

  اختلال دو قطبی و هوش

افسردگی در دوران کنکور : شواهد فزاینده ای برای یک پاسخ منطقی وجود دارد، و آن این است که زیست شناسی آسیب پذیری در برابر افسردگی این است.

که شما به خوبی از عوامل استرس زا بهبود نمی یابند. به یافته‌های نسخه‌های مختلف «ژن Z» برگردیم، که در آن یک نسخه خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد.

افسردگی در دوران کنکور : اما تنها زمانی که با سابقه عوامل استرس‌زای عمده همراه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *