افسردگی در کودکان

افسردگی در کودکان : عصب بویایی یا CN I حس بویایی ما را فعال می کند. از نظر تکامل، CN I اولین اعصاب جمجمه ای بود که رشد کرد.

حس بویایی برای انسان و سایر پستانداران حیاتی است. در ابتدا یافتن غذا و سپس تعیین خوراکی بودن لقمه بسیار مهم است.

افسردگی در کودکان : بوها واکنش فوری جذب یا دافعه ایجاد می کنند – آیا وقتی لقمه را نزدیک می کنم آب دهانم می آید یا با نفرت سرم را برمی گردانم؟

واکنش ما به بوها قوی، بدوی و غریزی است، بنابراین بوهای مختلف تأثیرات عاطفی قوی بر ما دارند. برای نوزاد مهم است که بوی مادر خود را بشناسد و شرکای جنسی یکدیگر را بو کنند تا برانگیختگی آنها تشدید شود. رشته‌های عصبی CN I از اندام‌های حسی در بینی منشأ می‌گیرند و یک مسیر مستقیم به مغز جلویی دارند.

  سرمایه گذاری با 800 میلیون

افسردگی در کودکان : تنها عصب جمجمه‌ای است که مستقیماً از اندام‌های حسی به مغز بدون سیناپس‌های میانی منتقل می‌شود. (سیناپس ساختاری است که به یک نورون یا سلول عصبی اجازه می دهد تا سیگنال الکتریکی یا شیمیایی را به سلول دیگر، عصبی یا غیر آن ارسال کند.) بنابراین عصب بویایی تنها عصب جمجمه ای است که اطلاعات (بو) را مستقیماً به مغز منتقل می کند.

  آدرس های خرید حضوری وراپامیل

قشر بدون انتقال آن از طریق بخش دیگری از سیستم عصبی مرکزی. جالب اینجاست که این بخش از “مغز قدیمی” ما در شکل گیری حافظه نقش دارد که از نقطه نظر بقا معنا دارد.

افسردگی در کودکان : به همین دلیل است که بوها برخی از قوی ترین و خاطره انگیزترین خاطرات ما را تشکیل می دهند.

سایر اعصاب جمجمه ای بینایی ما را قادر می سازند، و البته بینایی نقش مهمی در کمک به ما برای یافتن غذا دارد. CN II، عصب بینایی نیز از مغز جلویی منشا می گیرد.

  آدرس های خرید حضوری بوپروپیون

افسردگی در کودکان : در کمک به ما برای یافتن غذا CN II، عصب بینایی نیز از مغز جلویی منشا می گیرد. سیگنال‌ها را از میله‌ها و مخروط‌ها در شبکیه چشم به سیناپس و از طریق آن سیناپس به مراکز بینایی در پشت (اکسیپیتال) لوب قشر مغز منتقل می‌کند.

مغز این تکانه های عصبی را به آنچه می بینیم تفسیر می کند. ممکن است به دنبال چیزی برای خوردن باشیم و چیز جالبی ببینیم. آیا می توانیم آن را از تجربه گذشته تشخیص دهیم؟

  مبارزه با افسردگی فصلی

افسردگی در کودکان : شبیه غذاست؟ تازه به نظر میاد؟ آیا بدون کپک و تغییر رنگ است؟ اگر خوب به نظر می رسد، ممکن است تصمیم بگیریم آن را به صورت خود نزدیک کنیم تا بتوانیم آن را بو کنیم و سپس آن را در دهان خود بگذاریم تا آن را بچشیم.

حرکت کره چشم در جهات مختلف میدان دید ما را گسترش می دهد. ماهیچه های کوچکی که کره چشم را حرکت می دهند توسط سه عصب جمجمه ای دیگر کنترل می شوند: CN III (oculomotor)، IV (trochlear) و VI (abducens). اینها به ما این امکان را می دهند که چشمانمان را به بالا، پایین، راست یا چپ بچرخانیم. اگر از عضلات گردن برای حرکت دادن سر خود استفاده کنیم.

  آدرس های خرید حضوری کلردیازپوکساید

افسردگی در کودکان : می توانیم میدان دید خود را حتی بیشتر گسترش دهیم. CN XI، عصب جانبی ستون فقرات، عضلات ذوزنقه و استرنوکلیدوماستوئید را کنترل می کند.

این عضلات سر ما را حرکت می دهند تا بتوانیم به بالا، پایین و به پهلوها نگاه کنیم. این باعث می‌شود که جستجوی ما برای غذا شامل نزدیک‌تر کردن یک لقمه برای بوییدن آن باشد و اگر بوی خوبی نداشت.

  راههای مقابله با اضطراب امتحان

افسردگی در کودکان : سرمان را برگردانیم. با این حال، بینایی و بویایی به تنهایی به ما نمی گوید که چیزی خوراکی است. قدم بعدی را برمی داریم و آن را در دهان خود می گذاریم: آیا مزه اش خوب است؟ برای اینکه طعم مناسبی داشته باشد باید غذا را با بزاق دهان مخلوط کنیم.

  افسردگی نظرات

ترشح بزاق توسط اعصاب CN V (سه قلو)، CN VII (صورت) و CN IX (گلوسوفارنجئال) کنترل می شود که غدد بزاقی را عصب دهی می کنند. بزاق نه تنها توانایی ما را برای چشیدن چیزها افزایش می دهد.

افسردگی در کودکان : بلکه با شروع تجزیه نشاسته و مرطوب کردن غذا، فرآیند گوارش را نیز آغاز می کند و بلع آن را آسان تر می کند.

برای مخلوط کردن غذا با بزاق از CN V (عصب سه قلو) برای عصب دهی به ماهیچه های جویدن، باز و بسته کردن فک و آسیاب کردن غذا با حرکت پهلو به پهلو استفاده می کنیم.

  انواع افسردگی و اختلالات روانی

افسردگی در کودکان : ما از CN XII (عصب هیپوگلاس) برای حرکت دادن زبان خود برای جابجایی غذا در دهان و روی و یا خارج کردن سطوح دندان استفاده می کنیم.

ما از CN VII (عصب صورت) برای شل کردن و سفت کردن ماهیچه‌های گونه‌ها استفاده می‌کنیم، کیسه‌ای برای غذا ایجاد می‌کنیم و آن را خالی می‌کنیم تا غذا را به سطوح آسیاب دندان برگرداند.

افسردگی در کودکان : ما همچنین به جابجایی غذا با ماهیچه های لب کمک می کنیم، ماهیچه هایی که توسط CN VII نیز عصب دهی می شوند.

  آدرس های خرید حضوری سیپروفلوکساسین

برای چشیدن واقعی غذا، از جوانه های چشایی روی زبان استفاده می کنیم که به شاخه های سه عصب جمجمه ای متصل می شوند: CN VII (عصب صورت)، CN IX (عصب گلوفارنکس) و CN X (عصب واگ). آیا طعم غذا خوب است.

افسردگی در کودکان :  یا طعم عجیبی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است خوردن لقمه خطرناک باشد؟ اگر غذا طعم خوبی نداشته باشد، به راحتی می توانیم قبل از خوردن آن را تف کنیم؟

  افسردگی اختلال روانپزشکی

اگر غذا مزه خوبی نداشته باشد، قبل از قورت دادن به راحتی آن را تف کرده و از بیمار شدن یا مسموم شدن خودداری کنیم.

اگر تصمیم به قورت دادن داشته باشیم، زبان این غذای جویده شده مخلوط با بزاق را به بالای مری، در پشت دهان برمی گرداند.

افسردگی در کودکان : مری یک لوله عضلانی است که غذا را از گلو به معده حرکت می‌دهد و به‌طور ریتمیک مانند روده‌ها منقبض می‌شود. ما غذا را با ماهیچه های گلو می بلعیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *