افسردگی فصلی تابستانی

افسردگی فصلی تابستانی : شایع ترین اختلال عملکردی دستگاه گوارش، که در اینجا مورد بررسی قرار خواهد گرفت، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است.

که شامل درد شکمی (به ویژه بلافاصله بعد از غذا) است که با اجابت مزاج و علائمی مانند اسهال یا یبوست، دفع مخاط، نفخ تسکین می یابد.

افسردگی فصلی تابستانی : و اتساع شکم. علی‌رغم اینکه پزشکان شما را از هر طرف بررسی می‌کنند، نمی‌توانند چیزی اشتباه پیدا کنند.

که IBS را به عنوان یک اختلال عملکردی واجد شرایط می‌کند. IBS یکی از شایع ترین اختلالات حساس به استرس است.

  با میلیارد چیکار میشه کرد

افسردگی فصلی تابستانی : شخصاً، تمام مراسم اصلی گذر در زندگی من با موارد بسیار چشمگیر دویدن چند روز قبل مشخص شده است.

میتزوای من، رفتن به دانشگاه، دفاع از دکترا، پیشنهاد ازدواج، عروسی من. (سرانجام، این لحن اعتراف اجباری برای کتاب‌های موفق این روزهاست.

افسردگی فصلی تابستانی : حالا اگر بتوانم از ستاره‌های هالیوودی که با آنها داروهای ادرارآور مصرف کرده‌ام نام ببرم، ممکن است به یکی از پرفروش‌ترین‌ها تبدیل شود.

مطالعات با دقت انجام‌شده نشان می‌دهد که عوامل استرس‌زای مزمن عمده خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهند.

  خراطین

افسردگی فصلی تابستانی : اولین علائم IBS ظاهر می شود و موارد قبلی را بدتر می کند. این منطقی است. همانطور که دیدیم.

کاری که استرس انجام می دهد افزایش انقباضات در روده بزرگ و رهایی از وزن مرده است. و IBS – همچنین به عنوان “کولون اسپاستیک” شناخته می شود.

افسردگی فصلی تابستانی : شامل انقباض بیش از حد کولون است که راهی عالی برای تولید اسهال است. معلوم نیست که چرا تعداد زیادی انقباضات کولون ناشی از استرس می تواند منجر به یبوست شود.

  افسردگی در فرزندان طلاق

به عنوان یک توضیح ممکن، انقباضات ناشی از استرس در روده بزرگ جهت دار هستند، یعنی محتویات روده بزرگ را از روده بزرگ خارج می کنند.

افسردگی فصلی تابستانی : انتهای روده کوچک به مقعد. و اگر این کار را زیاد انجام دهند، همه چیز تسریع می‌شود و در نتیجه اسهال ایجاد می‌شود.

اما در یک سناریوی قابل قبول، با دوره‌های استرس طولانی مدت، انقباضات شروع به بی نظمی می‌کنند، جهت خود را از دست می‌دهند.

افسردگی فصلی تابستانی : به طوری که چیز زیادی به سمت مقعد حرکت نمی کند). بنابراین افراد مبتلا به IBS به طور نامتناسبی با استرس های زیادی مواجه می شوند.

  افسردگی و منگی سر

اما علاوه بر این، IBS می تواند اختلالی در حساسیت بیش از حد دستگاه گوارش به استرس باشد. این را می توان در موقعیت های تجربی نشان داد.

افسردگی فصلی تابستانی : جایی که یک فرد مبتلا به IBS در معرض یک استرس کنترل شده قرار می گیرد (برای مدتی دست خود را در آب یخ نگه می دارد.

سعی می کند دو مکالمه ضبط شده را به طور همزمان معنا کند، شرکت در یک مصاحبه تحت فشار). انقباضات روده بزرگ در پاسخ به این عوامل استرس زا در بیماران IBS بیشتر از افراد کنترل افزایش می یابد.

  اختلال افسردگی یک قطبی

افسردگی فصلی تابستانی : ارتباط دیگر بین استرس و IBS مربوط به درد است. همانطور که در فصل ۹ خواهیم دید.

استرس می تواند نوع دردی را که در پوست و ماهیچه های اسکلتی خود احساس می کنید کمرنگ کند و در عین حال حساسیت اندام های داخلی مانند روده ها را به درد افزایش دهد (چیزی به نام درد “احشایی”).

  افسردگی بعد زایمان چگونه است

افسردگی فصلی تابستانی : و این مشخصاتی است که در بیماران IBS مشاهده می شود – حساسیت کمتر به درد پوستی (“پوستی”) و درد احشایی بیشتر.

حمایت بیشتر از پیوند استرس/IBS این است که افراد مبتلا به IBS معمولاً در هنگام خواب، انقباض بیش از حد روده‌های خود ندارند.

افسردگی فصلی تابستانی : اسپاستیسیتی روده چیزی نیست که همیشه اتفاق بیفتد – فقط زمانی که فرد بیدار است.

در میان فرصت‌هایی برای استرس. فیزیولوژی این روده که خیلی منقبض است چیست؟ همانطور که قبلا دیدیم.

  راه های درمان افسردگی دو قطبی

افسردگی فصلی تابستانی : سیستم عصبی سمپاتیک مسئول افزایش انقباضات روده بزرگ در هنگام استرس است.

و همانطور که انتظار می رود، افراد مبتلا به IBS دارای سیستم عصبی سمپاتیک بیش فعال هستند (اگرچه کمتر مشخص است.

افسردگی فصلی تابستانی : که آیا سطح گلوکوکورتیکوئید در IBS غیر طبیعی است یا خیر). و فقط برای بدتر شدن کل فرآیند، درد آن روده گازدار، متسع و بیش از حد حساس می‌تواند.

فعال‌سازی سمپاتیک را حتی بیشتر تحریک کند و یک دایره باطل را ایجاد کند. بنابراین استرس مداوم می تواند ارتباط نزدیکی با IBS داشته باشد.

  افسردگی و اختلال شخصیت وسواسی

افسردگی فصلی تابستانی : جالب اینجاست که استرس آسیب زا در اوایل زندگی (به عنوان مثال سوء استفاده) خطر ابتلا به IBS را در بزرگسالی به شدت افزایش می دهد.

این نشان می‌دهد که ترومای دوران کودکی می‌تواند پژواک آسیب‌پذیری، روده بزرگی که به استرس بیش از حد واکنش نشان می‌دهد، مدت‌ها بعد از خود به جای بگذارد.

افسردگی فصلی تابستانی : مطالعات حیوانی نشان داده است که این اتفاق می افتد. علیرغم این یافته ها، مقاومت زیادی در برابر ارتباط بین استرس و IBS وجود دارد.

  افسردگی در دوران قاعدگی

که باعث شد نامه های نیمه عصبانی از خوانندگان نسخه های قبلی این کتاب به من ارسال شود. یکی از دلایل این امر ارتباط بین IBS و تیپ های شخصیتی خاص است.

افسردگی فصلی تابستانی : در موارد افسردگی یا اضطراب، این ارتباط محکم است، اما پیوندهای قبلی بسیار مشکوک به نظر می رسند.

این مطالعات بر روی بسیاری از چرندیات روانکاوانه تمرکز داشتند (اونجا، حالا خودم را با آن جمعیت به مشکل می اندازم) – مقداری هوها در مورد فردی که در مرحله رشد مقعدی گیر کرده است.

  مصاحبه انگیزشی کیفیت زندگی

افسردگی فصلی تابستانی : بازگشت به دوره توالت. تمرینی که در آن دستشویی رفتن مورد تحسین قرار گرفت و ناگهان اسهال یک دستیابی نمادین برای تأیید والدین بود.

یا تایید پزشک به عنوان جانشین والدین. یا چیزی یا چیز دیگری. من مطمئن نیستم که آنها چگونه در یبوست نقش داشته اند، اما مطمئن هستم که آنها این کار را کردند.

افسردگی فصلی تابستانی : معدودی از متخصصین گوارش دیگر این ایده ها را جدی می گیرند. با این حال، در محافل کمتر علمی، برخی همچنان به این دیدگاه ها می چسبند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *