افسردگی هنگام پریود

افسردگی هنگام پریود : این یک کار دلهره آور و مملو از مشکلات بود، به جز درگیری های شخصی و حرفه ای بین محققان. ۲ از سوی دیگر، او می توانست ادامه مطالعه این نتیجه کنجکاو و نامفهوم را برای درک آنچه در حال رخ دادن است انتخاب کند.

این گزینه ای بود که او انتخاب کرد و موفقیت آمیز بود. در این مرحله، دکتر سلیه مشاهداتی را که در بین بیمارانی که در طول دوره کارآموزی خود دیده بود.

افسردگی هنگام پریود : یادآوری کرد: مهم نیست که بیماران از چه چیزی رنج می‌برند، همه آنها ویژگی‌های مشترکی مانند بیمار به نظر می‌رسند.

  آدرس های خرید حضوری ویاگرا

سپس متوجه شد که این مشاهدات مشابه چیزی است که در موش‌ها مشاهده کرده بود، جایی که تزریق عصاره‌های غدد و اندام‌ها و حتی داروها همگی اثرات یکسانی بر بدن آنها داشت.

افسردگی هنگام پریود : این یک موازی شگفت انگیز بود و او تصمیم گرفت تحقیقات خود را دنبال کند. او این بار به جای تزریق عصاره غدد یا اندام‌ها به موش‌ها، آن‌ها را در معرض شرایط نامطلوب مختلفی مانند افزایش یا کاهش شدید.

  راه مقابله با افسردگی شدید

دما قرار داد و تأثیر آن را بر بدن آنها تجزیه و تحلیل کرد. او در کمال تعجب متوجه شد که در هر یک از این آزمایش ها، بدون استثنا، دقیقاً همان مجموعه ای از علائم را در حیوانات مشاهده کرد که در آزمایش های قبلی داشت!

افسردگی هنگام پریود : بنابراین دکتر Selye مجبور شد به این نتیجه برسد که بسیار فراتر از بیماری خاصی که بر یک فرد خاص تأثیر می گذارد یا شرایط نامطلوبی که او در معرض آن قرار گرفته است.

  آدرس های خرید حضوری مروپنم

بدن پاسخی غیر اختصاصی به بیماری یا حملات خارجی ایجاد می کند. بدتر از آن، او متوجه شد که این واکنش در صورت عدم کنترل می تواند به خودی خود سوژه را بکشد.

افسردگی هنگام پریود : محقق آنچه را که در آن زمان سندرم سازگاری عمومی نامیده بود کشف کرده بود: پاسخ معمولی، هرچند نه خاص، که بدن هنگام قرار گرفتن در معرض شرایط نامطلوب مانند بیماری ایجاد می کند.

  افسردگی و اضطراب نوجوانان

کمی بعد در دوران حرفه ای خود، در حدود سال ۱۹۳۶، دکتر Selye اصطلاح استرس را از حرفه مهندسی وام گرفت و اصطلاح پاسخ استرس را برای توصیف واکنش اولیه بدن به حملات مختلف (بیماری ها، عصاره غدد یا اندام ها و غیره) ابداع کرد.

افسردگی هنگام پریود : او تاکید کرد که استرس واکنش خاص بدن به شرایط غیر اختصاصی است. این بدان معناست که صرف نظر از ماهیت حمله به بدن، با یک پاسخ بسیار خاص (پاسخ استرس یا سندرم سازگاری عمومی) واکنش نشان می‌دهد.

  مشاوره انگیزشی زندگی

که شامل رفتار بیمارگونه، ضخیم شدن زبان، درد شکم و زخم معده است. در سال ۱۹۳۶، دکتر Selye مقاله کوتاهی در مجله Nature منتشر کرد.

افسردگی هنگام پریود : که در آن نتایج تحقیقات خود و سندرم سازگاری عمومی را شرح داد. اگرچه این مشاهدات جالب بودند.

اما برای نتیجه گیری در مورد ماهیت دقیق مکانیسمی که این پاسخ استرس را ایجاد می کند یا مهمتر از آن، در مورد فرآیند فیزیولوژیکی که از طریق آن این واکنش می تواند برای بدن مضر باشد کافی نبود.

  علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان

افسردگی هنگام پریود : از نظر علمی، اکتشاف دکتر سلیه صرفاً یک یافته تجربی را ارائه داد: نتیجه ای که با مشاهده تأثیر شرایط مختلف بر بدن به دست می آید.

با این حال، برای پیشرفت علم، باید مکانیسم دقیقی را نیز درک کنیم که از طریق آن یک حالت خاص رخ می دهد.

افسردگی هنگام پریود : ماده ای که در طول بیماری یا حملات خارجی توسط بدن تولید می شود که منجر به ایجاد این پاسخ غیر اختصاصی می شود چیست؟

  افسردگی روان پریشانه

و چرا بدن این پاسخ غیر اختصاصی را ایجاد می کند؟ آیا از بدن محافظت می کند یا به تخریب آن کمک می کند؟

افسردگی هنگام پریود : در مواجهه با این سوالات، دکتر سلیه تصمیم گرفت به تحقیقات خود ادامه دهد. در این مرحله از حرفه خود، او یک موقعیت در دانشگاه مونترال پذیرفت، که پیشنهاد ایجاد یک موسسه پزشکی را که در مطالعه استرس تخصص دارد، داد.

  راه درمان افسردگی بعد زایمان

شهرت او افزایش یافته بود و بسیاری از دانشجویان در سرتاسر جهان برای کسب امتیاز زیر نظر او تلاش کردند.

افسردگی هنگام پریود : برای شروع جستجوی خود برای درک چگونگی ایجاد پاسخ استرس، به عنوان راهی برای ساده نگه داشتن همه چیز، او تصمیم گرفت تنها بر یک جلوه از پاسخ فیزیکی غیر اختصاصی تمرکز کند.

او پرسید چه چیزی می تواند باعث آتروفی تیموس (آتروفی غده کوچک در پایه گردن) در موش هایی شود که در شرایط استرس زا قرار داشتند.

  افسردگی زنانه

افسردگی هنگام پریود : او آزمایش زیر را انجام داد. او موش‌ها را تحت فشارهای فیزیکی مانند سرما و گرما قرار داد (که آنها را عوامل استرس‌زا نامید) و مشاهده کرد که بدن آنها پاسخ معمولی را ایجاد می‌کند: آتروفی تیموس (ویژگی پاسخ استرس فیزیولوژیکی).

او تصور کرد که اگر به طور سیستماتیک غدد مختلف را از بدن حیوان خارج کند و نتیجه را مشاهده کند، می تواند منشا این آتروفی را کشف کند.

افسردگی هنگام پریود : اگر پاسخ بدن به حمله سرما یا گرما از پیامی باشد که توسط یک غده ارسال شده است، برداشتن این غده باید از آتروفی تیموس جلوگیری کند.

  علائم افسردگی در زنان باردار

پس از چندین بار تلاش، او مشاهده کرد که وقتی حیوان تحت برداشتن غدد فوق کلیوی قرار گرفت، آتروفی تیموس دیگر زمانی که حیوان در معرض شرایط نامطلوب قرار می‌گرفت، رخ نمی‌دهد.

افسردگی هنگام پریود : با این نتیجه، او بدون شک ثابت کرد که پیام اصلی که باعث آتروفی تیموس می شود از غدد فوق کلیوی می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *