افسردگی کنکوریها

افسردگی کنکوریها : چرا آمیگدال در فردی که مضطرب است متفاوت عمل می کند؟ برخی از تحقیقات شگفت‌انگیز در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که چگونه این ممکن است کار کند.

همانطور که در فصل ۱۰ دیدیم، عوامل استرس زای اصلی و گلوکوکورتیکوئیدها عملکرد هیپوکامپ را مختل می کنند – سیناپس ها قادر به انجام این کار تقویت طولانی مدت نیستند و فرآیندهای دندریتیک در نورون ها کوچک می شوند. قابل توجه است.

افسردگی کنکوریها : که استرس و گلوکوکورتیکوئیدها دقیقاً برعکس در آمیگدال عمل می‌کنند – سیناپس‌ها تحریک‌پذیرتر می‌شوند، نورون‌ها کابل‌هایی را که سلول‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند، رشد می‌دهند. و اگر به طور مصنوعی آمیگدال موش صحرایی را تحریک‌تر کنید.

  برای مبارزه با افسردگی چه باید کرد

حیوان پس از آن اختلالی شبیه به اضطراب نشان می‌دهد. جوزف لدوکس از دانشگاه نیویورک، که تقریباً در مورد اضطراب، آمیگدال را روی نقشه قرار داده است، مدل قابل توجهی از این یافته ها ساخته است. فرض کنید یک عامل استرس‌زای آسیب‌زای بزرگ رخ می‌دهد.

افسردگی کنکوریها : به اندازه کافی برای مختل کردن عملکرد هیپوکامپ و در عین حال افزایش عملکرد آمیگدالوئید. در مرحله‌ای بعد، در یک موقعیت مشابه، شما حالتی مضطرب، خودمختار، آشفته و ترسناک دارید، و نمی‌دانید چرا – این به این دلیل است.

  مشاور انگیزشی در تهران

که هرگز خاطرات این رویداد را از طریق هیپوکامپ خود تثبیت نکرده‌اید، در حالی که با واسطه آمیگدال خود را خودمختار تشکیل می‌دهید. مطمئناً مسیرها را به یاد داشته باشید. این یک نسخه از اضطراب شناور آزاد است.

افسردگی کنکوریها : نوع A و نقش اثاثه یا لوازم داخلی در فیزیولوژی قلب و عروق تعدادی از پیوندهای پیشنهادی بین شخصیت و بیماری قلبی عروقی گزارش شده است. در میان اینها، یک رابطه پیشنهادی بین شخصیت و بیماری قلبی وجود دارد که آنقدر معروف شده است.

  با 1 میلیارد چیکار میشه کرد

که از نهایت تحسین برخوردار شده است – یعنی تحریف غیرقابل تشخیص در ذهن بسیاری از مردم (معمولاً به تحریک کننده ترین ویژگی رفتاری نسبت داده می شود. که می خواهید در شخص دیگری از آن شکایت کنید، یا به طور غیرمستقیم در خودتان لاف بزنید). من دارم “نوع A” بودن را می گویم.

  آدرس های خرید حضوری لوپرامید

افسردگی کنکوریها : دو متخصص قلب، مایر فریدمن و ری روزنمن، در اوایل دهه ۱۹۶۰ اصطلاح نوع A را برای توصیف مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که در برخی افراد یافتند، ابداع کردند.

آن‌ها این ویژگی‌ها را با عبارات مرتبط با استرس توصیف نکردند (برای مثال، تعریف افراد نوع A به عنوان افرادی که به موقعیت‌های خنثی یا مبهم واکنش نشان می‌دهند که گویی استرس‌زا هستند)، اگرچه در ادامه سعی می‌کنم این چارچوب مجدد را انجام دهم.

افسردگی کنکوریها : در عوض، آن‌ها افراد تیپ A را به‌عنوان افرادی فوق‌العاده رقابتی، موفق، تحت فشار زمان، بی‌صبر و متخاصم توصیف کردند. آنها گزارش دادند که افراد با این مشخصات، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهند.

  آدرس های خرید حضوری لورازپام

این امر با تردیدهای زیادی در این زمینه مواجه شد. شما یک متخصص قلب اوزی و هریت دهه ۱۹۵۰ هستید و به دریچه‌های قلب و چربی‌های در گردش فکر می‌کنید، نه به این فکر می‌کنید که چگونه کسی با یک خط آهسته در سوپرمارکت برخورد می‌کند.

افسردگی کنکوریها : بنابراین، یک تمایل اولیه در میان بسیاری از افراد در این زمینه وجود داشت که ارتباط بین این رفتار و بیماری را برعکس آنچه فریدمن و روزنمن پیشنهاد کردند در نظر بگیرند – ابتلا به بیماری قلبی ممکن است باعث شود برخی افراد به شیوه‌ای نوع A رفتار کنند.

  با 15 میلیارد چه ماشینی بخرم

اما فریدمن و روزنمن مطالعات آینده نگر را انجام دادند که نشان داد نوع A مقدم بر بیماری قلبی است. این یافته سر و صدای زیادی به پا کرد و در دهه ۱۹۸۰، برخی از بزرگترین تفنگ های قلب و عروق گرد هم آمدند، شواهد را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند.

  با 800 میلیون چه ماشینی میشه خرید

افسردگی کنکوریها : که نوع A بودن حداقل به اندازه سیگار کشیدن یا داشتن سطح کلسترول بالا خطر قلبی دارد. همه خوشحال شدند و “نوع A” وارد اصطلاح رایج شد. مشکل این بود که به زودی پس از آن، برخی از مطالعات دقیق نتوانستند یافته های اساسی فریدمن و روزنمن را تکرار کنند.

ناگهان، نوع A بعد از همه خوب به نظر نمی رسید. سپس، برای اضافه کردن توهین به آسیب، دو مطالعه نشان داد که زمانی که شما به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شده بودید.

  افسردگی قبل پریودی

افسردگی کنکوریها : نوع A بودن با نرخ بقای بهتر همراه بود (در یادداشت‌های انتهای کتاب، راه‌های ظریف توضیح این یافته را مورد بحث قرار می‌دهم). در اواخر دهه ۱۹۸۰، کانسپت Type-A دستخوش تغییرات عمده ای شد.

یکی از این موارد تشخیص این بود که عوامل شخصیتی با در نظر گرفتن افرادی که اولین حمله قلبی خود را در سنین پایین تجربه می‌کنند بیشتر پیش‌بینی می‌کنند.

افسردگی کنکوریها : در سال‌های بعد، وقوع اولین حمله قلبی بیشتر در مورد چربی‌ها و سیگار است. علاوه بر این، کار ردفورد ویلیامز از دانشگاه دوک بیشتر در این زمینه متقاعد شد که عامل کلیدی در لیست علائم نوع A-ish خصومت است.

  مقابله با استرس زمان

به عنوان مثال، زمانی که دانشمندان برخی از مطالعات اولیه نوع A را مجدداً تحلیل کردند و مجموعه صفات را به صفات جداگانه تقسیم کردند، خصومت به عنوان تنها پیش‌بینی‌کننده مهم بیماری قلبی ظاهر شد.

افسردگی کنکوریها : همین نتیجه در مطالعات پزشکان میانسال که بیست و پنج سال قبل از آن تست‌های سیاهه شخصیت را به عنوان تمرین در دانشکده پزشکی انجام داده بودند، مشاهده شد.

  افسردگی بعد زایمان چه علائمی دارد

و همین موضوع با نگاهی به وکلای آمریکایی، دوقلوهای فنلاندی، کارمندان وسترن الکتریک – طیف وسیعی از جمعیت ها، پیدا شد.

افسردگی کنکوریها : به عنوان مثالی دیگر، بین میزان خصومت مردم در ده شهر آمریکا و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی همبستگی وجود دارد.

این مطالعات مختلف نشان داده اند که درجه بالایی از خصومت، بیماری عروق کرونر قلب، تصلب شرایین، سکته مغزی هموراژیک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *