با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : وقتی صحبت از ارزش گذاری نسبی به میان می آید، تحلیلگران و سرمایه گذاران بی نهایت مبتکر هستند. برخی مضربی را در بین شرکت ها مقایسه می کنند، در حالی که برخی دیگر مضرب یک شرکت را با مضرب هایی که در گذشته با آنها معامله می کرد مقایسه می کنند. در حالی که اغلب ارزیابی‌های نسبی بر اساس قیمت‌گذاری دارایی‌های قابل مقایسه در همان زمان انجام می‌شوند.

برخی از ارزش‌گذاری‌های نسبی نیز وجود دارند که بر اساس اصول بنیادی انجام می‌شوند. مبانی در مقابل اقلام قابل مقایسه در ارزیابی جریان نقدی تنزیلی، ارزش یک شرکت با جریان های نقدی مورد انتظار آن تعیین می شود. سایر چیزها برابر باقی می مانند، جریان های نقدی بالاتر، ریسک کمتر و رشد بیشتر باید ارزش بیشتری را به همراه داشته باشند.

  اختلال دوقطبی و معافیت سربازی

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : برخی از تحلیلگرانی که از ضرایب استفاده می‌کنند، برای استخراج چند برابر به این مدل‌های جریان نقدی تخفیف‌یافته برمی‌گردند. سایر تحلیلگران چندگانه را در بین شرکت ها یا زمان مقایسه می کنند و فرضیات صریح یا ضمنی در مورد اینکه چگونه شرکت ها مشابه هستند یا بر اساس اصول بنیادی متفاوت هستند، می کنند.

استفاده از مبانی رویکرد اول چندگانه به اصول بنیادی در مورد شرکت در حال ارزش گذاری مربوط می شود – نرخ رشد در سود و جریان های نقدی، سرمایه گذاری مجدد و ریسک. این رویکرد برای تخمین چند برابری معادل استفاده از مدل‌های جریان نقدی تنزیلی است که به اطلاعات یکسانی نیاز دارد و نتایج یکسانی را به همراه دارد.

  آدرس های خرید حضوری متفورمین

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : مزیت اصلی آن این است که رابطه بین چندگانه و ویژگی های شرکت را نشان می دهد و به ما امکان می دهد تا چگونگی تغییر مضرب ها را با تغییر این ویژگی ها کشف کنیم. به عنوان مثال، تغییر حاشیه سود چه تاثیری بر نسبت قیمت به فروش خواهد داشت؟ با کاهش نرخ رشد، چه اتفاقی برای نسبت‌های درآمدی قیمت خواهد افتاد؟

  راه های درمان افسردگی دو قطبی

رابطه بین نسبت قیمت به ارزش دفتری و بازده حقوق صاحبان سهام چیست؟ استفاده از اقلام قابل مقایسه رویکرد رایج‌تر برای استفاده از چندگانه، مقایسه نحوه ارزش‌گذاری یک شرکت با نحوه قیمت‌گذاری شرکت‌های مشابه توسط بازار یا در برخی موارد با نحوه ارزش‌گذاری شرکت در دوره‌های قبل است. همانطور که در فصل های بعدی می بینیم.

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : یافتن شرکت های مشابه و قابل مقایسه اغلب یک چالش است، و اغلب مجبوریم شرکت هایی را بپذیریم که از یک بعد یا بعد با ارزش شرکت متفاوت هستند. هنگامی که این مورد است، ما باید به طور صریح یا ضمنی تفاوت‌های بین شرکت‌ها را در مورد معیارهای رشد، ریسک و جریان نقدی کنترل کنیم. در عمل، کنترل این متغیرها می تواند از ساده (با استفاده از میانگین های صنعتی) تا پیچیده (مدل های رگرسیون چند متغیره که در آن متغیرهای مربوطه شناسایی و کنترل می شوند) متغیر باشد.

  افسردگی پاییزی

مقایسه‌های مقطعی در مقابل سری‌های زمانی در بیشتر موارد، تحلیل‌گران با مقایسه ضریب‌هایی که با آن‌ها معامله می‌کنند با مضرب‌هایی که شرکت‌های دیگر در همان کسب‌وکار همزمان با آن معامله می‌کنند، سهام را به صورت نسبی قیمت‌گذاری می‌کنند. با این حال، در برخی موارد، به ویژه برای شرکت های بالغ با سابقه طولانی، مقایسه در طول زمان انجام می شود.

  آدرس های خرید حضوری تیزانیدین

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : مقایسه‌های مقطعی وقتی نسبت قیمت به درآمد یک شرکت نرم‌افزاری را با میانگین نسبت درآمد قیمتی سایر شرکت‌های نرم‌افزار مقایسه می‌کنیم، ارزش‌گذاری نسبی را انجام می‌دهیم و مقایسه‌های مقطعی انجام می‌دهیم. بسته به فرضیات ما در مورد شرکت مورد ارزشیابی و شرکت های قابل مقایسه، نتایج می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال، اگر فرض کنیم شرکتی که ارزش گذاری می کنیم مشابه شرکت متوسط ​​​​در صنعت است، به این نتیجه می رسیم که اگر با مضربی کمتر از مضرب متوسط ​​معامله کند، ارزان است. با این حال، اگر فرض کنیم که شرکتی که ارزش گذاری می شود ریسک بیشتری نسبت به شرکت متوسط ​​در صنعت دارد، ممکن است نتیجه بگیریم که شرکت باید با ضریب کمتری نسبت به سایر شرکت های موجود در تجارت معامله کند.

  بهترین کار با سرمایه 1 میلیارد

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : به طور خلاصه، شما نمی‌توانید شرکت‌ها را بدون پیش‌فرض‌هایی درباره مبانی آنها مقایسه کنید. مقایسه در طول زمان اگر یک شرکت بالغ با سابقه طولانی دارید، می توانید چند برابری را که در حال حاضر معامله می کند با چند برابری که در گذشته با آن معامله می کرد مقایسه کنید. بنابراین، شرکت فورد موتور ممکن است ارزان تلقی شود زیرا با درآمد شش برابر معامله می کند.

  با 900 میلیون چه ماشینی میشه خرید

در صورتی که در طول تاریخ با درآمد ۱۰ برابری معامله کرده است.با این حال، برای انجام این مقایسه، باید فرض کنید که اصول بنیادی شرکت شما در طول زمان تغییر نکرده است به عنوان مثال، شما انتظار دارید که نسبت قیمت به درآمد یک شرکت با رشد بالا در طول زمان کاهش یابد و نرخ رشد مورد انتظار آن با بزرگتر شدن کاهش یابد.

  افسردگی در سالمندان درمان

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : مقایسه چندین برابر در طول زمان نیز می تواند با تغییرات در نرخ بهره و رفتار کل بازار پیچیده باشد. برای مثال، از آنجایی که نرخ‌های بهره کمتر از معیارهای تاریخی می‌شوند و ارزش کلی بازار افزایش می‌یابد، انتظار دارید که بیشتر شرکت‌ها با چندین برابر بیشتر از درآمد و ارزش دفتری معامله کنند. کاربرد و محدودیت های چندگانه جذابیت چندگانه ها این است که ساده و آسان برای ارتباط با آنهاست.

آنها را می توان برای به دست آوردن تخمین های سریع ارزش برای شرکت ها و دارایی ها استفاده کرد و به ویژه زمانی مفید هستند که تعداد زیادی از شرکت های مشابه در بازارهای مالی معامله می شوند و بازار به طور متوسط ​​این شرکت ها را به درستی قیمت گذاری می کند. استفاده از آن‌ها برای ارزش‌گذاری شرکت‌های منحصربه‌فرد بدون قابل‌مقایسه واضح، با درآمد کم یا بدون درآمد و با درآمد منفی دشوارتر است.

  رابطه افسردگی و لاغری

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : به همین ترتیب، چندگانه نیز به راحتی قابل سوء استفاده و دستکاری هستند، به خصوص زمانی که از شرکت های مشابه استفاده می شود. با توجه به اینکه هیچ دو شرکتی دقیقاً از نظر ریسک و رشد مشابه نیستند، تعریف شرکت های قابل مقایسه یک تعریف ذهنی است.

  علت افسردگی قبل از پریودی

در نتیجه، یک تحلیلگر مغرض می‌تواند گروهی از شرکت‌های قابل مقایسه را برای تأیید تعصبات خود در مورد ارزش یک شرکت انتخاب کند. تصویر ۲.۲ یک مثال را نشان می دهد. در حالی که این پتانسیل برای سوگیری در ارزیابی جریان نقدی تنزیل شده نیز وجود دارد.

با ۸ میلیارد چه ماشینی بخرم : تحلیلگر در ارزیابی DCF مجبور است در مورد مفروضاتی که ارزش نهایی را تعیین می‌کنند، صریح‌تر باشد. با مضرب ها، این مفروضات اغلب بیان نشده باقی می مانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *