درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : ارزش تطبیقی خشم، اضطراب و عشق را به راحتی از مثال‌های ذکر شده در بالا می‌توان فهمید، اما افسردگی بسیار مفید به نظر می‌رسد.

و صادقانه بگویم، اغلب اینطور است. ۳۰ چگونه تکامل ممکن است افسردگی را شکل دهد یکی از راه‌های پاسخ به این سوال این است که به این فکر کنیم که افراد افسرده دقیقاً چه احساسی دارند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : فکر می‌کنند و چه کار می‌کنند، و تعجب کنیم که آیا جنبه‌هایی از این واکنش‌ها ممکن است در زمان تکامل بشر در گذشته مفید بوده باشد.

  افسردگی و کنکور

می دانیم که افراد افسرده اغلب انرژی خود را از دست می دهند و از کارها دست می کشند. آنها خود را پست تر و حتی بی ارزش می بینند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : آنها اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و به جای قاطعیت و مسلط رفتار می کنند.

آنها تحریک پذیر می شوند و خود را پنهان می کنند. آنها می خواهند دیگران به آنها بدهند تا اینکه مجبور شوند به دیگران بدهند.

  اختلال خلقی افسردگی اساسی

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : بنابراین همانطور که می توانیم بپرسیم، “چه زمانی مضطرب یا عصبانی شدن مفید بود؟” ما می‌توانیم بپرسیم، “چه زمانی ممکن است برای اجداد ما مفید باشد که از چیزها دست بکشند، خود را پست‌تر ببینند و رفتاری مطیع داشته باشند؟” به عبارت دیگر، ارزش احتمالی این حالات روحی چیست؟

توقف ما در تعقیب رنگین کمان ها یک دیدگاه در مورد عملکرد تطبیقی افسردگی خفیف تر این است که به ما کمک می کند تا آرزوهایی را که بعید است به آنها برآورده کنیم، رها کنیم.

  اثربخشی مصاحبه انگیزشی بر کیفیت زندگی

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : از آنجایی که خلق افسرده لذت ناشی از چیزهای خاص را کاهش می دهد، ما بیشتر از آنها دور می شویم.

بدون هیچ سیگنال داخلی که بتواند ما را ترغیب کند که دنبال دست نیافتنی ها را رها کنیم، می توانیم به دنبال آن ادامه دهیم و بنابراین زمان و انرژی زیادی را هدر دهیم.

  علت افسردگی در زنان بعد از ازدواج

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : خلق و خوی پایین، بر اساس این تفسیر، اساساً یک سیگنال «آن را رها کن» است. اگر اینطور باشد.

زمانی که ناچاریم چیزهایی را که برایمان ارزش قائل هستیم کنار بگذاریم، انتظار داریم که افسرده خفیف شویم، زیرا متوجه می شویم که بعید است در به دست آوردن یا حفظ آنها موفق شویم.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : ناامیدی ممکن است یکی از پیامدهای این باشد. خلق و خوی پایین ممکن است دیگری باشد.

  با افسردگی پشت کنکور چه کنیم

به عبارت دیگر، کم خلقی می تواند هم محرک و هم پاسخی به انکار چیزی باشد که می خواهیم. این که خلق و خوی یک افت خفیف یا افسردگی جدی‌تر باشد.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : ممکن است به این بستگی دارد که آیا می‌توانیم تسلیم شویم و با از دست دادن خود کنار بیاییم.

یا اینکه به دنبال چیزهای دست نیافتنی و شکست خورده باشیم. ما این سوال را با جزئیات در فصل ۱۷ در مورد مقابله با ناامیدی و ناامیدی بررسی خواهیم کرد.

  افسردگی پس از ازدواج در زنان

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : واکنش به از دست دادن: افسردگی مانند غم و اندوه پیشنهاد شده است که برخی از اشکال افسردگی مانند اندوه هستند.

غلبه بر افسردگی بسیاری از حیوانات زمانی که ارتباط خود را با اطرافیان خود قطع می کنند دچار استرس می شوند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : بسیاری از موجودات بسیار جوان، از جمله موش‌های کوچک، بچه میمون‌ها و نوزادان انسان، می‌توانند نسبت به جدایی یا از دست دادن مادر واکنش اعتراضی و ناامیدی نشان دهند. معمولاً در ابتدا نوزاد معترض و فعال تر می شود.

  افسردگی زنان متاهل

اما اگر مادر برنگردد، نوزاد کاملا گوشه گیر می شود. این حالت را حالت ناامیدی می نامند. اعتقاد بر این است که به نوزاد کمک می کند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : تا منابع را حفظ کند و توجه را به خود به عنوان یک نوجوان محافظت نشده جلب کند که شکارچیان را جذب می کند.

  افسردگی مزمن در مردان

جالب توجه است که تغییرات ژنتیکی تعیین شده در واکنش‌های «ناامیدی» حیوانات مختلف شیرخوار وجود دارد: برخی از این گونه از دست دادن‌ها و جدایی‌ها به طور جدی ناتوان می‌شوند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : در حالی که برخی دیگر کمتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. دلیل اینکه ما به نزدیکی نیاز داریم و وقتی احساس می کنیم با دیگران ارتباط داریم (و احساس بدی در زمانی که احساس قطع ارتباط می کنیم) احساس خوبی داریم، بیولوژیکی است.

  از تنهایی افسردگی گرفتم

این یک نیاز تکامل یافته است، به ویژه در کودکان. به نظر می‌رسد مکانیسم‌های مقابله با ضرر، که طی میلیون‌ها سال تکامل یافته‌اند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : طرح اولیه بسیاری از پاسخ‌های انسانی ما به ضررهای جدی شخصی باشد.

ما نیز می‌توانیم مرحله اعتراضی احساس خشم و جست‌وجوی فرد مورد علاقه و به دنبال آن بی‌حسی و ناامیدی را طی کنیم.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : البته، بیشتر غم و اندوه در انسان پیچیده است، و افراد می توانند در چندین مرحله به جلو و عقب حرکت کنند.

  افسردگی نوجوان

بنابراین قصد ندارم آن را بیش از حد ساده کنم، فقط نشان می دهم که مکانیسم های تکامل یافته ای در کار هستند.

درمان افسردگی بعد از ازدواج در زنان : اندوه حاد یک حالت استرسی است که با افزایش سطح کورتیزول همراه است. “از دست دادن دلبستگی” دردناک و استرس زا است، زیرا ما از نظر بیولوژیکی برای آنها تنظیم شده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *