درمان افسردگی فصلی پاییز

درمان افسردگی فصلی پاییز : از آنجایی که مردان فولیکول هایی ندارند که توسط هورمون محرک فولیکول تحریک شوند، FSH در عوض تولید اسپرم را تحریک می کند.

این سیستم تولید مثل نر اصلی شما است. نسخه ساده شده غدد درون ریز تولید مثل مردان. هیپوتالاموس LHRH را در سیستم گردش خون خصوصی که با هیپوفیز قدامی مشترک است آزاد می کند.

درمان افسردگی فصلی پاییز : باعث آزاد شدن LH و FSH توسط هیپوفیز می شود که در بیضه ها کار می کنند و باعث ترشح تستوسترون و تولید اسپرم می شوند.

  نشانه های افسردگی بالینی

با شروع یک عامل استرس زا، کل سیستم مهار می شود. غلظت LHRH کاهش می یابد، پس از مدت کوتاهی LH و FSH کاهش می یابد، و سپس بیضه ها برای ناهار بسته می شوند.

درمان افسردگی فصلی پاییز : نتیجه کاهش سطح تستوسترون در گردش است. واضح ترین تظاهرات این در هنگام استرس فیزیکی رخ می دهد.

اگر یک مرد تحت عمل جراحی قرار گیرد، در عرض چند ثانیه از اولین برش چاقوی جراحی از طریق پوست او، محور تولید مثل شروع به بسته شدن می کند.

  افسردگی فصلی بهار

درمان افسردگی فصلی پاییز : جراحت، بیماری، گرسنگی، جراحی – همه اینها باعث کاهش سطح تستوسترون می شود.

مردم شناسان حتی نشان داده اند که در جوامع انسانی که در آن استرس انرژی دائمی وجود دارد (به عنوان مثال، روستاییان روستایی نپال)، سطح تستوسترون به طور قابل توجهی کمتر از افراد غیرفعال بوستونی است.

درمان افسردگی فصلی پاییز : اما استرس های روانی ظریف به همان اندازه مخرب هستند. رتبه برتری یک پستاندار اجتماعی را کاهش دهید و سطح تستوسترون او را کاهش دهید.

یک فرد یا یک میمون را در یک کار یادگیری استرس زا قرار دهید و همین اتفاق می افتد. در یک مطالعه مشهور چندین دهه پیش، کارآموزان مدرسه کاندیدای افسری ایالات متحده که تحت فشارهای جسمی و روانی بسیار زیادی قرار داشتند.

  مبارزه با اضطراب شدید

درمان افسردگی فصلی پاییز : در معرض تحقیر بیشتری قرار گرفتند که مجبور بودند در فنجان های دیکسی ادرار کنند.

تا روانپزشکان نظامی بتوانند سطح هورمون آنها را اندازه گیری کنند. ببینید، سطح تستوسترون کاهش یافته بود. شاید در حدی نباشد که در نوزادان کروبی وجود دارد.

درمان افسردگی فصلی پاییز : اما با این حال ارزش آن را دارد که دفعه بعد که یقه چرمی را در یک بار دیدید که در مورد غلظت آندروژن در گردش خود به خود می بالد.

  افسردگی قاعدگی

به خاطر داشته باشید. چرا غلظت تستوسترون با شروع یک عامل استرس زا کاهش می یابد؟ به دلایل مختلف. اولین مورد در مغز رخ می دهد.

درمان افسردگی فصلی پاییز : با شروع استرس، دو دسته مهم از هورمون‌ها، اندورفین‌ها و انکفالین‌ها (عمدتاً اولی)، مانع از ترشح LHRH از هیپوتالاموس می‌شوند.

همانطور که در فصل ۹ مورد بحث قرار خواهد گرفت، اندورفین ها نقشی در مسدود کردن درک درد دارند و در پاسخ به ورزش ترشح می شوند (کمک به حساب کردن میزان معروف “بالا بودن دونده” یا “افزایش اندورفین” که به بسیاری از دوندگان سرسخت در حدود ۳۰ دقیقه ضربه می زند. ).

  علائم افسردگی بعد از زایمان در مردان

درمان افسردگی فصلی پاییز : اگر مردان در هنگام دویدن زیاد اندورفین ترشح کنند و این ترکیبات از ترشح تستوسترون جلوگیری کنند، آیا ورزش تولید مثل مردان را سرکوب می کند؟

گاهی. مردانی که به شدت ورزش می کنند، مانند بازیکنان حرفه ای فوتبال و دوندگانی که بیش از ۴۰ یا ۵۰ مایل در هفته را طی می کنند، LHRH، LH و تستوسترون کمتری در گردش خون خود دارند.

  مشاور انگیزشی کنکور

درمان افسردگی فصلی پاییز : بیضه های کوچکتر، اسپرم عملکردی کمتری دارند. آنها همچنین سطوح بالاتری از گلوکوکورتیکوئیدها در جریان خون خود دارند.

حتی در غیاب استرس. (کاهش مشابهی در عملکرد تولیدمثلی در مردان معتاد به مواد افیونی مشاهده می شود.) برای پرش به بخش زنانه، اختلال تولید مثل در زنان ورزشکار نیز دیده می شود.

  آدرس های خرید حضوری مزالازین

درمان افسردگی فصلی پاییز : این حداقل تا حدی به دلیل ترشح اندورفین نیز هست. بیش از نیمی از دوندگان رقابتی دارای بی نظمی در قاعدگی هستند.

دختران بسیار ورزشکار دیرتر از حد معمول به بلوغ می رسند. به عنوان مثال، در یک مطالعه بر روی نوجوانان چهارده ساله، تقریباً ۹۵ درصد از افراد کنترل قاعدگی را شروع کرده بودند.

درمان افسردگی فصلی پاییز : در حالی که تنها ۲۰ درصد از ژیمناستیک ها و ۴۰ درصد از دوندگان قاعدگی داشتند. این موضوع گسترده‌تری را مطرح می‌کند.

که برای دوران خوب به نظر رسیدن ما مهم است. بدیهی است که اگر اصلاً ورزش نکنید، برای شما خوب نیست. ورزش سلامت شما را بهبود می بخشد.

  مصاحبه های انگیزشی کنکور

درمان افسردگی فصلی پاییز : و ورزش زیاد سلامت شما را بسیار بهبود می بخشد. اما این بدان معنا نیست که ورزش‌های بسیار زیاد برای بدن شما بسیار مفید هستند.

در برخی موارد، بیش از حد شروع به آسیب به سیستم های فیزیولوژیکی مختلف می کند. همه چیز در فیزیولوژی از این قانون پیروی می کند که زیاده روی می تواند به همان اندازه که کم باشد بد باشد.

  علائم افسردگی حاد در نوجوانان

درمان افسردگی فصلی پاییز : نقاط بهینه تعادل آلوستاتیک وجود دارد. به عنوان مثال، در حالی که مقدار متوسط ​​ورزش به طور کلی توده استخوانی را افزایش می دهد.

ورزشکاران ۳۰ ساله ای که ۴۰ تا ۵۰ مایل در هفته می دوند ممکن است دچار استخوان های کلسیف شده، کاهش توده استخوانی، افزایش خطر شکستگی های استرسی و اسکولیوز شوند (انحنای جانبی استخوان ها). ستون فقرات) – اسکلت آنها شبیه اسکلت افراد هفتاد ساله است.

درمان افسردگی فصلی پاییز : برای اینکه ورزش را در چشم انداز جلوه دهید، این را تصور کنید: با گروهی از شکارچیان از علفزارهای آفریقا بنشینید و به آنها توضیح دهید.

  افسردگی بعد زایمان طبیعی

که در دنیای ما به قدری غذا و زمان آزاد زیادی داریم که برخی از ما ۲۶ مایل در روز می دویم. لذت محض آن آنها احتمالاً می گویند: “دیوانه ای؟ این استرس زا است.»

درمان افسردگی فصلی پاییز : در طول تاریخ انسان‌ها، اگر ۲۶ مایل در روز بدوید، یا خیلی قصد خوردن یک نفر را دارید یا کسی خیلی قصد خوردن شما را دارد. بنابراین، ما اولین قدم را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *