علت افسردگی در بارداری

علت افسردگی در بارداری : برای مثال، تحقیقات علمی رو به رشدی وجود دارد که از تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) برای اندازه‌گیری فعالیت واگ شکمی با کمی کردن یک ریتم خود به خودی در ضربان قلب به نام آریتمی سینوسی تنفسی استفاده می‌کند.

این مطالعات نشان می دهد که سطوح پایین فعالیت واگ شکمی با طیف وسیعی از مسائل بهداشتی مانند چاقی، فشار خون بالا، نوسانات قلب و غیره مرتبط است.

علت افسردگی در بارداری : شروع سرطان، متاستاز سرطان یا احتمال مرگ و میر افراد مبتلا به سرطان. ۱۶ (برای اطلاعات بیشتر در مورد HRV، به فصل ۴ مراجعه کنید.) پنج حالت سیستم عصبی خودمختار. مدل جدید سیستم عصبی خودمختار، همانطور که در بالا توضیح داده شد.

  مشاوره انگیزشی درسی

عملکرد اندام‌های احشایی را تنظیم می‌کند و هر یک از این سه مدار عصبی را با یک حالت احساسی مرتبط می‌کند که رفتار ما را هدایت می‌کند.

علت افسردگی در بارداری : علاوه بر این سه حالت، ما دو حالت ترکیبی داریم که هر یک از آنها دو تا از مدارهای مجزا را با هم ترکیب می‌کند و در مجموع پنج حالت ممکن در سیستم عصبی خودمختار ما وجود دارد.

  با افسردگی دوران پریودی چه کنیم

یک حالت ترکیبی از تجربه صمیمیت پشتیبانی می کند: واگ پشتی درگیر است تا فعالیت بدنی ما را کاهش دهد، در همان زمان که واگ شکمی اجازه می دهد تا احساس امنیت را با شخص دیگری احساس کنیم.

علت افسردگی در بارداری : در زیر با جزئیات بیشتر به این موضوع پرداخته شده است. حالت هیبریدی دوم خود را در رقابت دوستانه نشان می دهد.

  افسردگی بعد از طلاق در زنان

ما ممکن است به شدت برای پیروزی در ورزش یا بازی بجنگیم، اما این در چارچوب ایمنی و قوانینی رخ می دهد که همه حریفان از قبل با آن موافقت کرده اند.

علت افسردگی در بارداری : در این حالت ترکیبی، پاسخ مبارزه یا گریز فعال‌سازی زنجیره سمپاتیک نخاعی با احساس ایمنی مرتبط با فعالیت شاخه واگ شکمی ترکیب می‌شود.

سه مسیر عصبی ANS اولین مسیر عصبی سیستم عصبی خودمختار، سیستم عصبی ارتباط اجتماعی است. این شامل فعالیت در شاخه شکمی عصب واگ (CN X) و چهار عصب جمجمه دیگر (CN V، VII، IX و XI) است.

  مبارزه با افسردگی بعد از شکست عشقی

علت افسردگی در بارداری : فعالیت در این مدار اثر آرام بخش دارد و باعث استراحت و بازیابی می شود. شاخه شکمی عصب واگ به احساسات مثبت شادی، رضایت و عشق مربوط می شود.

از نظر رفتاری در فعالیت های اجتماعی مثبت با دوستان و عزیزان خود را نشان می دهد. وضعیت مشارکت اجتماعی از رفتارهای اجتماعی حمایت می کند.

علت افسردگی در بارداری : که در آنها حمایت می کنیم و با افراد دیگر به اشتراک می گذاریم. همکاری با دیگران معمولاً شانس ما را برای بقا بهبود می بخشد.

  افسردگی و تنهایی

ما با هم صحبت می کنیم، با هم آواز می خوانیم، با هم می رقصیم، یک وعده غذایی را به اشتراک می گذاریم، برای تکمیل یک پروژه همکاری می کنیم.

علت افسردگی در بارداری : به کودکان آموزش می دهیم و آنها را پرورش می دهیم، و غیره. دومین مسیر عصبی ANS زنجیره سمپاتیک ستون فقرات است.

زمانی که بقای ما تهدید می شود فعال می شود. اگر بدن خود را با این پاسخ بسیج کنیم، می توانیم تلاش بیشتری برای کمک به ما در پاسخ به تهدید انجام دهیم.

  آدرس های خرید حضوری فلووکسامین

علت افسردگی در بارداری : این حالت “بسیج با ترس” زمانی به وجود می آید که ما در امنیت نباشیم یا احساس امنیت نکنیم. حالت “بسیج با ترس” زمانی به وجود می آید که ما در امنیت نباشیم یا احساس امنیت نکنیم.

زنجیره سمپاتیک ستون فقرات مربوط به احساسات خشم یا ترس است که می تواند خود را در رفتارهایی مانند جنگیدن به منظور غلبه بر تهدید یا فرار برای اجتناب از موقعیت تهدیدآمیز نشان دهد.

  افسردگی سالمندان

علت افسردگی در بارداری : سومین مسیر عصبی، شاخه پشتی عصب واگ است. این مسیر زمانی فعال می شود که با یک نیروی عظیم و تخریب قریب الوقوع روبرو شویم.

زمانی که جنگیدن یا فرار فایده ای ندارد، منابعی را که در اختیار داریم حفظ می کنیم – بی حرکت می کنیم. فعال شدن این مسیر باعث ایجاد احساس درماندگی، ناامیدی و بی علاقگی می شود.

علت افسردگی در بارداری : که در کناره گیری و تعطیلی ظاهر می شود. این حالت را می توان به عنوان “بی حرکتی همراه با ترس” توصیف کرد.

  درمان افسردگی و وسواس فکری

هنگامی که انسان یا سایر پستانداران با خطر مرگ، مرگ یا نابودی به ظاهر اجتناب ناپذیر مواجه می شوند، شاخه پشتی عصب واگ ما فعال می شود.

علت افسردگی در بارداری : افزایش ناگهانی یا شدید فعالیت واگ پشتی می تواند منجر به حالت شوک یا خاموشی شود.

در میان پاسخ های دیگر، سیستم عضلانی تن خود را از دست می دهد و فشار خون کاهش می یابد. ممکن است غش کنیم یا به حالت شوک (سنکوپ) برویم.

  آدرس های خرید حضوری تولترودین

علت افسردگی در بارداری : مستند حیات وحش در دشت های آفریقا صحنه زیر را به تصویر کشیده است. یک شیر یک بچه بز کوهی را تعقیب می کند.

اسیر می کند و آن را در آرواره های قدرتمند خود می گیرد. بچه بز کوهی در حالت فعالیت زنجیره ای سمپاتیک ستون فقرات بود که تهدید شد و فرار کرد.

علت افسردگی در بارداری : اکنون، در مواجهه با مرگ قریب‌الوقوع، دچار شوک و خاموشی می‌شود: غش می‌کند، و بدنش می‌لنگد. شیرها عموما لاشخور نیستند.

  افسردگی خفیف مزمن

اگر شیری ناگهان احساس کند که طعمه اش بی جان شده است، ممکن است آرواره هایش را باز کند، شکار را رها کند و دور شود.

علت افسردگی در بارداری : درست زمانی که شیر می‌خواهد بچه آنتلوپ را تکان دهد تا گردنش را بشکند یا دندان‌هایش را در گوشتش فرو کند.

ماهیچه‌های لنگی نمی‌توانند مقاومت معمول را نشان دهند. شاید پاسخ خاموش شدن آنتلوپ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *