علت افسردگی در پریودی

علت افسردگی در پریودی : فرض کنید تعجب می‌کنید که مغز چگونه می‌داند چه زمانی ترشح گلوکوکورتیکوئید را متوقف کند – وقتی به اندازه کافی است.

به نوعی مبهم، همه می دانستند که مغز باید بتواند مقدار گلوکوکورتیکوئیدها را در گردش خون اندازه گیری کند.

علت افسردگی در پریودی : آن را با نقطه تنظیم دلخواه مقایسه کند و سپس تصمیم بگیرد که آیا به ترشح CRH ادامه دهد یا شیر آب را ببندد (بازگشت به مدل مخزن توالت).

مهندسان زیستی وارد شدند و نشان دادند که این فرآیند بسیار جالب‌تر و پیچیده‌تر از آن چیزی است که هر کسی تصور می‌کرد.

  بهترین ماشین با 3 میلیارد

علت افسردگی در پریودی : در برخی مواقع مغز مقدار گلوکوکورتیکوئیدها را در جریان خون و گاهی سرعت تغییر سطح را اندازه گیری می کند.

مهندسان زیستی مسئله مهم دیگری را حل کردند: آیا پاسخ به استرس خطی است یا همه یا هیچ؟ اپی نفرین، گلوکوکورتیکوئیدها، پرولاکتین و سایر مواد همگی در هنگام استرس ترشح می شوند.

علت افسردگی در پریودی : اما آیا آنها بدون توجه به شدت عامل استرس زا (پاسخگویی همه یا هیچ) به همان میزان ترشح می شوند؟ معلوم می شود.

  مصاحبه انگیزشی در روانشناسی

که سیستم فوق العاده به اندازه عامل استرس زا حساس است و یک رابطه خطی را بین مثلاً میزان افت فشار خون و میزان ترشح اپی نفرین، بین درجه هیپوگلیسمی (افت قند خون) نشان می دهد.

علت افسردگی در پریودی : و ترشح گلوکاگون بدن نه تنها می‌تواند چیزی استرس‌زا را حس کند، بلکه در اندازه‌گیری میزان و سرعتی که آن عامل استرس‌زا بدن را از تعادل آلوستاتیک خارج می‌کند.

  افسردگی نوجوانان دختر

به طرز شگفت‌آوری دقیق است. مطالب زیبا و مهم هانس سلی عاشق مهندسین زیستی بود، که کاملاً منطقی است.

علت افسردگی در پریودی : زیرا در زمان او، کل میدان استرس باید برای برخی فیزیولوژیست‌های جریان اصلی کمی نرم به نظر می‌رسید. آن فیزیولوژیست‌ها می‌دانستند که بدن وقتی خیلی سرد است.

یک سری کار انجام می‌دهد و وقتی خیلی گرم است یک مجموعه کاملاً مخالف انجام می‌دهد، اما در اینجا Selye و خدمه‌اش اصرار داشتند که مکانیسم‌های فیزیولوژیکی وجود دارد.

  آدرس های خرید حضوری تری هگزیفنیدیل

علت افسردگی در پریودی : که به سرما و گرما به یک اندازه پاسخ می‌دهند؟ و به آسیب و افت قند خون و افت فشار خون؟ کارشناسان استرس در محاصره از مهندسان زیستی با آغوش باز استقبال کردند.

می بینید، این واقعاً است. شما می توانید در مورد استرس ریاضی انجام دهید، نمودارهای جریان، حلقه های بازخورد، فرمول ها را بسازید.

علت افسردگی در پریودی : روزهای طلایی برای کسب و کار اگر سیستم بسیار پیچیده‌تر از پیش‌بینی می‌شد.

  ارتباط افسردگی و تنهایی

به روشی دقیق، منطقی و مکانیکی پیچیده بود. به زودی می توان بدن را به عنوان یک رابطه ورودی خروجی بزرگ مدل کرد.

علت افسردگی در پریودی : شما دقیقاً به من بگویید که یک عامل استرس زا تا چه میزان بر یک ارگانیسم تأثیر می گذارد (تا چه اندازه آلوستاز قند خون، حجم مایع، دمای مطلوب و غیره را مختل می کند).

و من دقیقاً به شما خواهم گفت که چه مقدار از یک پاسخ استرس رخ خواهد داد. این رویکرد، که برای بسیاری از زمینه‌هایی که تاکنون پوشش داده‌ایم خوب است.

  آدرس های خرید حضوری پنتوپرازول

علت افسردگی در پریودی : احتمالاً به ما این امکان را می‌دهد که به طور کاملاً دقیق تخمین بزنیم که لوزالمعده آن گورخر در زمانی که ارگانیسم از شیر می‌دوید چه می‌کند.

اما این رویکرد قرار نیست به ما بگوید که کدام یک از ما با تعطیل شدن کارخانه دچار زخم می‌شویم. از اواخر دهه ۱۹۵۰، سبک جدیدی از آزمایش‌ها در فیزیولوژی استرس شروع شد که حباب مهندسی زیستی مکانیکی و شفاف را ترکاند.

  آیا افسردگی باعث معافیت سربازی میشود

علت افسردگی در پریودی : یک مثال کافی است. یک ارگانیسم تحت یک محرک دردناک قرار می گیرد و شما علاقه مند هستید که چگونه یک پاسخ استرس عالی ایجاد شود.

مهندسان زیستی در سراسر آن کار بودند و رابطه بین شدت و مدت زمان محرک و پاسخ را ترسیم کردند. اما این بار، هنگامی که محرک دردناک رخ می دهد.

علت افسردگی در پریودی : ارگانیسم مورد مطالعه می تواند به مامانش برسد و در آغوش او گریه کند. در این شرایط، این ارگانیسم کمتر به استرس واکنش نشان می دهد.

  افسردگی بعد از زایمان در مردان

هیچ چیز در آن دنیای تمیز و مکانیکی مهندسین زیستی نمی تواند این پدیده را توضیح دهد. ورودی همچنان یکسان بود.

علت افسردگی در پریودی : همان تعداد گیرنده درد باید در حالی که کودک تحت یک عمل دردناک قرار می گرفت شلیک می شد.

با این حال خروجی کاملاً متفاوت بود. یک درک حیاتی در جامعه پژوهشی موج زد: پاسخ فیزیولوژیکی استرس را می توان توسط عوامل روانی تعدیل کرد.

  علائم افسردگی و اضطراب شدید

علت افسردگی در پریودی : دو عامل استرس زا یکسان با میزان یکسانی از اختلال آلوستاتیک را می توان درک کرد.

می توان متفاوت ارزیابی کرد، و کل نمایش از آنجا تغییر می کند. به طور ناگهانی، بسته به عوامل روانشناختی، پاسخ استرس ممکن است.

علت افسردگی در پریودی : بزرگتر یا کوچکتر شود. به عبارت دیگر، متغیرهای روان‌شناختی می‌توانند پاسخ استرس را تعدیل کنند.

ناگزیر، مرحله بعدی نشان داده شد: در غیاب هر گونه تغییر در واقعیت فیزیولوژیکی – هر گونه اختلال واقعی در آلوستاز – متغیرهای روانشناختی به تنهایی می توانند پاسخ استرس را تحریک کنند.

  درمان افسردگي كودكان

علت افسردگی در پریودی : جان میسون، فیزیولوژیست دانشگاه ییل، یکی از رهبران این رویکرد، که از هیجان برافروخته شده بود، حتی تا آنجا پیش رفت که اعلام کرد.

که تمام پاسخ های استرس، پاسخ های استرس روانی هستند. نگهبان قدیمی سرگرم نشد. درست زمانی که مفهوم استرس در حال تبدیل شدن به سیستماتیک، دقیق و معتبر بود، این دسته از روانشناسان به راه افتادند که تصویر را مخدوش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *