مبارزه با استرس و اضطراب

مبارزه با استرس و اضطراب : برای درک این تأثیر، محققان به تجربه نوجوانان روی آوردند. نوجوانی دوران بسیار مهمی است که در طول آن تغییرات عمده ای رخ می دهد.

البته تغییرات ظاهری مانند ظاهر سینه ها و عادت ماهانه در دختران و آمدن موهای صورت و تغییر صدا در پسرها وجود دارد.

مبارزه با استرس و اضطراب : اما فراتر از این تغییرات فیزیکی، تغییرات عمده ای نیز در آنچه نوجوانان تجربه می کنند وجود دارد.

در دوران نوجوانی، ما شاهد افزایش جستجو برای استقلال هستیم. در سن ۱۲ سالگی، تأثیر خانواده بر نوجوانان به شدت کاهش می یابد.

  افسردگی شبانه چیست

مبارزه با استرس و اضطراب : تأثیر دوستان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این زمانی است که کودک ما که همیشه مشتاق رفتن به سفرهای کمپینگ آخر هفته با ما بود، تصمیم می‌گیرد.

دیگر نیاید زیرا «کمپینگ فوق‌العاده ناخوشایند است» – او ترجیح می‌دهد در خانه بماند و با دوستانش وقت بگذراند.

مبارزه با استرس و اضطراب : دومین ویژگی اصلی تجربه نوجوانی، اهمیتی است که به فرهنگ نوجوان نسبت داده می شود.

در دوران نوجوانی، تعلق به یک گروه اجتماعی مانند گوت ها یا نردها یا گروهی از طرفداران هیپ هاپ یا ورزش تا حد زیادی هویت یک جوان را مشخص می کند.

  افسردگی دوران بارداری علائم

مبارزه با استرس و اضطراب : محققان در حال حاضر بر این باورند که وضعیت اجتماعی-اقتصادی دیگر بر غلظت هورمون های استرس تولید شده توسط نوجوانان تأثیر نمی گذارد.

زیرا در این زمان از زندگی، موقعیت بیشتر با تعلق به یک گروه اجتماعی تعریف می شود تا پس زمینه اجتماعی-اقتصادی خانواده. چه ثروتمند باشد چه فقیر، اگر نوجوانی خونسرد باشد.

  آدرس های خرید حضوری کلرفنیرامین

مبارزه با استرس و اضطراب : یا به دلیل اینکه بخشی از تأثیرگذارترین گروه مدرسه است، این موقعیت اجتماعی جدید تأثیر بیشتری بر تولید هورمون استرس نسبت به ثروت خانواده خواهد داشت.

با هدف آزمایش این فرضیه، دکتر پاتریک وست و تیمش در دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند، هورمون های استرس ۲۸۲۴ نوجوان ۱۲ تا ۱۵ ساله را از خانواده هایی با وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین و بالا اندازه گیری کردند.

مبارزه با استرس و اضطراب : در بخش اولیه مطالعه، آنها مطالعه قبلی ما را با نشان دادن اینکه درآمد خانواده یک نوجوان تأثیری بر تولید هورمون استرس ندارد، تأیید کردند.

  کاشت مو با 11 سال تجربه موفق

در بخش دوم مطالعه، محققان از نوجوانان خواستند تا خود را از نظر موقعیت اجتماعی (بالا یا پایین) در سه سلسله مراتب اجتماعی مختلف قرار دهند.

مبارزه با استرس و اضطراب : اولین سلسله مراتب اجتماعی مربوط به عملکرد مدرسه بود. به نوجوانان نقاشی یک نردبان چند پله نشان داده شد.

آنها باید خود را بر حسب عملکرد مدرسه خود روی نردبان (در پله های بالا یا پایین) قرار می دادند. دومین سلسله مراتب اجتماعی مورد مطالعه مربوط به ورزش بود.

  افسردگی اختلال شخصیت

مبارزه با استرس و اضطراب : آیا آنها در ورزش بسیار خوب بودند یا متوسط؟ در نهایت، آنها مجبور شدند سطح محبوبیت خود را (بالا یا پایین)، دوباره با استفاده از یک نردبان چند پله تعریف کنند.

نتایج این مطالعه شگفت انگیز است. از یک طرف، محققان مشاهده کردند که برای سلسله مراتب مربوط به عملکرد مدرسه، نوجوانانی که در پایین سلسله مراتب اجتماعی قرار دارند.

مبارزه با استرس و اضطراب : افرادی بودند که بالاترین سطح استرس را نشان دادند. این تأثیر در بین پسران و دختران مشاهده شد، اما این تأثیر در بین دختران به طور معنی‌داری بیشتر بود.

  آدرس های خرید حضوری پرومتازین

نتایج مشابهی برای سلسله مراتب اجتماعی مرتبط با ورزش به دست آمد. این بار این میزان هورمون استرس پسران بود که در میان افراد پایین سلسله مراتب به طور قابل توجهی بالاتر بود.

مبارزه با استرس و اضطراب : این تأثیر در بین دختران نیز وجود داشت، اما به میزان کمتر. نتایج برای سلسله مراتب اجتماعی مرتبط با محبوبیت بسیار شگفت انگیز است.

آنها نشان دادند که این پسران در پایین مقیاس محبوبیت بودند که بالاترین سطح هورمون استرس را نشان دادند.

  آدرس های خرید حضوری سیتالوپرام

مبارزه با استرس و اضطراب : در حالی که در بین دختران این پسران در بالای مقیاس محبوبیت بودند که بالاترین سطح هورمون استرس را نشان دادند.

بنابراین، از نظر محبوبیت، کمترین محبوبیت پسرانی بود که بالاترین سطح هورمون استرس را داشتند، در حالی که محبوب ترین دختران بودند که همین تأثیر را نشان دادند.

مبارزه با استرس و اضطراب : من متوجه شدم که این نتیجه آخر شباهت عجیبی با آنچه در بین مردان و زنان بر اساس موقعیت شغلی آنها مشاهده شده است دارد.

  افسردگی در ثروتمندان

شاید به خاطر داشته باشید که مردانی که موقعیت‌های شغلی پایینی دارند، کسانی هستند که بالاترین سطح هورمون استرس را نشان می‌دهند.

مبارزه با استرس و اضطراب : در حالی که در میان زنان، آنهایی هستند که بالاترین مشاغل را دارند که بالاترین سطح هورمون استرس را نشان می‌دهند.

بنابراین، به نظر می رسد هزینه ای که باید برای محبوبیت در دوران نوجوانی دختر یا برای یک شغل سطح بالا در زمانی که یک زن هستید پرداخت کنید.

مبارزه با استرس و اضطراب : افزایش تولید هورمون استرس است. این نتیجه می تواند ناشی از تهدیدات قابل توجهی باشد که با این موقعیت اجتماعی به نفس وارد می شود!

  مشاوره انگیزشی برای درس خواندن

در مقابل، برای نوجوانان پسر و برای مردان، چیزی که به نظر می رسد غالب است، موقعیت اجتماعی چندانی که توسط محبوبیت تعیین می شود نیست.

مبارزه با استرس و اضطراب : بلکه موقعیت اجتماعی است که توسط توانایی ورزشی تعیین می شود. نتایج مطالعه دکتر وست بدون تردید نشان داد.

که برای نوجوانان، دیگر موقعیت خانوادگی به عنوان یک عامل استرس زای بالقوه غالب نیست، بلکه جایگاه آنها در سلسله مراتب اجتماعی مختلفی است.

  افسردگی در فصل پاییز

مبارزه با استرس و اضطراب : که در مدرسه و با دوستان خود دارند. وقتی نوجوانان ما بالغ شوند، این گروه های اجتماعی را پشت سر خود رها می کنند تا به دنبال شغل بگردند.

بخشی از یک سلسله مراتب اجتماعی جدید شوند، سلسله مراتبی که اکنون توسط وضعیت اجتماعی-اقتصادی تعیین می شود.

مبارزه با استرس و اضطراب : این زمانی است که موقعیت اجتماعی مرتبط با شغل دوباره از نظر استرس مهم می شود و همچنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *