مشاوره انگیزشی درس خواندن

مشاوره انگیزشی درس خواندن : وقتی فردی دارای انرژی کم افسردگی است، کمک به خود ممکن است یک چشم انداز طاقت فرسا باشد. کار با یک درمانگر درگیر که شخصیت خوبی با شما دارد، ممکن است نتیجه خوبی را پیش بینی کند (هاردی، کیهیل، شاپیرو، برخام، ریس و ماکاسکیل، ۲۰۰۱).

در ابتدا، درمان شما بر روی یافتن انگیزه ای متمرکز خواهد بود که بتوانید به آن وابسته شوید و سریعتر از آن چیزی که انرژی ذهنی شما اجازه می دهد پیشرفت نخواهد کرد. مشاهده دقیق و ارزیابی مستمر درمانگر می تواند این انگیزه را تقویت کند.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : استفاده از حمایت، تشویق و راهنمایی درمانی برای کمک به شما در تشخیص نحوه به کارگیری این تکنیک ها ممکن است به شما انگیزه بیرونی لازم را بدهد تا به تمرین این تکنیک ها بمانید تا زمانی که کار کنند.

  چگونه اضطراب شدید را درمان کنیم

به این دلایل، ارزیابی و حمایت از روان درمانگری که می داند چگونه افسردگی را درمان کند، برای اکثر مردم عاقلانه ترین اقدام است. آنچه از ۱۰ بهترین تکنیک مدیریت افسردگی تا کنون دریافت خواهید کرد خبر غم انگیز این است که کمتر از نیمی از افراد مبتلا به افسردگی اساسی افسرده شناخته می شوند و تنها نیمی از افرادی که افسردگی تشخیص داده شده است تحت درمان قرار می گیرند.

  با 800 میلیون چه ماشینی میشه خرید

مشاوره انگیزشی درس خواندن : از بین افرادی که تحت درمان قرار گرفتند، تنها حدود یک سوم به بهبودی از همه علائم می‌رسند (Nemeroff, 2004). به ویژه مردان از درمان اجتناب می کنند زیرا اعتراف به درد افسردگی مساوی با اعتراف به ضعف است (رئال، ۱۹۹۷). آن‌ها رنجی را که احساس می‌کنند تا زمانی که خیلی جدی نباشد و خرابی‌های غیرضروری در زندگی‌شان ایجاد کرده باشد، تصدیق نمی‌کنند.

علاوه بر این، علائم این اختلال خود می توانند پاسخ به درمان را مسدود کنند. بی‌حالی، ناامیدی، بدبینی، عادات بد فکری، سبک زندگی که افسردگی را تقویت می‌کند، و خلق و خوی منفی مقاوم، همگی با مداخلات مفید تداخل دارند: «می‌دانم اگر ورزش می‌کردم احساس بهتری داشتم.

  افسردگی فصلی زمستان

مشاوره انگیزشی درس خواندن : اما برای انجام آن خیلی خسته‌ام». «اگر خانواده‌ام قدردان این باشند که چقدر برای آنها زحمت می‌کشم، بهتر است که در کنارم باشم. وقتی کسی به من کمک نمی کند، چگونه می توانم احساس خوبی داشته باشم؟» من می‌خواهم زندگی‌ام هدفی داشته باشد.

اما نمی‌توانم تصور کنم کاری که انجام می‌دهم برای دیگران مفید باشد.» اگر درمان بتواند رفتار، نگرش یا تفکر آنها را در جهت درست تغییر دهد، مشتریان افسرده که این ایده ها را بیان می کنند، سود خواهند برد.

  مبارزه با افکار منفی در افسردگی

مشاوره انگیزشی درس خواندن : درمان برای مدیریت علائم مستلزم آن است که مراجعان را از بی حالی خارج کرده و وارد عمل شود، مسئولیت عادات شناختی را بر عهده بگیرد، القای امید، تغییر سبک زندگی و کاهش خلق منفی. به سختی می توان آن ها را به تنهایی انجام داد.

طیف وسیعی از گزینه های درمانی هم شگفت انگیز و هم گیج کننده است. همانطور که هر جستجوی سریع اینترنتی نشان می دهد، دارو به عنوان اولین رویکرد درمان در نظر گرفته می شود، اما روش های درمان شناختی رفتاری (CBT) در دراز مدت مفیدتر هستند.

  افسردگی در ثروتمندان

مشاوره انگیزشی درس خواندن : مطالعاتی که به ترکیب دارو و CBT نگاه می‌کنند نشان می‌دهند که افراد شروع سریع‌تری دارند و بعد از ۱۲ هفته یا بیشتر با مصرف دارو به علاوه CBT احساس بهتری پیدا می‌کنند، اما در دراز مدت، بسیاری از افراد از روش‌های CBT بدون هیچ دارویی استفاده می‌کنند (پرلیس، و همکاران، ۲۰۰۲).

شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ساخت مدارهای مغزی مثبت، مدارهای مغز را برای تفکر منفی و نشخوارکننده متعادل و جبران می‌کند.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : بنابراین تکنیک‌هایی که احساس محوری، معنویت و احساسات مثبت را تقویت می‌کنند، ارزش زیادی خواهند داشت. هیچ پروتکل دقیقی برای استفاده از تکنیک های این کتاب وجود ندارد و درمانگران در سبک خود متفاوت هستند.

  آدرس های خرید حضوری فنوباربیتال

اما همه این ایده ها در طول دوره بهبودی شما مفید خواهند بود، بنابراین ترتیب استفاده از آنها ممکن است به این بستگی داشته باشد که چه علامتی دارید. اول می خواهید حذف کنید هم افرادی که از افسردگی رنج می برند و هم درمانگرانی که با مراجعان افسرده کار می کنند می توانند از مطالب این کتاب استفاده کنند.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : سعی کرده ام بدون اصطلاحات تخصصی بنویسم تا هر فردی بتواند از تکنیک ها بهره مند شود. من این کتاب را با بحث در مورد چگونگی عملکرد مغز و تأثیر داروها بر آن در فصل های ۱ و ۲ آغاز می کنم.

  افسردگی شدید درمان

فصل ۱، چگونه مغز شما را افسرده می کند، اصول اولیه مغز را شرح می دهد. دانستن آنچه در مغز افسرده شما می گذرد به شما کمک می کند تا بفهمید چرا روش های ارائه شده در این کتاب برای تغییر نشانه های فیزیکی، رفتاری و ذهنی افسردگی موثر است.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : فصل ۲، مدیریت مغز افسرده با دارو، داروهای روانگردان مورد استفاده در درمان افسردگی را مورد بحث قرار می دهد. داروها می توانند در شرایط خاصی بسیار مفید و حتی ضروری باشند.

  افسردگی بعد از ترک مواد

آنها می توانند سستی را تسکین دهند یا تحریک را کاهش دهند و می توانند حس پاداش را از فعالیت های روزمره که باید از آنها لذت ببرید را افزایش دهند. فصل ۳، شناسایی محرک‌ها، برنامه‌ریزی پاسخ‌های جدید، چهار علت مختلف افسردگی و چگونگی ایجاد محرک‌ها را توضیح می‌دهد.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : با واکنش متفاوت به این محرک ها، الگوهایی را که در تاریخچه زندگی شما بنا شده اند متوقف می کنید. فصل‌های ۴، ۵ و ۶ تکنیک‌هایی را توضیح می‌دهند که به طور خاص با هدف انرژی دادن به بدن و ذهن بی‌انگیزه و بی‌انگیزه افسردگی انجام می‌شوند.

  اضطراب شدید دارم چیکار کنم

زمانی که فرد احساس کندی و بی‌علاقگی به زندگی روزمره می‌کند، شروع درمان‌هایی که می‌توان حتی در مواجهه با انگیزه کم و انرژی کم از آن استفاده کرد، ضروری است. “از جایی که قبلا هستید شروع کنید” و “انرژی خود را بسیج کنید” تکنیک هایی هستند که می توانند حتی به افرادی که افسردگی شدید دارند نیز کمک کنند.

مشاوره انگیزشی درس خواندن : ممکن است از کشف این که چگونه تغییرات بسیار کوچک می تواند باعث بهبود جریان انرژی و افزایش توانایی شما برای انجام بیشتر تکنیک ها شود.

شگفت زده شوید. «خاموش کردن فرسودگی شغلی» بیشتر برای افرادی است که در طول افسردگی فعال باقی می‌مانند، اما شروع به دیدن نشانه‌هایی می‌کنند که نشان می‌دهد کار بیش از حد آنها به فرسودگی فیزیکی، ذهنی و عاطفی کمک می‌کند.

  درمان گیاهی افسردگی دوران یائسگی

مشاوره انگیزشی درس خواندن : هنگامی که مردم آنچه را که برایشان ارزشمند است – ارتباط با دیگران، داشتن یک زندگی متعادل مطابق با ارزش‌هایشان، یا ارتباط با چیزی بالاتر از خودشان – از دست داده باشند، از کسانی که می‌توانند آنها را حمایت و تشویق کنند، جدا می‌شوند.

و می‌توانند احساس محرومیت در تلاش برای مقابله با درد یا پوچی، ممکن است به رفتارهایی متوسل شوند که برای خود یا دیگران مخرب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *