مصاحبه انگیزشی اعتیاد

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : با این حال، ما همچنین می دانیم که تروما سیستم پاسخ به استرس مغز را به سطح شدیدتری بازنشانی می کند و در پی آن سطح دائمی بالاتری از نوراپی نفرین باقی می ماند که به معنای محرک حساس تر برای استرس و واکنش های فیزیکی شدیدتر است.

استرس های کوچک اکنون از نظر جسمی و روحی به گونه ای تجربه می شوند که گویی بزرگ هستند. این شرایط همگی در ایجاد افسردگی نقش دارند.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : خطر ژنتیکی فرد برای ابتلا به افسردگی و تأثیر ضربه، که مغز سالم و متعادل را به مغزی کمتر متعادل و آسیب پذیرتر تغییر می دهد، هر دو دلایل زمینه ای احتمالی هستند که استرس تروماتیک می تواند منجر به افسردگی شود.

  سرمایه گذاری با 800 میلیون تومان

شناسایی محرک ها برای یک فرد مبتلا به PTSD کار دشواری است. این به این دلیل است که مغز باهوش ما، در تلاش برای محافظت از ما از نظر جسمی و روانی، شروع به ربط دادن انواع موقعیت های جدید به موقعیت آسیب زا سابق می کند، اگر حتی از راه دور شبیه به هم باشند.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : این فرآیند به صورت خودکار و گاهی خارج از آگاهی آگاهانه شماست. برای تشکیل انجمن های جدید لازم نیست به آسیب فکر کنید. مغز به تداعی‌های جدید – نشانه‌ها یا محرک‌ها – واکنش نشان می‌دهد.

  درمان افسردگی در کودکان و نوجوانان

به طوری که در یک موقعیت جدید، مغز احساسی شما به اندازه‌ای سریع خطر را تشخیص می‌دهد که از خودتان محافظت کند. مشکل اینجاست که ممکن است متوجه نباشید که این اتفاق افتاده است. ممکن است شما آگاهانه وضعیت جدید را مشکل ساز نبینید.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : اما همچنان به حالتی از احساس افسردگی (درماندگی و ترس) سقوط می کند. روش‌های درمانی مانند حساسیت زدایی از حرکات چشم و پردازش مجدد (EMDR) وجود دارد که در یافتن و حذف پاسخ‌ها به محرک‌ها، حتی زمانی که عمداً شکل نگرفته‌اند، مؤثر هستند.

  افسردگی و اضطراب در نوجوانان

همچنین مراحلی وجود دارد که می‌توانید در خارج از درمان برای مقابله با شناسایی و واکنش متفاوت به محرک‌ها انجام دهید. چه چیزی کمک می کند؟ بهبودی از افسردگی مرتبط با PTSD شامل یک رویکرد دو جانبه است.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : از جمله آگاهی از آنچه که باعث تداعی تروما می شود و درمان برای کار از طریق استرس تروماتیک. آن را به آگاهی خود بیاورید افراد مبتلا به افسردگی مرتبط با PTSD ممکن است خود را در حال واکنش به موقعیتی با احساس درماندگی یا خلق افسرده ببینند که فقط چند ساعت یا حتی چند لحظه پیش چندان قوی نبود.

  مقابله با موقعیت های استرس زا

وقتی این اتفاق می‌افتد، وقت آن است که “بایستید، نگاه کنید و گوش دهید”! مکث کنید و در مورد آنچه اخیراً اتفاق افتاده است فکر کنید. این احتمال را که چیزی در موقعیت باعث ایجاد این احساس شده است را نادیده نگیرید. همانطور که قبلاً توضیح داده شد.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : برخی از موقعیت ها به وضوح یادآور یک تروما هستند. به عنوان مثال، پس از یک تصادف رانندگی ممکن است متوجه شوید که هر زمانی که اتومبیلی با سرعت از کنار شما می گذرد یا از درب صندوق عقب می گذرد، شروع به آشفتگی می کنید. (یک پاسخ رایج به محرک ها عصبی بودن است.) این بی قراری ممکن است به سرعت به احساس افسردگی تبدیل شود.

  افسردگی بعد از ترک حشیش

در مواقع دیگر، محرک چندان واضح نیست. حتی می‌تواند به جای وجود در محیط، چیزی باشد که درون خود احساس می‌شود، مانند احساس یا فکری که موقعیت آسیب‌زا را به شما یادآوری می‌کند. سپس بنویس. اگر نویسنده نیستید یا در حال حاضر نمی توانید بنویسید.

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : می توانید در عوض با خودتان صحبت کنید؟ اگر نیاز دارید با صدای بلند صحبت کنید، با یک دوست تماس بگیرید تا آنچه را که برای شما اتفاق افتاده است یا آنچه را که انجام داده اید یا فکر می کنید، توصیف کند، نه اصلاح کند.

  با 2 میلیارد چیکار میشه کرد

بیش از حد نگران نباشید که چرا آن وضعیت باید محرک باشد. فقط توجه کنید که یک محرک است. ایده این است که تا جایی که می توانید جزئیات بیشتری از اتفاقات اخیر را به دست آورید. وقتی به جزئیاتی که محرک بوده ضربه می زنید، متوجه تغییر شدت در احساسات خود خواهید شد.

  درمان افسردگی تولد

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : ممکن است احساس بدتری داشته باشید یا ممکن است ناگهان احساس بهتری داشته باشید زیرا آگاهانه متوجه چیزی شده اید که مغزتان سعی دارد به شما هشدار دهد. هنگامی که متوجه شدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید وضعیت واقعاً برای شما خطرناک است یا خیر.

آیا یک نتیجه بد از هر نوعی ممکن است به دلیل شرایط رخ دهد؟ به احتمال زیاد، متوجه خواهید شد که چیزی وجود ندارد که بتوانید آن را به عنوان مشکل تعیین کنید.به عنوان مثال، داگلاس یکی از مشتریان من بود که پس از یک تصادف شدید رانندگی که در آن از پشت در حالی که در چراغ توقف بود.

  آدرس های خرید حضوری ایزوترتینوئین

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : بسیار افسرده شد. بعد از تصادف گاهی اوقات احساس می کرد که نمی تواند از خانه خارج شود. وقتی از او خواسته شد کارهای ساده ای انجام دهد احساس درماندگی می کرد و با نزدیک شدن به خانه، علاقه اش را به زندگی از دست می داد.

او شروع به احساس غرق شدن در فعالیت‌های ساده کرد – رفتن به خواربارفروشی، رفتن به سینما، یا خرید در مرکز خرید با همسرش. پس از تمرین «ایست، نگاه، گوش دادن»، داگلاس توانست تشخیص دهد که اگر از او خواسته شود در جایی باشد که مردم بتوانند از پشت سر او راه بروند.

  تنهایی افسردگی می آورد

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : احساس ناراحتی می‌کند. او می‌توانست ببیند که مغزش تمام تجربیات «از پشت سر آمدن» را با تصادفش مرتبط می‌کند، صرف‌نظر از اینکه آیا واقعاً تهدیدی هستند یا خیر. وقتی داگلاس این را دید، می‌توانست با خودش صحبت کند تا وارد برخی فعالیت‌ها شود و دیگر احساس درماندگی نمی‌کرد.

درمان در درازمدت، درمان برای درمان استرس آسیب زا ضروری خواهد بود. یهودا (Yehuda, 1997; Yehuda et al., 2007) کار خیره کننده ای در بررسی پیامدهای PTSD برای درمان موفقیت آمیز افسردگی که بخشی از این سندرم است انجام داده است.

  افسردگی طلاق

مصاحبه انگیزشی اعتیاد : او مشاهده کرد که نحوه تفسیر ذهنی یک فرد از رویداد تروما بر ابتلای او به PTSD تأثیر می‌گذارد، و او خاطرنشان کرد که قرار گرفتن در معرض آسیب قبلی تأثیر قدرتمندی بر تفسیری که شخص می‌کند دارد.

این نشان می دهد که تغییرات شناختی در بسیاری از اشکال از اهمیت حیاتی برخوردار است. مفاهیم شناخت درمانی مانند چارچوب بندی مجدد درک، مشاهده نتایج واقعی، و کار با تکنیک های یکپارچه سازی عصبی (مانند ژورنال) بسیار مهم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *