مقابله با استرس و اضطراب شدید

مقابله با استرس و اضطراب شدید : در میان حیوانات، افراد مسلط در یک گروه هرگز از حمله به زیردستی که به دنبال به دست گرفتن قدرت است، تردید نمی کنند.

حمله ممکن است اغلب بسیار خشن و گاهی کشنده باشد. البته، انسان ها به اندازه حیوانات تهاجمی نیستند.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : اما متأسفانه، افراد زیردست در یک گروه – و از این رو کمترین محبوبیت – اغلب با حملات اعضای غالب گروه مواجه می شوند.

ما در اینجا در مورد ارعاب یا قلدری صحبت می کنیم. قلدری با رابطه سلطه ای مشخص می شود که در آن یک یا چند متجاوز خشونت فیزیکی یا روانی را بر قربانی اعمال می کنند.

  افسردگی بعد از ازدواج در زنان

مقابله با استرس و اضطراب شدید : سه عامل کلیدی قلدری را از یک مشاجره ساده بین دو فرد متمایز می کند: تکرار، عمد و عدم تعادل قدرت.

در محیط مدرسه، قلدری با استفاده مکرر از پرخاشگری فیزیکی، تمسخر و تحقیر نسبت به کودک یا نوجوان مشخص می شود.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : گزارش‌ها از سراسر جهان در مورد شیوع قلدری در بین کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد.

  افسردگی و اختلالات شخصیت

که قلدری در هر کشوری روی زمین رخ می‌دهد و از هر سه نفر یک نفر را در طول هر ماه تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : در واقع، ۱۱ درصد از کودکان و نوجوانان چندین بار در ماه از قلدری شدید از جمله ارعاب و خشونت فیزیکی رنج می برند.

البته، محققان علمی که در زمینه علم استرس کار می کنند به زودی به این فکر افتادند که آیا قلدری می تواند با غلظت بالای هورمون های استرس مرتبط باشد.

  افسردگی در دوران قاعدگی

مقابله با استرس و اضطراب شدید : تاکنون تنها سه مطالعه در مورد این سوال انجام شده است. اولین مورد که توسط دکتر Åse Marie Hansen و همکارانش در موسسه ملی بهداشت حرفه ای دانمارک انجام شد.

با کارگران سوئدی که در محل کار از ارعاب رنج می بردند، سروکار داشت. هنگامی که محققان سطح هورمون استرس را در این افراد اندازه‌گیری کردند.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : مشاهده کردند افرادی که در محل کار تحت ارعاب قرار می‌گرفتند، غلظت غیرطبیعی هورمون استرس کورتیزول را نشان دادند.

  افسردگی در یائسگی

این نتیجه بسیار شبیه کاهش تولید کورتیزول است که در اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مشاهده می شود.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : و محققان پیشنهاد کردند که ارعاب به طور منظم می تواند منجر به نوعی PTSD شود.

درست مانند قرار گرفتن در معرض ضربه حاد. دکتر وندی کلیور از دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا در ریچموند، ویرجینیا، برای اینکه ببیند آیا این نتایج ممکن است.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : در میان نوجوانانی که تحت ارعاب قرار می‌گیرند نیز مشاهده شود، هورمون‌های استرس را در بین ۱۰۱ نوجوان ۱۱ ساله آفریقایی-آمریکایی اندازه‌گیری کرد.

  علائم افسردگی در کودکان 5 ساله

نتایج نشان داد که نوجوانانی که تحت آزار و اذیت قرار می‌گیرند، غلظت هورمون استرس کورتیزول به طور قابل‌توجهی نسبت به نوجوانانی که مورد آزار و اذیت قرار نمی‌گرفتند، کمتر است.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : این نتایج دقیقاً مشابه نتایج مشاهده شده در میان بزرگسالان است. با این حال، هیچ یک از این مطالعات بررسی نکردند.

که آیا تفاوت هایی در تولید هورمون استرس بر اساس جنسیت فردی که تحت ارعاب قرار می گیرد وجود دارد یا خیر. علاوه بر این، ارعاب ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد.

  کمک به افسردگی همسر

مقابله با استرس و اضطراب شدید : می‌تواند شامل ارعاب فیزیکی (مشت، لگد، سیلی و غیره)، ارعاب کلامی (تهدید کلامی، نام‌های مستعار زننده، شوخی‌های بد در مقابل دیگران و غیره) و ارعاب اجتماعی (رد کردن کسی، پشت سر کسی حرف زدن، وسوسه کردن دیگران به طرد یک نفر و غیره).

مطالعات قبلی ماهیت ارعاب یا اثرات بالقوه آن بر تولید هورمون استرس در نوجوانان را در نظر نگرفته بودند. دکتر تریسی وایلنکور و تیمش در دانشگاه مک مستر در همیلتون، انتاریو، تصمیم گرفتند این مشکل را بررسی کنند.

  افسردگی خواب زیاد

مقابله با استرس و اضطراب شدید : آنها هورمون استرس کورتیزول را در بین ۱۵۴ نوجوان ۱۲ ساله و پسر اندازه گیری کردند و از آنها خواستند به فراوانی و دامنه ارعاب فیزیکی، کلامی و اجتماعی که در مدرسه با آن ها مواجه می شدند توجه کنند.

سپس سطح کورتیزول نوجوانان را در یک روز هفته، زمانی که در مدرسه بودند و همچنین در آخر هفته اندازه‌گیری کردند تا ببینند.

  با افسردگی پاییزی چه کنیم

مقابله با استرس و اضطراب شدید : آیا تغییرات کورتیزول بر اساس نوع ارعاب در روزهای مدرسه و روزهای تعطیل یکسان است یا خیر. نتایج نشان داد.

که تنها ارعاب کلامی با غلظت هورمون استرس در میان نوجوانان مرتبط است. این تغییرات مشاهده شده در سطوح هورمون استرس زمانی که هم در یک روز مدرسه و هم در یک روز تعطیل اندازه گیری شد، پیدا شد.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : این نشان می‌دهد که فقط قرار گرفتن در معرض تهدید (در روزهای مدرسه) نیست که منجر به این تغییرات کورتیزول می‌شود.

  همسرم افسردگی گرفته

پیش‌بینی این ارعاب در آخر هفته‌ها می‌تواند به همان اندازه قرار گرفتن در معرض در روزهای هفته برای جوانان استرس‌زا باشد.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : اکنون جالب ترین نتیجه این مطالعه می آید. محققان نشان دادند که در بین دختران، درجه بالایی از ارعاب کلامی با غلظت غیرطبیعی کم هورمون های استرس همراه بود.

در حالی که در پسران، درجه بالایی از ارعاب کلامی با تولید بالای هورمون های استرس مرتبط بود. به یاد داشته باشید.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : که در مردان، پاسخ استرس در اکثر موارد در جمع آوری انرژی مورد نیاز برای مبارزه یا فرار منعکس می شود.

  علائم افسردگی در مردان متاهل

در حالی که در زنان، پاسخ استرس اغلب در رویکرد وابستگی منعکس می شود. کاملاً ممکن است که افزایش هورمون های استرس مشاهده شده در بین پسرانی که تحت ارعاب قرار می گیرند.

مقابله با استرس و اضطراب شدید : با تمایل طبیعی آنها به مبارزه یا فرار مرتبط باشد. در حالی که کاهش هورمون استرس مشاهده شده در بین دخترانی که تحت ارعاب کلامی هستند ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *