نشانه های افسردگی بارداری چیست

نشانه های افسردگی بارداری چیست : من معتقدم و بارها تأیید کرده‌ام که اگر بتوانیم پنج عصب را که از مشارکت اجتماعی حمایت می‌کنند به درستی عمل کنند.

شانس خوبی برای کاهش یا حذف بسیاری از علائم موجود در لیست وجود دارد. این باور بر اساس تجربیات بالینی خودم در طی چندین دهه و تجربیات صدها درمانگر است که در موسسه استنلی روزنبرگ آموزش دیده‌ام.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : فصل ۱ با سیستم عصبی خودمختار خود آشنا شوید سیستم عصبی انسان یک وظیفه اصلی دارد: تضمین بقای بدن فیزیکی ما. سیستم عصبی از مغز، ساقه مغز، اعصاب جمجمه، طناب نخاعی، اعصاب نخاعی و اعصاب روده ای تشکیل شده است.

  اختلال دو قطبی در مردان

کانون توجه ما در اینجا سیستم عصبی خودمختار است که از عناصر ساقه مغز، برخی از اعصاب جمجمه ای و برخی از بخش های برخی از اعصاب نخاعی تشکیل شده است.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : دوازده اعصاب جمجمه ای نوشتن در مورد عملکرد دوازده اعصاب جمجمه ای برای طیف وسیعی از خوانندگان با دانش گسترده تا صفر در مورد آنها یک چالش بوده است. چگونه می توانم.

  نشانه های افسردگی در کودکان چیست؟

موضوع را به خوانندگانی که برای اولین بار در مورد این اعصاب می شنوند معرفی کنم و همچنین به افراد آگاه کمک کنم تا عملکرد عصب جمجمه را به روشی جدید و مفید درک کنند؟

نشانه های افسردگی بارداری چیست : برای خوانندگانی که تازه با این موضوع آشنا شده اند، شرح ساده ای از عملکرد هر یک از دوازده عصب جمجمه ای ارائه خواهم کرد.

اگر قبلاً با اعصاب جمجمه ای آشنا هستید، امیدوارم دیدگاه جدیدی و اطلاعات جدیدی در مورد عملکرد آنها ارائه دهم. اعصاب جمجمه ای با اعصاب نخاعی متفاوت است.

  افسردگی بعد از نتایج کنکور

نشانه های افسردگی بارداری چیست : برخی از اعصاب جمجمه ای ساقه مغز را با اندام ها و ماهیچه های سر مانند بینی، چشم ها، گوش ها و زبان متصل می کنند.

ساقه مغز از مغز امتداد می یابد. در قسمت زیرین مغز قرار دارد و ابتدای نخاع است. (به «مغز»، «اعصاب جمجمه‌ای» و «طناب نخاعی» در آپاندیس مراجعه کنید.) سایر اعصاب جمجمه از سوراخ‌های کوچکی در جمجمه عبور می‌کنند تا به گلو، صورت، گردن، قفسه سینه و شکم برسند.

  سرمایه گذاری با 5 میلیارد

نشانه های افسردگی بارداری چیست : هر یک از دوازده عصب جمجمه ای دارای مسیرهایی در سمت راست و چپ هستند.

یکی از اعصاب جمجمه ای در بدن “سرگردان” می شود و از ساقه مغز به قفسه سینه و شکم می رود تا بسیاری از اندام های احشایی را تنظیم کند.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : ماهیچه های گلو (حنجره و حنجره) و اندام های تنفسی (ریه ها)، گردش خون (قلب)، گوارش (معده، کبد، لوزالمعده، دوازدهه، روده کوچک و بخش های بالارونده و عرضی روده بزرگ را عصب دهی می کند. ) و دفع (کلیه ها).

  افسردگی پیشرفت تحصیلی

از آنجایی که این عصب بسیار طولانی است و شاخه های بسیار زیادی دارد، به آن عصب «واگ» نامیده شد که از کلمه لاتین vagus به معنای «ولگرد، سرگردان» است.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : عصب واگ به تنظیم مجموعه وسیعی از عملکردهای بدن که برای حفظ هموستاز ضروری هستند کمک می کند.

در حالی که زنجیره سمپاتیک از اعصاب نخاعی گسترش می یابد و از حالت استرس و تحرک برای بقا پشتیبانی می کند، چندین اعصاب جمجمه از حالت های غیر استرسی پشتیبانی می کنند. یکی از وظایف اصلی اعصاب جمجمه ای تسهیل استراحت و بازیابی است.

  افسردگی بیماری روانی است

نشانه های افسردگی بارداری چیست : آنها همچنین حواس بینایی، بویایی، چشایی و شنوایی و همچنین حس لامسه را روی پوست صورت فعال می کنند. در پستانداران، برخی از اعصاب جمجمه ای برای تسهیل و ارتقای رفتار اجتماعی با هم کار می کنند.

هر عصب جمجمه ای با یک عدد رومی شماره گذاری می شود. به عنوان مثال، عصب بویایی CN I نیز نامیده می شود که به معنای “نخستین عصب جمجمه ای” است. توجه داشته باشید که اگرچه اعصاب جفت هستند، معمولاً از اصطلاح مفرد استفاده می شود.

  مقابله با استرس و اضطراب شدید

نشانه های افسردگی بارداری چیست : به طوری که “CN I” در واقع به یک جفت اعصاب اشاره دارد. اعصاب جمجمه ای بر اساس محل آنها شماره گذاری می شوند. آنها از یک نیم دایره در هر طرف مغز گسترش می یابند. یک آناتومیست اولیه، عدد CN I را به بالاترین عصب، CN II را به عصب بعدی پایین در نیم دایره، و غیره اختصاص داد.

عملکردهای مختلف اعصاب جمجمه ای از آنجایی که الیاف داخل مجرا اغلب عملکردهای متفاوتی دارند، یک عصب جمجمه نیز ممکن است عملکردهای متعددی داشته باشد.

  افسردگی زایمان مردان

نشانه های افسردگی بارداری چیست : هنگامی که ما برای اولین بار به اعصاب مختلف جمجمه نگاه می کنیم، به نظر می رسد که عملکرد آنها بی ارتباط باشد.

به عنوان مثال، یکی از عصب ها به ما در بلع کمک می کند، دیگری عضله ای را که کره چشم را به سمت خط وسط می چرخاند، سفت می کند و سومی به تنظیم فشار خون کمک می کند.

  افسردگی دوران قاعدگی

نشانه های افسردگی بارداری چیست : با این حال، اگرچه معمولاً در مطالعه آناتومی به آن اشاره نمی‌شود، همه دوازده عصب جمجمه‌ای یک چیز مشترک دارند.

همه آنها در کمک به ما برای یافتن غذا نقش دارند. جویدن، قورت دادن و هضم؛ و مواد غذایی هضم نشده را به عنوان زباله حذف کنید.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : اعصاب جمجمه ای ترشح آنزیم ها و اسیدها در دهان و معده، تولید صفرا در کبد و ذخیره صفرا در کیسه صفرا و تولید و ذخیره آنزیم های گوارشی در لوزالمعده را کنترل می کنند.

  با 8 میلیارد چه ماشینی بخرم

آنها حرکت غذای هضم نشده را از معده تا کولون عرضی کنترل و تنظیم می کنند. آنها آزاد شدن آنزیم های صفراوی و پانکراس را در دوازدهه به مقدار مناسب و در زمان های مناسب کنترل می کنند تا غذا هضم شود و ترکیب آن تجزیه شود.

نشانه های افسردگی بارداری چیست : بعد از اینکه پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها به اندازه کافی تجزیه شدند، این مواد مغذی می توانند کربوهیدرات ها و چربی ها را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *