کمک به افسردگی همسر

کمک به افسردگی همسر : دکتر فیلیپ اس. هنچ، پزشک در کلینیک مایو، مشاهده کرد که بیمارانی که از آرتریت روماتوئید رنج می‌برند، اغلب با ابتلا به یرقان رو به بهبودی می‌روند.

برخی از زنان در دوران بارداری شاهد بهبود آرتریت خود بودند. او فرض کرد که باید ماده ای در طول یرقان یا بارداری تولید شود که باعث بهبودی شود.

کمک به افسردگی همسر : دکتر هنچ و دکتر کندال این فرضیه را مورد بحث قرار دادند و تصمیم گرفتند اثرات بالقوه ترکیب E را بر علائم آرتریت روماتوئید آزمایش کنند.

  درمان افسردگی پشت کنکوری

دلیلی وجود نداشت که فکر کنیم این کار می کند، اما از آنجایی که آنها ماده مورد نظر را در دست داشتند، چرا اثرات آن را روی این بیماران آزمایش نمی کنند؟

کمک به افسردگی همسر : ۳ در سپتامبر ۱۹۴۸، ترکیب E به زنی که از آرتریت روماتوئید رنج می برد تزریق شد. علائم این زن به زودی ناپدید شد.

دکتر هنچ و دکتر کندال با استفاده از تعداد بیشتری از بیمارانی که از اختلالات التهابی مختلف رنج می‌بردند، مشاهده کردند.

  درمان افسردگی ناشی از تنهایی

کمک به افسردگی همسر : که تقریباً هر بیمار پس از تزریق ترکیب E رو به بهبودی می‌رود. . هنچ و کندال به تازگی خواص ضدالتهابی ترکیب E را کشف کرده بودند.

هیجان حتی در میان محققان نیز محسوس بود، اما آنها در مورد کشف خود محتاط بودند و نزدیک به هفت ماه منتظر ماندند تا نتایج مطالعه خود را به طور عمومی اعلام کنند.

کمک به افسردگی همسر : در سال ۱۹۴۹، سرانجام مزایای مثبت ترکیب E برای بیماران مبتلا به اختلالات التهابی اعلام شد.

  افسردگی نوجوانان

چیزی که پزشکان بعداً آن را یک داروی شگفت انگیز نامیدند، به تازگی کشف شده بود. دکتر هنچ برای ساده کردن زندگی محققان و پزشکان، نام کورتیزول را برای ساختار طبیعی ترکیب E (که به طور طبیعی توسط بدن انسان تولید می شود) انتخاب کرد.

کمک به افسردگی همسر : در حالی که شکل مصنوعی آن (تولید شده در آزمایشگاه ها) را کورتیزون نامید. در سال ۱۹۵۰، دکتر هنچ و دکتر کندال به همراه یکی از همکارانش، دکتر تادئوس رایششتاین، به خاطر این کشف شانسی، جایزه نوبل پزشکی را دریافت کردند!

  افسردگی و منگی سر

اما اجازه دهید به دکتر سلیه برگردیم. پس از این کشف، دکتر سلی که اکنون می دانست که غده فوق کلیوی هورمونی به نام “کورتیزول” تولید می کند.

کمک به افسردگی همسر : اثرات آن را بر روی موش ها آزمایش کرد تا ببیند آیا این هورمون، زمانی که توسط قشر غده فوق کلیوی تولید می شود.

واقعاً همان چیزی است که باعث واکنش غیر اختصاصی بدن می شود یا خیر. . برای او کاملاً غافلگیرکننده بود که متوجه شد واقعاً چنین است.

  آدرس های خرید حضوری کلیندامایسین

کمک به افسردگی همسر : این هورمون منشأ پاسخ استرس بیولوژیکی بود که او سال‌ها مشاهده می‌کرد. او اکنون که می‌دانست.

هورمون کورتیزول ماده‌ای مشتق شده از چندین ماده دیگر (ترکیبات A، B و F) است، کورتیزول و مشتقات آن را به عنوان گلوکوکورتیکوئیدها طبقه‌بندی کرد.

کمک به افسردگی همسر : این حلقه گم شده بود. دکتر کانن نقش آدرنالین (از بصل النخاع غده فوق کلیوی) را در پاسخ جنگ یا گریز نشان داده بود.

  دلیل افسردگی ناگهانی

دکتر سلیه نقش کورتیزول (از قشر غده فوق کلیوی) را بر روی غیراختصاصی بدن نشان داده بود. پاسخ به استرس عوارض جانبی داروی شگفت انگیز ماده غده فوق کلیوی که به درمان التهاب کمک می کرد.

کمک به افسردگی همسر : به تازگی کشف شده بود. کورتیزون به زودی برای درمان اختلالات التهابی مختلف مانند آرتریت روماتوئید، آسم، کولیت اولسراتیو و سایر بیماری ها بسیار محبوب شد.

  با 6 میلیارد چه ماشینی بخرم

دکتر هنچ مشاهده کرده بود که اثرات درمانی کورتیزون بر التهاب نیازمند درمان مداوم است. و بنابراین در آن مرحله، اکثر پزشکان بیماران را با دوزهای زیاد کورتیزون در مدت زمان بسیار طولانی درمان می کردند.

کمک به افسردگی همسر : اما دو سال پس از معرفی کورتیزون به عنوان یک درمان ضد التهابی، شور و شوق آن توسط داده های علمی و بالینی جدید که نشان می دهد.

درمان طولانی مدت کورتیزون عوارض جانبی بسیار جدی به ویژه در توانایی یادگیری، به خاطر سپردن و توجه ایجاد می کند، از بین رفت. (تأثیر و شناخت).

  افسردگی کودکان دبستانی

کمک به افسردگی همسر : اولین مطالعه موردی در مورد عوارض جانبی درمان کورتیزون در سال ۱۹۵۱ توسط دکتر M. C. Borman منتشر شد.

که یک مورد خودکشی پس از تجویز کورتیزون را گزارش کرد. یک سال بعد، سه مقاله علمی دیگر منتشر شد که در آنها نویسندگان اختلالات روانی جدی را در هنگام مصرف طولانی مدت کورتیزون گزارش کردند.

  افسردگی قاعدگی

کمک به افسردگی همسر : عوارض جانبی درمان کورتیزون بر عاطفه و شناخت بسیار زیاد بود و شبیه روان پریشی بود.

بیماران تحت درمان با کورتیزون اختلالات فکری، نوسانات شدید خلقی از سرخوشی تا افسردگی و توهم داشتند.

کمک به افسردگی همسر : از آنجایی که کورتیزون بخشی از خانواده استروئیدها است، محققان این سندرم ناشی از کورتیزون درمانی را روان پریشی استروئیدی نامیدند.

محققان خاطرنشان کردند که تظاهرات بالینی روان پریشی استروئیدی بسیار شبیه به علائم مشاهده شده در بیماران مبتلا به سندرم کوشینگ است.

  با 8 میلیارد چه ماشینی بخرم

کمک به افسردگی همسر : که در آن تومور غده هیپوفیز منجر به غلظت بالای کورتیزول از طریق هورمون ACTH می شود.

اما این سوال باقی ماند: کورتیزول، هورمونی که توسط غده فوق کلیوی تولید می شود، که در بالای کلیه ها قرار دارد.

کمک به افسردگی همسر : چگونه می تواند چنین اثرات روانی و روانی قابل توجهی ایجاد کند؟ از مدت ها پیش مشخص بود که اختلالات روانی عمدتاً از اختلالات شیمیایی در مغز پدید می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *