آدرس های خرید حضوری آلپرازولام

آلپرازولام در کنترل اختلالات اضطراب برای تسکین کوتاه مدت علائم اضطراب مصرف می‌شود.

این دارو به عنوان داروی کمکی در درمان اضطراب همراه با افسردگی روانی همچنین در درمان اختلالات پانیک مصرف می‌شود.

قبل از مصرف آلپرازولام  با پزشک خود را در صورت وجود موارد زیر مطلع کنید:

 • سابقه اعتیاد به مواد یا الکل
 • تشنج یا صرع
 • مصرف همزمان داروهای اپیوئیدی
 • گلوکوم با زاویه با
 • مشکل کبدی یا کلیوی
 • سابقه افسردگی یا افکار خودکشی
 • آسم یا سایر بیماری های تنفسی

موارد منع مصرف آلپرازولام

 • گلوکوم با زاویه بسته
 • سابقه حساسیت به آلپرازولام یا سایر بنزودیازپین ها، رنگ ها و مواد محافظ
 • مصرف داروهای ایتراکونازول و کتوکونازول به طور همزمان
  علائم افسردگی فصل زمستان

توصیه هایی برای مصرف کنندگان

 1. از مصرف الکل در حین مصرف این دارو خودداری کنید.
 2. از قطع کردن ناگهانی دارو خودداری کنید.
 3. در صورت کم شدن اثربخشی دارو حتما پزشک خود را مطلع کنید.
 4. به علت احتمال ایجاد وابستگی فقط با تجویز پزشک مصرف شود.
 5. آلپرازولام می تواند هوشیاری شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ در هنگام رانندگی و کارهایی که نیاز به هوشیاری دارند، احتیاط کنید.
 6. گریپ فروت می تواند با این دارو تداخل کند؛ لذا در رابطه با مصرف این میوه با پزشک خود مشورت کنید.
 7. اثر آرام بخشی آلپرازولام در افراد مسن طولانی تر است؛ لذا حوادثی مثل زمین خوردن در این دسته افراد بسیار محتمل است.
  علت افسردگی در دوران پریودی

آلپرازولام ممکن است خطر مشکلات تنفسی جدی یا تهدید کننده زندگی، آرام بخشی یا کما را در صورت استفاده همراه با برخی داروها افزایش دهد.

اگر داروهای مخدر خاصی را برای سرفه مصرف می‌کنید یا قصد مصرف آن را دارید، مانند کدئین (در Triacin-C، در Tuzistra XR) یا هیدروکودون (در Anexsia، در Norco، در Zyfrel) یا برای دردهایی مانند کدئین (در Fiorinal) به پزشک خود اطلاع دهید.

فنتانیل (Actiq، Duragesic، Subsys، دیگران)، هیدرومورفون (Dilaudid، Exalgo)، مپریدین (Demerol)، متادون (Dolophine، Methadose)، مورفین (Astramorph، Duramorph PF، Kadian)، اکسی کدون (در Oxycet، در Percocet، در Roxicet، دیگران)، و ترامادول (Conzip، Ultram، در Ultracet).

پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد و شما را به دقت تحت نظر خواهد داشت.

  آدرس های خرید حضوری ریسپریدون

اگر آلپرازولام را با هر یک از این داروها مصرف می‌کنید و هر یک از علائم زیر را مشاهده می‌کنید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی اورژانسی باشید: سرگیجه غیرمعمول، سبکی سر، خواب‌آلودگی شدید، تنفس کند یا دشوار، یا عدم پاسخگویی.

مطمئن شوید که مراقب یا اعضای خانواده شما می‌دانند کدام علائم ممکن است جدی باشد، بنابراین اگر نمی‌توانید خودتان به دنبال درمان باشید، می‌توانند با پزشک یا مراقبت‌های پزشکی اورژانسی تماس بگیرند.

لینک مفید : قصه های ترسناکی که باید در شب گفته شود

  درمان افسردگی در مردان

آلپرازولام ممکن است در حال شکل گیری عادت باشد. دوز بزرگتر مصرف نکنید، آن را بیشتر یا برای مدت طولانی تر از آنچه پزشک به شما گفته است مصرف کنید.

اگر تا به حال مقدار زیادی الکل مصرف کرده اید، اگر از داروهای خیابانی استفاده می کنید یا تا به حال استفاده کرده اید، یا بیش از حد از داروهای تجویزی استفاده کرده اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : کتاب ماهی سیاه کوچولو

در طول درمان از مصرف الکل یا مواد مخدر خیابانی خودداری کنید. نوشیدن الکل یا استفاده از داروهای خیابانی در طول درمان با آلپرازولام نیز خطر ابتلا به این عوارض جانبی جدی و تهدید کننده زندگی را افزایش می دهد.

  اختلال دو قطبی درمان قطعی دارد؟

همچنین اگر افسردگی یا بیماری روانی دیگری دارید یا تا به حال داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید.

آلپرازولام ممکن است باعث وابستگی فیزیکی شود (شرایطی که در آن علائم فیزیکی ناخوشایند در صورت قطع ناگهانی دارو یا مصرف آن در دوزهای کوچکتر رخ می دهد)، به خصوص اگر آن را برای چند روز تا چند هفته مصرف کنید.

لینک مفید : کتاب بلندی های بادگیر

بدون مشورت با پزشک، مصرف این دارو را قطع نکنید یا دوزهای کمتری مصرف نکنید. قطع ناگهانی آلپرازولام می تواند وضعیت شما را بدتر کند و باعث علائم ترک شود که ممکن است از چند هفته تا بیش از ۱۲ ماه طول بکشد.

  افسردگی در کودکان 5 ساله

پزشک احتمالاً دوز آلپرازولام شما را به تدریج کاهش خواهد داد. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر با پزشک خود تماس بگیرید یا تحت درمان فوری پزشکی قرار بگیرید: حرکات غیر معمول

صدای زنگ در گوش شما؛ اضطراب؛ مشکلات حافظه؛ مشکل در تمرکز؛ مشکلات خواب؛ تشنج؛ تکان دادن؛ انقباض عضلات؛ تغییرات در سلامت روان؛ افسردگی؛ احساس سوزش یا سوزش در دست ها، بازوها، پاها یا پاها؛ دیدن یا شنیدن چیزهایی که دیگران نمی بینند یا نمی شنوند.

لینک مفید : ویاگرا

افکار آسیب رساندن یا کشتن خود یا دیگران؛ هیجان بیش از حد؛ یا از دست دادن ارتباط با واقعیت

  آدرس های خرید حضوری والپروات سدیم

چرا این دارو تجویز می شود؟

آلپرازولام برای درمان اختلالات اضطرابی و اختلال هراس (حملات ناگهانی و غیر منتظره ترس شدید و نگرانی در مورد این حملات) استفاده می شود.

آلپرازولام در دسته ای از داروها به نام بنزودیازپین ها قرار دارد. با کاهش هیجان غیر طبیعی در مغز عمل می کند.


این دارو چگونه باید استفاده شود؟

آلپرازولام به صورت یک قرص، یک قرص با رهش طولانی، یک قرص خوراکی تجزیه کننده (قرصی که به سرعت در دهان حل می شود) و یک محلول غلیظ (مایع) برای مصرف خوراکی عرضه می شود.

قرص، قرص متلاشی کننده خوراکی و محلول غلیظ معمولاً دو تا چهار بار در روز مصرف می شوند. قرص طولانی رهش یک بار در روز، معمولاً در صبح مصرف می شود.

  آدرس های خرید حضوری دیلتیازم

لینک مفید : کتاب جادوی واقعیت

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. آلپرازولام را دقیقا طبق دستور مصرف کنید.

برای مصرف مایع غلیظ، فقط از قطره چکانی که با نسخه شما ارائه شده است استفاده کنید. مقدار تجویز شده برای یک دوز را داخل قطره چکان بریزید.

محتویات قطره چکان را در یک غذای مایع یا نیمه جامد مانند آب، آب میوه، نوشابه، سس سیب یا پودینگ فشار دهید.

  مصرف داروی افسردگی در دوران بارداری

لینک مفید : حشیش

آلپرازولام مایع یا غذا را به آرامی برای چند ثانیه هم بزنید. مایع غلیظ کاملاً با غذا ترکیب می شود. بلافاصله کل مخلوط را بنوشید یا بخورید. برای استفاده در آینده ذخیره نکنید.

قرص متلاشی کننده خوراکی را درست قبل از فرا رسیدن زمان مصرف از بطری خارج کنید. با دستان خشک، بطری را باز کنید، قرص را بردارید و بلافاصله آن را روی زبان خود قرار دهید. قرص حل می شود و می توان آن را با بزاق قورت داد. قرص متلاشی کننده خوراکی را می توان با یا بدون آب مصرف کرد.

قرص های طولانی رهش را به طور کامل ببلعید. آنها را نجوید، له نکنید یا نشکنید.

  افسردگی حین خدمت سربازی

لینک مفید : کتاب خنکای صبحدم

احتمالاً پزشک شما را با دوز کم آلپرازولام شروع می کند و به تدریج دوز شما را افزایش می دهد، نه بیشتر از یک بار در هر ۳ یا ۴ روز.


کاربردهای دیگر این دارو

آلپرازولام همچنین گاهی اوقات برای درمان افسردگی، ترس از فضاهای باز (آگورافوبیا) و سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود. در مورد خطرات احتمالی استفاده از این دارو برای بیماری خود با پزشک خود صحبت کنید.

آلپرازولام این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

و . . .


برگرفته از : Alprazolam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *