آدرس های خرید حضوری امی تریپتیلین

آمی تریپتیلین یک داروی ضد افسردگی است. این کار با افزایش سطح یک ماده شیمیایی به نام سروتونین در مغز شما کار می کند. این می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

آشنایی بیشتر با قرص امی تریپتیلین

ممکن است بعد از ۱ تا ۲ هفته احساس بهتری داشته باشید، اما ممکن است ۴ تا ۶ هفته طول بکشد تا آمی تریپتیلین به طور کامل عمل کند.

خودکشی با آمی تریپتیلین : عوارض جانبی مانند خشکی دهان و یبوست شایع هستند. آنها معمولاً خفیف هستند و پس از چند هفته از بین می روند.

بهتر است آمی تریپتیلین را در شب یا قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید. این به این دلیل است که می تواند باعث خواب آلودگی شما شود.

لینک مفید : قرص ترامادول

در صورت قطع ناگهانی مصرف آمی تریپتیلین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. اگر می خواهید مصرف آن را قطع کنید با پزشک خود صحبت کنید.

چه کسانی می توانند و نمی توانند آمی تریپتیلین مصرف کنند

بیشتر بزرگسالان می توانند آمی تریپتیلین مصرف کنند. همچنین افراد جوان ۱۶ تا ۱۷ ساله برای افسردگی یا خلق و خوی ضعیف می توانند آن را مصرف کنند.

  با 600 میلیون کجا خانه بخرم

آمی تریپتیلین برای برخی افراد مناسب نیست. برای اطمینان از بی خطر بودن آن برای شما، در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:

 • تا به حال به آمی تریپتیلین یا هر داروی دیگری واکنش آلرژیک داشته باشید
 • مشکل قلبی دارید – آمی تریپتیلین می تواند برخی از مشکلات قلبی را بدتر کند
 • یک اختلال خونی نادر به نام پورفیری دارند
 • مشکلات کبدی دارند
 • مبتلا به صرع یا درمان با تشنج الکتریکی (ECT) هستید – آمی تریپتیلین ممکن است خطر ابتلا به تشنج یا تشنج را افزایش دهد.
 • باردار هستند، در تلاش برای باردار شدن یا شیردهی هستند
 • مبتلا به گلوکوم هستید – آمی تریپتیلین می تواند فشار را در چشم شما افزایش دهد
 • افکاری در مورد آسیب رساندن به خود یا پایان دادن به زندگی خود دارید
 • در تخلیه مثانه مشکل دارید
 • دیابت نوع ۱ یا ۲ دارند
  آدرس های خرید حضوری بیزاکودیل

اگر دیابت دارید، آمی تریپتیلین می تواند ثابت نگه داشتن قند خون را دشوارتر کند. قند خون خود را در چند هفته اول درمان با آمی تریپتیلین بیشتر کنترل کنید و در صورت لزوم درمان دیابت خود را تنظیم کنید. اگر سطح قند خون شما باعث نگرانی شما شده است با پزشک خود صحبت کنید.

نحوه و زمان مصرف آمی تریپتیلین برای افسردگی

معمولا یک بار در روز آمی تریپتیلین مصرف می کنید. بهتر است آن را قبل از خواب مصرف کنید زیرا ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. اگر متوجه شدید که همچنان در صبح احساس خواب آلودگی دارید، می توانید آن را در اوایل عصر مصرف کنید.

قرص های آمی تریپتیلین در مقادیر مختلف ۱۰ میلی گرم، ۲۵ میلی گرم یا ۵۰ میلی گرم وجود دارد.

مایع آمی تریپتیلین نیز در ۳ قوت مختلف شامل ۱۰ میلی گرم، ۲۵ میلی گرم یا ۵۰ میلی گرم آمی تریپتیلین در یک قاشق ۵ میلی لیتری موجود است.

  درمان افسردگی بعد از مهاجرت

لینک مفید : ماری جوانا

دوز معمول آمی تریپتیلین برای افسردگی در بزرگسالان ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز است. اگر به دوز قوی‌تری نیاز دارید، ممکن است به ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلی‌گرم در روز برسد، اما فقط تحت نظارت یک متخصص.

افراد جوان ۱۶ تا ۱۷ سال و افراد مسن تر، گاهی اوقات دوز کمتری از ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم در روز را شروع می کنند تا احتمال عوارض جانبی کاهش یابد.

حداکثر دوز آمی تریپتیلین ۲۰۰ میلی گرم در روز است.

آمی تریپتیلین برای معده : گاهی اوقات، زمانی که به تازگی درمان را شروع می کنید، ممکن است به شما گفته شود که دوز کمتری را ۲ یا ۳ بار در روز مصرف کنید تا زمانی که به دارو عادت کنید. این به این دلیل است که مصرف دوز کمتر ۲ یا ۳ بار در روز برای مدتی می تواند احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش دهد.

  از تنهایی افسردگی گرفتم

نحوه مصرف آن این دارو 

آمی تریپتیلین معمولا معده شما را ناراحت نمی کند، بنابراین می توانید آن را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.

قرص ها را به طور کامل با یک نوشیدنی آب ببلعید. اگر آنها را بجوید طعم تلخی دارند.

اوردوز امی تریپتیلین : مایع به همراه یک سرنگ یا قاشق پلاستیکی به شما کمک می کند تا دوز مناسب را اندازه گیری کنید. اگر ندارید، از داروساز خود بخواهید که یکی از آن ها را به شما بدهد. از قاشق چای خوری آشپزخانه استفاده نکنید زیرا مقدار مناسبی را اندازه گیری نمی کند.

اگر فراموش کنم آن را مصرف کنم چه؟

اگر یک بار در روز آمی تریپتیلین مصرف می کنید و یک نوبت را فراموش می کنید، نوبت فراموش شده را رها کنید و روز بعد در ساعت معمول آن را مصرف کنید.

اگر ۲ یا ۳ بار در روز آمی تریپتیلین مصرف می کنید و یک نوبت را فراموش می کنید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید مگر اینکه به زمان نوبت بعدی نزدیک شده باشد.

  افسردگی درمان دارویی

لینک مفید : مترونیدازول

هرگز ۲ دوز را به طور همزمان مصرف نکنید تا دوز فراموش شده را جبران کنید.

اگر اغلب دوزها را فراموش می کنید، تنظیم زنگ هشدار برای یادآوری ممکن است کمک کند. همچنین می‌توانید از داروساز خود در مورد راه‌های دیگر راهنمایی بخواهید تا به شما کمک کند مصرف داروی خود را فراموش نکنید.

اگه زیاد مصرف کنم چی؟

مقدار آمی تریپتیلین که می تواند منجر به مصرف بیش از حد شود از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

مصرف بیش از دوز تجویز شده آمی تریپتیلین می تواند:

 • باعث شود شما احساس آشفتگی کنید
 • شما را بیمار می کند (استفراغ)
 • باعث لرزش شود
 • باعث ضربان قلب سریع می شود
 • ایجاد حملات یا تشنج (لرزش و تکان دادن غیرقابل کنترل)

امی تریپتیلین و کرونا : اگر نیاز به رفتن به A&E دارید خودتان رانندگی نکنید. از شخص دیگری بخواهید شما را رانندگی کند یا با آمبولانس تماس بگیرید.

  علائم افسردگی تحصیلی

بسته آمی تریپتیلین یا بروشور داخل آن را به همراه هر داروی باقیمانده همراه داشته باشید.

عوارض جانبی این قرص

مانند همه داروها، آمی تریپتیلین می تواند در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند، اما بسیاری از افراد عوارض جانبی ندارند یا فقط عوارض جزئی دارند. برخی از عوارض جانبی رایج آمی تریپتیلین به تدریج با عادت کردن بدن به دارو بهبود می یابند.

عوارض جانبی رایج

به مصرف دارو ادامه دهید، اما اگر این عوارض جانبی رایج شما را آزار می دهد یا از بین نمی رود، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید:

 • یبوست
 • سرگیجه
 • دهان خشک
 • احساس خواب آلودگی، خستگی یا ضعف
 • مشکل در ادرار کردن
 • سردرد
 • عوارض جانبی جدی

این به ندرت اتفاق می افتد، اما برخی از افراد پس از مصرف آمی تریپتیلین یک عارضه جانبی جدی دارند.

فوراً با پزشک تماس بگیرید اگر:

آمی تریپتیلین ۱۰ چیست ؟ ضربان قلب شما سریع یا نامنظم می شود

  افسردگی را چگونه درمان کنیم

سفیدی چشمان شما زرد می شود، یا پوست شما زرد می شود، اگرچه ممکن است این امر در پوست قهوه ای یا سیاه کمتر آشکار باشد، یا ادرار تیره دارید – اینها می توانند نشانه های مشکل کبدی باشند.

لینک مفید : حشیش

سردردهای مداوم، گیجی یا ضعف طولانی مدت، و گرفتگی های مکرر عضلانی دارید – اینها با هم می توانند نشانه ای از سطوح پایین سدیم در خون شما باشند. در موارد شدید سطوح پایین سدیم می تواند منجر به تناسب یا تشنج شود

 • شما در مورد آسیب رساندن به خود یا پایان دادن به زندگی خود فکر می کنید
 • درد چشم، تغییر در بینایی، یا تورم یا قرمزی در داخل یا اطراف چشم دارید
 • یبوست دارید که مدت زیادی طول می کشد یا مشکلات ادرار کردن که باعث درد معده می شود

نحوه مقابله با عوارض جانبی آمی تریپتیلین

در مورد چه کاری باید انجام داد:

  آدرس های خرید حضوری آمپول پتیدین

یبوست – از غذاهای پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه و غلات بیشتر استفاده کنید. سعی کنید هر روز چندین لیوان آب یا سایر نوشیدنی های غیر الکلی بنوشید. اگر می توانید، ممکن است به افزایش سطح ورزش شما نیز کمک کند.

قرص آمی تریپتیلین ۲۵ برای چیست ؟ احساس سرگیجه – احتمالاً به دلیل فشار خون پایین است. مقدار زیادی آب یا سایر نوشیدنی های غیر الکلی بنوشید. پس از نشستن یا دراز کشیدن خیلی سریع بلند نشوید. تا زمانی که احساس سرگیجه ندارید رانندگی نکنید.

خشکی دهان – آدامس های بدون قند یا شیرینی های بدون قند را امتحان کنید.

لینک مفید : بوتالبیتال

احساس خواب آلودگی یا خستگی – آمی تریپتیلین را در شب مصرف کنید و سعی کنید مقدار الکلی که می نوشید را کاهش دهید. اگر احساس خواب آلودگی دارید رانندگی نکنید، دوچرخه سواری نکنید و از ابزار یا ماشین آلات استفاده نکنید. اگر این کمکی نکرد با پزشک خود صحبت کنید.

  اختلال دو قطبی و خیانت

عوارض مصرف زیاد آمی تریپتیلین : مشکل در ادرار کردن – سعی کنید هنگام ادرار کردن آرام باشید. سعی نکنید جریان ادرار را به زور جریان دهید. اگر هنوز نمی توانید بروید، بعداً دوباره امتحان کنید. اگر اصلاً نمی توانید ادرار کنید، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.

سردرد – مطمئن شوید که استراحت می کنید و مایعات زیادی می نوشید. سعی کنید الکل زیاد مصرف نکنید. در صورت نیاز به تسکین درد، پاراستامول و ایبوپروفن ممکن است کمک کنند. اگر سردرد بیش از یک هفته طول کشید یا شدید بود با پزشک خود مشورت کنید.

آمی تریپتیلین و بارداری

اگر در حال حاضر آمی تریپتیلین مصرف می کنید، ممکن است به شما توصیه شود که مصرف آن را در دوران بارداری ادامه دهید، به خصوص اگر آن را برای درمان افسردگی مصرف می کنید.

اگر در حین مصرف آمی تریپتیلین باردار شدید، با پزشک خود صحبت کنید. مصرف دارو را قطع نکنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.

  خرید ویلا با 1 میلیارد

نظرات در مورد قرص امی تریپتیلین : پزشک می تواند توضیح دهد که مصرف آمی تریپتیلین چگونه می تواند به شما کمک کند و چگونه ممکن است بر شما تأثیر بگذارد. آنها همچنین به شما کمک خواهند کرد تا بهترین درمان را برای خود و کودکتان انتخاب کنید.

آمی تریپتیلین و شیردهی

اگر پزشک یا بازدیدکننده سلامت گفت که کودک شما سالم است، می توانید در دوران شیردهی از آمی تریپتیلین استفاده کنید.

آمی تریپتیلین در مقادیر بسیار کم وارد شیر مادر می شود، بنابراین بعید است که به کودک شما آسیب برساند.

لینک مفید : آلپرازولام

مهم است که مصرف آمی تریپتیلین را ادامه دهید تا خوب بمانید. همچنین تغذیه با شیر مادر هم برای شما و هم کودکتان مفید خواهد بود.

خرید آمی تریپتیلین : اگر متوجه شدید که کودکتان مثل همیشه خوب غذا نمی‌خورد، یا به‌طور غیرمعمولی خواب‌آلود به نظر می‌رسد، یا اگر نگرانی دیگری در مورد نوزادتان دارید، در اسرع وقت با ماما، متخصص بهداشت یا پزشک خود صحبت کنید.


برگرفته از : amitriptyline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *