آدرس های خرید حضوری آزیترومایسین

اگر به آزیترومایسین حساسیت دارید یا اگر به آن حساسیت دارید، نباید از آن استفاده کنید:

آشنایی بیشتر با قرص آزیترومایسین 

 • شما تا به حال دچار زردی یا مشکلات کبدی ناشی از مصرف آزیترومایسین شده اید. یا
 • به داروهای مشابهی مانند کلاریترومایسین، اریترومایسین یا تلیترومایسین حساسیت دارید.

آزیترومایسین ۲۵۰ : برای اطمینان از بی خطر بودن آزیترومایسین برای شما، اگر تا به حال داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید:

 • بیماری کبد؛
 • بیماری کلیوی؛
 • میاستنی گراویس؛
 • اختلال در ریتم قلب؛
 • سطوح پایین پتاسیم در خون شما؛ یا
 • سندرم QT طولانی (در شما یا یکی از اعضای خانواده).
  آدرس های خرید حضوری کلاریترومایسین

انتظار نمی رود این دارو به نوزاد متولد نشده آسیب برساند. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

شربت آزیترومایسین : مشخص نیست که آیا آزیترومایسین وارد شیر مادر می شود یا می تواند به نوزاد شیرده آسیب برساند. اگر به نوزادی شیر می دهید به پزشک خود اطلاع دهید.

چگونه باید آزیترومایسین مصرف کنم؟

آزیترومایسین را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید. دوز و طول درمان ممکن است برای هر نوع عفونت یکسان نباشد.

  درمان افسردگی در مردان مجرد

ممکن است بیشتر اشکال آزیترومایسین را با یا بدون غذا مصرف کنید.

آزیترومایسین برای گلو درد : مایع طولانی رهش Zmax (سوسپانسیون خوراکی) را با معده خالی، حداقل ۱ ساعت قبل یا ۲ ساعت بعد از غذا مصرف کنید.

لینک مفید : فیناستراید

برای استفاده از بسته تک دوز سوسپانسیون خوراکی: بسته را باز کرده و دارو را در ۲ اونس آب بریزید. این مخلوط را هم بزنید و بلافاصله تمام آن را بنوشید. برای استفاده بعدی ذخیره نکنید. برای اطمینان از دریافت کل دوز، ۲ اونس دیگر آب به همان لیوان اضافه کنید، به آرامی بچرخانید و بلافاصله بنوشید.

  افسردگی دوران بارداری چیست

آزیترومایسین ۵۰۰ : سوسپانسیون خوراکی مخلوط Zmax (فرمولاسیون با رهش طولانی) که استفاده نشده است را در عرض ۱۲ ساعت دور بیندازید. هر گونه سوسپانسیون با انتشار فوری را که استفاده نشده است را در عرض ۱۰ روز دور بیندازید.

درست قبل از اندازه گیری دوز، سوسپانسیون خوراکی (مایع) را به خوبی تکان دهید. داروی مایع را با سرنگ دوز ارائه شده، یا با قاشق مخصوص اندازه گیری دوز یا فنجان دارو اندازه گیری کنید. اگر دستگاه اندازه‌گیری دوز ندارید، از داروساز خود بخواهید که آن را اندازه‌گیری کند.

  آدرس های خرید حضوری متادون

لینک مفید : تئوفیلین جی

از این دارو برای تمام مدت زمان تجویز شده استفاده کنید. علائم شما ممکن است قبل از رفع کامل عفونت بهبود یابد. نادیده گرفتن دوزها نیز ممکن است خطر ابتلا به عفونت های بیشتر مقاوم به آنتی بیوتیک ها را افزایش دهد. آزیترومایسین عفونت ویروسی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی را درمان نمی کند.

نحوه مصرف آزیترومایسین ۵۰۰ برای کرونا : در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.

  افسردگی پس از ازدواج

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر تقریباً زمان نوبت بعدی برنامه ریزی شده فرا رسیده است، از دوز فراموش شده صرفنظر کنید. برای جبران دوز فراموش شده داروی اضافی مصرف نکنید.

آزیترومایسین ۵۰۰ برای چیست ؟ از چه چیزی باید اجتناب کرد

۲ ساعت قبل یا بعد از مصرف آزیترومایسین از آنتی اسیدهای حاوی آلومینیوم یا منیزیم استفاده نکنید. این شامل Acid Gone، Aldroxicon، Alternagel، Di-Gel، Gaviscon، Gelusil، Genaton، Maalox، Maldroxal، Milk of Magnesia، Mintox، Mylagen، Mylanta، Pepcid Complete، Rolaids، Rulox و غیره است. این آنتی اسیدها می توانند در صورت مصرف همزمان آزیترومایسین را کاهش دهند.

  با 800 میلیون چی بخرم

لینک مفید : دیفنوکسیلات

داروهای آنتی بیوتیکی می توانند باعث اسهال شوند که ممکن است نشانه عفونت جدید باشد. اگر اسهال آبکی یا خونی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. از داروی ضد اسهال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.

آزیترومایسین برای کودکان : از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سولاریوم خودداری کنید. آزیترومایسین می تواند باعث آفتاب سوختگی شما شود. زمانی که در خارج از منزل هستید لباس محافظ بپوشید و از کرم ضد آفتاب (SPF 30 یا بالاتر) استفاده کنید.

  مقابله با اضطراب امتحان

از داروهای دیگری که می توانند باعث طولانی شدن QT یا نامنظم شدن ریتم قلب شوند خودداری کنید.

عوارض جانبی آزیترومایسین

در صورت داشتن علائم واکنش آلرژیک به آزیترومایسین: (کهیر، تنفس دشوار، تورم در صورت یا گلو) یا واکنش شدید پوستی (تب، گلودرد، سوزش در چشم ها، درد پوست، قرمز یا بنفش) کمک فوری پزشکی دریافت کنید. بثورات پوستی که گسترش می یابد و باعث ایجاد تاول و لایه برداری می شود).

لینک مفید : دیازپام

  درمان افسردگی قبل از پریودی

اگر واکنش دارویی جدی دارید که می تواند بر بسیاری از قسمت های بدن شما تأثیر بگذارد، به دنبال درمان پزشکی باشید. علائم ممکن است عبارتند از: بثورات پوستی، تب، غدد متورم، علائم شبیه آنفولانزا، دردهای عضلانی، ضعف شدید، کبودی غیرمعمول، یا زرد شدن پوست یا چشم‌ها. این واکنش ممکن است چند هفته پس از شروع استفاده از آزیترومایسین رخ دهد.

آزیترومایسین برای کرونا : اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد شدید معده، اسهال آبکی یا خونی؛

ضربان قلب تند یا تند، بال زدن در قفسه سینه، تنگی نفس و سرگیجه ناگهانی (مثل اینکه ممکن است بیهوش شوید). یا

  نشانه های افسردگی زمستانی

مشکلات کبدی – تهوع، درد بالای معده، خارش، احساس خستگی، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع خاک رس، یرقان (زرد شدن پوست یا چشم).

لینک مفید : ال اس دی

اگر کودکی که آزیترومایسین مصرف می‌کند، هنگام غذا خوردن یا شیردهی تحریک‌پذیر شد یا استفراغ کرد، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

آزیترومایسین : افراد مسن ممکن است بیشتر در معرض عوارض جانبی بر ریتم قلب باشند، از جمله ضربان قلب سریع تهدید کننده زندگی.

عوارض جانبی رایج آزیترومایسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اسهال؛
 • حالت تهوع، استفراغ، درد معده؛ یا
 • سردرد
  آدرس های خرید حضوری ترازودون

چه داروهای دیگری بر آزیترومایسین تأثیر می گذارد؟

به پزشک خود در مورد تمام داروهای فعلی خود و داروهایی که مصرف را شروع کرده یا متوقف می کنید، بگویید، به خصوص:

 • دیگوکسین؛ یا
 • رقیق کننده خون – وارفارین، کومادین، جانتوون.

آزیترومایسین : این لیست کامل نیست. سایر داروها ممکن است با آزیترومایسین تداخل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. همه تداخلات احتمالی در این راهنمای دارویی ذکر نشده است.


برگرفته از : Azithromycin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *