آدرس های خرید حضوری سیپروفلوکساسین

یا اگر در فعالیت بدنی منظم شرکت می کنید. اگر از استروئیدهای خوراکی یا تزریقی مانند دگزامتازون، متیل پردنیزولون (مدرول) یا پردنیزون (رایوس) استفاده می کنید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. اگر هر یک از علائم تاندونیت زیر را تجربه کردید، مصرف سیپروفلوکساسین را قطع کنید، استراحت کنید و فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: درد، تورم، حساسیت، سفتی یا مشکل در حرکت عضله.

اگر هر یک از علائم پارگی تاندون را تجربه کردید، مصرف سیپروفلوکساسین را متوقف کنید و تحت درمان فوری پزشکی قرار بگیرید: شنیدن یا احساس ضربه یا ترکیدن در ناحیه تاندون، کبودی پس از آسیب به ناحیه تاندون، یا ناتوانی در حرکت یا تحمل وزن. در یک منطقه آسیب دیده

مصرف سیپروفلوکساسین ممکن است باعث تغییراتی در حس و آسیب عصبی شود که ممکن است حتی پس از قطع مصرف سیپروفلوکساسین از بین نرود. این آسیب ممکن است بلافاصله پس از شروع مصرف سیپروفلوکساسین رخ دهد. اگر تا به حال نوروپاتی محیطی داشته اید (نوعی آسیب عصبی که باعث گزگز، بی حسی و درد در دست ها و پاها می شود) به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : لوپرامید

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، مصرف سیپروفلوکساسین را قطع کنید و فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: بی حسی، سوزن سوزن شدن، درد، سوزش یا ضعف در بازوها یا پاها. یا تغییر در توانایی شما برای احساس لمس سبک، لرزش، درد، گرما یا سرما.

مصرف سیپروفلوکساسین ممکن است بر مغز یا سیستم عصبی شما تأثیر بگذارد و عوارض جانبی جدی ایجاد کند. این می تواند پس از اولین دوز سیپروفلوکساسین رخ دهد. اگر دچار تشنج، صرع، تصلب شرایین مغزی (تنگ شدن رگ های خونی در داخل یا نزدیک مغز می شود که می تواند منجر به سکته مغزی یا سکته کوچک شود)، سکته مغزی، تغییر ساختار مغز یا بیماری کلیوی، به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : سفتریاکسون

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، مصرف سیپروفلوکساسین را قطع کنید و فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: تشنج. لرزش؛ سرگیجه؛ سبکی سر؛ سردردهایی که از بین نمی روند (با یا بدون تاری دید)؛ مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب؛ کابوس ها؛ عدم اعتماد به دیگران یا احساس اینکه دیگران می خواهند به شما صدمه بزنند.

  رابطه افسردگی و خودکشی

توهمات (دیدن چیزهایی یا شنیدن صداهایی که وجود ندارند)؛ افکار یا اعمالی که در جهت صدمه زدن یا کشتن خود هستند. احساس بی قراری، مضطرب، عصبی، افسردگی، تغییرات حافظه، یا گیجی، یا سایر تغییرات در خلق و خو یا رفتار شما.

لینک مفید : مفنامیک اسید

مصرف سیپروفلوکساسین ممکن است ضعف عضلانی را در افراد مبتلا به میاستنی گراویس (اختلال سیستم عصبی که باعث ضعف عضلانی می‌شود) بدتر کند و باعث دشواری شدید تنفس یا مرگ شود. در صورت ابتلا به میاستنی گراویس به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است پزشک به شما بگوید که سیپروفلوکساسین مصرف نکنید.

اگر میاستنی گراویس دارید و پزشک به شما گفته است که باید سیپروفلوکساسین مصرف کنید، اگر در طول درمان دچار ضعف عضلانی یا مشکل در تنفس شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد خطرات مصرف سیپروفلوکساسین با پزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که درمان با سیپروفلوکساسین را شروع می کنید، پزشک یا داروساز شما برگه اطلاعات بیمار سازنده (راهنمای دارو) را به شما می دهد. اطلاعات را با دقت بخوانید و اگر سوالی دارید از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

لینک مفید : سفالکسین

همچنین می توانید برای دریافت راهنمای دارو به وب سایت سازمان غذا و دارو (FDA) یا وب سایت سازنده مراجعه کنید.


آشنایی بیشتر با قرص سیپروفلوکساسین

سیپروفلوکساسین برای درمان یا پیشگیری از برخی عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها مانند ذات‌الریه استفاده می‌شود. سوزاک (یک بیماری مقاربتی)؛ تب حصبه (یک عفونت جدی که در کشورهای در حال توسعه رایج است)؛ اسهال عفونی (عفونتی که باعث اسهال شدید می شود)؛ و عفونت های پوست، استخوان، مفاصل، شکم (ناحیه معده) و پروستات (غده تولید مثل مردان)، سیپروفلوکساسین همچنین برای درمان یا پیشگیری از طاعون (عفونت جدی که ممکن است عمداً به عنوان بخشی از یک حمله بیوترور منتشر شود) استفاده می شود.

  علت افسردگی نوجوانان چیست

لینک مفید : هیدروکسی زین

و سیاه زخم استنشاقی (عفونتی جدی که ممکن است توسط میکروب سیاه زخم در هوا به طور عمدی به عنوان بخشی از یک حمله بیوترور منتشر شود). سیپروفلوکساسین ممکن است برای درمان برونشیت، عفونت‌های سینوسی یا عفونت‌های دستگاه ادراری نیز استفاده شود، اما اگر گزینه‌های درمانی دیگری وجود دارد، نباید برای برونشیت و عفونت‌های سینوسی یا انواع خاصی از عفونت‌های دستگاه ادراری استفاده شود.

قرص سیپروفلوکساسین طولانی رهش (طولانی اثر) برای درمان عفونت کلیه و مجاری ادراری استفاده می شود. با این حال، برخی از انواع عفونت های دستگاه ادراری تنها در صورتی باید با قرص های سیپروفلوکساسین درمان شوند که گزینه های درمانی دیگری در دسترس نباشد. سیپروفلوکساسین در دسته ای از آنتی بیوتیک ها به نام فلوروکینولون ها قرار دارد. با از بین بردن باکتری هایی که باعث عفونت می شوند عمل می کند.

لینک مفید : دی سیکلومین

آنتی بیوتیک هایی مانند سیپروفلوکساسین برای سرماخوردگی، آنفولانزا یا سایر عفونت های ویروسی موثر نیستند. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در مواقعی که نیازی به آن‌ها نیست، خطر ابتلا به عفونتی را که بعداً در مقابل آنتی‌بیوتیک مقاومت می‌کند، افزایش می‌دهد.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

سیپروفلوکساسین به صورت قرص، سوسپانسیون (مایع) و قرص طولانی رهش برای مصرف خوراکی با یا بدون غذا عرضه می شود. قرص ها و سوسپانسیون معمولاً دو بار در روز و قرص های طولانی رهش معمولاً یک بار در روز مصرف می شوند. هنگامی که برای درمان سوزاک استفاده می شود، قرص ها و سوسپانسیون ممکن است به صورت یک دوز تجویز شوند. سیپروفلوکساسین را تقریباً در زمان(های) یکسانی هر روز مصرف کنید. طول درمان شما بستگی به نوع عفونت شما دارد.

لینک مفید : اس امپرازول

  علل افسردگی زنان بعد از زایمان

پزشک به شما خواهد گفت که چه مدت سیپروفلوکساسین مصرف کنید. دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. سیپروفلوکساسین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.

یک نوع سیپروفلوکساسین را نمی توان جایگزین دیگری کرد. مطمئن شوید که فقط نوع سیپروفلوکساسین را که توسط پزشک تجویز شده است دریافت می کنید. اگر در مورد نوع سیپروفلوکساسین به شما سوالی دارید از داروساز خود بپرسید.

سیپروفلوکساسین را به تنهایی با لبنیات یا آب میوه های غنی شده با کلسیم مصرف نکنید. با این حال، می توانید سیپروفلوکساسین را همراه با وعده غذایی حاوی این غذاها یا نوشیدنی ها مصرف کنید.

لینک مفید : آتورواستاتین

قرص ها را به طور کامل ببلعید؛ آنها را له نکنید یا نجوید. اگر پزشک به شما بگوید که قرص ۲۵۰ یا ۵۰۰ میلی گرمی را تقسیم کنید، ممکن است در امتداد خط امتیازدهی شده به نصف تقسیم شود. قرص های طولانی رهش را به طور کامل ببلعید. آنها را شکافته، له نکنید یا نجوید. اگر نمی توانید قرص ها یا قرص های طولانی رهش را به طور کامل قورت دهید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر سوسپانسیون مصرف می کنید، قبل از هر بار مصرف، بطری را به خوبی به مدت ۱۵ ثانیه تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود. دوز صحیح را بدون جویدن گرانول های موجود در سوسپانسیون ببلعید. بعد از هر بار استفاده در بطری را کاملا ببندید. سوسپانسیون را از طریق لوله تغذیه به بیمار ندهید.

لینک مفید : کلومیپرامین

در چند روز اول درمان با سیپروفلوکساسین باید احساس بهتری داشته باشید. اگر علائم شما بهبود نیافت یا بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر برای عفونت ادراری تحت درمان هستید، اگر در طول یا بعد از درمان دچار تب یا کمردرد شدید، با پزشک خود تماس بگیرید. این علائم ممکن است نشانه ای از بدتر شدن عفونت شما باشد.

  راههای مقابله با افسردگی شدید

سیپروفلوکساسین را تا پایان نسخه مصرف کنید، حتی اگر احساس بهتری دارید. مصرف سیپروفلوکساسین را بدون مشورت با پزشک خود قطع نکنید، مگر اینکه عوارض جانبی خاصی را تجربه کنید که در بخش هشدارهای مهم و عوارض جانبی ذکر شده است. نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم می شوند.

کاربردهای دیگر این دارو

در صورت جنگ بیولوژیکی، سیپروفلوکساسین ممکن است برای درمان و پیشگیری از بیماری های خطرناکی که عمداً منتشر می شوند مانند تولارمی و سیاه زخم پوست یا دهان استفاده شود. سیپروفلوکساسین همچنین گاهی اوقات برای درمان بیماری خراش گربه (عفونتی که ممکن است پس از گاز گرفتن یا خراشیدن توسط گربه ایجاد شود)، بیماری لژیونر (نوع عفونت ریه)، شانکروئید (زخم ناحیه تناسلی ناشی از باکتری)، گرانولوم اینگوینال ( دونووانوزیس؛ یک بیماری مقاربتی) و عفونت های گوش خارجی که به استخوان های صورت سرایت می کند.

لینک مفید : رانیتیدین

سیپروفلوکساسین همچنین ممکن است برای کمک به درمان سل و بیماری کرون (شرایطی که در آن سیستم ایمنی به پوشش دستگاه گوارش حمله می‌کند و باعث درد، اسهال، کاهش وزن و تب می‌شود) استفاده شود.

سیپروفلوکساسین همچنین گاهی اوقات برای جلوگیری از اسهال مسافرتی در بیماران خاص و برای جلوگیری از عفونت در بیمارانی که تب دارند و در معرض خطر بالای عفونت هستند استفاده می شود، زیرا گلبول های سفید بسیار کمی دارند، افرادی که انواع خاصی از جراحی را انجام می دهند و افرادی که در معرض خطر عفونت هستند. تماس نزدیک با فردی که مبتلا به مننژیت است. با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

لینک مفید : مترونیدازول

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف سیپروفلوکساسین، در صورت حساسیت یا واکنش شدید به سیپروفلوکساسین به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. هر آنتی بیوتیک کینولون یا فلوروکینولون دیگری مانند دلافلوکساسین (باکسدلا)، جمی فلوکساسین (فکتیو)، لووفلوکساسین (لواکین)، موکسی فلوکساسین (آولوکس)، و افلوکساسین.

  با یک میلیارد چیکار کنم

هر داروی دیگری، یا اگر به هر یک از ترکیبات موجود در قرص یا سوسپانسیون سیپروفلوکساسین حساسیت دارید. از پزشک یا داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

لینک مفید : دیفن هیدرامین

در صورت مصرف تیزانیدین (Zanaflex) به پزشک خود اطلاع دهید. احتمالاً پزشک به شما خواهد گفت که در حین مصرف این دارو از سیپروفلوکساسین استفاده نکنید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای دیگری با نسخه و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

لینک مفید : کلیندامایسین

حتماً داروهای ذکر شده در بخش هشدار مهم و هر یک از موارد زیر را ذکر کنید: داروهای ضد انعقاد («رقیق کننده خون») مانند وارفارین (کومادین، جانتوون). داروهای ضد افسردگی خاص؛ داروهای ضد روان پریشی (داروهایی برای درمان بیماری های روانی) مانند کلوزاپین (کلوزاریل، فازاکلو، ورساکلوز) و اولانزاپین (Zyprexa، در Symbax). آزیترومایسین (Zithromax، Zmax)؛ کافئین یا داروهای حاوی کافئین (Excedrin، NoDoz، Vivarin، و غیره)؛ کلاریترومایسین (Biaxin، در Prevpac)؛ سیکلوسپورین (Gengraf، Neoral، Sandimmune)؛ دیورتیک ها (“قرص های آب”)؛ دولوکستین (Cymbalta)؛ اریترومایسین (E.E.S.، Eryc، Eryped، دیگران)؛ انسولین یا سایر داروها برای درمان دیابت مانند کلرپروپامید، گلیمپراید (آماریل، در Duetact)، گلی‌پیزید (گلوکترول)، گلیبورید (دیابتا)، تولازامید و تولبوتامید. داروهای خاص برای ضربان قلب نامنظم مانند آمیودارون (نکسترون، پاسرون)، دیسوپیرامید (نورپاس)، پروکائین آمید، کینیدین (در Nuedexta) و سوتالول (Betapace، Betapace AF، Sorine، Sotylize). متوترکسات (Otrexup، Rasuvo، Trexall)؛ برخی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin، دیگران) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn، و غیره)؛ پنتوکسی فیلین (پنتوکسیل)؛ فنی توئین (Dilantin، Phenytek)؛ پروبنسید (Probalan، در Col-Probenecid)؛ روپینیرول (Requip)؛ سیلدنافیل (رواتیو، ویاگرا)؛ تئوفیلین (Elixophyllin، Theo-24، Uniphyl، دیگران)؛ تیزانیدین (Zanaflex)؛ یا زولپیدم (Ambien، Edluar، Intermezzo، Zolpimist). پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد. بسیاری از داروهای دیگر نیز ممکن است با سیپروفلوکساسین تداخل داشته باشند، بنابراین حتماً در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، حتی داروهایی که در این لیست وجود ندارند، به پزشک خود اطلاع دهید.

  افسردگی درمان

لینک مفید : شربت تریاک

اگر از آنتی اسیدهای حاوی کلسیم، هیدروکسید آلومینیوم یا هیدروکسید منیزیم استفاده می کنید (Maalox، Mylanta، Tums، و غیره)؛ یا داروهای خاصی مانند محلول دیدانوزین (Videx)؛ مکمل های کلسیم، آهن یا روی؛ اتصال دهنده های فسفات مانند sevelamer (Renagel، Renvela) یا کربنات لانتانیم (Fosrenol). یا سوکرالفات (کارافات)، سیپروفلوکساسین را حداقل ۲ ساعت قبل یا ۶ ساعت بعد از مصرف این داروها مصرف کنید.

سیپروفلوکساسین برای چیست ؟ اگر شما یا هرکسی از اعضای خانواده تان فاصله QT طولانی مدت داشته یا داشته اید (یک مشکل قلبی نادر که ممکن است باعث ضربان قلب نامنظم، غش یا مرگ ناگهانی شود) به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : ترامادول

همچنین اگر ضربان قلب نامنظم یا آهسته، نارسایی قلبی (شرایطی که در آن قلب قادر به پمپاژ خون کافی به سایر قسمت‌های بدن نیست)، حمله قلبی، آنوریسم آئورت (تورم) به پزشک خود اطلاع دهید.

شریان بزرگی که خون را از قلب به بدن می رساند)، فشار خون بالا، بیماری عروق محیطی (گردش خون ضعیف در رگ های خونی)، سندرم مارفان (یک بیماری ژنتیکی که می تواند قلب، چشم ها، رگ های خونی و استخوان ها را تحت تاثیر قرار دهد) سندرم اهلرز دانلوس (یک بیماری ژنتیکی که می تواند پوست، مفاصل یا رگ های خونی را تحت تاثیر قرار دهد)، یا سطح پایینی از پتاسیم یا منیزیم در خون شما داشته باشد. همچنین اگر دیابت یا مشکلات مربوط به قند خون پایین یا بیماری کبدی دارید یا قبلاً داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید.

  آدرس های خرید حضوری لوزارتان

لینک مفید : قرص ترامادول

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف سیپروفلوکساسین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

سیپروفلوکساسین برای سرماخوردگی : در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید. در حین مصرف سیپروفلوکساسین و حداقل ۲ روز پس از دوز نهایی، نباید از شیر مادر تغذیه کنید.

لینک مفید : ال اس دی

رانندگی نکنید، ماشین آلات کار نکنید یا در فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری یا هماهنگی دارند شرکت نکنید تا زمانی که بدانید این دارو چگونه بر شما تأثیر می گذارد.

برنامه ریزی کنید که از قرار گرفتن غیرضروری یا طولانی مدت در معرض نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش (تخت های برنزه کننده و لامپ های آفتابی) خودداری کنید و از لباس های محافظ، عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید. سیپروفلوکساسین ممکن است پوست شما را به نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش حساس کند. اگر پوست شما قرمز، متورم یا تاول شد، مانند آفتاب سوختگی بد، با پزشک خود تماس بگیرید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

از نوشیدن یا خوردن زیاد محصولات حاوی کافئین مانند قهوه، چای، نوشیدنی های انرژی زا، کولا یا شکلات خودداری کنید. سیپروفلوکساسین ممکن است عصبی بودن، بی خوابی، تپش قلب و اضطراب ناشی از کافئین را افزایش دهد.

قرص سیپروفلوکساسین برای عفونت ادراری : اطمینان حاصل کنید که در طول مصرف سیپروفلوکساسین، هر روز مقدار زیادی آب یا مایعات دیگر بنوشید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر یک دوز از قرص یا سوسپانسیون سیپروفلوکساسین را فراموش کردید و ۶ ساعت یا بیشتر تا نوبت بعدی باقی مانده است، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید و سپس نوبت بعدی را در زمان مقرر مصرف کنید. با این حال، اگر یک دوز از قرص یا سوسپانسیون سیپروفلوکساسین را فراموش کردید و کمتر از ۶ ساعت تا نوبت بعدی باقی مانده بود، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید.

  سندرم پیش از قاعدگی و بارداری

سیپروفلوکساسین ۵۰۰ برای چیست ؟ اگر یک دوز از قرص طولانی رهش را فراموش کردید و ۸ ساعت یا بیشتر تا نوبت بعدی فاصله داشت، به محض یادآوری دوز آن را مصرف کنید و سپس نوبت بعدی را در زمان مقرر مصرف کنید. با این حال، اگر یک دوز از قرص های طولانی رهش سیپروفلوکساسین را فراموش کردید و کمتر از ۸ ساعت تا نوبت بعدی باقی مانده بود، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید.

لینک مفید : ماری جوانا

برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید. بیش از دو دوز از قرص ها یا سوسپانسیون یا بیش از یک دوز از قرص های طولانی رهش را در یک روز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

سیپروفلوکساسین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • دل درد
 • سوزش سردل
 • اسهال
 • خارش و/یا ترشح واژن
 • پوست رنگپریده
 • خستگی غیر معمول
 • خواب آلودگی

نحوه مصرف قرص سیپروفلوکساسین : اگر هر یک از علائم زیر یا علائم ذکر شده در بخش هشدار مهم را تجربه کردید، مصرف سیپروفلوکساسین را متوقف کنید و فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا از کمک پزشکی اورژانسی استفاده کنید:

 • اسهال شدید (مدفوع آبکی یا خونی) که ممکن است با یا بدون تب و گرفتگی معده رخ دهد (ممکن است تا ۲ ماه یا بیشتر پس از درمان رخ دهد)
 • راش
 • کندوها
 • خارش
 • لایه برداری یا تاول زدن پوست
 • تب
 • تورم چشم ها، صورت، دهان، لب ها، زبان، گلو، دست ها، پاها، مچ پا یا پایین ساق پا
 • گرفتگی صدا یا گرفتگی گلو
 • مشکل در تنفس یا بلع
 • سرفه مداوم یا بدتر
 • زرد شدن پوست یا چشم؛ پوست رنگپریده؛ ادرار تیره؛ یا مدفوع رنگ روشن
 • تشنگی یا گرسنگی شدید؛ پوست رنگپریده؛ احساس لرزش یا لرزش؛ ضربان قلب سریع یا لرزان؛ تعریق؛ تکرر ادرار؛ لرزیدن؛ تاری دید؛ یا اضطراب غیر معمول
 • غش یا از دست دادن هوشیاری
 • کاهش ادرار
 • درد ناگهانی در قفسه سینه، معده یا پشت
  مبارزه با افسردگی و تنبلی

سیپروفلوکساسین ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در استخوان ها، مفاصل و بافت های اطراف مفاصل در کودکان شود. سیپروفلوکساسین به طور معمول نباید به کودکان کمتر از ۱۸ سال داده شود، مگر اینکه عفونت های جدی خاصی داشته باشند که با آنتی بیوتیک های دیگر قابل درمان نیستند یا در معرض طاعون یا سیاه زخم در هوا قرار گرفته باشند.

لینک مفید : مشاوره تلفنی

اگر پزشک شما سیپروفلوکساسین را برای کودک شما تجویز کرده است، حتماً به پزشک اطلاع دهید که آیا کودک شما مشکلات مربوط به مفصل را داشته یا داشته است. اگر کودک شما در حین مصرف سیپروفلوکساسین یا پس از درمان با سیپروفلوکساسین دچار مشکلات مفصلی مانند درد یا تورم شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد خطرات مصرف سیپروفلوکساسین یا دادن سیپروفلوکساسین به فرزندتان با پزشک خود صحبت کنید.

سیپروفلوکساسین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. قرص ها و قرص های طولانی مدت را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید. سوسپانسیون را تا ۱۴ روز در یخچال یا در دمای اتاق، محکم بسته نگهداری کنید. سوسپانسیون سیپروفلوکساسین را فریز نکنید. هر گونه سوسپانسیون را که پس از ۱۴ روز باقی مانده است دور بریزید.

نحوه مصرف سیپروفلوکساسین ۵۰۰ : مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

  افسردگی زمستانی

لینک مفید : ریتالین

برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

عوارض قرص سیپروفلوکساسین : درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید. اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک ممکن است آزمایش‌های آزمایشگاهی خاصی را برای بررسی پاسخ بدن شما به سیپروفلوکساسین تجویز کند. اگر دیابت دارید، ممکن است پزشک از شما بخواهد که قند خون خود را بیشتر در حین مصرف سیپروفلوکساسین چک کنید.

سیپروفلوکساسین برای کرونا : نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند. نسخه شما احتمالا قابل پر کردن مجدد نیست. اگر پس از پایان مصرف سیپروفلوکساسین همچنان علائم عفونت دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

لینک مفید : تریامسینولون

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Ciprofloxacin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *