آدرس های خرید حضوری کلیندامایسین

ممکن است این مشکلات در طول درمان یا تا چند ماه پس از پایان درمان ایجاد شود. اگر هر یک از علائم زیر را در طول درمان با کلیندامایسین یا در چند ماه اول پس از پایان درمان تجربه کردید، با پزشک خود تماس بگیرید: مدفوع آبکی یا خونی، اسهال، گرفتگی معده، یا تب.


آشنایی بیشتر با قرص کلیندامایسین

کلیندامایسین برای درمان انواع خاصی از عفونت های باکتریایی، از جمله عفونت های ریه، پوست، خون، اندام های تناسلی زنانه و اندام های داخلی استفاده می شود. کلیندامایسین در دسته ای از داروها به نام آنتی بیوتیک های لینکومایسین قرار دارد. با کند کردن یا توقف رشد باکتری ها عمل می کند.

کلیندامایسین برای چیست ؟ آنتی بیوتیک هایی مانند کلیندامایسین برای سرماخوردگی، آنفولانزا یا سایر عفونت های ویروسی موثر نیستند.

لینک مفید : متادون

استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در مواقعی که نیازی به آن‌ها نیست، خطر ابتلا به عفونتی را افزایش می‌دهد که بعداً در مقابل درمان آنتی‌بیوتیک مقاومت می‌کند.

  داروی افسردگی چاقی

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

کلیندامایسین به صورت کپسول و محلول (مایع) خوراکی می باشد. معمولاً سه تا چهار بار در روز مصرف می شود. طول درمان شما به نوع عفونت و میزان پاسخ شما به دارو بستگی دارد. کلیندامایسین را تقریباً هر روز در ساعات یکسان مصرف کنید.

کلیندامایسین برای جوش : دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. کلیندامایسین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

قبل از هر بار مصرف مایع را به خوبی تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود.

  علائم افسردگی در کودکان ابتدایی

کپسول ها را با یک لیوان پر آب مصرف کنید تا دارو باعث تحریک گلو نشود.

در چند روز اول درمان با کلیندامایسین باید احساس بهتری داشته باشید. اگر علائم شما بهبود نیافت یا بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

کپسول کلیندامایسین ۱۵۰ برای چیست ؟ حتی اگر احساس بهتری دارید، تا زمانی که نسخه را تمام کنید، کلیندامایسین مصرف کنید.

لینک مفید : ال اس دی

اگر مصرف کلیندامایسین را خیلی زود قطع کنید یا دوزهای مصرفی را حذف کنید، ممکن است عفونت شما به طور کامل درمان نشود و باکتری ها به آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند.

کاربردهای دیگر این دارو

کلیندامایسین همچنین گاهی اوقات برای درمان آکنه استفاده می شود و همراه با سایر داروها برای درمان سیاه زخم (عفونت جدی که ممکن است عمداً به عنوان بخشی از یک حمله تروریستی منتشر شود) و مالاریا (عفونت جدی که توسط پشه ها در قسمت های خاصی پخش می شود) استفاده می شود. جهان).

  افسردگی بخاطر ظاهر

کلیندامایسین همچنین گاهی اوقات برای درمان عفونت گوش، التهاب لوزه (عفونتی که باعث تورم لوزه ها می شود)، فارنژیت (عفونتی که باعث تورم در پشت گلو می شود) و توکسوپلاسموز (عفونتی که ممکن است باعث مشکلات جدی در افرادی شود که این کار را نمی کنند) استفاده می شود.

لینک مفید : سفتریاکسون

سیستم ایمنی سالم داشته باشید یا در نوزادان متولد نشده ای که مادرانشان آلوده هستند) زمانی که این بیماری ها با داروهای دیگر قابل درمان نیستند. کلیندامایسین همچنین گاهی اوقات برای درمان واژینوز باکتریایی (عفونت ناشی از تعداد زیادی از باکتری های خاص در واژن) استفاده می شود.

کلیندامایسین همچنین گاهی اوقات برای جلوگیری از اندوکاردیت (عفونت دریچه های قلب) در افراد خاصی که در معرض خطر ابتلا به این عفونت در نتیجه یک عمل دندانپزشکی هستند، استفاده می شود. با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

  مبارزه با افسردگی چگونه است

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف کلیندامایسین، اگر به کلیندامایسین، لینکومایسین (لینکوسین)، هر داروی دیگر یا هر یک از ترکیبات موجود در کپسول یا محلول کلیندامایسین حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

لینک مفید : ماری جوانا

اگر از کپسول های کلیندامایسین استفاده می کنید، اگر به آسپرین یا تارترازین (رنگ زرد موجود در برخی داروها) حساسیت دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

آمپول کلیندامایسین برای چیست ؟ به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

  مبارزه با افسردگی در زنان

حتماً به کلاریترومایسین (بیاکسین، در PrevPac)، اریترومایسین (E.E.S، E-Mycin، اریتروسین، و غیره)، ایندیناویر (Crixivan)، ایتراکونازول (اسپورانوکس)، کتوکونازول (Nizoral)، نفازودون، نلفیناویر (Viracept)، ریفادین اشاره کنید. در Rifamate، در Rifater، Rimactane)، و ritonavir (Norvir، در Kaletra). پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

لینک مفید : ریتالین

بسیاری از داروهای دیگر نیز ممکن است با کلیندامایسین تداخل داشته باشند، بنابراین حتماً پزشک خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، حتی داروهایی که در این لیست وجود ندارند، مطلع کنید.

کلیندامایسین محلول : اگر آسم، آلرژی، اگزما (پوست حساس که اغلب خارش یا تحریک می شود) یا بیماری کلیوی یا کبدی دارید یا تا به حال به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در حال شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف کلیندامایسین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

  با 900 میلیون چه ماشینی بخرم

لینک مفید : قارچ سیلوسایبین

اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که کلیندامایسین مصرف می کنید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است.

لینک مفید : باکلوفن

دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

کلیندامایسین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • طعم ناخوشایند یا فلزی در دهان
 • درد مفاصل
 • درد هنگام بلع
 • سوزش سردل
 • لکه های سفید در دهان
 • ترشحات غلیظ و سفید رنگ واژن
 • سوزش، خارش و تورم واژن
  افسردگی بعد مهاجرت

کلیندامایسین ۳۰۰ برای چیست : برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از این علائم یا علائم ذکر شده در بخش هشدار مهم را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا درمان فوری پزشکی دریافت کنید:

 • لایه برداری یا تاول زدن پوست
 • راش
 • کندوها
 • خارش
 • مشکل در تنفس یا بلع
 • گرفتگی صدا
 • تورم صورت، گلو، زبان، لب ها، چشم ها، دست ها، پاها، مچ پا یا پایین ساق پا
 • زرد شدن پوست یا چشم
 • کاهش ادرار

کلیندامایسین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

  آدرس های خرید حضوری ترامادول

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

لینک مفید : کتوتیفن

مایع کلیندامایسین را در یخچال قرار ندهید زیرا ممکن است غلیظ شود و ریختن آن سخت شود. هر گونه مایع کلیندامایسین استفاده نشده را پس از ۲ هفته دور بریزید.

کلیندامایسین پماد : مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

  درمان افسردگی تولد

برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

لینک مفید : آزیترومایسین

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید. درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است.

آمپول کلیندامایسین برای کرونا : با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید. اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

  افسردگی بخاطر ظاهر

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک ممکن است آزمایش‌های آزمایشگاهی خاصی را برای بررسی پاسخ بدن شما به کلیندامایسین تجویز کند.

نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند. نسخه شما احتمالا قابل پر کردن مجدد نیست. اگر پس از اتمام کلیندامایسین همچنان علائم عفونت دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

لینک مفید : تئوفیلین جی

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Clindamycin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *