آدرس های خرید حضوری دکسترومتورفان

اگر در ۱۴ روز گذشته از یک مهارکننده MAO مانند ایزوکاربوکسازید (مارپلان)، فنلزین (ناردیل)، رازاگیلین (ازیلکت)، سلژیلین (الدپریل، امسام)، ترانیل سیپرومین (پارنات) یا متیلن بلو استفاده کرده اید، از دکسترومتورفان استفاده نکنید. اگر قبل از اینکه مهارکننده MAO از بدن شما پاک شود، دکسترومتورفان مصرف کنید، عوارض جانبی جدی و تهدید کننده زندگی ممکن است رخ دهد.

از هیچ داروی بدون نسخه دیگری برای سرفه، سرماخوردگی یا آلرژی استفاده نکنید بدون اینکه ابتدا از پزشک یا داروساز خود سوال کنید. اگر محصولات خاصی را با هم مصرف کنید، ممکن است تصادفاً مقدار زیادی از یک یا چند نوع دارو مصرف کنید. برچسب هر دارویی که استفاده می کنید را بخوانید تا ببینید آیا دکسترومتورفان دارد یا خیر. دکسترومتورفان سرفه های ناشی از سیگار کشیدن، آسم یا آمفیزم را درمان نمی کند.

  علائم افسردگی نوجوان دختر

آشنایی بیشتر با شربت دکسترومتورفان

اگر در ۱۴ روز گذشته از یک مهارکننده MAO مانند ایزوکاربوکسازید (مارپلان)، فنلزین (ناردیل)، رازاگیلین (ازیلکت)، سلژیلین (الدپریل، امسام)، ترانیل سیپرومین (پارنات) یا متیلن بلو استفاده کرده اید، از دکسترومتورفان استفاده نکنید.

شربت دکسترومتورفان برای چیست ؟ اگر قبل از اینکه مهارکننده MAO از بدن شما پاک شود، دکسترومتورفان مصرف کنید، عوارض جانبی جدی و تهدید کننده زندگی ممکن است رخ دهد.

اگر آمفیزم یا برونشیت مزمن دارید، از پزشک یا داروساز در مورد استفاده از دکسترومتورفان سوال کنید.

  آدرس های خرید حضوری کلردیازپوکساید

لینک مفید : آمفتامین

مشخص نیست که آیا دکسترومتورفان برای نوزاد متولد نشده مضر است یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن را در طول درمان دارید به پزشک خود اطلاع دهید. دکسترومتورفان ممکن است وارد شیر مادر شود. اگر به نوزاد خود شیر می دهید، بدون اطلاع پزشک از این دارو استفاده نکنید.

فرم های مایع شیرین شده مصنوعی داروی سرفه ممکن است حاوی فنیل آلانین باشد. این مهم است که بدانید آیا شما فنیل کتونوری (PKU) دارید یا خیر. اگر نگران فنیل آلانین هستید، ترکیبات و هشدارهای روی برچسب دارو را بررسی کنید.

  افسردگی شدید دارم

چگونه باید دکسترومتورفان مصرف کنم؟

دکسترومتورفان را دقیقاً طبق دستورالعمل روی برچسب یا همانطور که پزشک شما تجویز کرده است استفاده کنید. از دارو در مقادیر بیشتر استفاده نکنید یا آن را برای مدت طولانی تر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید. داروی سرفه معمولاً فقط برای مدت کوتاهی مصرف می شود تا زمانی که علائم شما برطرف شود.

به کودک کمتر از ۴ سال دکسترومتورفان ندهید.

همیشه قبل از دادن داروی سرفه یا سرماخوردگی به کودک از پزشک بپرسید. مرگ ممکن است در اثر استفاده نادرست از داروهای سرفه یا سرماخوردگی در کودکان بسیار کوچک رخ دهد.

لینک مفید : پروپوفول

  مبارزه با افسردگی در زنان

شکل مایع دکسترومتورفان را با یک قاشق یا فنجان مخصوص اندازه گیری دوز اندازه گیری کنید، نه یک قاشق غذاخوری معمولی. اگر دستگاه اندازه‌گیری دوز ندارید، از داروساز خود بخواهید که آن را اندازه‌گیری کند.

اجازه دهید قرص دکسترومتورفان یا نوار متلاشی کننده در دهان شما حل شود.

در حین مصرف این دارو، مایعات اضافی بنوشید تا به رفع احتقان و روان کردن گلویتان کمک کند. اگر علائم شما پس از ۷ روز درمان بهبود نیافت، یا اگر تب همراه با سردرد، سرفه یا بثورات پوستی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

لینک مفید : متادون

اگر نیاز به انجام هر نوع جراحی دارید، در صورتی که در چند روز گذشته دکسترومتورفان مصرف کرده اید، از قبل به جراح اطلاع دهید.

  علائم افسردگی فصل زمستان

دکسترومتورفان را در دمای اتاق، دور از گرما، نور و رطوبت نگهداری کنید.

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

از آنجایی که داروی سرفه معمولاً فقط در صورت نیاز مصرف می شود، ممکن است در برنامه دوز قرار نگیرید. اگر دارو را به طور منظم مصرف می کنید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید.

اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، نوبت فراموش شده را رها کنید و دارو را در زمان برنامه ریزی شده بعدی خود مصرف کنید. برای جبران دوز فراموش شده داروی اضافی مصرف نکنید.

  علت افسردگی زنان بعد از زایمان

اگر بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

اگر فکر می کنید بیش از حد از این دارو استفاده کرده اید، به دنبال مراقبت های فوری پزشکی باشید.

علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل تهوع، استفراغ، خواب آلودگی، سرگیجه، مشکل در تنفس، ضربان قلب سریع یا تشنج (تشنج) باشد. مصرف بیش از حد ممکن است منجر به کما یا مرگ شود.

از چه چیزی باید اجتناب کنم؟

از نوشیدن الکل خودداری کنید. می تواند برخی از عوارض جانبی دکسترومتورفان را افزایش دهد. این دارو می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید یا کاری انجام می دهید که نیاز به هوشیاری و هوشیاری دارد، مراقب باشید.

  افسردگی و افت تحصیلی

از مصرف قرص های لاغری، قرص های کافئین یا سایر محرک ها (مانند داروهای ADHD) بدون نظر پزشک خودداری کنید. مصرف یک محرک همراه با داروهای سرفه می تواند خطر عوارض جانبی ناخوشایند را افزایش دهد.

لینک مفید : ۸ گام دعوت

از هیچ داروی بدون نسخه دیگری برای سرفه، سرماخوردگی یا آلرژی استفاده نکنید بدون اینکه ابتدا از پزشک یا داروساز خود سوال کنید. دکسترومتورفان در بسیاری از داروهای ترکیبی موجود بدون نسخه موجود است.

  آدرس های خرید حضوری ناپروکسن

اگر محصولات خاصی را با هم مصرف کنید ممکن است تصادفاً مقدار زیادی از این دارو مصرف کنید. برچسب هر دارویی که استفاده می کنید را بخوانید تا ببینید آیا دکسترومتورفان دارد یا خیر.

عوارض جانبی دکسترومتورفان

اگر هر یک از این علائم واکنش آلرژیک را دارید، کمک فوری پزشکی دریافت کنید: کهیر. مشکل در تنفس؛ تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو. در صورت داشتن هر یک از این عوارض جانبی جدی، مصرف دکسترومتورفان را متوقف کنید و بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

 • سرگیجه شدید، اضطراب، احساس بی قراری یا عصبی بودن؛
 • تشنج یا تشنج؛
 • گیجی، توهم؛ یا
 • تنفس آهسته و کم عمق
 • احتمال بروز عوارض جانبی کمتر جدی مانند ناراحتی معده بیشتر است.
  افسردگی درمان

شربت دکسترومتورفان برای کودکان : این لیست کاملی از عوارض جانبی دکسترومتورفان نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است عوارض جانبی را به FDA با شماره ۱-۸۰۰-FDA-1088 گزارش دهید.

چه داروهای دیگری بر دکسترومتورفان تأثیر می گذارد؟

قبل از مصرف دکسترومتورفان، در صورت استفاده از هر یک از داروهای زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

 • سلکوکسیب (Celebrex)؛
 • سیناکلست (Sensipar);
 • داریفناسین (Enablex)؛
 • ایماتینیب (Gleevec)؛
 • کینیدین (Quinaglute، Quinidex)؛
 • رانولازین (رانکسا)
 • ریتونویر (Norvir)؛
 • سیبوترامین (Meridia)؛
 • تربینافین (Lamisil)؛
 • داروهایی برای درمان فشار خون بالا؛ یا
  درمان افسردگی غربت

داروهای ضد افسردگی مانند آمی تریپتیلین (Elavil، Etrafon)، بوپروپیون (Wellbutrin، Zyban)، فلوکستین (Prozac، Sarafem)، فلووکسامین (Luvox)، ایمی پرامین (Janimine، Tofranil)، پاروکستین (Paxil)، سرترالین (Zoloft) و سایرین.

شربت دکسترومتورفان برای کرونا : این فهرست کامل نیست و داروهای متعدد دیگری نیز وجود دارند که می توانند با دکسترومتورفان تداخل داشته باشند. در مورد تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه ای که استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : ریتالین

این شامل ویتامین ها، مواد معدنی، محصولات گیاهی و داروهای تجویز شده توسط سایر پزشکان است. بدون اطلاع پزشک خود مصرف داروی جدید را شروع نکنید.


برگرفته از : dextromethorphan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *