آدرس های خرید حضوری فاموتیدین

فاموتیدین بدون نسخه برای پیشگیری و درمان سوزش سر دل به دلیل سوء هاضمه اسیدی و ترش معده ناشی از خوردن یا نوشیدن برخی غذاها یا نوشیدنی ها استفاده می شود. فاموتیدین در دسته ای از داروها به نام مسدود کننده های H2 قرار دارد. با کاهش میزان اسید ساخته شده در معده عمل می کند.


آشنایی بیشتر با قرص فاموتیدین 

فاموتیدین نسخه ای به صورت قرص و سوسپانسیون (مایع) خوراکی می باشد. معمولاً یک بار در روز قبل از خواب یا دو تا چهار بار در روز مصرف می شود. فاموتیدین بدون نسخه به صورت قرص، قرص جویدنی و کپسول خوراکی عرضه می شود.

معمولاً یک یا دو بار در روز مصرف می شود. برای جلوگیری از علائم، ۱۵ تا ۶۰ دقیقه قبل از خوردن غذاها یا نوشیدنی هایی که ممکن است باعث سوزش سر دل شوند مصرف می شود.

  افسردگی پیشرفت تحصیلی

لینک مفید : میدازولام

دستورالعمل های روی نسخه یا برچسب بسته خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. فاموتیدین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر یا بیشتر از زمان تجویز شده توسط پزشک مصرف نکنید.

قبل از هر بار مصرف مایع را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه خوب تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود.

  مقاله افسردگی و خودکشی

قرص ها و کپسول ها را با یک لیوان پر آب قورت دهید.

قرص های جویدنی را قبل از قورت دادن کاملاً بجوید. قرص جویده شده را با یک لیوان پر آب قورت دهید.

لینک مفید : ریتالین

بیش از دو قرص، کپسول یا قرص جویدنی فاموتیدین بدون نسخه را در ۲۴ ساعت مصرف نکنید و بیش از ۲ هفته از فاموتیدین بدون نسخه استفاده نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که باید این کار را انجام دهید. اگر علائم سوزش سر دل، سوء هاضمه اسیدی یا ترش معده بیش از ۲ هفته طول کشید، مصرف فاموتیدین بدون نسخه را قطع کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

  افسردگی را چگونه درمان کنیم

کاربردهای دیگر این دارو

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف فاموتیدین، اگر به فاموتیدین، سایمتیدین (تاگامت)، نیزاتیدین (اکسید)، رانیتیدین (زانتاک)، یا هر داروی دیگری حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید. حتماً داروهای دیگری را برای سوزش سر دل ذکر کنید. فاموتیدین بدون نسخه را همراه با سایر داروهای تجویزی یا بدون نسخه برای سوزش سر دل مصرف نکنید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که باید این کار را انجام دهید.

  مبارزه با افسردگی زنان

لینک مفید : فنوباربیتال

اگر بیماری فنیل کتونوری (PKU، یک بیماری ارثی است که در آن باید رژیم غذایی خاصی برای جلوگیری از آسیب به مغز که می‌تواند باعث ناتوانی ذهنی شدید شود) رعایت شود، و اگر مشکل بلع یا بیماری کلیوی دارید یا تا به حال داشته‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف فاموتیدین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

  آدرس های خرید حضوری بکلومتازون

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر یک دوز از فاموتیدین تجویزی را فراموش کردید، به محض یادآوری نوبت فراموش شده را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

فاموتیدین بدون نسخه معمولا در صورت نیاز مصرف می شود. اگر پزشک به شما گفته است که فاموتیدین بدون نسخه را به طور منظم مصرف کنید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید.

  آدرس های خرید حضوری فنازوپیریدین

لینک مفید : برم هگزین

با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

فاموتیدین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • سردرد
 • سرگیجه
 • یبوست
 • اسهال
 • سردرگمی (در نوزادانی که فاموتیدین مصرف می کنند)

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. علائم زیر غیر معمول هستند، اما اگر هر یک از آنها را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • کندوها
 • بثورات پوستی
 • خارش
 • تورم صورت، گلو، زبان، لب ها، چشم ها، دست ها، پاها، مچ پا یا پایین ساق پا
 • گرفتگی صدا
 • مشکل در تنفس یا بلع
  افسردگی خفیف مزمن

فاموتیدین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید. اجازه ندهید مایع یخ بزند. مایع فاموتیدین استفاده نشده را پس از ۳۰ روز دور بریزید.

  افسردگی و اضطراب در نوجوانان

لینک مفید : امی تریپتیلین

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

قیمت فاموتیدین : درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید. اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

  خرید ماشین با 3 میلیارد

لینک مفید : ماری جوانا

مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

خرید فاموتیدین : برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرار ملاقات ها را با دکتر خود حفظ کنید.

  آدرس های خرید حضوری فنازوپیریدین

اجازه ندهید شخص دیگری داروی شما را مصرف کند. هر سوالی در مورد پر کردن مجدد نسخه خود دارید از داروساز خود بپرسید.

خرید فاموتیدین : برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

لینک مفید : کلردیازپوکساید

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Famotidine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *