آدرس های خرید حضوری گاباپنتین

گاباپنتین در دسته ای از داروها به نام ضد تشنج قرار دارد. گاباپنتین با کاهش هیجان غیر طبیعی در مغز، تشنج را درمان می کند.

گاباپنتین با تغییر روشی که بدن درد را حس می کند، درد PHN را تسکین می دهد. دقیقاً مشخص نیست که گاباپنتین چگونه برای درمان سندرم پای بیقرار عمل می کند.


آشنایی بیشتر با قرص گاباپنتین

گاباپنتین به صورت کپسول، قرص، قرص طولانی رهش (طولانی اثر) و محلول خوراکی (مایع) خوراکی عرضه می شود.

کپسول ها، قرص ها و محلول خوراکی گاباپنتین معمولاً با یک لیوان پر آب (۸ اونس [۲۴۰ میلی لیتر])، همراه یا بدون غذا، سه بار در روز مصرف می شوند.

گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست ؟ این داروها باید در زمان های مساوی در طول روز و شب مصرف شوند. بین دوزها نباید بیش از ۱۲ ساعت فاصله باشد.

لینک مفید : تریامسینولون

قرص طولانی رهش (Horizant) با غذا یک بار در روز حدود ساعت ۵ بعد از ظهر مصرف می شود. دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد.

  آدرس های خرید حضوری پاروکستین

گاباپنتین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.

قرص های گاباپنتین با رهش طولانی را نمی توان جایگزین نوع دیگری از فرآورده گاباپنتین کرد. مطمئن شوید که فقط نوع گاباپنتینی را که توسط پزشک تجویز شده است دریافت می کنید. اگر در مورد نوع گاباپنتین به شما سوالی دارید از داروساز خود بپرسید.

لینک مفید : اس امپرازول

قرص های طولانی رهش را به طور کامل ببلعید. آنها را نبرید، نجوید یا خرد نکنید.

گاباپنتین چیست : اگر پزشک به شما گفته است که نصف یک قرص معمولی را به عنوان بخشی از دوز مصرفی خود مصرف کنید.

لینک مفید : متفورمین

قرص را با دقت بر روی علامت امتیاز تقسیم کنید. از نصف قرص دیگر به عنوان بخشی از دوز بعدی خود استفاده کنید. نیم قرص هایی را که استفاده نکرده اید به درستی در طی چند روز پس از شکستن آنها دور بریزید.

  مبارزه با افسردگی چگونه است

اگر برای کنترل تشنج یا PHN از گاباپنتین استفاده می کنید، احتمالاً پزشک شما را با دوز پایین گاباپنتین شروع می کند و به تدریج دوز شما را در صورت نیاز برای درمان بیماری افزایش می دهد. اگر برای درمان PHN از گاباپنتین استفاده می کنید، اگر علائم شما در طول درمان بهبود نیافت، به پزشک خود اطلاع دهید.

لینک مفید : دی سیکلومین

گاباپنتین ممکن است به کنترل وضعیت شما کمک کند اما آن را درمان نمی کند. حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف گاباپنتین ادامه دهید.

بدون مشورت با پزشک، مصرف گاباپنتین را قطع نکنید، حتی اگر عوارض جانبی مانند تغییرات غیرعادی در رفتار یا خلق و خوی خود را تجربه کنید.

لینک مفید : امپرازول

اگر به طور ناگهانی مصرف قرص، کپسول یا محلول خوراکی گاباپنتین را قطع کنید، ممکن است علائم ترک مانند اضطراب، مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب، حالت تهوع، درد و تعریق را تجربه کنید.

قرص گاباپنتین ۳۰۰ برای چیست ؟ اگر برای درمان تشنج از گاباپنتین استفاده می کنید و به طور ناگهانی مصرف دارو را قطع می کنید، ممکن است بیشتر دچار تشنج شوید. پزشک ممکن است دوز شما را به تدریج در طی حداقل یک هفته کاهش دهد.

  آدرس های خرید حضوری شربت متادون

لینک مفید : تریامسینولون

پزشک یا داروساز شما برگه اطلاعات بیمار سازنده (راهنمای دارو) را هنگام شروع درمان با گاباپنتین و هر بار که نسخه خود را دوباره پر می کنید، به شما می دهد. اطلاعات را با دقت بخوانید و اگر سوالی دارید از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

همچنین می توانید برای دریافت راهنمای دارو به وب سایت سازمان غذا و دارو (FDA) یا وب سایت سازنده مراجعه کنید.

کاربردهای دیگر این دارو

گاباپنتین همچنین گاهی اوقات برای تسکین درد نوروپاتی دیابتی (بی حسی یا سوزن سوزن شدن به دلیل آسیب عصبی در افرادی که دیابت دارند) و برای درمان و پیشگیری از گرگرفتگی (احساس شدید ناگهانی گرما و تعریق) در زنانی که تحت درمان هستند استفاده می شود.

سرطان سینه یا کسانی که یائسگی را تجربه کرده اند (“تغییر زندگی”، پایان دوره های قاعدگی ماهانه). با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

  آدرس های خرید حضوری سیردالود

لینک مفید : پروپوفول

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف گاباپنتین، اگر به گاباپنتین، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد غیرفعال موجود در نوع گاباپنتینی که قصد مصرف آن را دارید، حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود فهرستی از مواد غیرفعال را بخواهید.

باید بدانید که گاباپنتین به اشکال مختلف موجود است که ممکن است برای مصارف مختلف تجویز شود. از پزشک خود بخواهید مطمئن شود که بیش از یک محصول حاوی گاباپنتین مصرف نمی کنید.

لینک مفید : ایمی پرامین

ایا گاباپنتین مخدر دارد ؟ به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

  درمان افسردگی کودکان با بازی

حتما به یکی از موارد زیر اشاره کنید: داروهای ضد افسردگی. آنتی هیستامین ها؛ داروهای ضد اضطراب؛ داروهایی که باعث ایجاد احساس سرگیجه یا خواب آلودگی می شوند؛ داروها برای بیماری های روانی؛ ناپروکسن (Aleve، Anaprox، Naprosyn، دیگران)؛ داروهای مخدر (مخدر) برای درد مانند هیدروکودون (در Hydrocet، در Vicodin، دیگران)، مورفین (Avinza، Kadian، MSIR، و دیگران)، یا oxycodone OxyContin، در Percocet، در Roxicet، و دیگران).

لینک مفید : هیوسین

آرام بخش ها؛ داروهای تشنج؛ قرص های خواب آور و آرام بخش پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

اگر از داروهای ضد اسید مانند Maalox یا Mylanta استفاده می کنید، آنها را حداقل ۲ ساعت قبل از مصرف قرص، کپسول یا محلول گاباپنتین مصرف کنید.

لینک مفید : فلوکستین

اگر بیماری ریوی یا کلیوی دارید یا قبلاً داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر از قرص های طولانی رهش استفاده می کنید، در صورت نیاز به خوابیدن در روز و بیدار ماندن در شب به پزشک خود نیز اطلاع دهید.

  درمان افسردگی بعد از طلاق در مردان

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف گاباپنتین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

ایا کپسول گاباپنتین مسکن است : اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که گاباپنتین مصرف می کنید.

لینک مفید : ناپروکسن

باید بدانید که این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی یا سرگیجه شما شود، ممکن است تفکر شما را کند کند و باعث از دست دادن هماهنگی شود.

تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می‌گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین‌آلات را کار نکنید و پزشکتان موافقت کند که شروع این فعالیت‌ها برای شما بی‌خطر است.

لینک مفید : والپروات سدیم

اگر به فرزندتان گاباپنتین می دهید، باید بدانید که ممکن است رفتار و توانایی های ذهنی فرزندتان در حین مصرف گاباپنتین تغییر کند. کودک شما ممکن است تغییرات ناگهانی خلق و خوی داشته باشد، خصمانه یا بیش فعال شود.

  آدرس های خرید حضوری پروژسترون

در تمرکز یا توجه مشکل داشته باشد، یا خواب آلود یا دست و پا چلفتی باشد. از کودک خود بخواهید از فعالیت هایی که می تواند خطرناک باشد، مانند دوچرخه سواری، اجتناب کند تا زمانی که بدانید گاباپنتین بر او چه تأثیری دارد.

لینک مفید : پردنیزولون

باید بدانید که سلامت روان شما ممکن است به طرق غیرمنتظره ای تغییر کند و ممکن است در حالی که گاباپنتین را برای درمان صرع، بیماری روانی یا سایر شرایط مصرف می کنید، دچار خودکشی شوید (به فکر آسیب رساندن یا کشتن خود یا برنامه ریزی یا تلاش برای انجام این کار).

عوارض قطع گاباپنتین : به یاد داشته باشید که الکل می تواند به خواب آلودگی ناشی از این دارو بیافزاید.

تعداد کمی از بزرگسالان و کودکان ۵ سال و بالاتر (حدود ۱ نفر از هر ۵۰۰ نفر) که در طی مطالعات بالینی از داروهای ضد تشنج مانند گاباپنتین برای درمان شرایط مختلف استفاده می کردند، در طول درمان خودکشی کردند. برخی از این افراد یک هفته پس از شروع مصرف دارو، افکار و رفتار خودکشی داشتند.

  آدرس های خرید حضوری کتامین

اگر از داروهای ضد تشنج مانند گاباپنتین استفاده کنید، ممکن است تغییراتی در سلامت روان خود تجربه کنید، اما در صورت عدم درمان، ممکن است این خطر نیز وجود داشته باشد که در سلامت روان خود تغییراتی را تجربه کنید.

لینک مفید : تئوفیلین جی

شما و پزشکتان تصمیم خواهید گرفت که آیا خطرات مصرف داروهای ضد تشنج بیشتر از خطرات عدم مصرف دارو است یا خیر.

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، شما، خانواده یا مراقبتان باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: حملات پانیک. بی قراری یا بی قراری؛ تحریک پذیری، اضطراب یا افسردگی جدید یا بدتر شد.

عمل بر روی انگیزه های خطرناک؛ مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب؛ رفتار پرخاشگرانه، عصبانی یا خشن؛ شیدایی (خلق دیوانه، هیجان زده غیر طبیعی)؛ صحبت کردن یا فکر کردن به اینکه بخواهید به خودتان آسیب بزنید یا به زندگی خود پایان دهید.

لینک مفید : کتوتیفن

کناره گیری از دوستان و خانواده؛ اشتغال به مرگ و مردن؛ بخشش دارایی های گرانبها؛ یا هر تغییر غیرعادی دیگری در رفتار یا خلق و خو. مطمئن شوید که خانواده یا مراقب شما می‌دانند که کدام علائم ممکن است جدی باشد، بنابراین اگر شما قادر به درمان خود نیستید، می‌توانند با پزشک تماس بگیرند.

  آدرس های خرید حضوری ترازودون

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر مصرف کپسول، قرص یا محلول خوراکی گاباپنتین را فراموش کردید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید.

لینک مفید : اندانسترون

با این حال، اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است یا اگر مصرف قرص گاباپنتین را فراموش کردید، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه منظم دوز خود ادامه دهید.

گاباپنتین برای آرتروز : برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارومی تواند چه عوارض جانبی داشته باشد؟

گاباپنتین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • خواب آلودگی
 • خستگی یا ضعف
 • سرگیجه
 • سردرد
 • لرزش غیرقابل کنترل بخشی از بدن شما
 • دید دوتایی یا تاری
 • بی ثباتی
 • اضطراب
 • مشکلات حافظه
 • افکار عجیب یا غیرعادی
 • حرکات ناخواسته چشم
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سوزش سردل
 • اسهال
 • دهان خشک
 • یبوست
 • افزایش اشتها
 • افزایش وزن
 • تورم دست‌ها، پاها، مچ پا یا ساق پا
 • درد کمر یا مفاصل
 • تب
 • آبریزش بینی، عطسه، سرفه، گلودرد یا علائمی شبیه آنفولانزا
 • گوش درد
 • چشم های قرمز و خارش دار (گاهی با تورم یا ترشح)
  آدرس های خرید حضوری کتامین

اثر گاباپنتین بر اعصاب : برخی از عوارض جانبی ممکن است جدی باشند. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • راش
 • تورم صورت، گلو، زبان، لب ها یا چشم ها
 • گرفتگی صدا
 • مشکل در بلع یا تنفس
 • تشنج
 • مشکل در تنفس؛
 • رنگ پوست، لب ها یا ناخن های دست مایل به آبی؛ گیجی؛ یا خواب آلودگی شدید.

گاباپنتین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.


برگرفته از : Gabapentin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *