آدرس های خرید حضوری گایافنزین

گایافنزین به صورت قرص، کپسول، قرص طولانی رهش (طولانی اثر)، گرانول های حل کننده و شربت (مایع) خوراکی عرضه می شود.

قرص ها، کپسول ها، گرانول های حل کننده و شربت معمولاً با یا بدون دیفن هیدرامین غذا هر ۴ ساعت در صورت نیاز مصرف می شوند. قرص طولانی رهش معمولاً هر ۱۲ ساعت با غذا یا بدون غذا مصرف می شود. دستورالعمل های روی بسته یا برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید.

از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. guaifenesin را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

  افسردگی چیست و راه درمان

گایافنزین به تنهایی و در ترکیب با آنتی هیستامین ها، سرکوب کننده های سرفه و ضد احتقان ها وجود دارد. از پزشک یا داروساز خود در مورد اینکه کدام محصول برای علائم مزالازین شما بهتر است راهنمایی بخواهید.

قبل از استفاده همزمان از دو یا چند محصول، برچسب های سرفه و سرماخوردگی بدون نسخه را به دقت بررسی کنید.

این مورفین محصولات ممکن است حاوی یک ماده (مواد) فعال مشابه باشند و مصرف آنها با هم می تواند باعث مصرف بیش از حد دارو شود. این امر به ویژه در صورتی مهم است که به کودکی داروهای سرفه و سرماخوردگی بدهید.

  افسردگی بعد از مهاجرت

فرآورده‌های ترکیبی گایافنزین سرفه و سرماخوردگی بدون نسخه، از جمله محصولات حاوی گایفنزین، می‌توانند باعث عوارض جانبی جدی یا مرگ در کودکان خردسال شوند.

این محصولات را هیوسین به کودکان کمتر از ۴ سال ندهید. اگر این محصولات را به کودکان ۴ تا ۱۱ ساله می‌دهید، احتیاط کنید و دستورالعمل‌های بسته را با دقت دنبال کنید.

اگر گایفنزین یا محصول ترکیبی حاوی گایفنزین را به کودک می‌دهید، برچسب بسته‌بندی را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که این محصول برای کودک در آن سن مناسب است. محصولات گایافنزین را که برای بزرگسالان ساخته شده است به کودکان ندهید.

قبل از دادن یک محصول گایفنزین به کودک، برچسب بسته را بررسی کنید تا متوجه شوید که کودک چه مقدار دارو باید دریافت کند. دوزی را که با سن کودک مطابقت دارد روی نمودار بدهید. اگر نمی دانید چه مقدار دارو باید به کودک بدهید، از پزشک کودک دوکسپین بپرسید.

  افسردگی حین بارداری

اگر مایع مصرف می کنید، از قاشق خانگی برای اندازه گیری دوز خود استفاده نکنید. از قاشق یا فنجان اندازه گیری همراه دارو استفاده کنید یا از قاشقی که مخصوص اندازه گیری دارو ساخته شده است استفاده کنید.

قرص های گایافنزین طولانی رهش را به طور کامل با یک لیوان آب ببلعید. آنها را نشکنید، له نکنید یا نجوید.

  آدرس های خرید حضوری الانزاپین

اگر گرانول های حل کننده را مصرف می کنید، تمام محتویات بسته را روی زبان فلوکونازول خود خالی کرده و قورت دهید.

اگر علائم شما در عرض ۷ روز بهبود نیافت یا اگر تب شدید، بثورات پوستی یا سردردی دارید که از بین نمی رود، با پزشک خود تماس بگیرید.

کاربردهای دیگر گایافنزین

این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کاربامازپین کنم؟

قبل از مصرف گایفنسین، اگر به گایفنزین، هر داروی دیگر یا هر یک از ترکیبات موجود در محصول گایفنزینی که قصد مصرف آن را دارید.

  افسردگی شبانه

حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. برچسب بسته بندی را برای لیستی از مواد تشکیل دهنده مادوپار بررسی کنید.

گایافنزین به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

اگر سیگار می‌کشید و سرفه‌هایی که همراه با مقدار زیادی خلط (مخاط) رخ می‌دهد یا تا به حال دچار مشکل تنفسی مانند آسم، آمفیزم یا برونشیت مزمن شده‌اید، گایافنزین به دوکسپین پزشک خود اطلاع دهید. اگر از گرانول های حل کننده استفاده می کنید، اگر رژیم غذایی کم منیزیم دارید یا بیماری کلیوی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

  با 800 میلیون چه ماشینی بخرم

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف گایفنسین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.اگر بیماری فنیل کتونوری (PKU، یک بیماری ارثی است که در آن باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کرد تا از آسیب به مغز شما که می‌تواند باعث ناتوانی ذهنی شدید شود، جلوگیری شود)، باید نیتروفورازون بدانید که گرانول‌های حل شونده ممکن است با آسپارتام، منبع فنیل آلانین، شیرین شده گایافنزین باشند.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

در حین مصرف این دارو مایعات زیادی بنوشید.

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

  مقابله با افسردگی و تنهایی

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

گایافنزین معمولا در صورت نیاز مصرف می شود. اگر پزشک به شما گفته است که گوایفنسین را به طور منظم مصرف کنید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. کلیندامایسین با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارومی تواند چه عوارض جانبی داشته باشد؟ – این دارو چه عوارض جانبی دارد؟
گایافنزین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

  علت افسردگی فصل زمستان

سردرد
حالت تهوع
استفراغ

گایافنزین ممکن است گایافنزین عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. اگر در حین مصرف این دارو مشکل غیرعادی داشتید با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، پتیدین محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند گایافنزین آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید. درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهای خود از طریق برنامه پس گرفتن دارو است.

  مصاحبه انگیزشی اعتیاد

با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله / بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید.

مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در کلوتریمازول برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

  مصاحبه انگیزشی در روانشناسی

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

هر سوالی در مورد گایفنسین دارید گایافنزین از داروساز خود بپرسید.

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می کنید یا در بیمارستان بستری کتوتیفن می شوید، باید این لیست را همراه خود داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی گایافنزین است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید

برگرفته از : Guaifenesin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *