آدرس های خرید حضوری کتامین

کتامین (کتالار) یک بی حس کننده تجزیه کننده است. پزشکان از آن برای القای بیهوشی عمومی استفاده می کنند منبع مورد اعتماد برای روش های پزشکی که نیازی به شل شدن عضلات ندارند.

بیهوشی عمومی یک حالت خواب مانند را نشان می دهد، در حالی که تجزیه کننده به تأثیر احساس قطع ارتباط اشاره دارد.

کتامین می تواند مانند سایر داروها مانند LSD و PCP یا گرد و غبار فرشته، توهم ایجاد کند. توهم ادراک تحریف شده از صداها و مناظر است.

در اینجا درباره جداسازی اطلاعات بیشتر بیاموزید.

کاربردهای درمانی
سازمان غذا و داروی آمریکا کتامین را فقط برای بیهوشی عمومی تایید کرده است، اما این دارو دارای برخی کاربردهای خارج از برچسب است. جزئیات در زیر آمده است.

القای بیهوشی عمومی
پزشکان از کتامین برای القای بیهوشی عمومی به تنهایی یا با سایر داروهای بیهوشی عمومی مانند اکسید نیتروژن استفاده می کنند.

  درمان افسردگی و وسواس فکری شدید

لینک مفید : دیفن هیدرامین

آنها از آن در بخش اورژانس برای تولید آرام بخش کوتاه مدت استفاده می کنند که منبع قابل اعتماد:

کاهش شکستگی
درمان دررفتگی مفصل
ترمیم زخم در افراد غیر همکار، مانند کودکان
درباره بیهوشی عمومی بیشتر بدانید.

درمان درد
پزشکان برای تسکین درد شدید ناشی از شرایط منبع مورد اعتماد زیر از دوزهای پایینی استفاده می‌کنند که تفکیک ایجاد نمی‌کنند:

ضربه
شکستگی ها
درد شکم
درد بازو یا پا
درد کمر
نحوه مدیریت درد مزمن را در اینجا بیاموزید.

لینک مفید : سفالکسین

درمان وضعیت صرع
وضعیت صرع زمانی است که فرد تشنجی بیش از ۵ دقیقه طول بکشد یا در عرض ۵ دقیقه بیش از یک تشنج داشته باشد.

صرع وضعیت مقاوم (RSE) نوعی از وضعیت صرع است که به داروهای استاندارد ضد تشنج پاسخ نمی دهد. این یک بیماری شدید است که می تواند باعث آسیب مغزی و مرگ شود.

  افسردگی و تغییرات هورمونی

لینک مفید : کتوتیفن

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که کتامین ممکن است به طور موثر RSE را درمان کند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تأیید یافته های مطالعه و اثبات بی خطر بودن استفاده از کتامین برای درمان این بیماری ضروری است.

درمان افسردگی
تحقیقات در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که برخی از مطالعات نشان می‌دهند که کتامین می‌تواند به سرعت افسردگی را در افرادی که به سایر درمان‌ها پاسخ نمی‌دهند، کاهش دهد.

لینک مفید : ایمی پرامین

با وجود این نتایج مثبت، نویسندگان هشدار می‌دهند که داده‌های مربوط به استفاده از کتامین برای این بیماری محدود است، بنابراین پزشکان باید خطرات دارو را قبل از تجویز آن در نظر بگیرند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ هشدار می‌دهد که استفاده نامناسب از کتامین به دلیل خواص توهم‌زایی آن یک مشکل بهداشتی در سراسر جهان است. با در نظر گرفتن این موضوع، آنها از پزشکان می خواهند که قبل از امتحان کتامین برای افسردگی، داروهای ضد افسردگی استاندارد تجویز کنند.

  افسردگی زنان بعد از طلاق

درمان اضطراب
تحقیقات در مورد استفاده از کتامین برای اضطراب کمیاب است. با این حال، یک مطالعه نشان می دهد که ممکن است به افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی (SAD) کمک کند. این وضعیت شامل ترس مشخص از موقعیت های اجتماعی است.

لینک مفید : هیوسین

کارآزمایی بالینی سال ۲۰۱۷ این دارو را روی ۱۸ شرکت‌کننده آزمایش کرد و به این نتیجه رسید که ممکن است به طور موثر SAD را درمان کند.

از آنجا که چندین کارآزمایی دیگر نشان می دهد کتامین ممکن است اثرات ضد اضطرابی قابل توجهی داشته باشد، نویسندگان مطالعات آینده را تشویق کردند تا این مزیت احتمالی را به طور کامل تر بررسی کنند.

  درمان افسردگی فصلی زمستان

جلوه ها
شایع ترین عوارض جانبی منبع مورد اعتماد کتامین در دوزهای تجویز شده عبارتند از:

خواب آلودگی
دوبینی
گیجی
حالت تهوع
استفراغ
سرگیجه
احساس ناراحتی
کتامین همچنین می تواند مجموعه گسترده ای از علائم دیگر را ایجاد کند که بر بسیاری از قسمت های بدن تأثیر می گذارد، اما آنها کمتر رایج هستند.

لینک مفید : اس امپرازول

خطرات
شواهد نشان می دهد که کتامین برای استفاده در افرادی که در محدوده سنی گسترده ای قرار دارند، در صورت مصرف صحیح، بی خطر است.

با این حال، کتامین تنها زمانی بی خطر است که فرد دارویی را که پزشک برای یک هدف خاص تجویز کرده است مصرف کند.

کتامین دارای خطرات زیر است:

بی ثباتی عملکرد قلب و عروق خونی: این ممکن است شامل افزایش موقت فشار خون و ضربان قلب یا کاهش فشار خون و ضربان قلب باشد. ریتم غیر طبیعی قلب نیز ممکن است رخ دهد.

  مبارزه با افسردگی در خانه

لینک مفید : پنتوپرازول

دپرسیون تنفسی: این می تواند در صورت مصرف بیش از حد یا در صورت سریع بودن سرعت تجویز اتفاق بیفتد.

واکنش های ظهور: چنین واکنش هایی شامل بی قراری یا گیجی در دوره نقاهت بعد از عمل است.

افزایش فشار داخل جمجمه: با توجه به این اثر، پزشکان باید هر فردی را که فشار داخل جمجمه بالایی دارد به دقت تحت نظر داشته باشند.

لینک مفید : آمپول پتیدین

آسیب کبدی: تجویز کتامین ممکن است باعث اختلال در عملکرد کبد شود.

نقص های شناختی یا فکری: برخی تحقیقات گزارش می دهند که این اثرات در کودکان رخ می دهد.

پزشکان کتامین را برای افراد در هر سنی که دارای شرایطی هستند که فشار خون بالا می‌تواند منجر به موارد زیر شود، توصیه نمی‌کنند:

  علائم اضطراب شدید در نوجوانان

آنوریسم
فشار خون بالا کنترل نشده
حمله قلبی
پارگی آئورت
این دارو همچنین برای افراد مبتلا به اسکیزوفرنی یا باردار یا شیرده مناسب نیست.

در اینجا درباره افسردگی تنفسی بیشتر بدانید.

پایین آمدن
یک روز پس از مصرف کتامین، فرد ممکن است موارد زیر را تجربه کند:

سرگردانی
درد ها
اختلال در قضاوت
اضطراب
دست و پا چلفتی

به عنوان یک داروی سوء مصرف
کتامین باعث می شود افراد احساس جدایی از محیط خود کنند، درد را کاهش داده و توهم ایجاد می کند که منجر به استفاده نامناسب از آن شده است.

لینک مفید : تریامسینولون

افرادی که به صورت تفریحی کتامین مصرف می کنند، احساساتی مانند جدا شدن از بدن خود یا احساس خوشایند شناور بودن را گزارش می کنند. برخی از افراد یک انفصال حسی تقریباً کامل دارند که آن را با یک تجربه نزدیک به مرگ مقایسه می کنند.

  راه مبارزه با افسردگی چیست

این دارو در میان نوجوانان و جوانان در باشگاه های رقص محبوب است. افرادی که از آن استفاده می کنند ادعا می کنند که سفر با کتامین نسبت به سفر PCP یا LSD برتری دارد زیرا توهمات کوتاه مدت ایجاد می کند که به جای چندین ساعت، ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

در مورد اینکه چرا سفرهای LSD اینقدر طول می کشد بیشتر بیاموزید.

کتامین همچنین باعث می شود که افراد از رویدادهایی که در زمانی که تحت تأثیر آن هستند هیچ خاطره ای نداشته باشند. با توجه به این اثر و خاصیت آرام بخشی و ناتوانی آن، برخی از افراد از آن به عنوان داروی تجاوز به خرما استفاده می کنند. مجرمانی که از آن به این شکل استفاده می کنند ممکن است آن را در نوشیدنی شخصی که می خواهند قربانی کنند، بریزند. چون بی بو و بی مزه است، کسی نمی تواند آن را تشخیص دهد.

  افسردگي دوران بارداري

نام های خیابان کتامین عبارتند از:

آرام بخش گربه
جت کی
گربه والیوم
رنگ بنفش
شکلات کیت کت
La Coke Special
سوپر کی
ویژه ک
سوپر اسید
ویتامین K
توجه به این نکته مهم است که وقتی افراد کتامین را به طور نامناسب مصرف می کنند دیگر ایمن نیست. این خطر با استفاده منظم افزایش می یابد زیرا می تواند به سلامت و سایر جنبه های زندگی آسیب برساند. عوارض و خطرات آن می تواند آنقدر شدید باشد که باعث مرگ شود.

لینک مفید : سیتالوپرام

کتامین و الکل
هیچ فرد مبتلا به اختلال سوء مصرف الکل یا مسمومیت با الکل نباید کتامین را حتی در دوزهای تجویز شده توسط پزشک مصرف کند، زیرا می تواند باعث مرگ منبع معتبر شود. الکل و کتامین هر دو مضعف سیستم عصبی مرکزی هستند، بنابراین اثرات ترکیبی آنها خطرناک است.

  چگونه افسردگی خود را درمان کنم

کتامین و سایر داروها
تداخلات دارویی نامطلوب زیر ممکن است:

تئوفیلین (Theo 24) یا آمینوفیلین (Norphyl): این داروها انسداد راه هوایی را در افراد مبتلا به آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه درمان می کنند. مصرف یکی از آنها همراه با کتامین ممکن است آستانه تشنج را کاهش دهد که خطر آن را افزایش می دهد.

لینک مفید : اگزازپام

وازوپرسین (واسوسترریک): این دسته از داروها عروق خونی را منقبض می کنند و به درمان فشار خون پایین کمک می کنند. از آنجایی که کتامین نیز این اثر را دارد، پزشک باید دوز کمتری برای جلوگیری از خطرات انقباض بیش از حد عروق خونی تجویز کند.

  مشاوره انگیزش تحصیلی

داروهای مضعف سیستم عصبی مرکزی (CNS): CNS از مغز و نخاع تشکیل شده است. داروهایی که عملکرد CNS را سرکوب می کنند شامل بنزودیازپین ها هستند که داروهای ضد اضطراب مانند دیازپام (والیوم) یا مسکن های مخدر مانند اکسی کدون (OxyContin) هستند. مصرف یکی از اینها با کتامین ممکن است منجر به آرامبخشی عمیق، کما و مرگ شود.

لینک مفید : گاباپنتین

جدای از تداخلات دارویی فوق، یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ گزارش می دهد که مصرف کتامین با محرک های شبه آمفتامین می تواند اثرات نامطلوبی ایجاد کند.

آمفتامین ها ممکن است اختلالات فکری مرتبط با کتامین را بدتر کنند، در حالی که کتامین ممکن است افسردگی، اضطراب و کمبود انرژی را بدتر کند.

فردی که کتامین مصرف می کند باید قبل از مصرف هر گونه داروی بدون نسخه با پزشک خود مشورت کند.

برگرفته از : ۳۰۲۶۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *