آدرس های خرید حضوری لوپرامید

در صورت مصرف هر یک از این داروها یا داشتن هر یک از این شرایط، پزشک احتمالاً به شما خواهد گفت که از مصرف لوپرامید خودداری کنید.

اگر در حین مصرف لوپرامید هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به یک دوست یا مراقب خود دستور دهید تا با خدمات اورژانس محلی با شماره ۹۱۱ تماس بگیرد: ضربان قلب تند، نامنظم یا تند. سرگیجه؛ سبکی سر؛ عدم پاسخگویی؛ یا غش کردن

لینک مفید : کلردیازپوکساید

مصرف بیش از مقدار توصیه شده لوپرامید می تواند باعث مشکلات قلبی شود که ممکن است جدی باشد یا باعث مرگ شود. از مصرف دوز بزرگتر، دفعات بیشتر، یا مصرف آن برای مدت زمان طولانی تر از آنچه پزشکتان تجویز کرده یا روی بسته بندی ذکر شده است خودداری کنید.

لوپرامید نباید به کودک کمتر از ۲ سال داده شود زیرا خطر مشکلات جدی تنفسی و قلبی وجود دارد.

  افسردگی در نوجوانان

آشنایی بیشتر با قرص لوپرامید

لوپرامید بدون نسخه (بدون نسخه) برای کنترل اسهال حاد (مدفوع شل که به طور ناگهانی ظاهر می شود و معمولا کمتر از ۲ هفته طول می کشد) از جمله اسهال مسافرتی استفاده می شود.

لوپرامید تجویزی همچنین برای کنترل اسهال حاد و همچنین اسهال مداوم مرتبط با بیماری التهابی روده (IBD؛ وضعیتی که در آن پوشش داخلی تمام یا بخشی از روده متورم، تحریک شده یا دارای زخم است) استفاده می شود.

لینک مفید : هیوسین

لوپرامید تجویزی همچنین برای کاهش میزان مایعات در افراد مبتلا به ایلئوستومی (جراحی برای ایجاد دهانه ای برای خروج مواد زائد از بدن از طریق شکم) استفاده می شود. لوپرامید در دسته ای از داروها به نام عوامل ضد اسهال قرار دارد. این دارو با کاهش جریان مایعات و الکترولیت ها به داخل روده و با کاهش سرعت حرکت روده برای کاهش تعداد حرکات روده عمل می کند.

  ایا افسردگی درمان دارد

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

لوپرامید به صورت قرص، کپسول و به صورت سوسپانسیون یا محلول (مایع) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. لوپرامید بدون نسخه (بدون نسخه) معمولاً بلافاصله پس از هر بار اجابت مزاج شل مصرف می شود، اما حداکثر مقدار ۲۴ ساعته که در برچسب ذکر شده است، مصرف نمی شود. لوپرامید تجویزی گاهی اوقات طبق برنامه (یک یا چند بار در روز) مصرف می شود.

لوپرامید چیست ؟ دستورالعمل های روی بسته یا برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. لوپرامید را دقیقاً طبق دستور مصرف کنید.

لینک مفید : متفورمین

  افسردگی روز تولد

اگر به کودک خود لوپرامید می‌دهید، برچسب بسته‌بندی را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که این محصول برای سن کودک مناسب است. لوپرامید نباید به کودک کمتر از ۲ سال داده شود.

تفاوت دیفنوکسیلات و لوپرامید : برچسب بسته را بررسی کنید تا متوجه شوید کودک به چه مقدار دارو نیاز دارد. اگر می دانید وزن فرزندتان چقدر است، دوز متناسب با وزن را در نمودار بدهید. اگر وزن فرزندتان را نمی دانید، دوز متناسب با سن کودکتان را بدهید. اگر نمی دانید چه مقدار دارو باید به کودک خود بدهید، از پزشک کودک خود بپرسید.

لینک مفید : پروژسترون

اگر مایع لوپرامید مصرف می کنید، از قاشق خانگی برای اندازه گیری دوز خود استفاده نکنید. از پیمانه اندازه گیری همراه دارو استفاده کنید یا از قاشقی که مخصوص اندازه گیری داروی مایع ساخته شده است استفاده کنید.

  اختلال دوقطبی و وسواس فکری

لوپرامید مخدر است ؟ اگر برای اسهال حاد از لوپرامید استفاده می کنید و علائم شما بدتر می شود یا اگر اسهال شما بیش از ۴۸ ساعت طول می کشد، مصرف این دارو را قطع کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

کاربردهای دیگر این دارو

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف لوپرامید، اگر به لوپرامید، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد تشکیل دهنده محصولات لوپرامید حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. برچسب بسته را برای لیستی از مواد تشکیل دهنده بررسی کنید.

لوپرامید ۲ : به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای دیگری با نسخه و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. هر یک از موارد زیر را حتما ذکر کنید: آنتی بیوتیک هایی مانند کلاریترومایسین (Biaxin، در PrevPac) و اریترومایسین (E.E.S.، Ery-Tab، Eryc، و غیره).

  افسردگی بعد از طلاق دوران عقد

لینک مفید : متوکاربامول

برخی از داروهای ضد قارچی مانند ایتراکونازول (Onmel، Sporanox) و کتوکونازول. سایمتیدین (تاگامت)، جمفیبروزیل (لوپید)؛ کینین (Qualaquin)، رانیتیدین (Zantac)، ریتوناویر (Norvir، در Kaletra)، یا ساکویناویر (Invirase). پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

لوپرامید برای اسهال کودک : اگر کولیت اولسراتیو (شرایطی که در آن زخم‌هایی در روده ایجاد می‌شود که باعث درد و اسهال می‌شود) دارید یا قبلاً داشته‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید. یا کولیت (تورم روده ناشی از باکتری های خاص).

لینک مفید : شربت تریاک

همچنین اگر تب، خون یا مخاط در مدفوع، مدفوع سیاه یا درد معده بدون اسهال دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت داشتن یک یا چند مورد از این بیماری ها، احتمالاً پزشک به شما می گوید که از مصرف لوپرامید خودداری کنید یا به کودک خود آن را ندهید.

  دلیل افسردگی صبحگاهی

نحوه مصرف قرص لوپرامید : اگر به سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز) مبتلا هستید یا بیماری کبدی دارید یا قبلاً داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید، قصد باردار شدن دارید یا در حال شیردهی هستید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف لوپرامید باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

لینک مفید : کلیدینیوم سی

باید بدانید که این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی و سرگیجه شما شود. تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین آلات کار نکنید.

  دلیل افسردگی ناگهانی

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

برای جایگزینی مایعات از دست رفته هنگام اسهال، مقدار زیادی آب یا مایعات شفاف دیگر بنوشید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر دوزهای برنامه ریزی شده لوپرامید مصرف می کنید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

لوپرامید ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • یبوست
 • خستگی

شربت لوپرامید : اگر شما یا فردی که لوپرامید مصرف می کند هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا تحت درمان فوری پزشکی قرار بگیرید:

 • راش
 • قرمزی، پوسته شدن یا تاول زدن پوست
 • کندوها
 • خارش
 • خس خس سینه
 • مشکل در تنفس
 • تب
 • درد یا تورم معده
 • مدفوع خونی
  افسردگی یائسگی

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

لینک مفید : دیفن هیدرامین

مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

زمان مصرف داروی لوپرامید : برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

  افسردگی شغلی

لینک مفید : رانیتیدین

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

تفاوت دیفنوکسیلات و لوپرامید : درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است.

لینک مفید : پروژسترون

با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید.

اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

  افسردگی شغلی

علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع
 • ناتوانی در دفع ادرار
 • غش کردن
 • ضربان قلب سریع، تپنده یا نامنظم
 • عدم پاسخگویی
 • گیجی
 • باریک شدن مردمک ها
 • تنفس آهسته و کم عمق
 • تنگی نفس

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

هر سوالی در مورد مصرف این دارو دارید از داروساز خود بپرسید.

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

لینک مفید : پردنیزولون

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Loperamide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *