آدرس های خرید حضوری مفنامیک اسید

اگر شما یا هرکسی از اعضای خانواده تان مبتلا به بیماری قلبی، حمله قلبی یا سکته مغزی هستید یا تا به حال دچار بیماری قلبی، حمله قلبی یا سکته شده اید، اگر سیگار می کشید، و اگر کلسترول بالا، فشار خون بالا یا دیابت دارید یا تا به حال داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً از کمک پزشکی اورژانس استفاده کنید: درد قفسه سینه، تنگی نفس، ضعف در یک قسمت یا طرف بدن، یا تکلم نامفهوم.


آشنایی بیشتر با قرص مفنامیک

اگر تحت عمل جراحی بای پس عروق کرونر (CABG؛ نوعی جراحی قلب) قرار می گیرید، نباید مفنامیک اسید را درست قبل یا بلافاصله بعد از جراحی مصرف کنید.

مفنامیک اسید ۲۵۰ برای چیست ؟ NSAID ها مانند مفنامیک اسید ممکن است باعث ایجاد زخم، خونریزی یا سوراخ در معده یا روده شوند. این مشکلات ممکن است در هر زمانی در طول درمان ایجاد شوند، ممکن است بدون علائم هشدار دهنده رخ دهند و ممکن است باعث مرگ شوند.

  افسردگی در قاعدگی

این خطر ممکن است برای افرادی که به مدت طولانی از NSAID استفاده می کنند، سن آنها بالاست، سلامت ضعیفی دارند یا در حین مصرف مفنامیک اسید مقادیر زیادی الکل مصرف می کنند، بیشتر باشد.

لینک مفید : ال اس دی

در صورت مصرف هر یک از داروهای زیر به پزشک خود اطلاع دهید: داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده خون) مانند وارفارین (کومادین، جانتوون). آسپرین؛ سایر NSAID ها مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)؛ استروئیدهای خوراکی مانند دگزامتازون، متیل پردنیزولون (Medrol) و پردنیزون (Rayos)؛ مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند سیتالوپرام (Celexa)، فلوکستین (Prozac، Sarafem، Selfemra، در Symbyax)، فلووکسامین (Luvox)، پاروکستین (Brisdelle، Paxil، Pexeva)، و سرترالین (Zoloft).

  اختلال دو قطبی و وسواس

یا مهارکننده های بازجذب نوراپی نفرین سروتونین (SNRIs) مانند دسوونلافاکسین (خدزلا، پریستیک)، دولوکستین (سیمبالتا) و ونلافاکسین (Effexor XR). همچنین اگر زخم، خونریزی در معده یا روده یا سایر اختلالات خونریزی دارید یا تا به حال داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، مصرف مفنامیک اسید را قطع کنید و با پزشک خود تماس بگیرید: درد معده، سوزش سر دل، استفراغ خونی یا شبیه تفاله قهوه، خون در مدفوع، یا مدفوع سیاه و قیرانی.

مفنامیک اسید ۲۵۰ : تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک علائم شما را به دقت بررسی می کند و احتمالاً آزمایش های خاصی را برای بررسی پاسخ بدن شما به مفنامیک اسید تجویز می کند.

لینک مفید : سفتریاکسون

  افسردگی بعد از نتایج کنکور

حتماً به پزشک خود بگویید که چه احساسی دارید تا پزشک بتواند مقدار مناسبی از دارو را برای درمان بیماری شما با کمترین خطر عوارض جانبی جدی تجویز کند.

هنگامی که درمان با مفنامیک اسید را شروع می کنید و هر بار که نسخه خود را دوباره پر می کنید، پزشک یا داروساز شما برگه اطلاعات بیمار سازنده (راهنمای دارویی) را به شما می دهد. اطلاعات را به دقت بخوانید و اگر سوالی دارید از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

لینک مفید : هیوسین

همچنین می توانید برای دریافت راهنمای دارو از وب سایت سازمان غذا و دارو (FDA) یا وب سایت سازنده بازدید کنید.

چرا این دارو تجویز می شود؟

مفنامیک اسید برای تسکین دردهای خفیف تا متوسط، از جمله درد قاعدگی (دردی که قبل یا در طول دوره قاعدگی اتفاق می افتد) استفاده می شود. مفنامیک اسید در دسته ای از داروها به نام NSAID ها قرار دارد.

  آدرس های خرید حضوری فنوباربیتال

جایگزین قرص مفنامیک اسید برای پریود : این دارو با توقف تولید ماده ای در بدن که باعث درد، تب و التهاب می شود، عمل می کند.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

مفنامیک اسید به صورت کپسولی برای مصرف خوراکی عرضه می شود. معمولاً با غذا هر ۶ ساعت در صورت نیاز تا ۱ هفته مصرف می شود.

طریقه مصرف مفنامیک اسید برای قطع خونریزی : دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد.

لینک مفید : فلوکستین

مفنامیک اسید را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. کمتر یا بیشتر از آن مصرف نکنید یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است مصرف نکنید.

  آدرس های خرید حضوری هیوسین

کاربردهای دیگر این دارو

این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف مفنامیک اسید، اگر به مفنامیک اسید، آسپرین یا سایر NSAID ها مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد غیرفعال موجود در کپسول مفنامیک اسید حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود فهرستی از مواد غیرفعال را بخواهید.

مفنامیک اسید ۲۵۰ برای دندان درد : به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. حتماً داروهای ذکر شده در بخش هشدار مهم و هر یک از موارد زیر را ذکر کنید: آنتی اسیدها. مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) مانند بنازپریل (Lotensin، در Lotrel)، کاپتوپریل، انالاپریل (Vasotec، در Vaseretic)، فزینوپریل، لیزینوپریل (در Zestoretic)، موکسیپریل (Univasc)، پریندوپریل (Aceon، در پریناپریل) (آکوپریل، در کوینارتیک)، رامیپریل (آلتاس)، و تراندولاپریل (ماویک، در تارکا).

  علائم افسردگی شدید در نوجوانان دختر

لینک مفید : آتورواستاتین

آمیودارون (Cordarone، Nexterone، Pacerone)؛ مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین مانند آزیلسارتان (Edarbi، در Edarbyclor)، candesartan (Atacand، در Atacand HCT)، eprosartan (Teveten)، irbesartan (Avapro، در Avalide)، لوزارتان (Cozaar، در Hyzaar)، اولمسارتان (Benicar، در Azor، در Benicar HCT، در Tribenzor)، telmisartan (Micardis، در Micardis HCT، در Twynsta)؛ مسدودکننده های بتا مانند آتنولول (Tenormin، در تنورتیک)، لابتالول (Trandate)، متوپرولول (Lopressor، Toprol XL، در Dutoprol)، نادولول (Corgard، در Corzide) و پروپرانولول (Hemangeol، Inderal، InnoPran). آتازاناویر (ریاتاز، در Evotax)؛ کلوپیدوگرل (پلاویکس)؛ دیورتیک ها (“قرص های آب”)، efavirenz (Sustiva، در Atripla)؛ فلوکونازول (دیفلوکان)؛ فلوواستاتین (Lescol)؛ مترونیدازول (Flagyl)؛ لیتیوم (Lithobid)؛ لوواستاتین (Altoprev، Mevacor)؛ متوترکسات (Otrexup، Rasuvo، Trexall)؛ ریتوناویر (Norvir، در Kaletra)؛ سولفامتوکسازول (در Bactrim، در Septra)؛ سولفین پیرازون (دیگر در ایالات متحده موجود نیست؛ آنتوران)؛ تری متوپریم (Primsol، در Bactrim، در Septra)؛ و زفیرلوکاست (تحسین).

  علائم ظاهری افسردگی

مفنامیک اسید ۵۰۰ : پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را با دقت بیشتری از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد. در صورت داشتن یا داشتن هر یک از شرایط ذکر شده در بخش هشدار مهم یا آسم، به پزشک خود اطلاع دهید، به خصوص اگر مکرر آبریزش بینی یا پولیپ بینی (تورم داخل بینی) نیز دارید.

نارسایی قلبی؛ تورم دست‌ها، پاها، مچ پا یا ساق پا (احتباس مایعات)؛ یا بیماری کبدی یا کلیوی اگر باردار هستید به پزشک خود اطلاع دهید، برای باردار شدن برنامه ریزی کنید. یا در حال شیردهی هستند.

  افسردگی درمان نشده

مفنامیک اسید ممکن است به جنین آسیب برساند و در صورت مصرف حدود ۲۰ هفته یا بعد از آن در دوران بارداری باعث ایجاد مشکلاتی در زایمان شود.

لینک مفید : اس امپرازول

از مصرف مفنامیک اسید در حوالی یا بعد از هفته ۲۰ بارداری خودداری کنید، مگر اینکه پزشکتان این کار را به شما گفته باشد. اگر در حین مصرف مفنامیک اسید باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

نحوه مصرف مفنامیک اسید برای دندان درد : اگر ۷۵ سال یا بیشتر دارید، در مورد خطرات و مزایای مصرف مفنامیک اسید با پزشک خود صحبت کنید. این دارو را برای مدت طولانی یا با دوز بالاتر از توصیه پزشک مصرف نکنید.

اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که مفنامیک اسید مصرف می کنید.

  بهترین ماشین با 1 میلیارد

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

مفنامیک اسید ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • اسهال
 • یبوست
 • گاز یا نفخ
 • سردرد
 • سرگیجه
 • عصبی بودن
 • زنگ زدن در گوش

عوارض مفنامیک اسید ۲۵۰ : برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از علائم زیر یا موارد ذکر شده در بخش هشدار مهم را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. تا زمانی که با پزشک خود صحبت نکنید، دیگر مفنامیک اسید مصرف نکنید.

 • تاری دید
 • افزایش وزن غیر قابل توضیح
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • تورم پا، مچ پا، یا ساق پا
 • تاول ها
 • راش
 • خارش
 • کندوها
 • تورم چشم ها، صورت، لب ها، زبان، گلو، دست ها یا بازوها
 • مشکل در تنفس یا بلع
 • پوست رنگپریده
 • ضربان قلب سریع
 • خستگی مفرط
 • خونریزی یا کبودی غیر معمول
 • کمبود انرژی
 • حالت تهوع
 • از دست دادن اشتها
 • درد در سمت راست بالای معده
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • زرد شدن پوست یا چشم
 • ادرار کدر، تغییر رنگ یا خونی
 • کمر درد
 • ادرار سخت یا دردناک
  علائم افسردگی شدید در نوجوانان دختر

برگرفته از : Mefenamic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *