پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

آدرس های خرید حضوری مزالازین

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلبقیمت: ۷۲,۵۰۰ تومان

نوع محصول: مجازی

زمان انتشار:

۱۴۰۱/۰۸/۱۶

بروز رسانی:

۳ روز قبل

نحوه دانلود:

به روش مستقیم


🔸 آدرس های خرید حضوری مزالازین | پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب :

نکته : آدرس های خرید حضوری ( شما هم میتوانید لیست آدرس ها را خریداری کرده و محصول مورد نظر خود را حضورا از یکی از آدرس های شهر خود خریداری کنید ) هدف سایت پلتفرم قلب از در اختیار گذاشتن این آدرس ها ( که به صورت فایل PDF / مقاله ) به این جهت میباشد که شما اندک انک از نوع سبک تر و سپس اقدام به ترک آن کنید. چرا که ترک به یکباره سختی بسیاری در پی دارد.

مزالازین برای درمان بیماری های روده مانند کولیت اولسراتیو و بیماری کرون استفاده می شود. این دارو با کاهش التهاب در روده شما عمل می کند و ممکن است علائم درد و اسهال را کاهش دهد.

این به نواحی آسیب دیده اجازه می دهد تا بهبود یابد و به جلوگیری از تشدید علائم کمک می کند.

قرص ها و گرانول های مزالازین به طور ویژه برای ترشح مزالازین در روده شما و درمان التهاب طراحی شده اند. در Aotearoa نیوزلند مارک های مختلف قرص و گرانول مزالازین وجود دارد.


🟢 لطفا میزان اهمیت آدرس های خرید حضوری مزالازین را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با آدرس های خرید حضوری مزالازین را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

آدرس های خرید حضوری مزالازین | پلتفرم قلب :

آدرس های خرید حضوری مزالازین


بیماری های التهابی روده (IBD) به یک مشکل عمده بهداشت جهانی تبدیل شده است. کولیت اولسراتیو (UC) یکی از دو نوع اصلی IBD است و بیش از ۹۰٪ بیمارانی که از اشکال خفیف یا متوسط UC رنج می برند با مزالازین درمان می شوند.

دارویی مزالازین که به خوبی قابل تحمل و مقرون به صرفه است. برای اجازه دادن به مصرف خوراکی، دارو باید قبل از اینکه بتواند به نقاط آسیب دیده در روده بزرگ برسد، از جذب محافظت شود. بنابراین، این دارو از اکثر داروهایی که در حال حاضر استفاده می شوند.

یا به طور مداوم آهسته (وابسته به زمان) یا با افزایش pH در طول انتقال دستگاه گوارش آزاد می شود. مزالازین هر دو نوع به طور گسترده در عمل بالینی مورد استفاده قرار می گیرند و جای تعجب است که آنها هنوز به طور مستقیم در یک مطالعه بالینی بزرگ مقایسه نشده اند.

در این بررسی اجمالی، شواهدی که ممکن است نشان دهنده استفاده ترجیحی از یک نوع فرمولاسیون مزالازین نسبت به نوع دیگر به طور کلی یا برای کلوتریمازول زیرگروه های مشخصی از بیماران باشد، خلاصه و ارزیابی می شود.

داده‌های حاصل از مدل‌سازی آزمایشگاهی آزادسازی دارو و اندازه‌گیری غلظت دارو در مخاط کولون نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد، فرمولاسیون‌های رهش ثابت و وابسته به pH کارایی درمانی مشابهی دارند.

مزالازین با این حال، انتشار با pH ممکن است در بیماران مبتلا به UC نوع پروکتیت یا محل‌های التهاب در کولون پروگزیمال برتر باشد. علاوه بر این، بیماران با مدت اقامت طولانی معده، انتقال کند روده کوچک، اسهال مرتبط با بیماری یا حساسیت به عوارض جانبی سیستمیک کلوتریمازول ممکن است از فرمول‌های آزادسازی وابسته به pH بهره بیشتری ببرند. مزالازین به طور کلی، داروهای مبتنی بر هر دو مفهوم، اثربخشی مشابهی را نشان می‌دهند، اما به نظر می‌رسد فرمول‌های آزادسازی وابسته به pH در درمان گروهی که طبقه‌بندی نشده‌تر از بیماران مبتلا به UC قوی‌تر هستند.

مطالعات بالینی تطبیقی آینده برای تعریف واضح زیرگروه‌های بیمارانی که ترجیحاً باید با فرمول‌های آزادسازی ثابت یا وابسته به pH مزالازین درمان شوند، مورد نیاز است.
۱. مقدمه
بروز بیماری های التهابی روده (IBD) طی سه دهه گذشته در سراسر جهان افزایش یافته است و تأثیر قابل توجهی بر سلامت و پیامدهای اجتماعی-اقتصادی به ویژه در آمریکای شمالی و اروپا داشته است. با این حال، با توجه به افزایش سریع بروز در کشورهای صنعتی قرص دیان اخیر، به عنوان مثال. در آسیا، می توان آن را یک مشکل عمده بهداشت جهانی در نظر گرفت (۱). مزالازین برای اشکال خفیف یا متوسط کولیت اولسراتیو (UC)، یکی از دو دسته اصلی IBD، درمان با مزالازین [۵-aminosalicylate (5-ASA)] رایج ترین درمان ضد التهابی خط اول است که بیش از ۹۰٪ از بیماران دریافت می کنند.

بیماران مبتلا به UC (2). این مطابق با دستورالعمل‌های عمل بالینی است که توسط انجمن‌های متخصص گوارش در اروپا، ایالات متحده و سایر مناطق جهان منتشر شده است، با گرایشی که درمان حتی خفیف‌ترین اشکال کولیت با ۵-ASA را توصیه می‌کند مزالازین علی‌رغم اگزازپام پیشرفت‌های اخیر درمان‌های نوآورانه با داروهای بیولوژیک و داروهای مولکولی کوچک، ۵-ASA نقش برجسته‌ای در درمان UC خفیف تا متوسط دارد زیرا مؤثر، قابل تحمل و مقرون به صرفه است (۵،۶).

در مقایسه با داروهای جایگزین با ظرفیت مشابه برای القای بهبودی در این بزرگترین گروه از بیماران UC، مانند بودزونید-مولتی ماتریکس (MMX)، تحمل بهتر همچنان به نفع ۵-ASA است (۷).

۵-ASA با تداخل در فرآیندهای سیگنالینگ مختلف، با التهاب مخاط روده بزرگ مقابله می کند، که فعال شدن گیرنده γ فعال شده با تکثیر پراکسی زوم (PPARγ) مرتبط ترین در نظر گرفته مروپنم می شود. متعاقباً، کاهش فاکتور هسته‌ای-κB توسط PPARγ منجر به کاهش مقادیر اثرگذار مانند پروستاگلاندین‌ها و لکوترین‌ها می‌شود (۸-۱۰).

درمان طولانی مدت با ۵-ASA پس از دستیابی به بهبودی، به حفظ وضعیت عاری از بیماری کمک می کند، که جنبه مهمی با توجه به خطر قابل ملاحظه بالاتر ابتلا به سرطان روده بزرگ مرتبط با التهاب پایدار است (۱۱). مزالازین اثر شیمیایی پیشگیرانه قابل توجه شناخته شده اولیه ۵-ASA (یا پیش داروها) که به کلاریترومایسین طور منظم مصرف می شود در چندین مطالعه تایید شد (۱۲،۱۳)، به عنوان مثال. توسط Eaden و همکاران (۱۲) که کاهش ۸۱ درصدی خطر را در بیماران مبتلا به UC مشاهده کردند.

در UC، فرآیندهای التهابی به کولون محدود می‌شود و رکتوم در بسیاری از موارد (پروکتیت) تحت تأثیر قرار می‌گیرد، برخلاف بیماری کرون که به طور بالقوه تمام قسمت‌های روده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اثر مفید ۵-ASA به وضوح به مقدار دارویی که داستینکس می تواند.

مزالازین به محل های التهاب تحویل داده شود بستگی دارد (۱۴). غلظت‌های بالا در روده بزرگ تنها زمانی فلوکونازول می‌تواند از طریق تجویز خوراکی به دست آید که ۵-ASA از جذب شدن در روده کوچک قبل از رسیدن به مکان‌های هدف درمانی محافظت شود. این را می توان با سنتز داروهای جانبی که از روده کوچک عبور می کنند و توسط آنزیم های باکتریایی موجود در روده بزرگ برای آزادسازی مزالازین جدا می شوند فاموتیدین انجام داد.

به دیان دلیل مشخصات ایمنی پایین تر، داروهایی از این نوع، به عنوان مثال. سولفاسالازین در حال حاضر تنها نقش جزئی در درمان UC ایفا می کند (۸). مفاهیمی که در اکثر داروهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: آزاد شدن آهسته ثابت (وابسته به زمان) از طریق غشای اتیل سلولز یا آزادسازی وابسته به pH پس از انحلال Eudragit S (pH> 7) یا Eudragit L (pH> 6). پوشش زمانی که مقادیر pH آستانه در طول انتقال دستگاه گوارش مورفین فراتر رود (۵). فناوری MMX همچنین منجر به آزادسازی وابسته به pH می شود، اما علاوه بر این، دارو در ماتریکسی متشکل از اجزای چربی دوست و آب دوست (شکل ۱) تعبیه شده است (۱۵).

مزالازین اینکه آیا انحلال آهسته‌تر ۵-ASA در مایع روده با فواید درمانی مرتبط است یا خیر، هنوز مشخص نیست. این فرضیه در یک کارآزمایی بالینی کتوتیفن مورد آزمایش قرار گرفت که در آن MMX-مسالازین کارآمدتر از مزالازین آزادسازی وابسته به pH بود (۱۶). با این حال، دوز روزانه نوع MMX (4.8 گرم) به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از شکل وابسته به pH (3.6 گرم) بود.

شکل ۱
انواع رایج فرمولاسیون ۵-آمینوسالیسیلات (مسالازین) که برای درمان کولیت اولسراتیو استفاده می شود. انتشار دارو از فرمولاسیون های وابسته به pH یا MMX با افزایش pH مجرا که معمولاً در ایلئوم انتهایی رخ می دهد، تحریک می شود. مزالازین دستگاه گوارش، دستگاه گوارش؛ MMX، چند ماتریسی.

این یک دیدگاه به طور گسترده پذیرفته شده است که فرمول های موجود داروهای ۵-ASA دارای ظرفیت بسیار مشابه، اگر نگوییم یکسان برای ایجاد گاباپنتین یا حفظ بهبودی در بیماران مبتلا به UC هستند. این را می توان از نتایج کلی کارآزمایی های بالینی با هر یک از انواع اصلی داروهای ۵-ASA، یعنی اشکال رهش ثابت و وابسته به pH نتیجه گرفت (۳،۴،۹).

مزالازین با این حال، تنها داده‌های بسیار محدودی از مقایسه‌های مستقیم وجود دارد، و ملاحظات کلی و شبیه‌سازی‌های آزمایشگاهی انتقال دستگاه گوارش نشان می‌دهد که ممکن است تفاوت‌های اساسی حداقل برای زیرگروه‌های خاصی از بیماران وجود داشته ولتارن باشد. مزالازین این امکان، که لزوماً در تضاد با اثربخشی کلی مشابه مشاهده شده فرمول‌های مختلف نیست، در بررسی حاضر، علاوه بر خلاصه‌ای از تحقیقات مربوطه، مورد بحث قرار گرفته است.

۲. عوامل تعیین کننده تحویل دارو در محل هدف کولون
انتشار عوامل درمانی که به صورت موضعی در بخش‌هایی از دستگاه گوارش تحت تأثیر IBD، یعنی کولون در بیماران UC عمل می‌کنند، در درجه اول به محیط روده و زمان انتقال از طریق بخش‌های عبور داده شده بستگی دارد. مزالازین این یک فرض قابل قبول است که برای فرمول‌های آزادسازی با pH، پروفایل pH بسیار مرتبط است، در حالی که تحویل دیفن هیدرامین کارآمد با استفاده از داروهای رهش ثابت عمدتاً توسط نرخ‌های انتقال تعیین می‌شود. همه مواد خوراکی پس از تخلیه معده در معرض محیطی با افزایش pH از دوازدهه (pH ناشتا/تغذیه ~۶.۲/۵.۲) از طریق ژژنوم (pH ناشتا/تغذیه شده ~۶.۹/۶.۱) تا ایلئوم انتهایی با حداکثر pH قرار می گیرند. ~ ۷.۵ (۱۷). مزالازین سپس pH در کولون صعودی و عرضی کمی کمتر می شود (۶.۳) و دوباره در کولون نزولی افزایش می یابد. این مقادیر، که در مطالعات متعدد تأیید شده و توسط ابوهلوا و همکاران (۱۸) خلاصه شده‌اند، میانگین‌هایی هستند که در گروه‌های افراد سالم تعیین می‌شوند که تنوع گسترده بین فردی و درون فردی را نشان می‌دهند. حداقل تا حدی، این ممکن است تریمیپرامین به دلیل تنظیم وابسته به سن پروفایل pH در دستگاه گوارش باشد: در ایلئوم دیستال – که در آن آزادسازی وابسته به pH از چنین فرمولاسیون‌های مزالازین ایجاد می‌شود – pH اندازه‌گیری شده در افراد بالای ۶۴ به طور قابل‌توجهی پایین‌تر بود. سال در مقایسه با بزرگسالان جوان (۱۹). مزالازین تفاوت های بین فردی تعدادی از عوامل دیگر که به طور بالقوه در تعیین کننده انتقال دستگاه دوکسپین گوارش و انتشار داروها هستند نیز ممکن است باید در نظر گرفته شود (۲۰،۲۱). با این حال، در روده‌های کوچک دیستال تقریباً همه افراد، آستانه pH برای مزالازین آزادسازی داروها از فرمولاسیون‌های پوشیده شده با Eudragit-S (pH 7.0) فراتر رفته است.

برگرفته از : Mesalazine


👇 نظرات اخیر کل سایت پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

یوسف

سلام و عرض ادب اميدوارم تنتون سلامت باشه من حقيقتش از كلينيك محلمون شربت اوتي يا همون شربت تریاک اوپيون ميگرفتم ولي متاسفانه الان يك ماهه هر موقع ميرم بگيرم ميگن سهميه برامون نفرستادن منم حقيقتش به شما اعتماد کردم و هفته پیش این ادرس ها را خریدم راستش فکر نمیکردم برای هر شهر چندتا جا باشه الانم اومدم نظرمو بزارم که خستگیتون به در برود و قدردانی کنم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

جمال شرفی

من راحت 18 روزه دنبال چیزم یعنی منظورم دیلدو و وسایل جنسی هست گفتم اتفاقی دل بزنم به دریا ازتون خرید کنم این ادرسارو که میگید بگیرم باورتون نمیشه اولش که تعجب کردم برای تمام شهر ایران ادرس تونستید پیدا کنید و رفتم سراغ ادرس ها یکیشون بهم نزدیک بود یکم سخت پیداش کردم اوما باورتون نمیشه پسر رفتم با مرده صحبت کردم اولش بد اخلاق سگ بود اما فهمید خریدار واقعی ام محصولارو اورد یه دنیا ممنون من مشکل پروسات دارم حتی نامه کتبی و تجویز پزشک هم دارم اما این وسایل لعنتی کوفتی پزشکی اصلا هیج جا نیست ممنون که ادرس ها گذاشتید برای فروش راست دروغ نباشه ادرس شربت هاتون خریدم اخه دارم تریاک ترک میکنم خستتون نکنم خیلی مردید و مرام گذاشتید

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

حامدتبسمی

سلام بزرگوار ازتون آدرس شربت اپیوم خرید کردم بزرگوار ادرس کمی سخت پیدا کردم اما ارزش داشت با طرف هماهنگ کردم از این پس برایم با پیک ارسال میکند ممنون که هوای مارا دارید بزرگوار
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

علیرضامحمدی

من یک کارگرم هرجا میرفتم میگفت نسخه بیارم براش یک دنیا ممنون که ادرس در اختیار بنده هم قرار دادید من خریدم ازتون دو هفتست از یک ادرس هایی که گفتید میخریدم دیروز زنگ زدم برا بفرسته گفت بار فردا میرسه چون لازمم داشتم رفتم به یکی دیگه از ادرس هایی که دادید در شهرکرد الان با دوجا جا میخرم روزایی که اون تموم کرده اینکی دارد و ازش میخرم ممنون

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

فرشید صالح نیا

من یک گله دارم بخاطر سخت پیدا کردن شما خیلی گوگل را زیر و رو کرده م اما خواستم بگم دمتونم گرم من امروز ادرس هایی که ازتون خریدم پیگیرش شدم رفتم پیداش کردم البته باز یه گله دیگه چون ادرس ها سخت پیدا کردم البته منطقی هم هست ظاهرا بخاطر بدون نسخه بودنش هست که در دسترس همگان نیست الان پیک اون مرده که ازش چند روز پیش یکی برای نمونه شربت گرفته بودم برام پیک کرد

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

زینب

جناب تشکر فراوان از شما بابت ادرس فروشگاهی که نوع برقی جنسی اسباب بازی جنسی داشت و هم فروشنده خانم بود هم آقا
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

محمدمعین بیاتیان

منم رفتم به یکی از این ادرس هایی که ازتون خریده بودم ایولا قیمت دولتی بود و فکر میکردم الان کلی باید پول بدم اما ایولا قیمتش دولتی بود

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

سعیدشادی

راضی ام .... یکم ادرس سخت پیدا میشد اما به قول دوستمون که منطقی میگه که خوب محصولی که دنبالشیم بدون نسخه هست دیگه و بایدم ادرسش یکم سخت پیدا بشه اما ارزششو داشت من با هاش هماهنگ شدم میفرسته البته پول ارسال گفت با خودمه البته منم زرنگی کردم هر سری ازش بالا 5 تا میگیرم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

فرهاد

سلام ادرس هایی که خریدم رفتم یدونشو و گرفتم بقیه میگفتن پیک میکنه راحت اما من با یارو یکم حرف زدم تا قبول کرد بفرسته راحت قبول نکرد شاید چون شاهین شهرم اینجورین مردم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

سیداحمد

من هم ادرس ها را خریدم سالمه فایلش و راحت دانلود شد

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

جهان

سلام وعرض ادب.والا من ادرس هارو گرفتم ولی من در مازندران محموداباد زندگی میکنم و سه ماهه تصادف کردم و زمین گیر شدم با رفیقم صحبت شد گفت برات میگیرم رفت 3 تا قرص و 2 تا شربت گرفت اما رفیق نادون من نکرد شماره تماس طرف بگیره گفتم اول از شما تشکر کرده باشم بابت این ادرس
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

مرتضی

درووووووووووووود دمتون گرم خدایییش دمتون گرم 3 هفته پیش برای اولین بار رفتم به یکی از ادرسای تو مقالهظای که ازتون خریدم دوباره هفته پیش رفتم گرفتم به یارو گفتم بخوام برام میفرستی دم خونه گفت اره ترامادول /// ویاگرا /// متادون خلاصه کلی اسمای عجیب غریب گفت حتی ال اس دی هم داشت گفت میفرستم بخوای اما پول پیکشو باید خودت بدی تو دلم گفتم گوور بابای پول پیک بفرست بیاد دیروز برام فرستاد یدونه ماشروم گرفتم 8 تا ترامادول دوتام برای عموم شربت گرفتم تو ترکه طفلک کم اذیت بشه بهش گفتم چرا چرا همون دفعه اول شماره موبایل ندادی گفت باید میشناختمت بعدش اوکی میشیم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

کیانوش

با سلام و قدردانی از شما پلتفرم قلب بنده به ادرسی که در این مقاله بود مراجه کردم و توانستم به لطف خداوند از اون فرد تهیه کنم بهشون گفتم همیشه محصول را موجود دارین گفتن بله همیشه موجود داریم یک دنیا از شما تشکر که این ادرس ها را در اختیار گذاشتید

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

رضایی

سلام بنده مبلغ رو واریز کردم و آدرس هارام دانلود کردم رفتم گرفتم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

اکبر

بنده تصمیم به ترک مواد مخدر تریاک داشتم و هرکجا که میخواستم شربت آن را تهیه کنم یا نیاز به نسخه پزشک داشت و یا میگفتن غریبه هستی و نمیشناسیمت ممنون این آقاهه بدون اینکه سوالی بپرسه 4 تا بهم شربت فروخت دمتون گرم که ادرس خریدشو دادید
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

بدون اسم

منم از ادرس که بود گرفتم متاسفانه تو شهر ما خیلی سخت ترامادول گیر میاد منم رفتم پیشش فعلا 2 تا گرفتم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

فاطمه

من درباره سایت شما تحقیق کردم خیلی قابل اعتمادید کل اینجارو زیرو کردم همه محصولاتتون کمیابن خداقوت عزیزم به شما

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

اسماعیل

سلام من ازسایت شماخریدکردم جای که معرفی کردید رفتم ممنون

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

کامران

سلام باتشکر آدرس مرکزخرید شربت را بنده هم رفتم رضایتمند هستم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

مسعود

خیلی خوب بود

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

داود قاسمی

سلام من به یه آدرس رفتم برای تهیه شربت اپیوم از اصفهان ممنون
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

کاظم عالی

سلام باتشکررفتم به ادرس فروشگاه همدان

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

رسول گلشنی

سلام ببخشید رفتم ادرسیی که تو مقاله بود مغازه طرف اصلا یه چیز دیگه بود و بعد چندبار پرسیدن بلاخره بهم داد

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

رامین تاجیک

جهت خرید شربت اووپیوم اقدام کردم و از ادرس سومی شهر لرستان گرفتم تشکر

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

امیرصفری

من خرید کرده و پرداخت انجام دادم و مقاله لیست ادرسارو دانلود کرده بودم امروز رفتم گرفتم سپاس کلی

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

رضا

سلام من کرمان هستم از دومین فروشگاه که نبش طالقانی هست گرفتم

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

حسام

سلام از ادرس من درزاهدان گرفت م .باتشکر

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

محمد

با سلام خدمت شما بنده لیست آدرس های حضوری را خریداری کردم از تو لیست بنده آدرس به دو آدرس مراجه کردم با هردو توافق کردم که بفرستند {اگر هر کدوم به یک وقت نداشت از اونیکیشون میگیرم} دمت گرم
پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

عبدالرسول قطبا

سلام علیکم، من هزینه پرداخت کردم برای ادرس لارستان ازت ،، ادرسو از اینور داده بودید که صحیحش اونوری میشد اما چون بچه همین جام پیدا کردم گرفتم 2 تا

پلتفرم آموزش و توسعه فردی قلب

ناشناس

تشکر از زحماتی که در این زمینه متحمل شده ايد درود بر شما که به داد افراد گرفتار می رسید..****♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *