آدرس های خرید حضوری نالوکسان

نالوکسان باید به هر فردی که علائم مصرف بیش از حد مواد افیونی را نشان می دهد یا مشکوک به مصرف بیش از حد آن است داده شود.

نالوکسان را می توان به صورت اسپری بینی تزریق کرد یا می توان آن را به عضله، زیر پوست یا وریدها تزریق کرد.

مراحل واکنش به مصرف بیش از حد مواد افیونی را می توان در جعبه ابزار پیشگیری از مصرف بیش از حد مواد افیونی اداره سوء مصرف مواد و سلامت روان (SAMHSA) یافت.

سیستم های مختلف تحویل نالوکسون چیست؟

نالوکسان در دو شکل مورد تایید FDA عرضه می شود: اسپری بینی تزریقی و بسته بندی شده. مهم نیست که از چه فرم دارویی استفاده می کنید، مهم است که در مورد نحوه و زمان استفاده از نالوکسان آموزش ببینید. همچنین باید دستورالعمل های محصول را بخوانید و تاریخ انقضا را بررسی کنید.

  آدرس های خرید حضوری آملودیپین

لینک مفید : آمپول پتیدین

مارک های تزریقی نالوکسان توسط شرکت های مختلفی که در کتاب نارنجی FDA تحت عنوان “نالوکسون” ذکر شده است (به دنبال “تزریق پذیر” باشید) ارائه می شود. به طور معمول، دوز مناسب باید از یک ویال تهیه شود.

معمولاً با یک سوزن به عضله تزریق می شود، اگرچه ممکن است در داخل ورید یا زیر پوست نیز تزریق شود. FDA اخیراً ZimhiTM را تأیید کرده است.

توجه: برخی از افراد از کیت اضطراری اسپری بینی بداهه استفاده می کنند که مورد تایید FDA نیست و نالوکسان تزریقی را با یک ضمیمه طراحی شده برای انتقال نالوکسان از طریق بینی ترکیب می کند. با این حال، مونتاژ این دستگاه داخل بینی بداهه، به خصوص در شرایط اضطراری، آسان نیست و نیاز به آموزش قبلی دارد.

  درمان افسردگی همسر

لینک مفید : دیکلوفناک

علاوه بر این، نشان داده شده است که دستگاه های نالوکسون مورد تایید FDA نسبت به اسپری بینی بداهه، سطح نالوکسان خونی بسیار بالاتری تولید می کنند. این نتایج نشان می دهد که فن آوری تایید شده اسپری بینی از پیش بسته بندی شده نسبت به فرم های غیر مورد تایید FDA ارجحیت دارد.

اسپری بینی از قبل بسته بندی شده (نالوکسان، Narcan®، Kloxxado®) که در نتیجه تحقیقات با بودجه NIDA ساخته شده است، یک دستگاه از پیش پر شده و بدون سوزن مورد تایید FDA است که نیازی به مونتاژ ندارد.

  افسردگی نوجوانان علت

لینک مفید : گاباپنتین

در حالی که فرد دراز می کشد در یک سوراخ بینی اسپری می شود. پشت آنها همچنین استفاده از این وسیله برای عزیزان و اطرافیان بدون آموزش رسمی آسان تر است.

آیا Narcan همان نالوکسان است؟

هنگامی که نالوکسان برای اولین بار برای معکوس کردن مصرف بیش از حد مواد افیونی تایید شد، نام تجاری آن “Narcan” بود.

اکنون فرمول‌ها و نام‌های تجاری دیگری برای نالوکسان وجود دارد، اما بسیاری از مردم همچنان همه این محصولات را «نارکان» می‌نامند. با این حال، نام عمومی مناسب “نالوکسان” است.

آیا سیستم تحویل ارجح وجود دارد؟

همه سیستم‌هایی که توسط اولین پاسخ‌دهندگان استفاده می‌شوند، دوز اعلام شده نالوکسان را ارائه می‌کنند و می‌توانند در معکوس کردن مصرف بیش از حد مواد افیونی بسیار مؤثر باشند.

  افسردگی اختلالات خلقی اختلال

لینک مفید : لوراتادین

یافته‌های مطالعه منتشر شده در مارس ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که دستگاه‌های نالوکسون مورد تأیید FDA نسبت به دستگاه‌های بینی بداهه سطح نالوکسان خونی بالاتری دارند.

آیا می توانم به فردی که بیش از حد مصرف کرده است نالوکسان بدهم؟

آره. خانواده هایی با عزیزانی که با اعتیاد به مواد افیونی دست و پنجه نرم می کنند باید نالوکسان را در نزدیکی خود داشته باشند.

لینک مفید : ایمی پرامین

از اعضای خانواده خود بخواهید آن را حمل کند. و به دوستان اطلاع دهید کجاست در صورت مصرف بیش از حد، مردم همچنان باید فوراً با ۹۱۱ تماس بگیرند.

  راه های درمان افسردگی در دوران بارداری

نالوکسان بیشتر از قبل توسط افسران پلیس، تکنسین های فوریت های پزشکی و امدادگران غیر اورژانسی استفاده می شود.

در اکثر ایالات، افرادی که در معرض خطر هستند یا افرادی را می شناسند که در معرض خطر مصرف بیش از حد مواد افیونی هستند.

لینک مفید : شربت تریاک

می توانند در مورد نحوه دادن نالوکسان آموزش ببینند. خانواده ها می توانند از داروساز یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسند که چگونه از دستگاه ها استفاده کنند.

هنگام دادن نالوکسان چه اقدامات احتیاطی لازم است؟

نالوکسان برای معکوس کردن مصرف بیش از حد مواد افیونی در بدن تنها برای ۳۰ تا ۹۰ دقیقه عمل می کند. اما بسیاری از مواد افیونی بیش از این مدت در بدن باقی می مانند.

  آدرس های خرید حضوری گایافنزین

به همین دلیل، ممکن است پس از از بین رفتن دوز نالوکسان، فرد همچنان اثرات مصرف بیش از حد را تجربه کند. همچنین، برخی از مواد افیونی قوی‌تر هستند و ممکن است به دوزهای متعدد نالوکسان نیاز داشته باشند. بنابراین، یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام دهید.

لینک مفید : سلکوکسیب

تماس با ۹۱۱ است تا فرد بتواند فوراً تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد. NIDA از تحقیقات برای فرمولاسیون های قوی تر برای استفاده با مواد افیونی قوی مانند فنتانیل حمایت می کند.

افرادی که به آنها نالوکسان داده می شود باید به طور مداوم تا رسیدن مراقبت های اورژانسی تحت نظر باشند. آنها باید ۲ ساعت دیگر پس از آخرین دوز نالوکسان تحت نظر باشند تا مطمئن شوید که تنفس کند یا متوقف نمی شود.

  مبارزه با افسردگی چگونه است

لینک مفید : سیتالوپرام

افراد مبتلا به وابستگی فیزیکی به مواد افیونی ممکن است در عرض چند دقیقه پس از مصرف نالوکسان علائم ترک داشته باشند. علائم ترک ممکن است شامل سردرد، تغییرات فشار خون، ضربان قلب سریع، تعریق، حالت تهوع، استفراغ و لرزش باشد.

اگرچه این ناراحت کننده است، اما معمولاً تهدید کننده زندگی نیست. خطر مرگ برای افرادی که بیش از حد مواد افیونی مصرف می کنند، بدتر از خطر واکنش بد به نالوکسان است. پزشکان در اتاق های اورژانس در حال آموزش هستند.

لینک مفید : کلومیپرامین

تا پس از معکوس شدن مصرف بیش از حد مواد افیونی، به بیماران امداد فوری و ارجاع به درمان اختلال مصرف مواد افیونی با داروهای موثر ارائه دهند. NIDA ابزارهایی را برای پزشکان اورژانس در اینجا ارائه می دهد.

  افسردگی در مردان عوارض

عوارض جانبی نالوکسان نادر است، اما افراد ممکن است واکنش های آلرژیک به این دارو داشته باشند. به طور کلی، نالوکسان یک داروی بی خطر است.

اما فقط مصرف بیش از حد را در افرادی که مواد افیونی در سیستم آنها دارند معکوس می کند و مصرف بیش از حد از داروهای دیگر مانند کوکائین یا مت آمفتامین را معکوس نمی کند.

قیمت نالوکسان چقدر است؟

بسته به اینکه نالوکسان را از کجا تهیه می کنید، چگونه آن را دریافت می کنید و چه نوع تهیه می کنید، هزینه متفاوت است.

  مصاحبه انگیزشی ورزشکاران

لینک مفید : دکسترومتورفان

بیماران دارای بیمه باید با شرکت بیمه خود بررسی کنند که آیا این دارو تحت پوشش است یا خیر. بیماران بدون بیمه می توانند هزینه های خرده فروشی را در داروخانه های محلی خود بررسی کنند. برخی از شرکت های دارویی برنامه های کمک هزینه ای برای بیمارانی که قادر به پرداخت هزینه آن نیستند، دارند.

از کجا می توانم نالوکسان تهیه کنم؟

بسیاری از داروخانه ها نالوکسان دارند. در برخی ایالت ها، حتی اگر پزشک نسخه ای برای شما ننوشته باشد، می توانید نالوکسان را از داروساز دریافت کنید. همچنین می توان نالوکسان را از برنامه های توزیع مبتنی بر جامعه، گروه های بهداشت عمومی محلی یا بخش های بهداشت محلی به صورت رایگان دریافت کرد.

  علت هورمونی افسردگی

تجویز همزمان نالوکسان با داروهای مخدر

تحقیقات نشان می‌دهد که پزشکانی که نالوکسان را همراه با مواد افیونی تجویز می‌کنند، ممکن است خطر مراجعه به اورژانس مرتبط با مواد افیونی و مرگ‌های ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر را کاهش دهند.

لینک مفید : سیپروفلوکساسین

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تجویز همزمان نالوکسان را برای برخی از بیمارانی که مواد افیونی مصرف می کنند توصیه می کند. این توصیه برای اولین بار در راهنمای CDC 2016 برای تجویز مواد افیونی برای درد مزمن بیان شد و هنوز در دستورالعمل به روز شده عمل بالینی CDC در سال ۲۰۲۲ برای تجویز مواد افیونی برای درد وجود دارد.

برگرفته از : naloxone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *