آدرس های خرید حضوری نیتروفورانتوئین

نیتروفورانتوئین به صورت کپسول و سوسپانسیون (مایع) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. نیتروفورانتوئین معمولاً با غذا دو یا چهار بار در روز به مدت حداقل ۷ روز مصرف می شود. سعی کنید نیتروفورانتوئین را در ساعات مشخصی هر روز مصرف کنید.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. نیتروفورانتوئین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

قبل از هر بار مصرف مایع را به خوبی هیدروکسی زین تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود. از یک قاشق یا فنجان اندازه گیری دوز برای اندازه گیری مقدار صحیح مایع برای هر دوز استفاده کنید. قاشق خانگی نیست

  درمان افسردگی و لاغری

در چند روز اول درمان با نیتروفورانتوئین باید احساس بهتری داشته باشید. اگر علائم شما بهبود نیافت یا بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

نیتروفورانتوئین را تا پایان نسخه مصرف کنید، حتی اگر احساس بهتری دارید. اگر مصرف نیتروفورانتوئین را خیلی زود قطع کنید یا از دوزها صرف نظر تریاک کنید، ممکن است درمان عفونت شما دشوارتر شود و باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند.

کاربردهای دیگر این دارو این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

  افسردگی بعد از ازدواج مردان

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف نیتروفورانتوئین، اگر به نیتروفورانتوئین، هر داروی دیگر یا هر یک از ترکیبات موجود در کپسول یا سوسپانسیون نیتروفورانتوئین (مایع) حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از پزشک یا داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده ال اس دی را بخواهید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید. هر یک از موارد زیر را حتما ذکر کنید: آنتی اسیدهایی که حاوی منیزیم، سیپروفلوکساسین (سیپرو)، دلافلوکساسین (باکسدلا)، لووفلوکساسین (لواکین)، موکسی فلوکساسین هالوپریدول و پروبنسید (Probalan، در Col-Probenecid) هستند. پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

  اختلال دو قطبی و وسواس

اگر در حین مصرف نیتروفورانتوئین تا به حال بیماری کلیوی داشته اید یا تا به حال زردی (زردی پوست یا چشم ها) یا سایر مشکلات کبدی داشته اید، به بوتالبیتال پزشک خود اطلاع دهید. احتمالاً پزشک به شما خواهد گفت که نیتروفورانتوئین مصرف نکنید.

اگر کم خونی، دیابت، مشکلات ریوی، آسیب عصبی، عدم تعادل الکترولیت در خون، سطوح پایین ویتامین B در بدن یا گلوکز-۶-فسفات دهیدروژناز (G-6-PD) دارید یا تا به حال به پزشک خود اطلاع دهید. کمبود (بیماری ارثی خون).

  تست افسردگی کودکان و نوجوانان

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف نیتروفورانتوئین باردار شدید، با پزشک نوروبیون خود تماس بگیرید. در صورتی که نیتروفورانتوئین در ماه آخر بارداری مصرف شود ممکن است در نوزادان پس از زایمان مشکلاتی ایجاد کند. نیتروفورانتوئین نباید توسط زنان در ماه آخر بارداری مصرف شود.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

  آدرس های خرید حضوری بیزوپرولول

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و دوزهای باقیمانده برای آن روز را در فواصل مساوی مصرف کنید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

نیتروفورانتوئین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

حالت تهوع
استفراغ
از دست دادن اشتها
سوزش سر دل یا گاز
ریزش مو
سردرد

  با 650 میلیون چه ماشینی بخرم

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از علائم رانیتیدین زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا تحت درمان اورژانسی قرار بگیرید:

کهیر
کندوها
مشکل در تنفس یا بلع
تورم چشم ها، صورت، دهان، لب ها، زبان فیناستراید یا گلو
تب یا لرز
درد قفسه سینه
سرفه های مداوم
بی حسی، گزگز، یا احساس سوزن سوزن شدن در انگشتان دست و پا
ضعف عضلانی

زرد شدن پوست یا چشم ها، ادرار تیره، از دست دادن اشتها، خستگی، یا درد یا ناراحتی در ناحیه سمت راست بالای معده
گیجی
سرگیجه
رنگ پریدگی
اسهال شدید (مدفوع آبکی یا خونی) که ممکن است با یا بدون تب و گرفتگی معده رخ دهد (ممکن است تا ۲ ماه یا بیشتر پس از درمان رخ دهد)
درد چشم یا تغییر بینایی

  اضطراب شدید چه علائمی دارد

نیتروفورانتوئین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. فاموتیدین اگر در حین مصرف این دارو مشکل غیرعادی داشتید با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

  آدرس های خرید حضوری سالبوتامول

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهای خود از طریق برنامه میدازولام پس گرفتن دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله / بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید. اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید.

مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور کلومیپرامین نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

  آدرس های خرید حضوری کلومیپرامین

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک آزمایش‌های آزمایشگاهی خاصی را برای بررسی پاسخ شما به نیتروفورانتوئین تجویز می‌کند.

اگر دیابت دارید و پزشک به شما گفته است که ادرار ال اس دی خود را از نظر گلوکز (قند) آزمایش کنید، به پزشک بگویید که نیتروفورانتوئین مصرف می کنید. نیتروفورانتوئین می تواند نتایج کاذب در آزمایش ادرار برای گلوکز ایجاد کند.

  علائم افسردگی شدید درمان

نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند. نسخه شما احتمالا قابل پر کردن مجدد نیست. اگر پس از اتمام مصرف نیتروفورانتوئین همچنان علائم عفونت دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد فلوکستین معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می کنید یا در بیمارستان بستری می شوید، باید این لیست را همراه خود داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.

برگرفته از : Nitrofurantoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *