آدرس های خرید حضوری الانزاپین

اولانزاپین به صورت قرص و قرص متلاشی کننده خوراکی (قرصی که به سرعت در دهان حل می شود) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. معمولا یک بار در روز با غذا یا بدون غذا مصرف می شود. اولانزاپین را تقریباً هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. اولانزاپین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

سعی نکنید قرص در حال تجزیه خوراکی را از طریق فویل فشار دهید. در عوض، از دست های خشک برای جدا کردن بسته بندی فویل استفاده کنید. بلافاصله قرص را خارج کرده و در دهان خود قرار دهید. قرص به سرعت حل می شود و می توان آن را با یا بدون مایع بلعید.

  مشاور انگیزشی انلاین

ممکن است پزشک شما را با دوز پایین اولانزاپین شروع کند و به تدریج دوز شما را افزایش دهد.

اولانزاپین ممکن است به کنترل علائم شما کمک کند، اما وضعیت شما را درمان نمی کند. ممکن است چندین هفته یا بیشتر طول بکشد تا اینکه شما فواید کامل الانزاپین را احساس کنید.

حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف اولانزاپین ادامه دهید. بدون مشورت با پزشک، مصرف الانزاپین را قطع نکنید. پزشک احتمالاً می خواهد دوز شما را به تدریج کاهش دهد.

کاربردهای دیگر این دارو
این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود مترونیدازول برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف اولانزاپین، اگر به اولانزاپین یا هر داروی دیگری حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید.

  ماشین با 5 میلیارد

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

حتما به یکی از موارد زیر اشاره کنید: داروهای ضد افسردگی. آنتی هیستامین ها؛ کاربامازپین (تگرتول)؛ آگونیست های دوپامین مانند بروموکریپتین (Parlodel)، کابرگولین (Dostinex)، لوودوپا (Dopar، Larodopa)، پرگولید (Permax) و روپینیرول (Requip). آنتی بیوتیک های فلوروکینولون از جمله سیپروفلوکساسین (سیپرو)، گاتی فلوکساسین (تکین) (در ایالات متحده موجود نیست)، لووفلوکساسین (لواکین)، نورفلوکساسین (نوروکسین)، افلوکساسین (فلوکسین)، سایرین؛ فلووکسامین (Luvox)؛ ایپراتروپیوم (Atrovent)؛ داروهای اضطراب، فشار هالوپریدول خون بالا، بیماری روده تحریک پذیر، بیماری روانی، بیماری حرکت، بیماری پارکینسون، تشنج، زخم، یا مشکلات ادراری؛ امپرازول (Prilosec)؛ ریفامپین (ریفادین)؛ آرام بخش ها؛ قرص های خواب آور؛ تیکلوپیدین (Ticlid)؛ و آرام بخش ها پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

  مشاوره انگیزشی چیست

اگر از داروهای خیابانی استفاده می‌کنید یا تا به حال از داروهای خیابانی استفاده می‌کنید یا از داروهای تجویزی بیش از حد استفاده کرده‌اید، و اگر دچار سکته مغزی، سکته میدازولام کوچک، بیماری قلبی یا حمله قلبی، ضربان قلب نامنظم، نارسایی قلبی، مشکلات ادراری شده‌اید یا قبلاً داشته‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

تشنج، سرطان سینه، هر شرایطی که بلع را برای شما دشوار می کند، مشکل در حفظ تعادل، فشار خون بالا یا پایین، سطح بالای چربی (کلسترول و تری گلیسیرید) در خون، تعداد باکلوفن کم گلبول های سفید، کبد یا بیماری پروستات، ایلئوس فلجی (شرایطی که در آن غذا نمی تواند در روده حرکت کند).

گلوکوم (یک بیماری چشمی)، یا قند خون بالا، یا اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان دیابت داشته یا داشته اید. اگر اکنون یبوست، استفراغ شدید یا اسهال یا علائم کم آبی دارید.

  افسردگی فصلی در پاییز

یا در هر زمانی در طول درمان دچار این علائم شدید، به پزشک خود نورتریپتیلین اطلاع دهید. همچنین اگر تا به حال مجبور به قطع مصرف دارو برای بیماری های روانی به دلیل عوارض جانبی شدید شده اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر باردار هستید، به خصوص اگر در چند ماه آخر بارداری خود هستید، یا اگر قصد بارداری دارید یا در حال شیردهی هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر در حین مصرف الانزاپین باردار شدید، با پزشک خود تماس فاموتیدین بگیرید.اگر اولانزاپین در ماه های آخر بارداری مصرف شود، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در نوزادان پس از زایمان شود.

اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک اطلاع دهید که اولانزاپین مصرف می کنید.

  اختلال افسردگی شبانه

باید بدانید که الانزاپین ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. تا تئوفیلین جی زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین آلات کار نکنید.

باید بدانید که الکل می تواند به خواب آلودگی ناشی از این دارو بیافزاید. هنگام مصرف الانزاپین الکل ننوشید.

اگر از محصولات تنباکو استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع فاموتیدین دهید. کشیدن سیگار ممکن است اثربخشی این دارو را کاهش دهد.

باید بدانید که ممکن است در حین مصرف این دارو دچار هیپرگلیسمی (افزایش قند خون) شوید، حتی اگر قبلاً دیابت نداشته باشید. اگر مبتلا به اسکیزوفرنی هستید، احتمال ابتلا به دیابت در شما بیشتر از افرادی است که اسکیزوفرنی ندارند، و مصرف اولانزاپین یا داروهای مشابه ممکن است این خطر را افزایش دهد. در صورت داشتن هر یک از علائم زیر در حین مصرف الانزاپین فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: تشنگی شدید، تکرر ادرار، گرسنگی شدید، تاری بوتالبیتال دید یا ضعف. بسیار مهم است که به محض مشاهده هر یک از این علائم با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا قند خون بالا می تواند باعث ایجاد یک بیماری جدی به نام کتواسیدوز شود. اگر کتواسیدوز در مراحل اولیه درمان نشود ممکن است تهدید کننده زندگی باشد. علائم کتواسیدوز عبارتند از: خشکی دهان، حالت تهوع و استفراغ، تنگی نفس، تنفس با بوی میوه و کاهش هوشیاری.

  علت افسردگی ناگهانی چیست

باید بدانید که اولانزاپین ممکن است باعث ضربان قلب تند یا کند، سرگیجه، سبکی سر و غش در هنگام بلند شدن خیلی سریع از حالت دراز کشیدن شود. زمانی که برای اولین بار مصرف اولانزاپین را شروع می کنید، این حالت بیشتر دیده می شود. برای جلوگیری آتورواستاتین از این مشکل، به آرامی از رختخواب بلند شوید و چند دقیقه قبل از ایستادن پاهای خود را روی زمین بگذارید.

  چگونه با افسردگی خود مبارزه کنیم

باید بدانید که اولانزاپین ممکن است خنک شدن بدن شما را در زمانی که بسیار گرم می شود سخت تر کند. اگر قصد انجام ورزش شدید یا قرار گرفتن در معرض گرمای شدید را دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر بیماری فنیل کتونوری (PKU، یک بیماری ارثی است که در آن باید رژیم غذایی خاصی برای جلوگیری از آسیب به مغز که می‌تواند باعث ناتوانی شدید ذهنی شود) دارید، باید بدانید که قرص‌های متلاشی کننده خوراکی حاوی آسپارتام هستند که فنیل آلانین را تشکیل می‌دهند.

باید بدانید که وقتی از اولانزاپین برای درمان نوجوانان استفاده می شود، باید به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی کلی که ممکن است شامل مشاوره و دکسترومتورفان حمایت آموزشی باشد، استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که کودک شما از تمام دستورالعمل های پزشک و / یا درمانگر پیروی می کند.

  افسردگی بلند مدت

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

در مورد خوردن گریپ فروت و نوشیدن آب گریپ فروت در حین مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید.

در طول مصرف این دارو حتماً هر روز مقدار زیادی آب بنوشید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است.

دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

اولانزاپین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

سرگیجه، احساس بی ثباتی، یا مشکل دکسترومتورفان در حفظ تعادل
بی قراری
رفتار غیر معمول
افسردگی
مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب
ضعف
مشکل در راه رفتن
یبوست
افزایش وزن
دهان خشک
درد در بازوها، پاها، پشت امی تریپتیلین یا مفاصل
بزرگ شدن یا ترشح سینه
دیر یا زود قاعدگی
کاهش توانایی جنسی

  کاشت مو با 11 سال تجربه موفق

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد.اگر هر یک از علائم زیر یا علائم ذکر شده در بخش هشدار مهم یا بخش اقدامات احتیاطی ویژه را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

تشنج
تغییرات در بینایی
تورم بازوها، دست‌ها، پاها، مچ پا یا ساق پا
حرکات غیرعادی صورت یا بدن که نمی توانید آتورواستاتین کنترل کنید
افتادن
گلودرد، تب، لرز و سایر علائم عفونت
ماهیچه های بسیار سفت
تعریق بیش از حد
ضربان قلب سریع یا نامنظم
بثورات پوستی که ممکن است همراه با تب، غدد متورم یا تورم صورت رخ دهد
قرمزی یا لایه برداری پوست
کندوها
مشکل در تنفس یا بلع

  مقابله با استرس

اولانزاپین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

مصرف اولانزاپین ممکن است باعث افزایش سطح ال اس دی چربی در خون شما شود. در مورد خطرات مصرف اولانزاپین با پزشک خود صحبت کنید.

نوجوانانی که اولانزاپین مصرف می کنند بیشتر از بزرگسالانی که اولانزاپین مصرف می کنند برای افزایش وزن، افزایش سطح چربی در خون، مشکلات کبدی و عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، بزرگ شدن سینه ها و ترشح از سینه ها بیشتر هستند.

با پزشک کودک خود در مورد خطرات درمان فرزندتان میدازولام با اولانزاپین صحبت کنید. ممکن است پزشک فرزند شما ابتدا داروی دیگری را تجویز کند که این خطرات را نداشته باشد

برگرفته از : Olanzapine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *