آدرس های خرید حضوری پنتوپرازول

برای درمان شرایطی که معده بیش از حد اسید تولید می کند، پنتوپرازول معمولا دو بار در روز مصرف می شود.

قرص‌های تاخیری معمولاً با یا بدون غذا مصرف می‌شوند و گرانول‌ها معمولاً ۳۰ دقیقه قبل از غذا مصرف می‌شوند.


آشنایی بیشتر با قرص پنتوپرازول

پانتوپرازول به صورت قرص تاخیری رهش (دارو را در روده آزاد می کند تا از تجزیه دارو توسط اسیدهای معده جلوگیری کند) و به صورت گرانول تاخیری برای مصرف خوراکی عرضه می شود.

آمپول پنتوپرازول : بسته های گرانول تاخیری باید با سس سیب یا آب سیب مخلوط شده و از طریق دهان مصرف شود یا از طریق لوله تغذیه داده شود. برای درمان و نگهداری GERD، پنتوپرازول معمولا یک بار در روز مصرف می شود.

لینک مفید : ال اس دی

پانتوپرازول را تقریباً در زمان(های) یکسانی هر روز مصرف کنید. دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد.

  علائم افسردگی در دوران بارداری

پانتوپرازول را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر یا بیشتر از زمان تجویز شده توسط پزشک مصرف نکنید.

پنتوپرازول ۲۰ : قرص ها را به طور کامل ببلعید؛ آنها را شکافته، نجوید یا خرد نکنید. اگر پزشک قرص ۴۰ میلی گرمی را تجویز کرده است و برای قورت دادن آن خیلی بزرگ است، از پزشک خود بخواهید به جای آن دو قرص از ۲۰ میلی گرم را تجویز کند.

برای گرفتن گرانول ها، بسته را باز کنید و گرانول ها را روی یک قاشق چایخوری سس سیب بپاشید یا در فنجانی حاوی یک قاشق چایخوری آب سیب بپاشید. گرانول ها را با آب، مایعات دیگر یا مواد غذایی دیگر مخلوط نکنید.

لینک مفید : نورتریپتیلین

از تمام گرانول های موجود در بسته استفاده کنید. گرانول ها را به دوزهای کوچکتر تقسیم نکنید. اگر گرانول ها را در آب سیب بپاشید، مخلوط را به مدت ۵ ثانیه هم بزنید. مخلوط سس سیب یا آب سیب و دارو را فوراً (در عرض ۱۰ دقیقه) بدون جویدن یا له کردن دانه ها ببلعید. اگر دانه‌ها را روی سس سیب پاشیدید، چند جرعه آب بنوشید تا دانه‌ها را تا معده بشویید.

  داروی افسردگی چاقی

پنتوپرازول ۴۰ برای چیست : اگر گرانول ها را در آب سیب پاشیدید، یک یا دو بار فنجان را با آب سیب بشویید و بلافاصله آب سیب را بنوشید تا مطمئن شوید که دانه های باقی مانده را قورت داده اید.

گرانول پانتوپرازول مخلوط با آب سیب ممکن است از طریق لوله تغذیه داده شود. اگر لوله تغذیه دارید، از پزشک خود بپرسید که چگونه باید پنتوپرازول مصرف کنید.

لینک مفید : پروژسترون

مصرف پانتوپرازول را حتی اگر احساس خوبی دارید ادامه دهید. بدون مشورت با پزشک مصرف پنتوپرازول را قطع نکنید. اگر وضعیت شما بهبود نیافت یا بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

  چگونه افسردگی خود را رفع کنیم

زمان مصرف پنتوپرازول : از داروساز یا پزشک خود یک نسخه از اطلاعات سازنده را برای بیمار بخواهید.

کاربردهای دیگر این دارو

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف پانتوپرازول، اگر به پانتوپرازول، دکسلانسوپرازول (دکسیلانت)، اسموپرازول (Nexium، در Vimovo)، لانسوپرازول (Prevacid، در Prevpac)، امپرازول (Prilosec، در Zegerid)، رابپرازول (AcipHex)، هر داروی دیگری حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. یا هر یک از ترکیبات موجود در قرص ها یا گرانول های پانتوپرازول. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

اگر از ریلپیویرین (Edurant، در Complera، Odefsey) استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت مصرف این دارو، احتمالاً پزشک به شما خواهد گفت که از مصرف پنتوپرازول خودداری کنید.

  با 20 میلیارد چه کنیم

لینک مفید : مترونیدازول

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

هر یک از موارد زیر را حتما ذکر کنید: داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده های خون) مانند وارفارین (کومادین، جانتوون)، آتازاناویر (ریاتاز)، داساتینیب (اسپرایسل)، دیگوکسین (لانوکسیکاپس، لانوکسین)، دیورتیک ها (قرص های آب)، ارلوتینیب (ارلوتینیب) Tarceva)، مکمل های آهن، ایتراکونازول (Onmel، Sporonox)، کتوکونازول (Nizoral)، متوترکسات (Trexall، Xatmep)، مایکوفنولات موفتیل (Cellcept)، نلفیناویر (Viracept)، نیلوتینیب (Tasigna) و ساکویناویر (Invirase). پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

قرص پنتوپرازول برای قلب : اگر سطح پایین منیزیم در خون، سطوح پایین ویتامین B-12 در بدن، پوکی استخوان (شرایطی که در آن استخوان‌ها نازک و ضعیف می‌شوند و به راحتی می‌شکنند) یا خودایمنی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

  افسردگی زنان متاهل

لینک مفید : متوکاربامول

بیماری (شرایطی که در آن بدن به اندام های خود حمله می کند و باعث تورم و از دست دادن عملکرد می شود) مانند لوپوس اریتماتوز سیستمیک. اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در حال شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف پنتوپرازول باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

پنتوپرازول ۲۰ برای چیست ؟ اگر ۷۰ سال یا بیشتر دارید، در مورد خطرات و مزایای مصرف پنتوپرازول با پزشک خود صحبت کنید. این دارو را برای مدتی طولانی تر از زمان توصیه شده توسط پزشک مصرف نکنید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

پنتوپرازول و یبوست : دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران دوز فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

  خرید ویلا با 1 میلیارد

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

پنتوپرازول ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • سردرد
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • گاز
 • درد مفاصل
 • اسهال
 • سرگیجه

برخی از عوارض جانبی ممکن است جدی باشند. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا از کمک پزشکی اورژانسی استفاده کنید:

 • تاول زدن یا لایه برداری پوست
 • کهیر بثورات؛ خارش؛ تورم چشم ها، صورت، لب ها، دهان، گلو یا زبان؛ مشکل در تنفس یا بلع؛ یا گرفتگی صدا
 • اسپاسم عضلانی ضربان قلب نامنظم، سریع یا تپنده؛ لرزش غیرقابل کنترل بخشی از بدن؛ خستگی مفرط؛ سبکی سر؛ یا تشنج
  اسهال شدید همراه با مدفوع آبکی، درد معده یا تب که از بین نمی رود
 • راش روی گونه ها یا بازوها که به نور خورشید حساس است
  افسردگی معافیت سربازی

لینک مفید : ایمی پرامین

افزایش یا کاهش ادرار، خون در ادرار، خستگی، حالت تهوع، از دست دادن اشتها، تب، بثورات پوستی یا درد مفاصل پنتوپرازول ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

تفاوت قرص و کپسول پنتوپرازول : احتمال شکستگی مچ دست، لگن یا ستون فقرات در افرادی که از مهارکننده های پمپ پروتون مانند پانتوپرازول استفاده می کنند نسبت به افرادی که یکی از این داروها را مصرف نمی کنند، بیشتر است.

لینک مفید : متفورمین

افرادی که از مهارکننده های پمپ پروتون استفاده می کنند ممکن است به پولیپ غدد فوندیک (نوعی رشد در پوشش معده) نیز مبتلا شوند.

  افسردگی و معافیت از سربازی

این خطرات در افرادی که دوزهای بالای یکی از این داروها را مصرف می کنند یا آنها را به مدت یک سال یا بیشتر مصرف می کنند، بیشتر است. در مورد خطرات مصرف پنتوپرازول با پزشک خود صحبت کنید.

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

قیمت پنتوپرازول : مهم است که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

  افسردگی درمان نشده

لینک مفید : ماری جوانا

برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و بلافاصله دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند. با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید.

خرید پنتوپرازول : درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهایتان از طریق یک برنامه بازپس گیری دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله/بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید.

اگر به برنامه بازپس گیری دسترسی ندارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دفع ایمن داروها FDA مراجعه کنید.

  اختلال دو قطبی و هوش

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرارها را با پزشک و آزمایشگاه خود نگه دارید. پزشک ممکن است آزمایش‌های آزمایشگاهی خاصی را قبل و در طول درمان تجویز کند، به‌ویژه اگر اسهال شدید دارید.

خرید پنتوپرازول : قبل از انجام هر گونه آزمایش آزمایشگاهی، به پزشک و پرسنل آزمایشگاه اطلاع دهید که از پنتوپرازول استفاده می کنید. نگذارید دیگری داروهای شما را مصرف کند. هر سوالی در مورد پر کردن مجدد نسخه خود دارید از داروساز خود بپرسید.

لینک مفید : تریامسینولون

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی را داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می‌کنید یا در بیمارستان بستری می‌شوید، باید این فهرست را همراه داشته باشید. همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری همراه خود داشته باشید.


برگرفته از : Pantoprazole

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *