افسردگی پریودی

افسردگی پریودی : حتی شرایطی وجود دارد که در آن‌ها با وجود این واقعیت که دنیای بیرون استرس کمتری دارد، احتمال بیشتری وجود دارد که واکنش استرس در فردی رخ دهد.

کار جان وینگفیلد جانورشناس از دانشگاه واشنگتن نمونه ای از آن را در مورد پرندگان وحشی نشان داده است.

افسردگی پریودی : گونه هایی را در نظر بگیرید که بین قطب شمال و مناطق استوایی مهاجرت می کنند. پرنده شماره ۱ در قطب شمال است.

جایی که میانگین دمای آن ۵ درجه است و در آن روز در خارج از آن، در واقع ۵ درجه است. در مقابل، پرنده شماره ۲ در مناطق استوایی است.

  مصاحبه انگیزشی اعتیاد

افسردگی پریودی : جایی که میانگین دما ۸۰ درجه است، اما امروز به ۶۰ کاهش یافته است. چه کسی پاسخ استرس بیشتری دارد؟

به طرز شگفت انگیزی، پرنده شماره ۲. نکته این نیست که دما در مناطق استوایی ۵۵ درجه گرمتر از قطب شمال است (این چه نوع عامل استرس زا خواهد بود؟).

افسردگی پریودی : این است که دما در مناطق استوایی ۲۰ درجه سردتر از حد انتظار است. نسخه انسانی از همین ایده مستند شده است.

  افسردگی بخاطر ظاهر

در زمان شروع بمب‌گذاری‌های رعد اسا نازی‌ها در انگلستان، لندن هر شب مانند عقربه‌های ساعت ضربه می‌خورد. استرس زیاد.

افسردگی پریودی : در حومه شهرها، بمباران‌ها بسیار پراکنده‌تر بودند و شاید هفته‌ای یک‌بار اتفاق می‌افتند. عوامل استرس زا کمتر، اما قابل پیش بینی بسیار کمتر.

در آن زمان افزایش قابل توجهی در بروز زخم وجود داشت. چه کسی زخم بیشتری ایجاد کرد؟ جمعیت حومه شهر.

افسردگی پریودی : به عنوان یکی دیگر از معیارهای اهمیت غیرقابل پیش بینی بودن، در ماه سوم بمباران، میزان زخم در همه بیمارستان ها به حالت عادی کاهش یافته بود.

  مقابله با افسردگی حاد

علیرغم شباهت بین پاسخ انسان ها و سایر حیوانات به عدم قابلیت پیش بینی، من مشکوک هستند که در آنجا یکسان نیستند.

افسردگی پریودی : و به روشی مهم. اخطار شوک های قریب الوقوع به موش تأثیر کمی بر اندازه پاسخ استرس در طول شوک دارد.

در عوض، اجازه دادن به موش برای احساس اطمینان بیشتر در مورد زمانی که نیازی به نگرانی ندارد، پاسخ استرس پیش بینی موش را در بقیه زمان کاهش می دهد.

  اختلال دو قطبی در رابطه

افسردگی پریودی : به طور مشابه، وقتی دندانپزشک می‌گوید: «فقط دو بار دیگر و سپس کارمان تمام شد»، به ما اجازه می‌دهد در پایان دومین انفجار مته استراحت کنیم.

اما من پیشنهاد می‌کنم، اگرچه نمی‌توانم آن را ثابت کنم، برخلاف مورد موش، اطلاعات مناسب نیز پاسخ استرس ما را در حین درد کاهش می‌دهد.

افسردگی پریودی : اگر به شما گفته شود «فقط دو برابر بیشتر» در مقابل «فقط ده برابر بیشتر»، آیا از راهبردهای ذهنی متفاوتی برای مقابله استفاده نمی‌کنید؟

  آدرس های خرید حضوری ولتارن

با هر دو سناریو، در زمان‌های مختلف فکر آرامش‌بخش «فقط یک مورد دیگر و سپس آخرین است» را بیرون می‌کشید.

افسردگی پریودی : شما مزاحم ترین فانتزی خود را برای یک نقطه متفاوت ذخیره می کنید. شما سعی می کنید از اعداد مختلف تا صفر بشمارید.

اطلاعات پیش‌بینی‌کننده به ما امکان می‌دهد بدانیم چه استراتژی مقابله‌ای درونی احتمالاً در طول یک عامل استرس‌زا بهترین عملکرد را دارد.

افسردگی پریودی : ما اغلب آرزوی کسب اطلاعات در مورد روند برخی از مشکلات پزشکی را داریم زیرا به استراتژی ما در مورد چگونگی مقابله با آن کمک می کند.

  افسردگی بعد ترک اعتیاد چقدر طول میکشد

یک مثال ساده: شما یک عمل جراحی جزئی انجام داده اید و اطلاعات پیش بینی کننده ای به شما داده می شود.

افسردگی پریودی : روز اول بعد از جراحی، درد زیادی وجود دارد، تقریبا ثابت است، در حالی که در روز دوم، فقط احساس می کنید.

کمی دردناک با داشتن این اطلاعات، به احتمال زیاد برای تماشای هشت ویدیوی حواس پرت کننده در روز اول برنامه ریزی می کنید.

افسردگی پریودی : روز دوم را به نوشتن هایکوهای ظریف اختصاص می دهید تا برعکس. در میان دلایل دیگر، ما می‌خواهیم استراتژی‌های مقابله‌ای خود را زمانی که مخرب‌ترین اطلاعات پزشکی را درخواست می‌کنیم.

  آدرس های خرید حضوری فوروزماید

بهینه کنیم: «چقدر وقت دارم؟» مطالعات موش‌های صحرایی کنترل نیز جنبه مرتبط با استرس روانی را نشان می‌دهد. همین سری شوک ها را به موش بدهید.

افسردگی پریودی : با این حال، این بار، شما یک موش را مطالعه می کنید که برای جلوگیری از شوک الکتریکی آموزش دیده است که یک اهرم را فشار دهد.

اهرم را بردارید، آن را شوکه کنید، و موش یک واکنش شدید استرس نشان می دهد. انگار موش فکر می‌کرد: «من نمی‌توانم این را باور کنم.

  بیماری اختلال دو قطبی و ازدواج

افسردگی پریودی : من می دانم در مورد شوک الکتریکی چه کار کنم. یک اهرم لعنتی به من بده تا بتوانم از پس این کار بر بیایم.

این منصفانه نیست.» شهر زخم (و همچنین سطوح بالاتر گلوکوکورتیکوئید، عملکرد ضعیف‌تر ایمنی و رشد سریع‌تر تومور).

افسردگی پریودی : به موش آموزش دیده یک اهرم بدهید تا فشار دهد. حتی اگر از مکانیسم شوک جدا شود، باز هم کمک می کند.

  افسردگی و اضطراب نوجوان

پاسخ استرس کاهش می یابد. تا زمانی که موش قبلاً در معرض نرخ بالاتری از شوک‌ها قرار گرفته باشد، فکر می‌کند که نرخ پایین‌تر در حال حاضر به دلیل کنترل آن بر وضعیت است.

افسردگی پریودی : این یک متغیر فوق العاده قدرتمند در تعدیل پاسخ استرس است. سبک یکسان آزمایش با انسان نتایج مشابهی به همراه دارد.

دو نفر را در اتاق های مجاور قرار دهید و هر دو را در معرض صداهای مضر و بلند متناوب قرار دهید. فردی که دکمه ای دارد و معتقد است.

  افسردگی بچه های طلاق

افسردگی پریودی : با فشار دادن آن، احتمال سر و صدای بیشتر کاهش می یابد، کمتر دچار فشار خون می شود.

در یکی از انواع این آزمایش، افراد دارای دکمه که زحمت فشار دادن آن را به خود نمی‌دادند. به خوبی آن‌هایی که در واقع دکمه را فشار دادند، عمل کردند.

افسردگی پریودی : بنابراین، اعمال کنترل حیاتی نیست. بلکه این باور است که شما آن را دارید. یک مثال روزمره: هواپیماها ایمن تر از اتومبیل ها هستند، با این حال بیشتر ما نسبت به پرواز فوبیا داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *