آدرس های خرید حضوری پرگابالین

پرگابالین به صورت کپسول، محلول خوراکی و قرص با رهش طولانی برای مصرف خوراکی عرضه می شود.

کپسول پرگابالین و محلول خوراکی معمولا با یا بدون غذا دو یا سه بار در روز مصرف می شود. قرص های پرگابالین با رهش طولانی معمولا یک بار در روز بعد از وعده غذایی عصر مصرف می شوند. پرگابالین را هر روز تقریباً در یک ساعت مشخص مصرف کنید.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد.

قرص های طولانی مدت را به طور کامل ببلعید. آنها را نبرید، نجوید تریامسینولون یا خرد نکنید.

احتمالاً پزشک شما را با دوز کم پره گابالین شروع می کند و ممکن است به تدریج دوز شما را در هفته اول درمان افزایش دهد.

پرگابالین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. پرگابالین ممکن است در حال شکل گیری عادت باشد. از مصرف دوز بزرگتر، دفعات بیشتر یا طولانی تر از تجویز پزشک خودداری کنید.

  آدرس های خرید حضوری کوئتیاپین

پرگابالین ممکن است به کنترل علائم شما کمک کند اما وضعیت شما را فیناستراید درمان نمی کند. ممکن است چندین هفته یا بیشتر طول بکشد تا اینکه شما فواید کامل پرگابالین را احساس کنید. حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف پرگابالین ادامه دهید.

بدون مشورت با پزشک، مصرف پرگابالین را قطع نکنید، حتی اگر عوارض جانبی مانند تغییرات غیرعادی در رفتار یا خلق و خوی خود را تجربه کنید.

اگر به طور ناگهانی مصرف پرگابالین را متوقف کنید، ممکن است علائم ترک، از جمله مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب، حالت تهوع، اسهال، سردرد یا تشنج را آمفتامین تجربه کنید. پزشک احتمالاً دوز شما را به تدریج در طی حداقل ۱ هفته کاهش می دهد.

کاربردهای دیگر این دارو

  علت افسردگی ناگهانی چیست

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف پرگابالین، اگر به پرگابالین، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد تشکیل دهنده آماده سازی پرگابالین حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای دیگری با نسخه و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

هر یک از موارد زیر را حتماً ذکر کنید: مهارکننده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) مانند بنازپریل (Lotensin، در Lotrel)، کاپتوپریل (Capoten، در Capozide)، انالاپریل (Vasotec، در Vaseretic، Lexxel)، فوزینوپریل (Monopril)، لیزینوپریل. (Prinivil، Zestril، در Prinzide، Zestoretic)، moexipril (Univasc، در Uniretic)، پریندوپریل (Aceon)، کویناپریل (Accupril، در Accuretic، Quinaretic)، رامیپریل (Altace)، و تراندولاپریل (Mavik، در Tarka). داروهای ضد افسردگی؛ آنتی هیدروکسی زین هیستامین ها؛ داروهای اضطراب از جمله لورازپام (آتیوان)؛ داروها برای بیماری های روانی یا تشنج؛ داروهای خاصی برای دیابت مانند پیوگلیتازون (Actos، در Duetact) و روزیگلیتازون (Avandia، در Avandaryl، Avandamet).

  افسردگی همسر

داروهای ضد درد اپیوئیدی (مخدر) از جمله هیدروکودون (در Hydrocet، در Vicodin، دیگران)، مورفین (Avinza، Kadian، MSIR، دیگران)، یا اکسی کدون (OxyContin، در Percocet، دیگران).

آرام بخش ها؛ قرص های خواب آور؛ و آرام بخش ها پزشک رانیتیدین ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

اگر مقدار زیادی الکل می نوشید یا تا به حال مقدار زیادی الکل مصرف کرده اید، از مواد مخدر خیابانی استفاده می کنید یا تا به حال از داروهای خیابانی استفاده کرده اید، یا بیش از حد از داروهای تجویزی استفاده کرده اید.

  علائم افسردگی اختلال شخصیت

به پزشک خود اطلاع دهید.همچنین اگر تا به حال تورم چشم ها، صورت، لب ها، زبان یا گلو داشته اید یا داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید. مشکلات بینایی؛ نارسایی اس امپرازول قلبی؛ مشکلات خونریزی یا تعداد کم پلاکت ها (نوع سلول خونی مورد نیاز برای لخته شدن خون) در خون یا بیماری ریه، قلب یا کلیوی.

اگر باردار هستید یا اگر شما یا شریک زندگیتان قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید. اگر شما یا همسرتان در حین مصرف پرگابالین باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

پرگابالین باعث کاهش باروری در حیوانات نر و نقایص مادرزادی بوتالبیتال در فرزندان حیوانات نر و ماده تحت درمان با این دارو شده است. اطلاعات کافی برای تشخیص اینکه پرگابالین باعث ایجاد این مشکلات در انسان می شود وجود ندارد.

  آدرس های خرید حضوری سیردالود

اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که پرگابالین مصرف می کنید.

باید بدانید که پرگابالین ممکن است باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شما شود. تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، ماشین را رانندگی نکنید و ماشین آلات را کار نکنید یا فعالیت های خطرناک دیگری انجام ندهید. از پزشک خود بپرسید که چه زمانی ممکن است این فعالیت ها را انجام دهید.

هنگام مصرف پرگابالین الکل ننوشید. الکل می تواند به خواب آلودگی ناشی از این دارو بیافزاید.
شما باید بدانید که سلامت روان شما ممکن است به طرق آزیترومایسین غیرمنتظره ای تغییر کند و ممکن است در حالی که پرگابالین را برای درمان صرع، بیماری روانی یا سایر شرایط مصرف می کنید.

دچار خودکشی شوید (به فکر آسیب رساندن یا کشتن خود یا برنامه ریزی یا تلاش برای انجام این کار). تعداد کمی از بزرگسالان و کودکان ۵ سال و بالاتر (حدود ۱ نفر از هر ۵۰۰ نفر) که در طی مطالعات بالینی از داروهای ضد تشنج مانند پره گابالین برای درمان شرایط مختلف استفاده می کردند، در طول درمان خودکشی کردند.

  دلایل افسردگی زنان متاهل

برخی از این افراد در اوایل ۱ هفته پس از شروع مصرف دارو، افکار و رفتار خودکشی داشتند. این خطر وجود دارد که در صورت مصرف داروهای ضد تشنج مانند مترونیدازول پره گابالین، تغییراتی را در سلامت روان خود تجربه کنید، اما در صورت عدم درمان، ممکن است این خطر نیز وجود داشته باشد که در سلامت روان خود تغییراتی را تجربه کنید.

شما و پزشکتان تصمیم خواهید گرفت که آیا خطرات مصرف داروهای ضد تشنج بیشتر از خطرات عدم مصرف دارو است یا خیر. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه برم هگزین کردید، شما، خانواده یا مراقبتان باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید: حملات پانیک. بی قراری یا بی قراری؛ تحریک پذیری، اضطراب یا افسردگی جدید یا بدتر شد.

  آدرس های خرید حضوری الانزاپین

عمل بر روی انگیزه های خطرناک؛ مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب؛ رفتار پرخاشگرانه، عصبانی یا خشن؛ شیدایی (خلق دیوانه و غیرعادی هیجان زده)؛ صحبت کردن یا فکر کردن به اینکه بخواهید به خودتان آسیب بزنید یا به زندگی خود پایان دهید.

کناره گیری از دوستان و خانواده؛ اشتغال به مرگ و مردن؛ بخشش آزیترومایسین دارایی های گرانبها؛ یا هر تغییر غیرعادی دیگری در رفتار یا خلق و خو. مطمئن شوید که خانواده یا مراقب شما می‌دانند که کدام علائم ممکن است جدی باشد، بنابراین اگر شما قادر به درمان خود نیستید، می‌توانند با پزشک تماس بگیرند.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

  خرید ویلا با 800 میلیون

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

اگر کپسول یا محلول خوراکی مصرف می‌کنید و مصرف یک نوبت را فراموش کرده‌اید و چند ساعت بعد به یاد می‌آورید، به محض یادآوری، نوبت فراموش شده را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید فیناستراید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

اگر قرص های طولانی رهش مصرف می کنید و فراموش کرده اید که یک نوبت بعد از وعده غذایی عصر خود مصرف کنید، دوز فراموش شده را قبل از خواب بعد از میان وعده مصرف کنید. اگر مصرف دوز را قبل از خواب فراموش کردید، دوز خود را روز بعد بعد از صبحانه مصرف کنید. تریامسینولون اگر مصرف دوز را بعد از صبحانه از دست دادید، دوز خود را در زمان معمول بعد از شام مصرف کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید.برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

  افسردگی شب تولد

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

پرگابالین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

خستگی
سرگیجه
سردرد
دهان خشک
حالت تهوع
استفراغ
یبوست
گاز
نفخ
خلق و خوی “بالا” یا بالا
مشکلات گفتاری
مشکل در تمرکز یا توجه
مشکل در یادآوری یا دکسترومتورفان فراموشی
اضطراب
عدم هماهنگی
از دست دادن تعادل یا عدم ثبات
تکان دادن یا تکان دادن غیرقابل کنترل بخشی از بدن
انقباض عضلانی
ضعف
افزایش اشتها
افزایش وزن
کمر درد

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. دیفنوکسیلات اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

  افسردگی زنان خانه دار

تاری دید، دوبینی یا سایر تغییرات در بینایی
کندوها
کهیر
خارش
تاول ها
تورم چشم ها، صورت، گلو، دهان، لب ها، لثه ها، زبان، سر یا گردن
تورم بازوها، دست‌ها، پاها، مچ پا یا ساق پا
تنگی نفس
خس خس سینه
درد، حساسیت، درد یا ضعف عضلانی، به خصوص فیناستراید اگر همراه با تب باشد
درد قفسه سینه

دشواری در تنفس؛ پوست، لب ها یا ناخن های دست مایل به آبی؛ گیجی؛ یا خواب آلودگی شدید. اگر دیابت دارید، باید بدانید که پره گابالین باعث ایجاد زخم های پوستی در حیوانات شده است.

هنگام مصرف پرگابالین به پوست خود توجه بیشتری داشته باشید و در صورت بروز هر گونه زخم، قرمزی یا مشکلات پوستی به پزشک خود اطلاع دهید.

پرگابالین ممکن است عوارض جانبی دیگری ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه فلوکستین مشکل غیرعادی در حین مصرف این دارو با پزشک خود تماس بگیرید

برگرفته از : Pregabalin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *