آدرس های خرید حضوری پرومتازین

پرومتازین به صورت قرص و شربت (مایع) برای مصرف خوراکی و به عنوان شیاف برای مصرف مقعدی عرضه می شود.

هنگامی که پرومتازین برای درمان آلرژی استفاده می شود، معمولاً یک تا چهار بار در روز، قبل از غذا و / یا قبل از خواب مصرف می شود.

هنگامی که پرومتازین برای تسکین علائم سرماخوردگی استفاده می شود، معمولاً هر ۴ تا ۶ ساعت در صورت نیاز مصرف می شود.

هنگامی که پرومتازین برای درمان بیماری حرکت استفاده کلیدینیوم سی می شود، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از سفر و در صورت نیاز مجدداً پس از ۸ تا ۱۲ ساعت مصرف می شود.

در سفرهای طولانی تر، پرومتازین معمولاً در هر روز سفر صبح و قبل از شام مصرف می شود. هنگامی که پرومتازین برای درمان یا پیشگیری از تهوع و استفراغ استفاده می شود، معمولاً هر ۴ تا ۶ ساعت در صورت نیاز مصرف می شود.

  افسردگی نوجوان

پرومتازین همچنین ممکن است شب قبل از جراحی قبل از پروپوفول خواب برای تسکین اضطراب و ایجاد خوابی آرام مصرف شود.

دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. پرومتازین را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

شیاف پرومتازین فقط برای استفاده مقعدی است. سعی نکنید بوتالبیتال شیاف را قورت دهید یا در قسمت دیگری از بدن خود وارد کنید.

اگر مایع پرومتازین مصرف می کنید، از قاشق خانگی برای اندازه گیری دوز خود استفاده نکنید. از قاشق یا فنجان اندازه گیری همراه دارو استفاده کنید سفتریاکسون یا از قاشقی که مخصوص اندازه گیری دارو ساخته شده است استفاده کنید.

  افسردگی نوجوانان علت

برای قرار دادن شیاف پرومتازین، مراحل زیر را دنبال کنید:

اگر به نظر می رسد شیاف نرم است، آن را به مدت ۱ دقیقه در زیر آب سرد و جاری نگه دارید. لفاف را بردارید.
نوک شیاف را در آب فرو کنید.
به پهلوی چپ خود دراز بکشید و زانوی راست خود را تا قفسه نوروبیون سینه بالا بیاورید. (یک فرد چپ دست باید به پهلوی راست بخوابد و زانوی چپ را بالا بیاورد.)
با استفاده از انگشت خود شیاف را در رکتوم فرو کنید، در کودکانی که ۲ سال بزرگتر هستند، حدود ۱ / ۲ تا ۱ اینچ (۱.۲۵ تا ۲.۵ سانتی متر) و در بزرگسالان ۱ اینچ (۲.۵ سانتی متر). آن را برای چند لحظه در جای خود نگه دارید.
بعد از حدود ۱۵ دقیقه بایستید. دست های خود را کاملا بشویید و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.
کاربردهای دیگر این دارو
این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر رانیتیدین و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

  آدرس های خرید حضوری آلوپورینول

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف پرومتازین، اگر به پرومتازین، سایر فنوتیازین ها (داروهای خاصی که برای درمان بیماری های روانی، تهوع، استفراغ، سکسکه شدید و سایر بیماری ها استفاده می شوند) یا هر داروی دیگری حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید.

  افسردگی فصلی در بهار

همچنین اگر هنگام مصرف پرومتازین، فنوتیازین دیگر تریامسینولون یا هر داروی دیگری واکنش غیرمعمول یا غیرمنتظره ای داشته اید. به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. اگر نمی دانید دارویی که به آن حساسیت دارید فنوتیازین است یا خیر از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

هر یک از موارد زیر را حتما ذکر کنید: داروهای ضد افسردگی (“افزایش دهنده خلق و خو”) مانند آمی تریپتیلین (Elavil)، آموکساپین (Asendin)، کلومیپرامین (Anafranil)، دزیپرامین (Norpramin)، دوکسپین (Adapin، Sinequan)، ایمی پرامین (Tofranil)، نورتریپتیلین (Aventyl، Pamelor)، پروتریپتیلین (Vivactil) و trimipramine (Surmontil)؛ آنتی هیستامین ها؛ آزاتیوپرین (ایموران)؛ باربیتورات ها مانند فنوباربیتال (لومینال)؛ شیمی درمانی سرطان؛ اپی نفرین (اپی پن)؛ داروهای ایپراتروپیوم (Atrovent) برای اضطراب، بیماری روده تحریک پذیر، بیماری روانی، بیماری حرکت، بیماری پارکینسون، تشنج، زخم، یا مشکلات ادراری؛ مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAO) مانند ایزوکاربوکسازید (مارپلان)، فنلزین (ناردیل)، ترانیل سیپرومین (پارنات) و سلژیلین (Eldepryl، Emsam، Zelapar). فیناستراید مواد مخدر و سایر داروهای ضد درد؛ آرام بخش ها؛ قرص های خواب آور و آرام بخش.پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

  درمان افسردگی در مردان

اگر بزرگ شده پروستات (غده تولید مثل مردانه) دارید یا تا به حال داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید. گلوکوم (شرایطی که در آن افزایش فشار در چشم می تواند منجر به از دست دادن تدریجی بینایی شود). تشنج؛ زخم ها؛ انسداد در مسیر بین معده و روده؛ انسداد در مثانه؛ آسم یا سایر بیماری های ریوی؛ آپنه خواب؛ سرطان؛ هر شرایطی که بر تولید سلول های سفتریاکسون خونی در مغز استخوان شما تأثیر بگذارد. یا بیماری قلبی یا کبدی اگر به کودکی پرومتازین می‌دهید، در صورتی که کودک هر یک از علائم زیر را قبل از دریافت دارو داشته باشد، به پزشک کودک اطلاع دهید: استفراغ، بی‌حالی، خواب آلودگی، گیجی، پرخاشگری، تشنج، زردی پوست یا چشم‌ها. ، ضعف یا علائم شبیه آنفولانزا. همچنین اگر کودک به طور معمول مشروبات الکلی ننوشیده است، استفراغ یا اسهال زیاد داشته است، یا به نظر می رسد کم آب شده است، به پزشک کودک اطلاع دهید.

  بهترین شغل با سرمایه 1 میلیارد

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف پرومتازین باردار شدید، با پزشک خود رانیتیدین تماس بگیرید.

اگر ۶۵ سال یا بیشتر دارید، در مورد خطرات و مزایای مصرف پرومتازین با پزشک خود صحبت کنید. افراد مسن معمولا نباید پرومتازین مصرف کنند زیرا به اندازه سایر داروهایی که می توان برای درمان همان شرایط استفاده کرد، ایمن نیست.

  اختلال دو قطبی و وسواس

اگر تحت عمل جراحی، از جمله جراحی دندانپزشکی هستید، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که پرومتازین مصرف می کنید.

باید بدانید که این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. ال اس دی تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین آلات کار نکنید. اگر به کودکی پرومتازین می‌دهید، مراقب کودک باشید تا هنگام دوچرخه‌سواری یا شرکت در فعالیت‌هایی که می‌تواند خطرناک باشد، آسیبی نبیند.

  آدرس های خرید حضوری دوکسپین

از پزشک خود در مورد استفاده ایمن از الکل در حین مصرف این دارو سوال کنید. الکل می تواند عوارض جانبی پرومتازین را بدتر کند.

برنامه ریزی کنید که از قرار گرفتن غیرضروری یا طولانی مدت آتورواستاتین در معرض نور خورشید اجتناب کنید و از لباس های محافظ، عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید. پرومتازین ممکن است پوست شما را به نور خورشید حساس کند.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

  افسردگی بعد ترک اعتیاد

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

پرومتازین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

دهان خشک
خواب آلودگی
بی حالی
مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب
کابوس ها
سرگیجه
زنگ زدن در گوش
تاری یا دوبینی
از دست دادن هماهنگی
حالت تهوع
استفراغ
عصبی بودن
بی قراری
بیش فعالی
خلق و خوی میدازولام غیرعادی شاد
بینی گرفته
خارش

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد.اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

  افسردگی و راه درمان

خس خس سینه
کند شدن تنفس
تنفس برای مدت کوتاهی متوقف می شود
تب
تعریق
ماهیچه های سفت
کاهش هوشیاری
نبض یا ضربان قلب سریع یا نامنظم
غش
حرکات غیر طبیعی یا غیر هالوپریدول قابل کنترل
توهمات (دیدن چیزهایی یا شنیدن صداهایی که وجود ندارند)
گیجی
ترس یا هیجان طاقت فرسا یا غیرقابل کنترل
تشنج
لرزش غیرقابل کنترل بخشی از بدن
کبودی یا خونریزی غیر معمول
گلودرد، تب، لرز و سایر علائم عفونت
حرکات کنترل نشده چشم
زبان بیرون زده
وضعیت غیر طبیعی مترونیدازول گردن
ناتوانی در پاسخگویی به اطرافیان
زرد شدن پوست یا چشم
کهیر
کندوها
تورم صورت، چشم ها، لب ها، زبان، گلو، بازوها، دست ها، پاها، مچ پا، یا ساق پا
گرفتگی صدا
مشکل در تنفس یا بلع

برگرفته از : Promethazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *