آدرس های خرید حضوری والپروات سدیم

اگر در دوران بارداری مصرف شود، والپروات سدیم می تواند مشکلاتی را برای رشد کودک ایجاد کند، از جمله نقایص مادرزادی و مشکلات یادگیری طولانی مدت. به همین دلیل، اگر احتمال بارداری وجود دارد، والپروات سدیم توصیه نمی شود.

برای زنان و دختران در سنین باروری، اگر نیاز به مصرف سدیم والپروات دارید، پزشک شما را در برنامه پیشگیری از بارداری والپروات، Prevent قرار می دهد.

قرص والپروات سدیم برای درمان چیست ؟ شما باید هر سال توسط پزشک یا پرستار خود معاینه شوید و اگر نتوانید شخصاً در عمل جراحی شرکت کنید، از طریق تماس ویدیویی یا تلفنی با شما صحبت خواهد کرد. آنها ارزیابی خواهند کرد که آیا شما نیاز به ادامه مصرف والپروات سدیم دارید یا اینکه آیا امکان تغییر دارو وجود دارد یا خیر.

لینک مفید : ترامادول

شما معمولا یک یا دو بار در روز والپروات سدیم مصرف می کنید. می توانید آن را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.

معمولاً با دوز کم شروع می کنید. دوز شما به تدریج طی چند روز یا چند هفته افزایش می یابد.

  سندرم پیش از قاعدگی و درمان

والپروئیک اسید و نیم سدیم والپروات شبیه به والپروات سدیم هستند و به همین ترتیب عمل می کنند. با این حال، این داروها برای درمان شرایط مختلف استفاده می‌شوند و دوزهای آن متفاوت است.

لینک مفید : باکلوفن

همچنین مارک هایی مانند Epilim Chrono، Epilim Chronosphere و Dyzantil وجود دارند که عمدتا حاوی والپروات سدیم و مقداری اسید والپروئیک هستند.

والپروات سدیم ۲۰۰ : اگر باردار هستید یا احتمال باردار شدن وجود دارد، والپروات سدیم برای درمان میگرن توصیه نمی شود. برای صرع و اختلال دوقطبی، پزشک تنها در صورتی که درمان مناسب دیگری وجود نداشته باشد، والپروات سدیم را برای شما تجویز می کند.


آشنایی بیشتر با قرص والپروات سدیم

والپروات سدیم می تواند توسط بزرگسالان و کودکان برای درمان صرع یا اختلال دوقطبی مصرف شود.

برای کمک به پیشگیری از میگرن، بزرگسالان (۱۸ سال به بالا) می توانند آن را مصرف کنند.

والپروات سدیم برای دختران یا زنانی که ممکن است باردار شوند مناسب نیست. با این حال، در برخی موارد ممکن است تنها گزینه درمانی موجود باشد.

  مشاور انگیزشی ایران

به عنوان مثال برای صرع که در آن سایر درمان ها مؤثر نبوده اند. دختران و زنانی که نیاز به مصرف سدیم والپروات دارند باید از برنامه پیشگیری از بارداری والپروات، Prevent استفاده کنند.

لینک مفید : مجیک قارچ

برای اطمینان از بی خطر بودن سدیم والپروات، در موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

 • تا به حال به والپروات سدیم یا هر داروی دیگری واکنش آلرژیک داشته باشید
 • مشکلات کبدی دارند
 • دارای یک بیماری متابولیک یا ژنتیکی نادر مانند پورفیری، اختلال چرخه اوره یا اختلال میتوکندری

نحوه و زمان مصرف والپروات سدیم

والپروات سدیم یک داروی تجویزی است. مهم است که آن را همانطور که پزشک به شما می گوید مصرف کنید.

دوز
دوز معمول برای درمان صرع در موارد زیر است:

 • بزرگسالان و کودکان بزرگتر (۱۲ سال و بالاتر) – ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم در روز، به عنوان ۱ دوز یا تقسیم به ۲ دوز. برخی از افراد دوز بالاتر ۲۵۰۰ میلی گرم در روز مصرف می کنند
 • کودکان کوچکتر (از ۱ ماه تا ۱۱ سال) – پزشک از وزن کودک شما برای تعیین دوز مناسب برای آنها استفاده می کند.
  راه های طبیعی مقابله با استرس

دوز معمول برای درمان اختلال دوقطبی در:

 • بزرگسالان – ۷۵۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم در روز، به عنوان ۱ دوز یا تقسیم به ۲ دوز
 • کودکان – پزشک دوز مناسب را برای کودک شما تعیین خواهد کرد

خودکشی با والپروات سدیم : دوز معمول برای پیشگیری از میگرن در:

 • بزرگسالان – دوزهای روزانه از یک دوز ۴۰۰ میلی گرم تا ۱۵۰۰ میلی گرم به ۲ دوز متفاوت است.
 • اگر پزشک به شما بگوید که والپروات سدیم را دو بار در روز مصرف کنید، معمولاً نیمی از دوز را در صبح و نیمی را در شب مصرف می‌کنید (برای جبران دوز کامل روزانه).

اگر والپروات سدیم مصرف می کنید و مشکلات کلیوی دارید، پزشک ممکن است دوز کمتری برای شما تجویز کند.

  آدرس های خرید حضوری کلشی سین

نحوه مصرف آن

والپروات سدیم به صورت قرص‌ها، کپسول‌ها و گرانول‌های آهسته رهش (رهش طولانی یا پایدار)، قرص‌های مقاوم در برابر معده، قرص‌های خرد شونده و به صورت مایع عرضه می‌شود.

داروی آهسته به تدریج وارد بدن شما می شود.

لینک مفید : کلومیپرامین

قرص های مقاوم به معده، دارو را به محض عبور از معده آزاد می‌کنند. این بدان معناست که سدیم والپروات کمتر احتمال دارد معده شما را ناراحت کند.

قرص والپروات سدیم ۲۰۰ برای درمان چیست ؟ شما می توانید والپروات سدیم را با یا بدون غذا مصرف کنید، اما بهتر است هر بار به همان روش عمل کنید. برخی از روزها آن را با غذا و در روزهای دیگر بدون غذا مصرف نکنید.

زمان مصرف والپروات سدیم

اگر یک بار در روز والپروات سدیم مصرف می کنید، می توانید زمان مناسب خود را انتخاب کنید. فقط سعی کنید هر روز ساعت یکسانی داشته باشید.

لینک مفید : ریتالین

  آدرس های خرید حضوری تتراسایکلین

اگر دو بار در روز والپروات سدیم مصرف می کنید، سعی کنید بین دوزهای مصرفی ۱۰ تا ۱۲ ساعت فاصله بگذارید. به عنوان مثال، می توانید اولین دوز خود را در صبح (بین ساعت ۷ صبح تا ۸ صبح) و دوز دوم خود را در عصر (بین ساعت ۷ بعد از ظهر تا ۸ بعد از ظهر) مصرف کنید.

آیا دوز من بالا می رود یا کاهش می یابد؟

برای کاهش احتمال عوارض جانبی، پزشک شما را با دوز کم والپروات سدیم شروع می کند. آنها آن را به تدریج طی چند روز یا چند هفته افزایش می دهند.

والپروات سدیم و میگرن : هنگامی که دوز مناسب خود را پیدا کردید، معمولاً ثابت می ماند، مگر اینکه وضعیت شما تغییر کند یا پزشک شما را با داروی جدیدی شروع کند که ممکن است بر والپروات سدیم تأثیر بگذارد.

اگر فراموش کنم آن را مصرف کنم چه؟

اگر یک نوبت را فراموش کرده اید، کارهای بعدی بستگی به این دارد که آیا معمولاً یک یا دو بار در روز دارو مصرف می کنید.

  همسرم افسردگی داره چیکار کنم

اگر والپروات سدیم مصرف می کنید:

یک بار در روز – دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید مگر اینکه چند ساعت بعد از نوبت بعدی باشد. در این صورت، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید و نوبت بعدی را در زمان معمول مصرف کنید

عوارض قرص والپروات سدیم : دو بار در روز – دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید، مگر اینکه در عرض ۲ ساعت از نوبت بعدی باشد. در این صورت، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید و نوبت بعدی را در زمان معمول مصرف کنید.

لینک مفید : پروپوفول

هرگز ۲ دوز را همزمان مصرف نکنید. هرگز یک دوز اضافی برای جبران یک دوز فراموش شده مصرف نکنید. اگر مبتلا به صرع هستید، مصرف منظم این دارو بسیار مهم است. از دست دادن دوز می تواند باعث تشنج شود.

اگر اغلب دوزها را فراموش می کنید، تنظیم زنگ هشدار برای یادآوری ممکن است کمک کند. همچنین می‌توانید از داروساز خود در مورد راه‌های دیگر راهنمایی بخواهید تا به شما کمک کند مصرف داروی خود را فراموش نکنید.

  افسردگی و اختلالات روانی

اگه زیاد مصرف کنم چی؟

مصرف بیش از حد والپروات سدیم می تواند منجر به علائمی مانند:

 • احساس یا بیماری (تهوع یا استفراغ)
 • سردرد یا احساس سرگیجه
 • ضعف عضلانی
 • مشکلات تنفسی
 • احساس گیجی یا تغییر در رفتار عادی شما

نحوه مقابله با عوارض جانبی این دارو

درد معده، احساس یا بیماری – والپروات سدیم را همراه یا بعد از غذا یا میان وعده مصرف کنید. همچنین اگر از غذاهای غنی یا تند اجتناب کنید، ممکن است کمک کننده باشد. اگر مریض هستید جرعه های کوچک و مکرر آب بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری کنید.

اسهال – برای جلوگیری از کم آبی مایعات زیادی مانند آب یا کدو حلوایی بنوشید. اگر علائم کم آبی دارید، مانند ادرار کردن کمتر از حد معمول یا ادرار تیره و با بوی قوی، با یک داروساز صحبت کنید. بدون مشورت با داروساز یا پزشک از هیچ داروی دیگری برای درمان اسهال استفاده نکنید.

  رابطه افسردگی و خودکشی

عوارض قطع ناگهانی والپروات سدیم : دهان خشک یا دردناک یا لثه های متورم – برای خشکی دهان از آدامس یا شیرینی های بدون قند یا نوشیدنی های سرد استفاده کنید. اگر این کار کمکی نکرد یا زخم دهان دارید، با داروساز یا پزشک خود صحبت کنید. اگر لثه های متورم شما را اذیت می کند یا این علامت از بین نمی رود، با پزشک یا دندانپزشک خود صحبت کنید.

لینک مفید : میدازولام

لرزش (لرزش) در قسمتی از بدن یا حرکات غیر معمول چشم – اگر این موضوع شما را آزار می دهد با پزشک خود صحبت کنید. این علائم می تواند نشانه ای از بالا بودن دوز شما باشد. با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است بخواهند دوز مصرفی شما را تغییر دهند یا به شما پیشنهاد کنند که آن را در زمان دیگری مصرف کنید.

عوارض قرص والپروات سدیم ۵۰۰ : احساس خستگی یا خواب آلودگی – با عادت کردن بدن به والپروات سدیم، این عوارض جانبی باید از بین بروند. اگر این علائم ظرف یک یا دو هفته بهبود نیافتند، پزشک ممکن است دوز شما را کاهش دهد یا آهسته تر افزایش دهد. اگر جواب نداد، با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است بخواهند شما را به داروی دیگری تغییر دهند.

  افسردگی زایمان

سردرد – مطمئن شوید که استراحت می کنید و مایعات زیادی می نوشید. سعی کنید الکل زیاد مصرف نکنید. از داروساز خود بخواهید یک مسکن توصیه کند. اگر سردرد شما بیش از یک هفته طول کشید یا شدید بود، با پزشک خود صحبت کنید.

لینک مفید : ترامادول

افزایش وزن – اگر متوجه شدید که بعد از مصرف سدیم والپروات وزن اضافه می کنید، سعی کنید یک رژیم غذایی متعادل سالم داشته باشید. ورزش منظم همچنین به شما کمک می کند وزن خود را ثابت نگه دارید. در حین مصرف این دارو، پزشک معمولاً وزن شما را کنترل می کند. اگر نگرانی دارید با آنها صحبت کنید.

  علائم افسردگی در زنان متاهل

خرید والپروات سدیم : نازک شدن مو، یا تغییر در رنگ یا بافت موهایتان – اگر این علائم شما را آزار می دهد، از پزشک خود بپرسید که آیا امکان کاهش دوز وجود دارد یا خیر. موهای شما ممکن است پس از کاهش دوز یا تغییر به یک داروی دیگر دوباره رشد کنند.

لینک مفید : قرص کلونازپام

پریودهای نامنظم یا تاخیری – اگر معمولاً پریودهای منظمی دارید، اگر پریودتان دیر شد، تست بارداری بدهید و اگر نتیجه مثبت بود با پزشک خود صحبت کنید. دیررس قاعدگی علاوه بر اینکه از عوارض جانبی والپروات سدیم است، نشانه این است که ممکن است باردار باشید و والپروات سدیم می تواند برای جنین متولد نشده مضر باشد.

قیمت والپروات سدیم : تغییر در قاعدگی شما همچنین می تواند نشانه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد، یک عارضه جانبی نادر والپروات سدیم. پزشک شما می‌تواند آزمایش‌هایی را برای بررسی اینکه آیا PCOS دارید انجام دهد.


برگرفته از : sodium-valproate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *