آدرس های خرید حضوری اسپیرونولاکتون

فشار خون بالا یک بیماری شایع است و در صورت عدم درمان می تواند باعث آسیب به مغز، قلب، رگ های خونی، کلیه ها و سایر قسمت های بدن شود.

آسیب به این اندام ها ممکن است باعث بیماری قلبی، حمله قلبی، نارسایی قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، از دست دادن بینایی و سایر مشکلات شود. علاوه بر مصرف دارو، ایجاد تغییر در شیوه زندگی به کنترل فشار خون نیز کمک می کند.

این تغییرات شامل رژیم غذایی کم چرب و نمک، حفظ وزن مناسب، ورزش حداقل ۳۰ دقیقه در اکثر روزها، سیگار نکشیدن و مصرف متعادل الکل است.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

اسپیرونولاکتون به صورت قرص و سوسپانسیون (مایع، Carospir) برای مصرف خوراکی عرضه می شود. معمولا یک یا دو بار در روز مصرف می شود. هر بار سوسپانسیون اسپیرونولاکتون را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.

  افسردگی و خواب زیاد

اسپیرونولاکتون را تقریباً در زمان(های) یکسانی سیلوسایبین هر روز مصرف کنید. دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد.

اسپیرونولاکتون را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

سوسپانسیون خوراکی را قبل از هر بار مصرف به خوبی تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود.

پزشک ممکن است شما را با دوز کم اسپیرونولاکتون شروع فیناستراید کند و به تدریج دوز مصرفی شما را افزایش دهد.

  مبارزه با افسردگی و اضطراب

قرص ها و سوسپانسیون اسپیرونولاکتون دارو را به طور متفاوتی در بدن شما آزاد می کنند و نمی توانند جایگزین یکدیگر شوند. فقط فرآورده اسپیرونولاکتون تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید و از مصرف یک محصول دیگر اسپیرونولاکتون خودداری کنید، مگر اینکه میدازولام پزشکتان بگوید که باید این کار را انجام دهید.

اسپیرونولاکتون فشار خون بالا، ادم، نارسایی قلبی و هیپرآلدوسترونیسم را کنترل می کند اما این شرایط را درمان نمی کند.

ممکن است حدود ۲ هفته یا بیشتر طول بکشد تا اثر کامل اسپیرونولاکتون رخ دهد. حتی اگر احساس خوبی دارید مصرف اسپیرونولاکتون را ادامه دهید. بدون مشورت با سفتریاکسون پزشک مصرف اسپیرونولاکتون را قطع نکنید.

کاربردهای دیگر این دارو

اسپیرونولاکتون همچنین در ترکیب با سایر داروها برای درمان بلوغ زودرس (شرایطی که باعث می‌شود بچه‌ها خیلی زود وارد بلوغ شوند، که منجر به ایجاد ویژگی‌های جنسی در دختران معمولاً کمتر از ۸ سال و در پسران معمولاً کمتر از ۹ سال می‌شود) استفاده می‌شود. ) یا لورازپام میاستنی گراویس (MG، بیماری که در آن اعصاب به درستی عمل نمی کنند و بیماران ممکن است ضعف، بی حسی، از دست دادن هماهنگی عضلات و مشکلات بینایی، گفتار و کنترل مثانه را تجربه کنند).

  افسردگی کودکان

اسپیرونولاکتون همچنین ممکن است برای درمان برخی از بیماران زن ایمی پرامین با موهای غیر طبیعی صورت استفاده شود. با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

  همسرم افسردگی گرفته

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف اسپیرونولاکتون،

اگر به اسپیرونولاکتون حساسیت دارید به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. هر داروی دیگری؛ یا هر یک از مواد موجود در قرص اسپیرونولاکتون. از داروساز خود لیستی فیناستراید از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

در صورت مصرف eplerenone (Inspra) به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت مصرف این دارو، پزشک ممکن است به شما بگوید که اسپیرونولاکتون مصرف نکنید.

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.هر یک از موارد زیر را حتما ذکر کنید: آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید مانند آمیکاسین، جنتامایسین، کانامایسین، نئومایسین (Neo-Rx، Neo-Fradin)، استرپتومایسین، و توبرامایسین (Tobi). مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) مانند بنازپریل (Lotensin، در Lotrel)، کاپتوپریل (Capoten)، انالاپریل (Vasotec)، فوزینوپریل، لیزینوپریل (در Prinzide، در Zestoretic)، مواکسیپریل (Univasc، در Uniretic، (پریندو) Aceon)، quinapril (Accupril، در Accuretic، در Quinaretic)، رامیپریل (Altace)، و trandolapril (Mavik، در Tarka)؛ آنتاگونیست های آنژیوتانسین II (مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین؛ ARB ها) مانند کتاب بلندی های بادگیر آزیلسارتان (Edarbi، Edarbyclor)، کاندسارتان (Atacand، در Atacand HCT)، اپروسارتان (Teveten، در Teveten HCT)، ایربسارتان (Avapro، در Avalide)، لوزارتان (Cozaar) Hyzaar)، اولمزارتان (Benicar، در Azor، Benicar HCT، Tribenzor)، telmisartan (Micardis، در Micardis HCT)، و والسارتان (Diovan، در Diovan HCT، Exforge). آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین)، ایندومتاسین (ایندوسین، تیوربکس) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn). باربیتورات ها مانند فنوباربیتال؛ کلستیرامین (پروالیت)؛ سیس پلاتین؛ دیگوکسین (لانوکسین)؛ دیورتیک ها (“قرص های آب”) از جمله دیورتیک های نگهدارنده پتاسیم مانند آمفتامین آمیلورید (Midamor) و تریامترن (Dyrenium، در دیازید، در Maxzide). هپارین یا هپارین با وزن مولکولی کم انوکساپارین (Lovenox)؛ لیتیوم (Lithobid)؛ داروهایی برای درمان فشار خون بالا؛ داروهای مخدر برای درد؛ استروئیدهای خوراکی مانند دگزامتازون، متیل پردنیزولون (Medrol) و پردنیزون (Rayos)؛ مکمل های ایمی پرامین پتاسیم؛ و تری متوپریم (Primsol، در Bactrim)

  افسردگی حاد چه علائمی دارد

اگر به بیماری آدیسون یا سایر شرایطی که ممکن است باعث افزایش سطح پتاسیم خون یا بیماری کلیوی شود، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است پزشک به شما بگوید که اسپیرونولاکتون مصرف نکنید.

اگر بیماری کبدی دارید به پزشک آتورواستاتین خود اطلاع دهید.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید یا در حال شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر در حین مصرف اسپیرونولاکتون باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.
اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک بگویید که اسپیرونولاکتون مصرف می کنید.

  علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان

باید بدانید که نوشیدن الکل همراه با این دارو ممکن است باعث سرگیجه، سبکی سر و غش در هنگام بلند شدن خیلی سریع از حالت خوابیده شود. دیفنوکسیلات با پزشک خود در مورد نوشیدن الکل در حین مصرف اسپیرونولاکتون صحبت کنید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

دستورالعمل های پزشک خود را برای وعده های غذایی خود دنبال کنید، از جمله توصیه هایی برای رژیم غذایی کم نمک (سدیم) و برنامه ورزشی روزانه. در زمان مصرف این دارو از جایگزین های نمک حاوی پتاسیم خودداری کنید.

  درمان افسردگی چاقی

با پزشک خود در مورد میزان غذاهای غنی از ایمی پرامین پتاسیم (مانند موز، آلو، کشمش و آب پرتقال) که ممکن است در رژیم غذایی خود داشته باشید، صحبت کنید.

اگر یک نوبت را فراموش کردم چه باید بکنم؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و برنامه دوز منظم خود را ادامه دهید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید.

  افسردگی شدید دارم

این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

اسپیرونولاکتون ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

استفراغ
اسهال
درد یا گرفتگی شربت تریاک معده
سینه های بزرگ یا دردناک در مردان یا زنان
دوره های قاعدگی نامنظم
خونریزی واژینال در زنان پس از یائسگی (“پس از تغییر زندگی”، پایان دوره های ماهانه قاعدگی)
مشکل در حفظ یا دستیابی به نعوظ
عمیق شدن صدا
افزایش رشد مو در قسمت هایی از بدن
خواب آلودگی
خستگی
بی قراری

  افسردگی در فصل پاییز

برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

ضعف عضلانی، درد یا گرفتگی عضلات
درد، سوزش، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دست ها یا پاها
ناتوانی در حرکت کلومیپرامین بازوها یا پاها
تغییرات در ضربان قلب
گیجی
حالت تهوع
خستگی مفرط
خشکی دهان، تشنگی، سرگیجه، بی ثباتی، سردرد یا سایر علائم کم آبی بدن
خونریزی یا کبودی غیر معمول
کمبود انرژی
از دست دادن اشتها
درد در سمت راست بالای معده
زرد شدن پوست دکسترومتورفان یا چشم
علائم شبیه آنفولانزا
کهیر
کندوها
خارش
مشکل در تنفس یا بلع
استفراغ خون
خون در مدفوع
کاهش ادرار
غش دی سیکلومین کردن

  افسردگی بعد از مهاجرت

در مورد نگهداری و دفع این دارو چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

برگرفته از : Spironolactone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *