آدرس های خرید حضوری سوماتریپتان

سوماتریپتان به صورت قرص خوراکی می آید. معمولاً در اولین نشانه سردرد میگرنی مصرف می‌شود. اگر علائم شما پس از مصرف سوماتریپتان بهبود یافت اما پس از ۲ ساعت یا بیشتر برگشت، می‌توانید قرص دوم مصرف کنید.

با این حال، اگر علائم شما پس از مصرف سامی تریپتان بهبود نیافت، قرص دوم را بدون تماس با پزشک مصرف نکنید. پزشک حداکثر تعداد قرص‌هایی را که می‌توانید در یک دوره ۲۴ ساعته مصرف کنید به شما می‌گوید.

دستورالعمل‌های روی برچسب نسخه خود را به کلرپرومازین دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که نمی‌دانید توضیح دهد.

سوماتریپتان را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

  افسردگی و اضطراب در نوجوانان

شما ممکن است اولین دوز سوماتریپتان را در مطب پزشک یا سایر مراکز پزشکی مصرف کنید، جایی که می توانید از نظر واکنش های جدی تحت نظر باشید.

اگر پس از مصرف سوماتریپتان سردردهای شما بهتر نشد یا بیشتر رخ داد، با پزشک خود تماس کوئتیاپین بگیرید.

اگر سوماتریپتان را بیشتر یا بیشتر از مدت زمان توصیه شده مصرف کنید، سردرد شما ممکن است بدتر شود یا بیشتر رخ دهد.

شما نباید سوماتریپتان یا هر داروی سردرد دیگری را بیش از ۱۰ روز در ماه مصرف کنید. اگر برای درمان بیش از چهار سردرد در یک دوره ۱ ماهه نیاز به مصرف سوماتریپتان دارید با پزشک خود تماس بگیرید.

از داروساز یا پزشک خود یک نسخه از اطلاعات سازنده را برای بیمار بخواهید.

  درمان افسردگی بعد از طلاق در مردان

کاربردهای دیگر این دارو
این دارو گاهی برای مصارف دیگر تجویز می شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر مادوپار بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف سوماتریپتان، اگر به سوماتریپتان، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد تشکیل دهنده قرص سوماتریپتان حساسیت دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

اگر هر یک از داروهای زیر را در ۲۴ ساعت گذشته مصرف کرده اید، سوماتریپتان را مصرف نکنید: سایر آگونیست های انتخابی گیرنده سروتونین مانند آلموتریپتان (اکسرت)، التریپتان (رلپاکس)، فرواتریپتان (فروا)، ناراتریپتان (آمرژ)، ریزاتریپتان (مکسالت) یا زولمیتریپتان (Zomig)؛ یا نالوکسان داروهای نوع ارگوت مانند بروموکریپتین (Parlodel)، کابرگولین، دی هیدروارگوتامین (D.H.E. 45، Migranal)، ارگولوید مزیلات (Hydergine)، ارگونووین (Ergotrate)، ارگوتامین (Cafergot، Ergomar، WigraineSert)، (Mygraine) و پرگولید (Permax). اگر از یک مهارکننده مونوآمین اکسیداز A (MAO-A) مانند ایزوکاربوکسازید (مارپلان)، فنلزین (ناردیل)، یا ترانیل سیپرومین (پارنات) استفاده می کنید یا اگر یکی از این داروها را در ۲ هفته گذشته مصرف کرده اید، سوماتریپتان را مصرف نکنید.

  افسردگی بعد کنکور

به پزشک و داروساز خود بگویید که نکسیوم چه داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

حتما به یکی از موارد زیر اشاره کنید: استامینوفن (تیلنول). داروهای ضد افسردگی مانند آمی تریپتیلین (Elavil)، آموکساپین (Asendin)، کلومیپرامین (Anafranil)، دزیپرامین (Norpramin)، دوکسپین (Adapin، Sinequan)، ایمی پرامین (Tofranil)، نورتریپتیلین (Aventyl، Pamelor)، پروتریپتیلین (Trivrami) سورمونتیل)؛ آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn)؛ مهارکننده های اندانسترون انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند سیتالوپرام (Celexa)، اسیتالوپرام (Lexapro)، فلوکستین (Prozac، Sarafem، در Symbyax)، فلووکسامین، پاروکستین (Paxil) و سرترالین (Zoloft). و مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین / نوراپی نفرین (SNRIs) مانند دسوونلافاکسین (Pristiq)، دولوکستین (Cymbalta)، سیبوترامین (Meridia) و ونلافاکسین (Effexor).

  افسردگی حاد چگونه است

ممکن است پزشک شما نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا از نظر عوارض جانبی شما را با دقت بیشتری تحت نظر داشته باشد.اگر بیماری قلبی پنتوپرازول دارید یا قبلاً داشته اید به پزشک خود اطلاع دهید.

حمله قلبی؛ آنژین صدری (درد قفسه سینه)؛ ضربان قلب نامنظم؛ سکته مغزی یا “سکته کوچک”؛ یا مشکلات گردش خون مانند وریدهای واریسی، لخته شدن خون در پاها، بیماری رینود (مشکلات در جریان خون در انگشتان دست، انگشتان پا، گوش و بینی) یا بیماری ایسکمیک روده (اسهال خونی و درد معده ناشی از کاهش جریان خون به روده ها). ممکن است پزشک به شما بگوید که سوماتریپتان مصرف نکنید.

  افسردگی شکست تحصیلی

اگر سیگار می کشید یا اضافه وزن دارید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت، تشنج، یا بیماری کبدی یا کلیوی دارید یا داشته اید. اگر یائسگی (تغییر زندگی) را پشت سر گذاشته اید. یا اگر یکی از اعضای خانواده بیماری قلبی یا سکته داشته باشد یا تا به حال داشته باشد.
اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر قصد دارید در حین استفاده کاربامازپین از این دارو فعالیت جنسی داشته باشید، با پزشک خود در مورد روش های موثر کنترل بارداری صحبت کنید. اگر در حین مصرف سوماتریپتان باردار شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

  افسردگی دوران کنکور

باید بدانید که این دارو ممکن است باعث خواب آلودگی یا سرگیجه شما شود. تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین آلات کار نکنید.

چه دستورات غذایی خاصی را باید رعایت کنم؟

مگر اینکه پزشک به شما دستور تریمیپرامین دیگری بدهد، رژیم غذایی عادی خود را ادامه دهید.

این دارومی تواند چه عوارض جانبی داشته باشد؟ – این دارو چه عوارض جانبی دارد؟

سوماتریپتان ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. اگر هر یک از این علائم شدید است یا از بین نمی رود، به پزشک خود اطلاع دهید:

  آدرس های خرید حضوری تولترودین

گرگرفتگی
احساس سوزن سوزن شدن
احساس گرما یا سردی
خواب آلودگی
خستگی
ضعف
سرگیجه
ناراحتی معده
اسهال
حالت تهوع
گرفتگی عضلات

سوماتریپتان برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشد. اگر هر یک از علائم لوزارتان زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا تحت درمان اورژانسی قرار بگیرید:

درد، سفتی، فشار، یا سنگینی در قفسه سینه، گلو، گردن و / یا فک
گفتار کند یا دشوار
غش
عرق سرد ریختن
تنگی نفس
ضعف یا بی حسی دست یا پا
معده درد ناگهانی یا شدید
ضربان قلب سریع، تپنده یا اندانسترون نامنظم
اسهال خونی
استفراغ
معده درد ناگهانی یا شدید
کاهش وزن ناگهانی
رنگ پریدگی یا آبی انگشتان دست و پا
مشکل در تنفس یا بلع
قرمزی، تورم یا خارش چشم ها، صورت، لب ها یا گلو
کهیر
کندوها
تغییر در بینایی
تشنج

  افسردگی بعد از ترک الکل

در مورد نگهداری و دفع سوماتریپتان چه چیزهایی باید بدانم؟

این دارو را در ظرفی که در آن آمده، محکم بسته و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت اضافی (نه در حمام) نگهداری کنید.

داروهای غیر ضروری باید به روش های خاصی دور ریخته شوند تا اطمینان حاصل شود که حیوانات خانگی، کودکان و سایر افراد نمی توانند آنها را مصرف کنند.

سوماتریپتان با این حال، نباید این دارو را داخل توالت بریزید. درعوض، بهترین راه برای دور انداختن داروهای خود از طریق برنامه پس گرفتن دارو است. با داروساز خود صحبت کنید یا با بخش زباله / بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا در مورد برنامه های بازپس گیری در جامعه خود مطلع شوید.

  افسردگی بعد از طلاق دوران عقد

مهم است سیردالود که تمام داروها را از دید و دسترس کودکان دور نگه دارید، زیرا بسیاری از ظروف (مانند قرص های هفتگی و قطره های چشمی، کرم ها، چسب ها و استنشاق ها) در برابر کودک مقاوم نیستند و کودکان خردسال می توانند آنها را به راحتی باز کنند.

برای محافظت از کودکان خردسال در برابر مسمومیت، همیشه درپوش‌های ایمنی را قفل کنید و فوراً دارو را در مکانی امن قرار دهید – جایی که بالا و دور و دور از دید و دسترس آنها باشد.

چه اطلاعات دیگری باید بدانم؟

تمام قرار ملاقات ها را با دکتر خود حفظ کنید. فشار خون شما باید به طور مرتب چک شود.

  آدرس های خرید حضوری تری فلوئوپرازین

شما باید با یادداشت زمانی که سردرد دارید و زمانی که سوماتریپتان مصرف می کنید، یک دفتر خاطرات سردرد داشته باشید.

نگذارید بوپرنورفین دیگری داروهای شما را مصرف کند. هر سوالی در مورد پر کردن مجدد نسخه خود دارید از داروساز خود بپرسید.

برای شما مهم است که فهرستی مکتوب از تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه (بدون نسخه) که مصرف می‌کنید، و همچنین محصولاتی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی یا سایر مکمل‌های غذایی داشته باشید.

هر بار که به پزشک مراجعه می کنید یا در بیمارستان بستری می شوید، باید این لیست را همراه خود داشته باشید. سوماتریپتان همچنین اطلاعات مهمی است که باید در مواقع اضطراری سیتالوپرام همراه خود داشته باشید.

برگرفته از : Sumatriptan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *