آدرس های خرید حضوری تتراسایکلین

هر تتراسایکلین استفاده نشده را زمانی که تاریخ مصرف آن تمام شد یا دیگر به آن نیازی ندارید دور بیندازید. این دارو را پس از گذشت تاریخ انقضای روی برچسب مصرف نکنید. تتراسایکلین تاریخ مصرف گذشته می تواند باعث ایجاد سندرم خطرناکی شود که منجر به آسیب به کلیه ها می شود.

تتراسایکلین وارد شیر مادر می شود و ممکن است کلیندامایسین بر رشد استخوان و دندان در نوزاد شیرده تأثیر بگذارد. اگر به نوزادی شیر می‌دهید، این دارو را بدون اطلاع پزشک مصرف نکنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش مصنوعی (لامپ های خورشیدی یا تخت برنزه) خودداری کنید. تتراسایکلین می تواند پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس تر کند و ممکن است آفتاب سوختگی را در پی داشته باشد. از کرم ضد آفتاب (حداقل SPF 15) استفاده کنید و اگر مجبورید در معرض نور خورشید باشید، لباس محافظ بپوشید.

  افسردگی صبحگاهی

داروهای مرتبط / مشابه
پردنیزون، آموکسی سیلین، امپرازول، پانتوپرازول، داکسی سایکلین، آزیترومایسین، سیپروفلوکساسین
قبل از مصرف این دارو
اگر به تتراسایکلین یا داروهای مشابه مانند دمکلوسایکلین، داکسی سایکلین، مینوسیکلین یا تیژسیکلین حساسیت دارید، نباید از این دارو کلیدینیوم سی استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید تتراسایکلین برای شما بی خطر است، اگر موارد زیر را دارید به پزشک خود اطلاع دهید:

  افسردگی و اختلالات روانی

بیماری کبد؛ یا

بیماری کلیوی.

اگر از تتراسایکلین برای درمان سوزاک استفاده می‌کنید، ممکن گراس است پزشک شما را آزمایش کند تا مطمئن شود که سیفلیس، یکی دیگر از بیماری‌های مقاربتی، ندارید.

مصرف این دارو در دوران بارداری ممکن است بر رشد دندان و استخوان در جنین تأثیر بگذارد. مصرف تتراسایکلین در نیمه آخر بارداری می تواند باعث آتورواستاتین تغییر رنگ دائمی دندان در مراحل بعدی زندگی کودک شود. اگر باردار هستید یا در حین استفاده از این دارو باردار شده اید به پزشک خود اطلاع دهید.

  آدرس های خرید حضوری متوکلوپرامید

تتراسایکلین می تواند اثربخشی قرص های ضد بارداری را کاهش دهد. از پزشک خود در مورد استفاده از کنترل بارداری غیر هورمونی (کاندوم، دیافراگم همراه با اسپرم کش) برای جلوگیری از بارداری سوال کنید.

تتراسایکلین می تواند به شیر مادر منتقل شود و ممکن ایمی پرامین است بر رشد استخوان و دندان در یک نوزاد شیرخوار تأثیر بگذارد. هنگام مصرف تتراسایکلین از شیردهی خودداری کنید.

کودکان کمتر از ۸ سال امی تریپتیلین نباید تتراسایکلین مصرف کنند. تتراسایکلین می تواند باعث تغییر رنگ دائمی دندان شود و همچنین می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد.

هشدارهای بارداری و شیردهی تتراسایکلین (جزئیات بیشتر)

  افسردگی بعد ترک سیگار

چگونه باید تتراسایکلین مصرف کنم؟

تتراسایکلین را دقیقاً همانطور که برای شما تجویز شده است مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.

تتراسایکلین را با معده خالی، حداقل ۱ ساعت قبل یا ۲ ساعت بعد از غذا مصرف کنید.

این دارو را با شیر یا سایر لبنیات مصرف نکنید، مگر اینکه هالوپریدول پزشک به شما گفته باشد. محصولات لبنی می توانند جذب دارو را برای بدن شما دشوارتر کنند.

درست قبل از اندازه گیری دوز، سوسپانسیون خوراکی (مایع) را به خوبی تکان دهید. داروی مایع را با سرنگ دوز ارائه شده یا با قاشق یا فنجان مخصوص اندازه گیری دوز اندازه گیری کنید. اگر دستگاه اندازه گیری دوز ندارید، از داروساز خود بخواهید که یک دستگاه اندازه گیری کند.

  بهترین سرمایه گذاری با 600 میلیون

اگر نیاز به جراحی دارید، از قبل به جراح بگویید که از تتراسایکلین استفاده می کنید.

در صورت استفاده طولانی مدت از این دارو، ممکن است نیاز به آزمایشات پزشکی مکرر داشته باشید.

از این دارو برای تمام مدت زمان تجویز شده استفاده کنید. علائم شما ممکن است قبل از رفع کامل عفونت بهبود یابد. نادیده گرفتن دوزها همچنین ممکن است تریاک خطر ابتلا به عفونت های بیشتر را که به آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند افزایش دهد. تتراسایکلین عفونت ویروسی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی را درمان نمی کند.

  آدرس های خرید حضوری کلوتریمازول

این دارو را با فرد دیگری به اشتراک نگذارید، حتی اگر علائم مشابه شما را داشته باشد.

این دارو را در دمای اتاق به دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید.

هر تتراسایکلین استفاده نشده را پس از پایان تاریخ انقضای روی برچسب دور بریزید. مصرف تتراسایکلین تاریخ مصرف گذشته می تواند به کلیه های شما آسیب برساند.

اطلاعات دقیق دوز تتراسایکلین

  افسردگی هورمونی

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر تقریباً زمان نوبت بعدی برنامه ریزی شده فرا رسیده است، نوبت فراموش شده را نادیده بگیرید.برای جبران دوز فراموش شده داروی اضافی مصرف نکنید.

از چه چیزی باید اجتناب کرد

حداقل ۲ ساعت قبل یا ۲ ساعت کلوتریمازول بعد از مصرف تتراسایکلین: از مصرف مکمل های آهن، مولتی ویتامین ها، مکمل های کلسیم، آنتی اسیدها یا ملین ها خودداری کنید.

داروهای آنتی بیوتیکی می توانند باعث اسهال شوند که ممکن است نشانه عفونت جدید باشد. اگر اسهال آبکی یا خونی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. از داروی ضد اسهال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید.

  با 1 میلیارد چه ماشینی بخرم

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سولاریوم خودداری سلکوکسیب کنید. تتراسایکلین می تواند شما را راحت تر دچار آفتاب سوختگی کند. زمانی که در خارج از منزل هستید لباس محافظ بپوشید و از کرم ضد آفتاب (SPF 30 یا بالاتر) استفاده کنید.

عوارض جانبی تتراسایکلین

در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک به تتراسایکلین، کمک فوری پزشکی دریافت کنید: کهیر. تنفس دشوار؛ تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو.

اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

  چگونه با استرس امتحان مقابله کنیم

تاول شدید، لایه برداری و بثورات پوستی قرمز.

تب، لرز، بدن درد، علائم آنفولانزا؛

پوست رنگ پریده یا زرد، کبودی ناپروکسن یا خونریزی آسان؛

هر نشانه ای از عفونت جدید

عوارض جانبی متداول تتراسایکلین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

حالت تهوع، استفراغ، اسهال، ناراحتی معده، از دست دادن اشتها؛

لکه های سفید یا زخم در داخل دهان یا روی لب های شما؛

زبان متورم، زبان سیاه یا “مودار”، مشکل در بلع.

زخم یا تورم در ناحیه رکتوم یا ناحیه تناسلی؛ یا

خارش یا ترشح واژن

چه داروهای دیگری بر تتراسایکلین تأثیر می گذارد؟

به پزشک خود در مورد تمام هیدروکسی زین داروهای فعلی خود و داروهایی که مصرف را شروع کرده یا متوقف می کنید، بگویید، به خصوص:

  مشاوره انگیزشی درسی

هر آنتی بیوتیک دیگری؛

ایزوترتینوئین (آکوتان)؛

ترتینوئین (Renova، Retin-A، Vesanoid)؛

رقیق کننده خون (وارفارین، کومادین، جانتوون)؛

داروی ضد اسید یا ملین؛ یا

مکمل ویتامین یا مواد معدنی حاوی آهن، روی، کلسیم یا منیزیم.

این لیست کامل نیست. سایر داروها ممکن است هنر شفاف اندیشیدن با تتراسایکلین تداخل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. همه تداخلات احتمالی در این راهنمای دارویی ذکر نشده است

برگرفته از : Tetracycline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *