آدرس های خرید حضوری توپیرامات

توپیرامات به صورت قرص، کپسول پاششی (کپسول حاوی دانه های کوچک دارویی که می توان روی غذا پاشید)، کپسول طولانی رهش (طولانی اثر) و محلول (مایع) خوراکی متوکاربامول عرضه می شود.

قرص ها، کپسول های پاشیدنی و محلول معمولاً با یا بدون غذا یک یا دو بار در روز مصرف می شوند. کپسول های طولانی رهش معمولا با یا بدون غذا یک بار در روز مصرف می شوند.

توپیرامات را هر روز تقریباً در همان زمان (ها) مصرف کنید. دستورالعمل های برم هگزین روی برچسب نسخه خود را به دقت دنبال کنید.

از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمتی را که متوجه نمی شوید توضیح دهد. توپیرامات را دقیقا طبق دستور مصرف کنید. از مصرف آن بیشتر یا کمتر یا بیشتر از آنچه پزشک تجویز کرده است، مصرف نکنید.

مطمئن شوید که نسخه ای که پزشک به شما می دهد واضح و قابل فلوکستین خواندن باشد. با داروساز خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که توپیرامات به شما داده می شود.

  علائم افسردگی و وسواس فکری

اگر فکر می کنید داروی اشتباهی به شما داده شده است، با داروساز خود صحبت کنید. هیچ دارویی مصرف نکنید، مگر اینکه مطمئن باشید این دارویی است که پزشک شما تجویز کرده است.

قرص های توپیرامات طعم تلخی دارند، بنابراین باید آنها را به طور کامل ببلعید. به ویژه مهم است که از قرص های توپیرامات که برای مدت طولانی شکسته شده اند استفاده نکنید زیرا قرص هایی که شکسته شده اند ممکن است اثر خود را به مرور زمان از دست بدهند.

کپسول های طولانی رهش (فقط با نام تجاری Trokendi XR) را به طور کامل هیدروکسی زین قورت دهید. غذا را شکافته، نجوید و روی آن نپاشید.

کپسول های اسپریل و طولانی رهش (فقط با نام تجاری Qudexy XR) ممکن است به طور کامل بلعیده شوند یا باز شوند و روی غذای نرم ریخته شوند.

  اختلال دو قطبی و بی خوابی

برای مصرف کپسول های اسپرینکل یا کپسول های طولانی رهش (فقط با نام تجاری Qudexy XR) مخلوط با غذا، می توانید کپسول را با دقت باز کنید و کل محتویات آن را باکلوفن روی یک قاشق غذاخوری نرم مانند سس سیب بپاشید.

مخلوط را بلافاصله پس از مخلوط کردن بدون جویدن ببلعید و سپس مایعات بنوشید تا مطمئن شوید که تمام دارو را بلعیده اید.

از یک دستگاه اندازه گیری علامت گذاری شده (کالیبره شده) برای مجیک قارچ اندازه گیری دوز محلول توپیرامات استفاده کنید تا مطمئن شوید که دوز صحیح داده شده است.

از قاشق چایخوری یا قاشق غذاخوری خانگی استفاده نکنید. اگر وسیله ای برای اندازه گیری همراه داروی شما نیست، از داروساز خود بخواهید.

احتمالاً پزشک شما را با دوز کم توپیرامات شروع می کند و به تدریج دوز شما را افزایش می دهد، نه بیشتر از یک بار در هفته.

  همسرم افسردگی گرفته

توپیرامات ممکن است تشنج یا میگرن شما را کنترل کند اما وضعیت شما آمفتامین را درمان نمی کند. حتی اگر احساس خوبی دارید به مصرف توپیرامات ادامه دهید.

بدون مشورت با پزشک خود، مصرف توپیرامات را قطع نکنید، حتی اگر عوارض جانبی مانند تغییرات غیرعادی در رفتار یا خلق و خوی خود را تجربه کنید.

اگر به طور ناگهانی مصرف توپیرامات را قطع کنید، ممکن است تشنج شدید داشته باشید، حتی اگر در گذشته تشنج نداشته باشید. پزشک احتمالاً دوز شما را به تدریج کاهش خواهد داد.

کاربردهای دیگر این دارو

توپیرامات همچنین برای مدیریت وابستگی به الکل استفاده می شود. تئوفیلین جی با پزشک خود در مورد خطرات استفاده از این دارو برای بیماری خود صحبت کنید.

این دارو ممکن است برای مصارف دیگر تجویز شود. از دکتر و یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر بپرسید.

چه اقدامات احتیاطی خاصی را باید رعایت کنم؟

قبل از مصرف توپیرامات، اگر به توپیرامات، هر داروی دیگر یا هر یک از مواد تشکیل دهنده قرص توپیرامات، کپسول ها، کپسول های طولانی رهش و محلول آلرژی دارید، به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید. از داروساز خود لیستی از مواد تشکیل دهنده را بخواهید.

  چگونه با استرس امتحان مقابله کنیم

به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و کلیدینیوم سی بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی را مصرف می کنید یا قصد دارید مصرف کنید.

پزشک ممکن است نیاز به تغییر دوز داروهای شما داشته باشد یا شما را به دقت از نظر عوارض جانبی تحت نظر داشته باشد.

به پزشک خود بگویید که چه محصولات بدون نسخه یا گیاهی مصرف می کنید، به خصوص آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند بوتالبیتال ایبوپروفن (ادویل، موترین) و ناپروکسن (Aleve، Naprosyn).

قبل از شروع مصرف توپیرامات حتما به پزشک و داروساز خود اطلاع دهید که از این داروها استفاده می کنید. هیچ یک از این داروها را هنگام مصرف توپیرامات بدون مشورت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود شروع نکنید.

  افسردگی در بارداری چگونه است

اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده سنگ کلیه دارید یا تا لورازپام به حال سنگ کلیه داشته اید، و اگر تا به حال به خودکشی فکر کرده اید یا سعی در انجام آن داشته اید.

به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر اسیدوز متابولیک (اختلال در تعادل اسید و باز بدن که منجر به اسیدیته بیش از حد خون می شود) دارید یا قبلاً به آن مبتلا بوده اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

استئوپنی، استئومالاسی یا پوکی استخوان (شرایطی که در آن استخوان ها نرم یا شکننده هستند و ممکن است به راحتی بشکنند). گلوکوم (نوعی بیماری چشم)؛ هر بیماری که بر تنفس شما تأثیر بگذارد مانند آسم یا بیماری انسداد مزمن ریه (COPD).

  بهترین ماشین با بودجه 500 میلیون

افسردگی یا خلق و خوی غیر طبیعی؛ مشکل رشد؛ یا بیماری کبدی یا کلیوی همچنین اگر اسهال دارید یا در طول درمان دچار اسهال شده اید، به پزشک خود اطلاع هالوپریدول دهید.

اگر باردار هستید، قصد بارداری دارید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید.

پزشک ممکن است به جای توپیرامات داروی دیگری تجویز کند زیرا توپیرامات ممکن است به جنین آسیب برساند. اگر قصد باردار شدن ندارید.

باید در طول درمان با توپیرامات برای جلوگیری از بارداری از کنترل بارداری فیناستراید استفاده کنید. با پزشک خود در مورد نوع پیشگیری از بارداری صحبت کنید.

زیرا مصرف توپیرامات ممکن است اثربخشی برخی از انواع پیشگیری از بارداری را کاهش دهد. اگر در حین مصرف توپیرامات باردار شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید، اما قبل از صحبت با پزشک، مصرف توپیرامات را قطع نکنید.

  آدرس های خرید حضوری اسپیرونولاکتون

اگر جراحی می کنید، از جمله جراحی دندان، به پزشک یا دندانپزشک مترونیدازول بگویید که توپیرامات مصرف می کنید.

باید بدانید که توپیرامات ممکن است باعث خواب آلودگی، سرگیجه، گیجی یا ناتوانی در تمرکز شود. تا زمانی که متوجه نشدید این دارو بر شما تأثیر می گذارد، رانندگی نکنید یا ماشین آلات کار نکنید.

اگر از توپیرامات برای کنترل تشنج استفاده می کنید، باید بدانید که ممکن است در طول درمان همچنان تشنج داشته باشید. ممکن است لازم باشد از فعالیت هایی مانند شنا، رانندگی و کوهنوردی اجتناب کنید تا در صورت از دست دادن هوشیاری در طی تشنج، به خود یا دیگران آسیب نرسانید.

در صورت مصرف الکل به پزشک خود اطلاع دهید. شما نباید ظرف ۶ ساعت قبل و ۶ ساعت پس از مصرف کپسول های طولانی رهش (فقط مارک تروکندی XR) الکل مصرف کنید. ممکن است پزشک به شما بگوید که در حین مصرف توپیرامات الکل مصرف نکنید.

  افسردگی طولانی

باید بدانید که توپیرامات می تواند از تعریق شما جلوگیری کند و خنک شدن اس امپرازول بدن را در زمانی که هوا بسیار گرم می شود سخت تر کند.

این اغلب در هوای گرم و برای کودکانی که توپیرامات مصرف می کنند اتفاق می افتد. از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنید، مایعات فراوان بنوشید و اگر تب، سردرد، گرفتگی عضلات یا ناراحتی معده دارید یا اگر طبق معمول عرق نمی کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.

باید بدانید که در هنگام مصرف توپیرامات ممکن است احتمال ابتلا به سنگ کلیه بیشتر باشد. هر روز مقدار زیادی آب یا مایعات دیگر بنوشید تا از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کنید.

باید بدانید که سلامت روان شما ممکن است به طرق غیرمنتظره ای تغییر کلردیازپوکساید کند و ممکن است در زمانی که توپیرامات را برای درمان صرع، بیماری روانی یا سایر شرایط مصرف می کنید، دچار خودکشی شوید (به فکر آسیب رساندن یا کشتن خود یا برنامه ریزی یا تلاش برای انجام این کار).

  افسردگی و اضطراب شدید

تعداد کمی از بزرگسالان و کودکان ۵ سال و بالاتر (حدود ۱ نفر از هر ۵۰۰ نفر) که در طی مطالعات بالینی از داروهای ضد تشنج مانند توپیرامات برای درمان بیماری های مختلف استفاده پروپوفول می کردند، در طول درمان خودکشی کردند.

برخی از این افراد در اوایل ۱ هفته پس از شروع مصرف دارو، افکار و رفتار خودکشی داشتند. اگر از داروهای ضد تشنج مانند توپیرامات استفاده کنید، این خطر وجود دارد که در سلامت روان خود تغییراتی را تجربه کنید.

اما در صورت عدم درمان، ممکن است این خطر نیز وجود داشته باشد که در سلامت روان خود تغییراتی را تجربه کنید. شما و پزشکتان تصمیم خواهید گرفت که آیا خطرات مصرف مترونیدازول داروهای ضد تشنج بیشتر از خطرات عدم مصرف دارو است یا خیر.

  علائم افسردگی در زنان خانه دار

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، شما، خانواده یا مراقبتان باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

حملات پانیک. بی قراری یا بی قراری؛ تحریک پذیری، اضطراب یا افسردگی جدید یا بدتر شد.

عمل بر روی انگیزه های خطرناک؛ مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب؛ رفتار اس امپرازول پرخاشگرانه، عصبانی یا خشن؛ شیدایی (خلق دیوانه و غیرعادی هیجان زده)؛ صحبت کردن یا فکر کردن به اینکه بخواهید به خودتان آسیب بزنید یا به زندگی خود پایان دهید.

کناره گیری از دوستان و خانواده؛ اشتغال به مرگ و مردن؛ بخشش دارایی های گرانبها؛ یا هر تغییر غیرعادی دیگری در رفتار یا خلق و خو.

مطمئن شوید که خانواده یا مراقب شما می‌دانند که کدام علائم ممکن است جدی باشد، بنابراین اگر شما قادر به درمان خود نیستید، می‌توانند با پزشک تماس میدازولام بگیرند.

برگرفته از : Topiramate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *